Ксанакс

  • 22 044
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте, искам да попитам някой пил ли е ксанакс и как ви се отрази?

# 1
  • Мнения: 1 112
сигурна ли сте, че искате да пиете толкова силно лекарство ?

# 2
  • Мнения: 76
сигурна ли сте, че искате да пиете толкова силно лекарство ?
сигурна ли сте, че искате да пиете толкова силно лекарство ?
По принцип не искам, личната ми го изписа за успокоение след постравматичен стрес и ускорен пулс!

# 3
  • Мнения: 1 112
Може да пробвате със Седорелакс, изцяло от билки е и помага, почивайте повече.

# 4
  • Мнения: 76
Може да пробвате със Седорелакс, изцяло от билки е и помага, почивайте повече.
В момента пия конкор, който ми е изписан от кардиолог, дали е възможно да се комбинират двете? На мен проблема ми е предимно вечер! Сънят ми се влоши, будя се често! Всички доктори на които ходих, казват, че е на нервна почва!!

# 5
  • Мнения: 1 112
Вероятно е на нервна, особено, ако имате някакви притеснения. Но пробвайте с по-леки неща, седорелакс също помага, изцяло билки или мента глог и валериан

# 6
  • Мнения: 76
Вероятно е на нервна, особено, ако имате някакви притеснения. Но пробвайте с по-леки неща, седорелакс също помага, изцяло билки или мента глог и валериан
Да и на мен ми се иска да пробвам нещо по леко, но с този конкор много ми падна кръвното! А до колкото зная всички тези успокоителни свалят кръвното!

# 7
  • Мнения: 1 112
не взимайте повече от един вид успокоително.

# 8
  • Мнения: 76
не взимайте повече от един вид успокоително.
Аз в момента не пия нищо, освен конкор и магнезии! Никакви успокоителни не съм почнала от страх да не ми свалят прекалено много кръвното!

# 9
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Това е лекарство за тежка депресия, личната ви не знам с кой акъл го е изписала.
За нарушен сън - мелатонин, за нерви и напрежение - мента глог и валериана, за лека форма на депресия, честа смяна на настроенията и също безпокойство  - жълт кантарион. има толкова неща по-леки и на билкова основа, които също помагат.
Падането на  кръвно е най- малкия проблем, това лекарство има много по- сериозни странични ефекти и може да ви влоши положението вместо да ви помогне...
Не си причинявайте тоя безумен ксанакс, освен ако не сте се консултирали с психолог и не са установени наистина  по -сериозни психологични проблеми.

# 10
  • Мнения: 2 204
Ксанакса трябва да се изписва само от психиатри и то само за няколко дни, до седмица най-много. Към него се привиква много бързо и отказването после е като от наркотик. Така че внимавайте с ксанакс, не го пийте без да го е изписал лекар специалист, а не личната лекарка. В съчетание с конкор може още повече да понижи кръвното.
Ако от билки не се повлиява състоянието ви, по-добре идете на психиатър за преглед, дали нямате депресия например.

# 11
  • Мнения: 1 573
Противно на горните мнения, но тахикардия не се сваля с лекарства на билкова основа, освен това трябва натрупване, а причините може да са всякакви-стрес, хормони, сърдечна недостатъчност...Организмът е система на скачени съдове-натоварва се не само сърдечно-съдовата система, но и бъбреците.
Щом не Ви е ок лечението на личната-идете на най-добре на кардиолог, носете си стари електрокардиограми или кажете директно на лекуващата, че искате да опитате с друго лекарство.
Самолекуването от Интернет е объркало доста хора. Далеч съм от мисълта, че критично мислене към лекарите е забранено, но тези хора учат, за да лекуват по 10 години, все пак.

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 16:09 от Threemafan

# 12
  • Мнения: 76
Противно на горните мнения, но тахикардия не се сваля с лекарства на билкова основа, освен това трябва натрупване, а причините може да са всякакви-стрес, хормони, сърдечна недостатъчност...Организмът е система на скачени съдове-натоварва се не само сърдечно-съдовата система, но и бъбреците.
Щом не ви е ок лечението на личната-идете на най-добре на кардиолог, носете си стари електрокардиограми или кажете директно на лекуващата, че искате да опитате с друго лекарство.
Самолекуването от Интернет е объркало доста хора. Далеч съм от мисълта, че критично мислене към лекарите е забранено, но тези хора учат, за да лекуват по 10 години, все пак.
Противно на горните мнения, но тахикардия не се сваля с лекарства на билкова основа, освен това трябва натрупване, а причините може да са всякакви-стрес, хормони, сърдечна недостатъчност...Организмът е система на скачени съдове-натоварва се не само сърдечно-съдовата система, но и бъбреците.
Щом не ви е ок лечението на личната-идете на най-добре на кардиолог, носете си стари електрокардиограми или кажете директно на лекуващата, че искате да опитате с друго лекарство.
Самолекуването от Интернет е объркало доста хора. Далеч съм от мисълта, че критично мислене към лекарите е забранено, но тези хора учат, за да лекуват по 10 години, все пак.
Правила съм консултация с кардиолог и ендокринолог! Точно кардиолога ми изписа конкора за овладяване на пулса, а при ендокринолога всичко е ок!
Това е лекарство за тежка депресия, личната ви не знам с кой акъл го е изписала.
За нарушен сън - мелатонин, за нерви и напрежение - мента глог и валериана, за лека форма на депресия, честа смяна на настроенията и също безпокойство  - жълт кантарион. има толкова неща по-леки и на билкова основа, които също помагат.
Не си причинявайте тоя безумен ксанакс, освен ако не сте се консултирали с психолог и не са установени наистина  по -сериозни психологични проблеми.

