Ксанакс

  • 21 901
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 76
Ксанакс се изписва за тревожност, а не за депресия. За депресия има антидепресанти, които са друг клас лекарства.

Консултирай се с лекар и/или с фармацевт за взаимодействието между двата медикамента и как се отразяват на кръвното.

Пия ксанакс повече от 2-3-4 години. Всяка вечер, преди сън, защото не мога да спя. Да, привиква се към него, и се развива толеранс. Започнах с 25 мг., сега съм на около 37 мг (3/4 хапче). Спирала съм го за кратко, наистина има абстиненция, но се търпи. Искам да го разкарам, но не знам как да си осигурявам 6-7 часа сън.

Ако може да махнеш причините за тревожността, ще е най-добре.
Разбирам те за съня. И аз имам проблеми с него след случката! Заспивам, но се будя мн често през ноща. На мен ми е изписан в мн малко дози. По половин хапче сутрин и вечер.

# 16
  • Мнения: 397
Това е лекарство за тежка депресия, личната ви не знам с кой акъл го е изписала.
За нарушен сън - мелатонин, за нерви и напрежение - мента глог и валериана, за лека форма на депресия, честа смяна на настроенията и също безпокойство  - жълт кантарион. има толкова неща по-леки и на билкова основа, които също помагат.
Падането на  кръвно е най- малкия проблем, това лекарство има много по- сериозни странични ефекти и може да ви влоши положението вместо да ви помогне...
Не си причинявайте тоя безумен ксанакс, освен ако не сте се консултирали с психолог и не са установени наистина  по -сериозни психологични проблеми.


Ксанакс не е лекарство за тежка депресия, не знам защо разпространявате такава невярна информация. Личната със сигурност има повече акъл от вас за тези неща, при положение, че е учила 6 години, после 5 за специализация и със сигурност има стаж. И също така има по закон правото да изписва лекарства със зелена рецепта! Като цяло целият ви пост е толкова объркан, нелогичен и неверен, че няма на къде повече. Вие нямате елементарни познания за това, кое е депресия, кое е тревожност, кое е посттравматичен стрес, кое е страх и напрежение и т.н.
Да се правите анонимно във форум на по-големи специалисти е меко казано недобронамерено!!!


До Авторката на статията,
Ксанакс е едно от най-леките и с най-мек ефект лекарство от групата на бензодиазепините (лекарства успокояващи страха, тревожността, напрежението). Трябва да го приемате месеци наред, за да предизвикате някаква зависимост и тя се получава само, ако вие сама започвате по своя воля да приемате по-големи дози от предписаните.
Щом имате назначен от лекар, то започнете приема в дадената доза. За около 20 дни ще се страбилизирате, ще започнете за разреждате дозите и без никакъв проблем ще го спрете лекарството. Не се поддавайте на мненията на лаици, слушайте лекарят си.

# 17
  • Мнения: 76
Това е лекарство за тежка депресия, личната ви не знам с кой акъл го е изписала.
За нарушен сън - мелатонин, за нерви и напрежение - мента глог и валериана, за лека форма на депресия, честа смяна на настроенията и също безпокойство  - жълт кантарион. има толкова неща по-леки и на билкова основа, които също помагат.
Падането на  кръвно е най- малкия проблем, това лекарство има много по- сериозни странични ефекти и може да ви влоши положението вместо да ви помогне...
Не си причинявайте тоя безумен ксанакс, освен ако не сте се консултирали с психолог и не са установени наистина  по -сериозни психологични проблеми.


Ксанакс не е лекарство за тежка депресия, не знам защо разпространявате такава невярна информация. Личната със сигурност има повече акъл от вас за тези неща, при положение, че е учила 6 години, после 5 за специализация и със сигурност има стаж. И също така има по закон правото да изписва лекарства със зелена рецепта! Като цяло целият ви пост е толкова объркан, нелогичен и неверен, че няма на къде повече. Вие нямате елементарни познания за това, кое е депресия, кое е тревожност, кое е посттравматичен стрес, кое е страх и напрежение и т.н.
Да се правите анонимно във форум на по-големи специалисти е меко казано недобронамерено!!!


