Спане на бебето

  • 936
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Привет мами, на колко месеца/години оставяте бебчето да спи само в стая?

# 1
  • Мнения: 6 552
Зависи от детето кога ще е готово. 3-4-5-6-7 г, когато изяви желание, тогава. Но според мен е добре до към училищна възраст да се е случило отделянето. Преди 3г не виждам рационален смисъл да се отделя, будят се през нощта и е много по-лесно ако ти е на една ръка разстояние.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 369
Наистина е до дете.

Дъщеря ни доста рано спря да се буди нощем (или поне се случва много рядко). Осъзнах, че взаимно си пречим - ние й тропаме като си лягаме, колкото и постоянно да се стараем да ходим на пръсти.
На 1год и 4мес я преместихме в нейната стая.

Сега е на 1год и 7мес и започвам да я приучавам на единично легло (с преграда). Мисля, че се чувства добре.

# 3
  • Мнения: 46 508
Беше на няколко месеца. Заспиваше си сама, на тъмно, тихо, без никакви стимули.
Като стана на 2 г. махнахме решетката, защото се научи да я прескача и щеше да се пребие. Тогава започна да идва при нас. Не плачеше, ако я връщаме, просто чакаше да заспим и пак идваше. Намирахме я премръзнала в краката ни. След известно време без сън я "прибрахме" при нас и най-накрая имахме спокоен сън - и ние, и тях.
На 6.5 г. започна да си спи сама в стаята, нямаше драми, още след първата нощ каза, че повече никога не иска да спи в нашата спалня Smiling Imp

С една дума - води се по детето.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Дъщеря ми я отделихме в собствена стая на 2г, от ден първи там заспива. Мина през един период, в който искаше да идва при мен сутрин към 4-5 часа, лягаше до мен и заспиваше пак веднага. Сега е на 4г и си спи по цяла нощ в стаята, понякога се буди и вика баща си, посяга до сутринта не я чуваме.

Та за нас 2г беше добра възраст, с бебето сигурно също така ще направим, стига да е готов за тази стъпка

# 5
  • Мнения: 1 572
На година и половина.
Премебелирахме по това време гостната на детска стая и на шега пробвахме да я отделим. Заспиваше сама без проблеми, но понякога се буди още и я взимаме при нас.
Напоследък се глези за заспиването с баща си и държи на приказка, песничка, пресмятане кога ще дойде Великден и какво ли още не, затова в момента почти я слагам да спи само аз. Вече е почти на 3.

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 12:33 от Threemafan

# 6
  • Мнения: 1 333
Детето ми спи само в стаята си от първия ден вкъщи - проблем не сме имали, дори така му е по-добре. Когато сме било някъде и сме спали в една став спи доста по-неспокойно. Имаме видеобебефон и когато спи винаги е пуснат.

Ако детето е по-голямо и ще го отделяте първо го оставяйте да играе в стаята, за да свикне с обстановката и пробвайте първоначално следобедния сън да е там.

Общи условия

Активация на акаунт