Благодаря много за коментара ви! Нямам консултация с психолог! Просто след смъртта на свекъра ми пред мен се ускори пулсът ми и изпаднах най вероятно в нервна криза! Ходих на кардиолог който установи синусова тахикардия след постравматичен стрес. Взеха да ми изтръпват ръцете и личната реши че имам нужда от по-силно успокоително, което аз така и не започнах да пия!

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 16:05 от Дида Колева 688868

# 13
  • София
  • Мнения: 38 476
Ксанакса е мега силен. Има и по-леки успокоителни със зелена рецепта.

# 14
  • София
  • Мнения: 224
Ксанакс се изписва за тревожност, а не за депресия. За депресия има антидепресанти, които са друг клас лекарства.

Консултирай се с лекар и/или с фармацевт за взаимодействието между двата медикамента и как се отразяват на кръвното.

Пия ксанакс повече от 2-3-4 години. Всяка вечер, преди сън, защото не мога да спя. Да, привиква се към него, и се развива толеранс. Започнах с 25 мг., сега съм на около 37 мг (3/4 хапче). Спирала съм го за кратко, наистина има абстиненция, но се търпи. Искам да го разкарам, но не знам как да си осигурявам 6-7 часа сън.

Ако може да махнеш причините за тревожността, ще е най-добре.

# 15
  • Мнения: 76
Ксанакс се изписва за тревожност, а не за депресия. За депресия има антидепресанти, които са друг клас лекарства.

Консултирай се с лекар и/или с фармацевт за взаимодействието между двата медикамента и как се отразяват на кръвното.

Пия ксанакс повече от 2-3-4 години. Всяка вечер, преди сън, защото не мога да спя. Да, привиква се към него, и се развива толеранс. Започнах с 25 мг., сега съм на около 37 мг (3/4 хапче). Спирала съм го за кратко, наистина има абстиненция, но се търпи. Искам да го разкарам, но не знам как да си осигурявам 6-7 часа сън.

Ако може да махнеш причините за тревожността, ще е най-добре.
Разбирам те за съня. И аз имам проблеми с него след случката! Заспивам, но се будя мн често през ноща. На мен ми е изписан в мн малко дози. По половин хапче сутрин и вечер.

# 16
  • Мнения: 399
Това е лекарство за тежка депресия, личната ви не знам с кой акъл го е изписала.
За нарушен сън - мелатонин, за нерви и напрежение - мента глог и валериана, за лека форма на депресия, честа смяна на настроенията и също безпокойство  - жълт кантарион. има толкова неща по-леки и на билкова основа, които също помагат.
Падането на  кръвно е най- малкия проблем, това лекарство има много по- сериозни странични ефекти и може да ви влоши положението вместо да ви помогне...
Не си причинявайте тоя безумен ксанакс, освен ако не сте се консултирали с психолог и не са установени наистина  по -сериозни психологични проблеми.


Ксанакс не е лекарство за тежка депресия, не знам защо разпространявате такава невярна информация. Личната със сигурност има повече акъл от вас за тези неща, при положение, че е учила 6 години, после 5 за специализация и със сигурност има стаж. И също така има по закон правото да изписва лекарства със зелена рецепта! Като цяло целият ви пост е толкова объркан, нелогичен и неверен, че няма на къде повече. Вие нямате елементарни познания за това, кое е депресия, кое е тревожност, кое е посттравматичен стрес, кое е страх и напрежение и т.н.
Да се правите анонимно във форум на по-големи специалисти е меко казано недобронамерено!!!


До Авторката на статията,
Ксанакс е едно от най-леките и с най-мек ефект лекарство от групата на бензодиазепините (лекарства успокояващи страха, тревожността, напрежението). Трябва да го приемате месеци наред, за да предизвикате някаква зависимост и тя се получава само, ако вие сама започвате по своя воля да приемате по-големи дози от предписаните.
Щом имате назначен от лекар, то започнете приема в дадената доза. За около 20 дни ще се страбилизирате, ще започнете за разреждате дозите и без никакъв проблем ще го спрете лекарството. Не се поддавайте на мненията на лаици, слушайте лекарят си.

# 17
  • Мнения: 76
Това е лекарство за тежка депресия, личната ви не знам с кой акъл го е изписала.
За нарушен сън - мелатонин, за нерви и напрежение - мента глог и валериана, за лека форма на депресия, честа смяна на настроенията и също безпокойство  - жълт кантарион. има толкова неща по-леки и на билкова основа, които също помагат.
Падането на  кръвно е най- малкия проблем, това лекарство има много по- сериозни странични ефекти и може да ви влоши положението вместо да ви помогне...
Не си причинявайте тоя безумен ксанакс, освен ако не сте се консултирали с психолог и не са установени наистина  по -сериозни психологични проблеми.