До Авторката на статията,
Ксанакс е едно от най-леките и с най-мек ефект лекарство от групата на бензодиазепините (лекарства успокояващи страха, тревожността, напрежението). Трябва да го приемате месеци наред, за да предизвикате някаква зависимост и тя се получава само, ако вие сама започвате по своя воля да приемате по-големи дози от предписаните.
Щом имате назначен от лекар, то започнете приема в дадената доза. За около 20 дни ще се страбилизирате, ще започнете за разреждате дозите и без никакъв проблем ще го спрете лекарството. Не се поддавайте на мненията на лаици, слушайте лекарят си.
Благодаря много за коментара ви! Точно от това ме беше страх да не привикна към него и после да не мога да се откажа! До колко време може да се пие без да се развие зависимост от него?

# 18
  • Мнения: 1 112
Госпожо, вие пишете глупости!! Ако искате жената да ходи като надрусано магаре и да развива зависимости към лекарството, пишете и още глупости!!

# 19
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092

Ксанакс е едно от най-леките и с най-мек ефект лекарство
Хахаа, по -голяма глупост не бях чела скоро- мерси, успя да ме  разсмееш!
 И определено личната не е учила психология, повярвай. Ксанакс се изписва от психиатър , не от личен  лекар. Аз може да не съм учила 6 години, обаче имам малко повечко опит в тази сфера. Докато ти нямаш никакъв и си личи.

# 20
  • Мнения: 397

Ксанакс е едно от най-леките и с най-мек ефект лекарство
Хахаа, по -голяма глупост не бях чела скоро- мерси, успя да ме  разсмееш!
 И определено личната не е учила психология, повярвай. Ксанакс се изписва от психиатър , не от личен  лекар. Аз може да не съм учила 6 години, обаче имам малко повечко опит в тази сфера. Докато ти нямаш никакъв и си личи.


Жалко, че продължавате да се изказвате неподготвена. Всеки лекар или сестра, или фелдшер или която и да е медицинска специалност учат задължително Психология. Вие мислите, че психологията я учат само психиатрите или квалифицираните психолози, но това не е вярно. Дори учениците в училище учат психология, но това нищо не значи.
Всеки личен лекар или специалист - независимо каква специалност, има право да изписва лекарства по зелена или жълта рецепта. Моля ви, образовайте се, ограмотете се!
Не е жалко само по себе си, че не сте веща в тези неща, лошото е, че като лаик заблуждавате хората и може да навредите на здравето им.
Моят опит е 25 години медицина и заставам твърдо зад думите си с моето образование, квалификация и опит. Вие медицина учили ли сте, практикували ли сте?
Вие дори нямате първите 7, за да знаете, че на непознат човек не се говори на "ти".
Бъдете здрава, но не подвеждайте хората!




elfinaa , не разбирам нищо от надрусани магарета, така че няма как да коментирам. Ксанакс не е наркотично вещество, за да се постига ефект на "надрусване". Магаретата ги оставям на вас да ги мислите.



Мила , Дида Колева 688868,

нормално е след загубата на близък човек, след срещата със смъртта, да изпитвате емоциите, които изпитвате сега. Всеки човек поне няколко пъти в живота си минава през това нещо и е нормално. Вашият личен лекар единствено се опитва да помогне.  Вие не сте луда, вие изпитвате нормални човешки емоции от загубата на близък човек. Вашият личен лекар е квалифициран, учил достатъчно дълго време и виждал вероятно десетки или стотици пациенти във вашето състояние. Не се поддавайте на думите на некомпетентни хора, а следвайте предписаното. Можете да приемате спокойно Ксанакс няколко седмици, без да се пристрастите към него и без да имате след това проблем със спирането му. Ксанакс не е антидепресант, Ксанакс не е наркотичен медикамент. Той е просто успокоително, което ще ви помогне да си възвърнете предишното състояние и де преодолеете по-лесно стреса от загубата.
Ако имате въпроси, пишете ми на лични, ще се радвам да помогна!

