Избор на столче за кола - 4

  • 62 403
  • 836
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 116
Аз искам да го ползвам с изофикс, но като избера модела на колата ми излиза тази картинка

Което ми се струва много странно. Ако важи за изофикс, то няма как да го монтирам в моята кола, защото нямам изофикс на предната седалка. А и не искам. Ако е за коланите, ок, не ме интересува. Сега проверявам другите столчета, май само joie са така.

# 181
  • Мнения: 5 065
sawson , аз се бях спряла на тази марка, но след консултация в магазин и след като ММ ги видя на живо, се преориентирахме към Сайбекс , разлика в цената почти няма, но имам предвид група   0-18кг

# 182
  • Мнения: 17
Търся стол за кола с изофикс и 5 точков колан за 2г дете, 11,5 кг. Спряла съм се на
BRITAX ADVANSAFIXX M I-SIZE 9-36 kg.
Този стол дали е добър, ако не дайте предложения.
Благодаря и хубав ден!

# 183
  • Мнения: 13
Здравейте, харесахме си столче Recaro zero 1. Отидохме до няколко магазина да го видим на живо, но все или го нямаха или служителите не знаеха какви са характеристиките и как се борави с него и отказваха да ни го покажат. Накрая решихме и го поръчахме с идеята, че ако нещо не ни допадне ще го върнем. Имам няколко въпроса, свързани с това дали функциите на други столчета са подобни.
1.Явно не може да се накланя много, както си представяхме, и да стигне до по-легнало положение на детето. (Ние все още чакаме нашето бебе и нямаме как да го изпробваме, но ми изглежда сякаш ще заема почти седнало положение, което не знам дали е подходящо за новородено.) Това дали е ок и дали други столчета се накланят повече?  Необходимо ли е столчето да се накланя повече?
2. Всички столчета на картинки изглеждат изключително меки и удобни, като фотьойли. Останах изненадана от това, че седалката е доста твърда и по-скоро е само обвита в плата, отколкото да е реално пухкава.  Това ли е случая и с други столчета и има ли значение за удобството на детето?
Много ще съм благодарна, ако някой ме ориентира.

# 184
  • Мнения: 4 377
Кошниците не са пухкави, имат нещо като стериопор и отгоре дамаска, която понякога има някаква тънка подплата.

# 185
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте, харесахме си столче Recaro zero 1. Отидохме до няколко магазина да го видим на живо, но все или го нямаха или служителите не знаеха какви са характеристиките и как се борави с него и отказваха да ни го покажат. Накрая решихме и го поръчахме с идеята, че ако нещо не ни допадне ще го върнем. Имам няколко въпроса, свързани с това дали функциите на други столчета са подобни.
1.Явно не може да се накланя много, както си представяхме, и да стигне до по-легнало положение на детето. (Ние все още чакаме нашето бебе и нямаме как да го изпробваме, но ми изглежда сякаш ще заема почти седнало положение, което не знам дали е подходящо за новородено.) Това дали е ок и дали други столчета се накланят повече?  Необходимо ли е столчето да се накланя повече?

Само няколко поста по- рано.
Може да прочетете и следващите.



Здравейте!
Купихме си Recaro Zero 1 Elite. Стол и кошница в едно. Има обаче проблем, заради който не го използваме. Наклонът на седалките в колата е явно прекалено голям, самият стол стои по различен начин, в сравнение, ако е поставен на равна повърхност и съответно бебето (на месец и половина) стои твърде изправено. Буквално се свлича надолу. Дали има някакъв вариант да се коригира или сме се прецакали с този избор?

Прецакали сте се.
Трябвало е да почетете малко преди покупката.

# 186
  • Мнения: 5 065
Emmiliana, на сестра ми приятелката не е доволна от него. Щом е онлайн покупка, можете да го върнете.

# 187
  • Мнения: 13
Emmiliana, на сестра ми приятелката не е доволна от него. Щом е онлайн покупка, можете да го върнете.

А знаете ли защо не е доволна?

# 188
  • Мнения: 726
Момичета, как се случва спането на детето на 1год в столче, което позиция под наклон. Например за моделите на Бритакс. Не е ли много неудобно за главичката?

# 189
  • Мнения: 4 377
В някои столове главата пада, моите деца се стряскат то това. И до двете съм седяла и още седя и с часове крепя глава, не е забавно, но го правя в името на обратното возене.

# 190
  • Мнения: 726
В някои столове главата пада, моите деца се стряскат то това. И до двете съм седяла и още седя и с часове крепя глава, не е забавно, но го правя в името на обратното возене.

Вие с какво столче сте?

# 191
  • Варна
  • Мнения: 1 472
В някои столове главата пада, моите деца се стряскат то това. И до двете съм седяла и още седя и с часове крепя глава, не е забавно, но го правя в името на обратното возене.

Вие с какво столче сте?

Проблемът не е в столчетата за кола, а в наклона на седящата част на автомобилните седалки.
Ако наклона на седящата част е голям, всеки стол обратно на движението би седял по - изправен и съответно главата би минавала напред.
Единствения ваариант в тези случаи (а те не са рядкост, всички автомобили имат налкон между 5 и 20 градуса) са столчетата за кола BeSafe iZi Turn/BeSafe iZi Twist, които имат система за нивелация на столчето за кола спрямо шасито на автомобила и наклона на автомобилната седалка няма значение.

# 192
  • Мнения: 4 377
В някои столове главата пада, моите деца се стряскат то това. И до двете съм седяла и още седя и с часове крепя глава, не е забавно, но го правя в името на обратното возене.

Вие с какво столче сте?
BeSafe, което го няма вече, стар модел е, нашия е купен преди 5 години за голямото дете.

# 193
  • Мнения: 649
Мили хора, моля някой да ме ориентира. Навсякъде чета, че в сайт на производител на столчето може да се намери с кои автомобили е съвместимо и обратно. Такава информация обаче аз не откривам.
Харесали сме стол за кола Cybex Sirona S i-Size Ferrari, но все пак не е малка покупка и ми се щеше да намеря конкретна информация относно съвместимост с автомобила ни преди да поръчаме.

# 194
  • Мнения: 24
Скрит текст:
Мили хора, моля някой да ме ориентира. Навсякъде чета, че в сайт на производител на столчето може да се намери с кои автомобили е съвместимо и обратно. Такава информация обаче аз не откривам.
Харесали сме стол за кола Cybex Sirona S i-Size Ferrari, но все пак не е малка покупка и ми се щеше да намеря конкретна информация относно съвместимост с автомобила ни преди да поръчаме.

Заповядайте - ЦЪК

Общи условия

Активация на акаунт