Ксанакс не е лекарство за тежка депресия, не знам защо разпространявате такава невярна информация. Личната със сигурност има повече акъл от вас за тези неща, при положение, че е учила 6 години, после 5 за специализация и със сигурност има стаж. И също така има по закон правото да изписва лекарства със зелена рецепта! Като цяло целият ви пост е толкова объркан, нелогичен и неверен, че няма на къде повече. Вие нямате елементарни познания за това, кое е депресия, кое е тревожност, кое е посттравматичен стрес, кое е страх и напрежение и т.н.
Да се правите анонимно във форум на по-големи специалисти е меко казано недобронамерено!!!


До Авторката на статията,
Ксанакс е едно от най-леките и с най-мек ефект лекарство от групата на бензодиазепините (лекарства успокояващи страха, тревожността, напрежението). Трябва да го приемате месеци наред, за да предизвикате някаква зависимост и тя се получава само, ако вие сама започвате по своя воля да приемате по-големи дози от предписаните.
Щом имате назначен от лекар, то започнете приема в дадената доза. За около 20 дни ще се страбилизирате, ще започнете за разреждате дозите и без никакъв проблем ще го спрете лекарството. Не се поддавайте на мненията на лаици, слушайте лекарят си.
Благодаря много за коментара ви! Точно от това ме беше страх да не привикна към него и после да не мога да се откажа! До колко време може да се пие без да се развие зависимост от него?

# 18
  • Мнения: 1 112
Госпожо, вие пишете глупости!! Ако искате жената да ходи като надрусано магаре и да развива зависимости към лекарството, пишете и още глупости!!

# 19
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097

Ксанакс е едно от най-леките и с най-мек ефект лекарство
Хахаа, по -голяма глупост не бях чела скоро- мерси, успя да ме  разсмееш!
 И определено личната не е учила психология, повярвай. Ксанакс се изписва от психиатър , не от личен  лекар. Аз може да не съм учила 6 години, обаче имам малко повечко опит в тази сфера. Докато ти нямаш никакъв и си личи.

# 20
  • Мнения: 399

Ксанакс е едно от най-леките и с най-мек ефект лекарство
Хахаа, по -голяма глупост не бях чела скоро- мерси, успя да ме  разсмееш!
 И определено личната не е учила психология, повярвай. Ксанакс се изписва от психиатър , не от личен  лекар. Аз може да не съм учила 6 години, обаче имам малко повечко опит в тази сфера. Докато ти нямаш никакъв и си личи.


Жалко, че продължавате да се изказвате неподготвена. Всеки лекар или сестра, или фелдшер или която и да е медицинска специалност учат задължително Психология. Вие мислите, че психологията я учат само психиатрите или квалифицираните психолози, но това не е вярно. Дори учениците в училище учат психология, но това нищо не значи.
Всеки личен лекар или специалист - независимо каква специалност, има право да изписва лекарства по зелена или жълта рецепта. Моля ви, образовайте се, ограмотете се!
Не е жалко само по себе си, че не сте веща в тези неща, лошото е, че като лаик заблуждавате хората и може да навредите на здравето им.
Моят опит е 25 години медицина и заставам твърдо зад думите си с моето образование, квалификация и опит. Вие медицина учили ли сте, практикували ли сте?
Вие дори нямате първите 7, за да знаете, че на непознат човек не се говори на "ти".
Бъдете здрава, но не подвеждайте хората!




elfinaa , не разбирам нищо от надрусани магарета, така че няма как да коментирам. Ксанакс не е наркотично вещество, за да се постига ефект на "надрусване". Магаретата ги оставям на вас да ги мислите.



Мила , Дида Колева 688868,

нормално е след загубата на близък човек, след срещата със смъртта, да изпитвате емоциите, които изпитвате сега. Всеки човек поне няколко пъти в живота си минава през това нещо и е нормално. Вашият личен лекар единствено се опитва да помогне.  Вие не сте луда, вие изпитвате нормални човешки емоции от загубата на близък човек. Вашият личен лекар е квалифициран, учил достатъчно дълго време и виждал вероятно десетки или стотици пациенти във вашето състояние. Не се поддавайте на думите на некомпетентни хора, а следвайте предписаното. Можете да приемате спокойно Ксанакс няколко седмици, без да се пристрастите към него и без да имате след това проблем със спирането му. Ксанакс не е антидепресант, Ксанакс не е наркотичен медикамент. Той е просто успокоително, което ще ви помогне да си възвърнете предишното състояние и де преодолеете по-лесно стреса от загубата.
Ако имате въпроси, пишете ми на лични, ще се радвам да помогна!