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 15:35 от Lanarte

# 21
  • Мнения: 2 204
Ксанакс не е наркотичен медикамент. Той е просто успокоително, което ще ви помогне да си възвърнете предишното състояние и де преодолеете по-лесно стреса от загубата.
Ксанакс НЕ Е ПРОСТО успокоително. Ако беше просто успокоително, нямаше да се изписва със зелена рецепта. Просто успокоително е мента, глог и валериана, това е просто успокоително. Ксанакс е наркотично вещество и затова се изписва със зелена рецепта, за да няма злоупотреба с него. Ако Ксанакс беше просто успокоително, щеше да се изписва с обикновена рецепта, а не със зелена.

# 22
  • Мнения: 2 431
И аз навлизам във вашата тема/спор за Ксанакса, защото имам доста опит с него. По принцип страдам от депресия и тревожност и психиатър, и невролог са ми изписвали Ксанакс за спешни случаи - т.е. паник атака, нервна криза или нещо от този род. Ксанакс е успокоително, не е дрога. Да, може да има пристрастяващ ефект, но той се проявява при продължително приемане, повече от месец например. Зависи от много неща, дозата, взаимодействие с други лекарства и други различни фактори.
Ама чак пък абстиненции, друсане и ей такива неща... по-скоро може да се придобие психическа зависимост, отколкото физическа. Говоря при разумна употреба за изписания от лекар срок, а не за пиене месеци и години наред.
Ще дам един пример, при карантината миналата година през април вече бях изтрещяла много и започнах да пия Ксанакс всеки ден в продължение на около месец. Да уточня, че взимам 1/2 от 25 мг.
Като мина този месец реших, че крайно време да го разкарам този Ксанакс и постепенно го спрях, взимах го само, когато ми е супер нервно, понякога веднъж седмично, понякога 2-3, според зависи.
През последните месеци даже не помня колко съм пила, но надали е било повече от 3-4 пъти. Просто го ползвам, когато вече наистина се чувствам супер зле.
Аз също имам ниско кръвно, не съм усетила да ми го сваля, но според мен е редно авторката да се консултира с кардиолог относно взаимодействието с другото лекарство, което взима.
И да, мента, глог и валериан, седорелакс и т.н. са леки и безобидни, но според мен не вършат никаква работа. Не казвам, че Ксанаксът е някаква песен или решение, но е понякога се налага да се пият и такива лекарства.

# 23
  • Мнения: 76
И аз навлизам във вашата тема/спор за Ксанакса, защото имам доста опит с него. По принцип страдам от депресия и тревожност и психиатър, и невролог са ми изписвали Ксанакс за спешни случаи - т.е. паник атака, нервна криза или нещо от този род. Ксанакс е успокоително, не е дрога. Да, може да има пристрастяващ ефект, но той се проявява при продължително приемане, повече от месец например. Зависи от много неща, дозата, взаимодействие с други лекарства и други различни фактори.
Ама чак пък абстиненции, друсане и ей такива неща... по-скоро може да се придобие психическа зависимост, отколкото физическа. Говоря при разумна употреба за изписания от лекар срок, а не за пиене месеци и години наред.
Ще дам един пример, при карантината миналата година през април вече бях изтрещяла много и започнах да пия Ксанакс всеки ден в продължение на около месец. Да уточня, че взимам 1/2 от 25 мг.
Като мина този месец реших, че крайно време да го разкарам този Ксанакс и постепенно го спрях, взимах го само, когато ми е супер нервно, понякога веднъж седмично, понякога 2-3, според зависи.
През последните месеци даже не помня колко съм пила, но надали е било повече от 3-4 пъти. Просто го ползвам, когато вече наистина се чувствам супер зле.
Аз също имам ниско кръвно, не съм усетила да ми го сваля, но според мен е редно авторката да се консултира с кардиолог относно взаимодействието с другото лекарство, което взима.
И да, мента, глог и валериан, седорелакс и т.н. са леки и безобидни, но според мен не вършат никаква работа. Не казвам, че Ксанаксът е някаква песен или решение, но е понякога се налага да се пият и такива лекарства.
Благодаря за коментара! На мен ксанакса ми е изписан по 1/2 сутрин и вечер от 0,5. До сега пих конкор за пулса и така и не се усмелих да започна ксанакса. Днес ходих на кардиолог и решихме, че ще намалим дозата. Малко ме успокоихте, че не е толкова лесно да се пристрастиш към него.