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 15:35 от Lanarte

# 21
  • Мнения: 2 204
Ксанакс не е наркотичен медикамент. Той е просто успокоително, което ще ви помогне да си възвърнете предишното състояние и де преодолеете по-лесно стреса от загубата.
Ксанакс НЕ Е ПРОСТО успокоително. Ако беше просто успокоително, нямаше да се изписва със зелена рецепта. Просто успокоително е мента, глог и валериана, това е просто успокоително. Ксанакс е наркотично вещество и затова се изписва със зелена рецепта, за да няма злоупотреба с него. Ако Ксанакс беше просто успокоително, щеше да се изписва с обикновена рецепта, а не със зелена.

# 22
  • Мнения: 2 463
И аз навлизам във вашата тема/спор за Ксанакса, защото имам доста опит с него. По принцип страдам от депресия и тревожност и психиатър, и невролог са ми изписвали Ксанакс за спешни случаи - т.е. паник атака, нервна криза или нещо от този род. Ксанакс е успокоително, не е дрога. Да, може да има пристрастяващ ефект, но той се проявява при продължително приемане, повече от месец например. Зависи от много неща, дозата, взаимодействие с други лекарства и други различни фактори.
Ама чак пък абстиненции, друсане и ей такива неща... по-скоро може да се придобие психическа зависимост, отколкото физическа. Говоря при разумна употреба за изписания от лекар срок, а не за пиене месеци и години наред.
Ще дам един пример, при карантината миналата година през април вече бях изтрещяла много и започнах да пия Ксанакс всеки ден в продължение на около месец. Да уточня, че взимам 1/2 от 25 мг.
Като мина този месец реших, че крайно време да го разкарам този Ксанакс и постепенно го спрях, взимах го само, когато ми е супер нервно, понякога веднъж седмично, понякога 2-3, според зависи.
През последните месеци даже не помня колко съм пила, но надали е било повече от 3-4 пъти. Просто го ползвам, когато вече наистина се чувствам супер зле.
Аз също имам ниско кръвно, не съм усетила да ми го сваля, но според мен е редно авторката да се консултира с кардиолог относно взаимодействието с другото лекарство, което взима.
И да, мента, глог и валериан, седорелакс и т.н. са леки и безобидни, но според мен не вършат никаква работа. Не казвам, че Ксанаксът е някаква песен или решение, но е понякога се налага да се пият и такива лекарства.

# 23
  • Мнения: 76
И аз навлизам във вашата тема/спор за Ксанакса, защото имам доста опит с него. По принцип страдам от депресия и тревожност и психиатър, и невролог са ми изписвали Ксанакс за спешни случаи - т.е. паник атака, нервна криза или нещо от този род. Ксанакс е успокоително, не е дрога. Да, може да има пристрастяващ ефект, но той се проявява при продължително приемане, повече от месец например. Зависи от много неща, дозата, взаимодействие с други лекарства и други различни фактори.
Ама чак пък абстиненции, друсане и ей такива неща... по-скоро може да се придобие психическа зависимост, отколкото физическа. Говоря при разумна употреба за изписания от лекар срок, а не за пиене месеци и години наред.
Ще дам един пример, при карантината миналата година през април вече бях изтрещяла много и започнах да пия Ксанакс всеки ден в продължение на около месец. Да уточня, че взимам 1/2 от 25 мг.
Като мина този месец реших, че крайно време да го разкарам този Ксанакс и постепенно го спрях, взимах го само, когато ми е супер нервно, понякога веднъж седмично, понякога 2-3, според зависи.
През последните месеци даже не помня колко съм пила, но надали е било повече от 3-4 пъти. Просто го ползвам, когато вече наистина се чувствам супер зле.
Аз също имам ниско кръвно, не съм усетила да ми го сваля, но според мен е редно авторката да се консултира с кардиолог относно взаимодействието с другото лекарство, което взима.
И да, мента, глог и валериан, седорелакс и т.н. са леки и безобидни, но според мен не вършат никаква работа. Не казвам, че Ксанаксът е някаква песен или решение, но е понякога се налага да се пият и такива лекарства.
Благодаря за коментара! На мен ксанакса ми е изписан по 1/2 сутрин и вечер от 0,5. До сега пих конкор за пулса и така и не се усмелих да започна ксанакса. Днес ходих на кардиолог и решихме, че ще намалим дозата. Малко ме успокоихте, че не е толкова лесно да се пристрастиш към него.

# 24
  • Мнения: 2 463
И аз навлизам във вашата тема/спор за Ксанакса, защото имам доста опит с него. По принцип страдам от депресия и тревожност и психиатър, и невролог са ми изписвали Ксанакс за спешни случаи - т.е. паник атака, нервна криза или нещо от този род. Ксанакс е успокоително, не е дрога. Да, може да има пристрастяващ ефект, но той се проявява при продължително приемане, повече от месец например. Зависи от много неща, дозата, взаимодействие с други лекарства и други различни фактори.
Ама чак пък абстиненции, друсане и ей такива неща... по-скоро може да се придобие психическа зависимост, отколкото физическа. Говоря при разумна употреба за изписания от лекар срок, а не за пиене месеци и години наред.
Ще дам един пример, при карантината миналата година през април вече бях изтрещяла много и започнах да пия Ксанакс всеки ден в продължение на около месец. Да уточня, че взимам 1/2 от 25 мг.
Като мина този месец реших, че крайно време да го разкарам този Ксанакс и постепенно го спрях, взимах го само, когато ми е супер нервно, понякога веднъж седмично, понякога 2-3, според зависи.
През последните месеци даже не помня колко съм пила, но надали е било повече от 3-4 пъти. Просто го ползвам, когато вече наистина се чувствам супер зле.
Аз също имам ниско кръвно, не съм усетила да ми го сваля, но според мен е редно авторката да се консултира с кардиолог относно взаимодействието с другото лекарство, което взима.
И да, мента, глог и валериан, седорелакс и т.н. са леки и безобидни, но според мен не вършат никаква работа. Не казвам, че Ксанаксът е някаква песен или решение, но е понякога се налага да се пият и такива лекарства.
Благодаря за коментара! На мен ксанакса ми е изписан по 1/2 сутрин и вечер от 0,5. До сега пих конкор за пулса и така и не се усмелих да започна ксанакса. Днес ходих на кардиолог и решихме, че ще намалим дозата. Малко ме успокоихте, че не е толкова лесно да се пристрастиш към него.

А кардиологът каза ли нещо за комбинацията между ксанакс и конкор?
Според мен, ако нямаш противопоказания за това, можеш да пробваш как ще ти се отрази Ксанакса и ако не ти е ОК, винаги можеш да го спреш веднага. Иначе сутрин и вечер може малко да те успива, щом имаш проблеми със съня, можеш да видиш само с половинка вечер. Като цяло обаче си мисля, че би трябвало това да се коментира най-вече с психиатър, тъй като те имат най-точен опит с такъв вид лекарства.
Но наистина - не е страшно, не е нещо, което е срамно, тъй че виж как ще е най-добре за теб в тази ситуация.
На мен тъй като ми е изписано за тежки моменти, аз сама си преценявам кога и колко да взимам като гледам много точно да не прекалявам и засега проблеми не съм имала.

# 25
  • Мнения: 76
И аз навлизам във вашата тема/спор за Ксанакса, защото имам доста опит с него. По принцип страдам от депресия и тревожност и психиатър, и невролог са ми изписвали Ксанакс за спешни случаи - т.е. паник атака, нервна криза или нещо от този род. Ксанакс е успокоително, не е дрога. Да, може да има пристрастяващ ефект, но той се проявява при продължително приемане, повече от месец например. Зависи от много неща, дозата, взаимодействие с други лекарства и други различни фактори.
Ама чак пък абстиненции, друсане и ей такива неща... по-скоро може да се придобие психическа зависимост, отколкото физическа. Говоря при разумна употреба за изписания от лекар срок, а не за пиене месеци и години наред.
Ще дам един пример, при карантината миналата година през април вече бях изтрещяла много и започнах да пия Ксанакс всеки ден в продължение на около месец. Да уточня, че взимам 1/2 от 25 мг.
Като мина този месец реших, че крайно време да го разкарам този Ксанакс и постепенно го спрях, взимах го само, когато ми е супер нервно, понякога веднъж седмично, понякога 2-3, според зависи.
През последните месеци даже не помня колко съм пила, но надали е било повече от 3-4 пъти. Просто го ползвам, когато вече наистина се чувствам супер зле.
Аз също имам ниско кръвно, не съм усетила да ми го сваля, но според мен е редно авторката да се консултира с кардиолог относно взаимодействието с другото лекарство, което взима.
И да, мента, глог и валериан, седорелакс и т.н. са леки и безобидни, но според мен не вършат никаква работа. Не казвам, че Ксанаксът е някаква песен или решение, но е понякога се налага да се пият и такива лекарства.
Благодаря за коментара! На мен ксанакса ми е изписан по 1/2 сутрин и вечер от 0,5. До сега пих конкор за пулса и така и не се усмелих да започна ксанакса. Днес ходих на кардиолог и решихме, че ще намалим дозата. Малко ме успокоихте, че не е толкова лесно да се пристрастиш към него.

А кардиологът каза ли нещо за комбинацията между ксанакс и конкор?
Според мен, ако нямаш противопоказания за това, можеш да пробваш как ще ти се отрази Ксанакса и ако не ти е ОК, винаги можеш да го спреш веднага. Иначе сутрин и вечер може малко да те успива, щом имаш проблеми със съня, можеш да видиш само с половинка вечер. Като цяло обаче си мисля, че би трябвало това да се коментира най-вече с психиатър, тъй като те имат най-точен опит с такъв вид лекарства.
Но наистина - не е страшно, не е нещо, което е срамно, тъй че виж как ще е най-добре за теб в тази ситуация.
На мен тъй като ми е изписано за тежки моменти, аз сама си преценявам кога и колко да взимам като гледам много точно да не прекалявам и засега проблеми не съм имала.
Не съм говорила с кардиолога дали е удачно да ги комбинирам двете!

# 26
  • Мнения: 2 463
В такъв случай силно препоръчвам да говориш по този въпрос с кардиолога. Аз лично приемам и други лекарства и задължително се консултирам дали е ОК да се взима ксанакс. Има някои, които са абсолютно противопоказани.