# 24
  • Мнения: 2 431
И аз навлизам във вашата тема/спор за Ксанакса, защото имам доста опит с него. По принцип страдам от депресия и тревожност и психиатър, и невролог са ми изписвали Ксанакс за спешни случаи - т.е. паник атака, нервна криза или нещо от този род. Ксанакс е успокоително, не е дрога. Да, може да има пристрастяващ ефект, но той се проявява при продължително приемане, повече от месец например. Зависи от много неща, дозата, взаимодействие с други лекарства и други различни фактори.
Ама чак пък абстиненции, друсане и ей такива неща... по-скоро може да се придобие психическа зависимост, отколкото физическа. Говоря при разумна употреба за изписания от лекар срок, а не за пиене месеци и години наред.
Ще дам един пример, при карантината миналата година през април вече бях изтрещяла много и започнах да пия Ксанакс всеки ден в продължение на около месец. Да уточня, че взимам 1/2 от 25 мг.
Като мина този месец реших, че крайно време да го разкарам този Ксанакс и постепенно го спрях, взимах го само, когато ми е супер нервно, понякога веднъж седмично, понякога 2-3, според зависи.
През последните месеци даже не помня колко съм пила, но надали е било повече от 3-4 пъти. Просто го ползвам, когато вече наистина се чувствам супер зле.
Аз също имам ниско кръвно, не съм усетила да ми го сваля, но според мен е редно авторката да се консултира с кардиолог относно взаимодействието с другото лекарство, което взима.
И да, мента, глог и валериан, седорелакс и т.н. са леки и безобидни, но според мен не вършат никаква работа. Не казвам, че Ксанаксът е някаква песен или решение, но е понякога се налага да се пият и такива лекарства.
Благодаря за коментара! На мен ксанакса ми е изписан по 1/2 сутрин и вечер от 0,5. До сега пих конкор за пулса и така и не се усмелих да започна ксанакса. Днес ходих на кардиолог и решихме, че ще намалим дозата. Малко ме успокоихте, че не е толкова лесно да се пристрастиш към него.

А кардиологът каза ли нещо за комбинацията между ксанакс и конкор?
Според мен, ако нямаш противопоказания за това, можеш да пробваш как ще ти се отрази Ксанакса и ако не ти е ОК, винаги можеш да го спреш веднага. Иначе сутрин и вечер може малко да те успива, щом имаш проблеми със съня, можеш да видиш само с половинка вечер. Като цяло обаче си мисля, че би трябвало това да се коментира най-вече с психиатър, тъй като те имат най-точен опит с такъв вид лекарства.
Но наистина - не е страшно, не е нещо, което е срамно, тъй че виж как ще е най-добре за теб в тази ситуация.
На мен тъй като ми е изписано за тежки моменти, аз сама си преценявам кога и колко да взимам като гледам много точно да не прекалявам и засега проблеми не съм имала.