# 27
  • Мнения: 568
Разбира се, че се развива зависмост към Ксанакс. Свекърва ми го пие и определено има прояви на тежка абстиненция, когато пропусне прием. Нервност, тревожност, изпотяване, треперене, мускулни спазми. Тя го пие от месеци, но вече е пристрастена. Иска да го спре, но не може. Личния ѝ лекар го изписва всеки месец.
Има си своите показания, но трябва да се внимава много с Ксанакс - а, в никакъв случай да не се прекалява и да не се взема продължително време.
Задължително е да се консултирате с кардиолог дали е удачно да се комбинират двете лекарства, ако се налага да се напасват дозите.

# 28
  • Мнения: X
Момичета, търсих тези дни ксанакс по аптеките и разбирам, че в момента няма наличност. Някой в София да знае сручайно някъде да е останал?
Изобщо някаква информация да имате.
Какъв заместител използвате?

# 29
  • София
  • Мнения: 224
Лексотанът е от същата група. И аз чух, че нещо няма ксанакс в складовете. Нищо чудно - то народът изтрещя - то не беше пандемия, то не бяха  избори, то не-знам-си-какво вече. Алкохолът е скъп и хората явно са минали на хапчета Simple Smile
Виж в аптеки по крайните квартали. Успех!

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Това е лекарство за тежка депресия, личната ви не знам с кой акъл го е изписала.
За нарушен сън - мелатонин, за нерви и напрежение - мента глог и валериана, за лека форма на депресия, честа смяна на настроенията и също безпокойство  - жълт кантарион. има толкова неща по-леки и на билкова основа, които също помагат.
Падането на  кръвно е най- малкия проблем, това лекарство има много по- сериозни странични ефекти и може да ви влоши положението вместо да ви помогне...
Не си причинявайте тоя безумен ксанакс, освен ако не сте се консултирали с психолог и не са установени наистина  по -сериозни психологични проблеми.


Погрешно, но и опасно мнение! Първо, за пиене на ксанакс консултациите не са с психолог, защото той не е лекар и не изписва лекарства.
Второ, след като лекар е изписал ксанакс, тук пишещите (не само Вие) откъде накъде казвате какво да (не) пие авторката - поемате ли отговорност за думите си? А ако се влоши поради липсва на адекватно лечение, после кой ще е виновен?  При силна тревожност мента и глог са тинтири-минтири, минала съм по този път.

Моля, относно лекарства слушайте си лекарите (в случая най-добре психиатър, а не само личния), ако трябва, допитайте се до повече от един специалист, но лечение никога от съвети във форума.

# 31
  • Мнения: 7
Аз пия ксанакс от почти 2 години но го пия в малки дози вечер по 1 от 0,5 ми но да ви кажа не ми помага да заспя,казаха ми да пробвам алора ама незнам как ще ми подейства ще мога ли да заспя.

# 32
  • Мнения: 76
Аз пия ксанакс от почти 2 години но го пия в малки дози вечер по 1 от 0,5 ми но да ви кажа не ми помага да заспя,казаха ми да пробвам алора ама незнам как ще ми подейства ще мога ли да заспя.
Щом ксанакса не ви помага, за алората не съм сигурна. Тя е билкова. Аз когато пих ксанакс, го пих по 1/4 от 5мг и заспивах на 20-тата минута. Консултирайте се с ЛЛ.

# 33
  • Мнения: 299
Здравейте,има хранителни добавки без привикване...  Неолексан действа с натрупване,мисля че вече е с рецепта,усетиха че действа,другото е  5-HTR/5 хидрокситриптофан/100мг,дано го изписах правилно....и двете съдържат едно и също /5htr/ повдигат настроението,успокояват,за сън и други  - вдига се серотонина с 1 дума .....не Ви трябва Ксанакс

# 34
  • Мнения: X
Някой пие ли сръбския ксанакс- ксалол на Галеника?
Имам от него, но е 1 мг, таблетката не се дели, а на мен ми трябва 0.5. Не знам дали все пак да не пробвам някак да я деля?

# 35
  • Мнения: leet
Пиех ксанакс в продължение на година почти, след като баща ми почина (изключително трагично). Спрях го без абсолютно никакви проблеми и абсолютно никакви зависимости, абстиненции и т. н. Не прочетох всички мнения, просто споделям моя опит.
Майка ми по същия начин, сега е на някакви хомеопатични.

# 36
  • Мнения: 5
    здравейте днес ми испусаха ксанакс и въпроса ми е мога ли да го пия като също така пия деанксид

# 37
  • Мнения: 1
Аз мога от личния си опит да ви кажа, че започнах да пия Ксанакс от 2020 година, започнах го малко след избухването на пандемията. След като отидох на психиатър, тои прецени и ми изписа Ксанакс. Чувствително ми се подобри съня, също така станах и по-спокойна вкъщи, отношенията ми със семейството ми и приятелите ми се подобриха. Пия го от време на време, когато не го забравя. Никога не съм имала кризи или както там се нарича, пия Ксанакс от 0.5 мг, но винаги купувам оригинален.Случвало ми се е, ако нямам време да отида до психиатъра ми да го купувам от други места, но винаги гледам да е оригинален, има страшно много ментета на пазара за съжаление. Нямам нито развита зависимост към него нито нищо, не съм забелязала някакви странични ефекти иначе отдавна да съм го спряла! Когато 2020 ни пуснаха да работим от вкъщи станах доста тревожна и неспокойна, бях почти на границата с депресията, цялата тази изолация буквално ме убиваше, липсваше ми социалния контакт с хората. Минала година споделих с близка приятелка, че приемам Ксанакс понеже знаех, че има подобни проблеми, които аз имах преди 2 години. Започна също да го приема и има няма след 2-3 месеца дойде сияеща от радост, че и при нея всичко се подобрява. Накрая бих желала да отбележа, че съм абсолютно против приема на каквито и да е медикаменти, но от друга страна при условие, че мога да си осигуря по-добър и спокоен живот защо пък не. Която колежка има нужда от повече информация на тази тема с радост ще отговоря.

# 38
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Малко встрани от темата, но може ли да ми кажете от къде да си купя деанксид без рецепта? в моя град няма добри психолози и не искам да ходя при идиоти. живота ми е в ужасно положение в момента, много лоши неща се случиха за много кратко време. Не знам как ще продължа без да пия нещо...

# 39
  • Мнения: 2 463
Деанксит може да изпише и личния лекар. Ксанакс също, в интерес на истината, личните имат зелени рецепти и изписват и бензодиазепини.
Славомира, разбирам как се чувстваш, точно по време на първата вълна Ковид почнах да пия Ксанакс всеки ден, но това беше месец. След това съм взимала само по 2-3 пъти в седмицата, сега пия по веднъж на няколко месеца.
Това не е лекарство за дългосрочна употреба, аз не съм имала кой знае какви странични ефекти, нито при прием, нито при спирането, но при над 2 години постоянен прием отказването ще е трудно, защото бензодиазепините правят както психологическа, така и физическа зависимост. Това че не я усещаш в момента е супер, но не знам дали ще си ОК, ако решиш да ги махнеш окончателно.
Говорила съм 100 пъти по въпроса за Ксанакс с моя психиатър и той винаги ми е казвал, че е за кратко, най-много месец, за дългосрочно се пият антидепресанти.
Тъй като аз съм с неврологично заболяване и така или иначе пия Лирика, което се изписва и за тревожно разстройство вече няколко години съм си на нея нон-стоп, но знам точно какво ще ми се случи, ако реша да я спирам, защото съм го правила по време на бременност. И е един малък ад.
Препоръчвам ти да се консултираш с наистина добър психиатър относно Ксанакса, а и честно, стана ми любопитно при положение, че той се купува в определено количество и само със зелена рецепта, как го купуваш?

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте!Искам ,да попитам след колко време след началото на приема ,се усеща ефект от Ксанакса?Предписаха ми  го ,след прием на Стрезам близо месец,но кризите,не спряха.Днес ми е втори ден,но все още имам симптоми на притеснение и висок пулс.Забелязах ,че получа вам и главоболие,от него.Причината,за всичко това е,смърта на майка ми,която беше шок за всички.Неочаквано.

# 41
  • Мнения: X
Здравейте, как някои приемат ксанакс и подобни за продължително време? За колко време ви важи рецептата? И колко опаковки ви изписват и дават? Или всеки месец ходите при лекар за нова рецепта?

А иначе ефекта трябва да се сети до 1 час, обикновено след 5-10 минути. Ако не не усещате успокоение може би трябва по-висока доза.

Последна редакция: нд, 19 юни 2022, 23:17 от Анонимен

# 42
  • Мнения: 1 980
Аз няма да се правя на лекар, само ще споделя опита си с Ксанакс. След изживян силен стрес, който продължаваше дълго време, пиех Ксанакс месеци наред. Беше ми назначен от психиатър. Изобщо няма да споменавам дозите, защото аз от ниски, не се повлиявам. Вероятно някой друг би ритнал камбаната, ако приема моята доза. Никога не съм се чувствала пристрастена. Аз имам изключителен самоконтрол в определени области. Щом започнахме опити за второ дете, преустанових употребата му от раз. Поднових приема, след като спрях да кърмя. Вече почти година го пия. Причината е постоянна тревожност за здравето на децата ми. Ще го спра, когато започна работа. И няма да имам проблеми. Принципно моята психиатърка твърди, че съм някакъв рядък случай, първо защото ми трябват конски дози, за да усетя действие, второ защото нито един АД не ми действа. Пила съм дори такива от групата на трицикличните.
Аз го приемам сутрин за успокоение. Вечер няма смисъл, понеже и без друго, почти не спя заради дъщеря ми, която се буди постоянно.
Всеки случай е индивидуален. Не правете това, което прави този или онзи. Винаги се консултирайте с лекар. Прави ми впечатление, че тази професия, не се уважава от много хора. Като чуя: "Не ги слушай тия лекари, те нищо не разбират", ми става направо смешно. Знам, че като във всяка професия, има и такива, които проявяват некомпетентност, но в крайна сметка, като опре ножът до кокала, тичаме при тях. Не се доверявайте само на един, ако изпитвате съмнение, търсете второ, трето мнение, но от специалист.

Последна редакция: сб, 25 юни 2022, 18:24 от Forest rain

# 43
  • Мнения: 1
Пия Ксанакс от години,незнам колко 4-5,може и повече.Нямам проблем с привикването,има моменти го пия 2 месеца,имам моменти не го пия и 4 месеца.Аз съм на мнение че всичко идва от самите нас,от нашата нагласа.Аз го пия в големи дози,малки изобщо не ми повлияват.Започнах след като се оказа че малкото ми дете е с проблеми.Сега съм доста по спокойна,сама си налагам да не пия когато реша,но пък когато не съм ок,пия Ксанакс и се чувствам на другия ден добре,смисъл наспивам се и съм пълноценна,което е по важното за мен.

# 44
  • Мнения: 1 980
И аз съм така с Ксанакса. Вече не го пия всеки ден, защото АД, донякъде ме покри. И него го приемам в доста високи дози, но психиатърът ми е наясно. Преди пиех по 5-6 Ксанакса наведнъж и то от 0.5мг. Аз имам много висок толеранс към лекарства и алкохол, така че, освен да ме отпуснат леко и за малко, друго нищо ми нямаше. Чернодробните ми ензими са перфектни. Като ученичка приемах литри твърд алкохол. До човек е. Майка ми, ако изпие половин чаша вино, ще стигне до спешното. Питайте си лекарите за лекарствата. Една приятелка ме моли да й дам Ксанакс, но все й отказвам. Това е медикамент, който трябва да бъде назначен от лекар, и той да си носи отговорността.

Последна редакция: ср, 19 окт 2022, 14:04 от Forest rain

# 45
  • Мнения: 138
Здравейте!Приемам ксанакс от 0,5 от една година,но от месец никъде го няма!Имам зелена рецепта но не мога никъде да го намеря!Имам за още няколко дена и незнам после какво ще правя!Ако някой от Вас има излишен,бих си го закупила без значение от цената!🙏🙏🙏

# 46
  • Мнения: 2 764
60% от американците пукат ксанакс дългосрочно. За останалия свят е също подобно. Медикамент като медикамент. Не е най силния , но не е и слаб. Максимален дневен прием е 6гр. Да не забравяме, че Хийт Леджър , Уитни и т.н. се затриха с ксанакс+алкохол.

# 47
  • Мнения: 1 226
Вече пуснали ксанакс в аптеките на 14лв
Аз не пия, но за информация колко беше цената за 100 табл?

# 48
  • Мнения: 19
Близо 2 години пиех ксанакс. Но знам, че не е хубаво да се приема повече от 2,3 месеца именно, защото се пристрастяваш. Самата аз се чувствах брутално добре от него и не желаех да го спра. Като съм пиела по 1 хапче на ден от 0,25. Знам, че не трябва да се спира рязко, а с намаляне на дозата, но го спрях точно така. Взех си коте от улицата и просто забравих да пия хапчето. Усетих се на 9ия ден. Не съм се чувствала зле и просто организмът ми вече не е имал нужда от това лекарство. После година и нещо не съм имала никакви оплаквания, паники, депресии, не ми се е налагало да пия каквото и да е успокоително. Тази година жестоко се влоших. Аз също имам тахикардия като авторката. Цяла година пия клонарекс - много по-голямото зло от ксанакс. Смених психиатър и ми изписа ксанакс по 3 пъти на ден от 0,25. Каза, че е съвместим с конкор и корлентор. Тъй като кардиологът ми изписа и двете лекарства, защото получавам брутални сърдечни пристъпи нощно време, като съм стигала до 180 пулс. Наистина само, който няма тахикардия в комбинация с някакъв стрес или паники може да каже , че мента, глог ще го оправят или  някакви билкови лекарства. Например аз пиех хапче за сърце сутрин и вечер, някой път и конкор (при спешни случаи) през деня пия клонарекс , 1,2 валидола и пак не мога да изляза спокойна, още от вратата пулс от ужас, че напускам дома си и навън може да ми стане зле. Минала съм през какви ли не изследвания, включително ядрено магнитен, ендокринолози няколко, сърдечни, психотерапевки. Започнах да медитирам. Пия всякакви добавки, магнезий, омега, витамин б , д … просто стресът е много по сериозен от това както го възприемат повечето хора и казват “просто стрес, не е кой знае какво” хич не е за подценяване. Съветът ми е да посетите мега добър психиатър. Той ще ви назначи най-подходящото лечение след като изслуша случая и оплакванията ви. Не се спитвайте с хора в нета. Търсете психиатър! Няма нищо срамно. Хиляди позитив вайбс и дано всички със сърцебиене в чата се оправят. Знам колко отвратително е усещането!


Забравих да добавя, че неврологът, при който ходех каза , че ксанакс е половин антидепресант. Половин бензодиазепин. Така че може да има логика да е по-слабо от чист бензодиазепин, какъвто например е клонарекса….

# 49
  • Мнения: 2 764
Тоя ще да е медицински корифей, щом набута дърт класически бензодиазепин при АД...

Общи условия

Активация на акаунт