# 25
  • Мнения: 76
И аз навлизам във вашата тема/спор за Ксанакса, защото имам доста опит с него. По принцип страдам от депресия и тревожност и психиатър, и невролог са ми изписвали Ксанакс за спешни случаи - т.е. паник атака, нервна криза или нещо от този род. Ксанакс е успокоително, не е дрога. Да, може да има пристрастяващ ефект, но той се проявява при продължително приемане, повече от месец например. Зависи от много неща, дозата, взаимодействие с други лекарства и други различни фактори.
Ама чак пък абстиненции, друсане и ей такива неща... по-скоро може да се придобие психическа зависимост, отколкото физическа. Говоря при разумна употреба за изписания от лекар срок, а не за пиене месеци и години наред.
Ще дам един пример, при карантината миналата година през април вече бях изтрещяла много и започнах да пия Ксанакс всеки ден в продължение на около месец. Да уточня, че взимам 1/2 от 25 мг.
Като мина този месец реших, че крайно време да го разкарам този Ксанакс и постепенно го спрях, взимах го само, когато ми е супер нервно, понякога веднъж седмично, понякога 2-3, според зависи.
През последните месеци даже не помня колко съм пила, но надали е било повече от 3-4 пъти. Просто го ползвам, когато вече наистина се чувствам супер зле.
Аз също имам ниско кръвно, не съм усетила да ми го сваля, но според мен е редно авторката да се консултира с кардиолог относно взаимодействието с другото лекарство, което взима.
И да, мента, глог и валериан, седорелакс и т.н. са леки и безобидни, но според мен не вършат никаква работа. Не казвам, че Ксанаксът е някаква песен или решение, но е понякога се налага да се пият и такива лекарства.
Благодаря за коментара! На мен ксанакса ми е изписан по 1/2 сутрин и вечер от 0,5. До сега пих конкор за пулса и така и не се усмелих да започна ксанакса. Днес ходих на кардиолог и решихме, че ще намалим дозата. Малко ме успокоихте, че не е толкова лесно да се пристрастиш към него.

А кардиологът каза ли нещо за комбинацията между ксанакс и конкор?
Според мен, ако нямаш противопоказания за това, можеш да пробваш как ще ти се отрази Ксанакса и ако не ти е ОК, винаги можеш да го спреш веднага. Иначе сутрин и вечер може малко да те успива, щом имаш проблеми със съня, можеш да видиш само с половинка вечер. Като цяло обаче си мисля, че би трябвало това да се коментира най-вече с психиатър, тъй като те имат най-точен опит с такъв вид лекарства.
Но наистина - не е страшно, не е нещо, което е срамно, тъй че виж как ще е най-добре за теб в тази ситуация.
На мен тъй като ми е изписано за тежки моменти, аз сама си преценявам кога и колко да взимам като гледам много точно да не прекалявам и засега проблеми не съм имала.
Не съм говорила с кардиолога дали е удачно да ги комбинирам двете!

# 26
  • Мнения: 2 431
В такъв случай силно препоръчвам да говориш по този въпрос с кардиолога. Аз лично приемам и други лекарства и задължително се консултирам дали е ОК да се взима ксанакс. Има някои, които са абсолютно противопоказани.

# 27
  • Мнения: 568
Разбира се, че се развива зависмост към Ксанакс. Свекърва ми го пие и определено има прояви на тежка абстиненция, когато пропусне прием. Нервност, тревожност, изпотяване, треперене, мускулни спазми. Тя го пие от месеци, но вече е пристрастена. Иска да го спре, но не може. Личния ѝ лекар го изписва всеки месец.
Има си своите показания, но трябва да се внимава много с Ксанакс - а, в никакъв случай да не се прекалява и да не се взема продължително време.
Задължително е да се консултирате с кардиолог дали е удачно да се комбинират двете лекарства, ако се налага да се напасват дозите.

# 28
  • Мнения: X
Момичета, търсих тези дни ксанакс по аптеките и разбирам, че в момента няма наличност. Някой в София да знае сручайно някъде да е останал?
Изобщо някаква информация да имате.
Какъв заместител използвате?

# 29
  • София
  • Мнения: 223
Лексотанът е от същата група. И аз чух, че нещо няма ксанакс в складовете. Нищо чудно - то народът изтрещя - то не беше пандемия, то не бяха  избори, то не-знам-си-какво вече. Алкохолът е скъп и хората явно са минали на хапчета Simple Smile
Виж в аптеки по крайните квартали. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт