Захранване - въпроси и отговори - тема 10

  • 35 533
  • 761
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 11 078
Отговорила съм веднага под вашия пост - няма такъв гайдлайн.

А от гледна точка на това, че 7-8 месеца е най-благоприятният "прозорец" за захранване както откъм моторно, така и откъм физиологично развитие, просто би било неразумно само нова една храна да се предлага.

Всеки може по свое желание да появи повишена предпазливост - поради фамилна обремененост или други мотиви, но изобщо не е задължително.

# 331
  • София
  • Мнения: 1 791
И аз живях в тоя филм с 1-я месец известно време, чудейки се как за 1.5 месеца захранване ще изредя всичко основно, че да почна глутен и да не давам нищо ново тогава, ама оня ден педи ми обясни, че не е така.
Важното било, че глутен се дава цял месец, всеки ден, във възходящ ред на количеството и глутено-съдържащата култура.
Не е хубаво глутен и жълтък да се застъпят или глутен и риба. Но ако сме въвели основни зеленчуци, плодове, жълтък, месни, някои млечни, можем да почнем глутена и да допълним някои плодове и зеленчуци, и меса, които са 4+ маркировка на бурканче, докато захранваме с глутена, няма проблем.

# 332
  • Мнения: 776
Да, четох сега ESPGHAN последни препоръки и точно това пише.
Явно това, че 1 месец не се дава нищо ново е
никаква мантра, която се преповтаря във форума Confused

# 333
  • Мнения: 5 380
Rose, затова ти го въвеждай както смяташ за редно.
Когато аз започнах вече бях въвела много неща и реално просто ги комбинирах с глутена. От нищо не се е лишавало детето.

# 334
  • Мнения: 7 708
яйцата от пъдпъдък са много по-тежки от кокошите, а цял жълтък е безумие!
даже по-малко от четвърт трябва!

# 335
  • София
  • Мнения: 1 791
По-кротко с възклицателните знаци. Всичко е наред.
Не са по-тежки. Каквото и да означава ''тежки''.
Покрай Великден се нагледах на размера на жълтъците на кокошите яйца и съм абсолютно уверена, че това жълтъче, което дадох днес, не надминава 1/4 от кокошия.

Все пак, благодаря за загрижеността Heart Ще репортирам тия дни, ако се прояви някаква реакция или проблем.

# 336
  • Мнения: 2 352
Има два начина на въвеждане на глутена и другите храни. Някои въвеждат по един месец само глутен, други дават и нови храни.
Лично аз въвеждах и нови храни. Но в нашето семейство няма хранителни алергии. Вероятно ако имахме щях да бъда по предпазлива. Реакцията на непоносимост към глутена и алергията към други храни е различна, за това ще се разпознае ако има някакъв проблем.

# 337
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Дадох диня, тя само я близна и много не и обърна внимание Simple Smile на 8++ е.
Аз докато въвеждах глутена, въведох и млечните, не е имало проблем или реакция при нашата. Въведох глутен в 7 месец.

За въвеждане ми останаха рибата и червените меса, както и бобови. Ще започна с тях постепенно, като стане на 9 месеца.

# 338
  • Мнения: 751
Вечер към колко часа се предлага безглутеновата каша?

# 339
  • София
  • Мнения: 3 405
Аз се водя по съветите на педиатъра за глутена. Единствено си обяснявам невъвеждането на нови храни, ако реакцията от глутена се прояви заедно с друга алергична реакция на едно.
Аз съм давала нови зеленчуци и нови млечни храни, но ги имам въведени като група. Не на едно място срещнах, че може от вече въведените групи, но не и напълно нови. Всеки си преценява, чете и решава.

След глутена съм набелязала да дам телешко и след него почвам рибата (в 8м). После бобови и това е. Каквото не е въведено ще си го въведе с кухнята.

# 340
  • Мнения: 11 078
Винаги ме е удивлявало как много внимателно, предпазливо и здравословно захранващи майчета след 2-3 месеца се мятат на детската млечна кухня, където щедро използват нишесте от бяло рафинирано брашно, най-евтини млечни и месо и едва забележими следи от зеленчуци Stuck Out Tongue
Това не е укор, всеки има право на преценка, просто не го разбирам.

# 341
  • София
  • Мнения: 3 405
Аз да съм писала, че захранвам внимателно и бавно? Grinning Точно обратното ми е в горните коментари, но детето си понася добре всичко засега.

Не знам кой от какви кухни поръчва, но има не една, в която не се ползват най-евтините и долнопробни продукти. У вас все едно само био, натурални, естествени неща, няма зрънце захар, масло, брашно. Айде айде Grinning
Да, цените са двойни и тройни на такива кухни, но няма значение. Аз нямам време да готвя всеки ден, детето яде и бурканчета, когато няма домашно. Не съм такъв фанатик на бебешко хранене.

# 342
  • Мнения: 11 078
Не знам кой от какви кухни поръчва, но има не една, в която не се ползват най-евтините и долнопробни продукти. У вас все едно само био, натурални, естествени неща, няма зрънце захар, масло, брашно. Айде айде Grinning
Знам ги, и частните кухни, и столовете на частните градини, и аз деца съм гледала Stuck Out Tongue
Ядем и захар, и масло, и брашно, и домашно отгледани неща също ядем (както и индустриални се случва), ама каквото и да е, предпочитаме да е добре приготвено и вкусно. Иначе и мен ме мързи да готвя често пъти, като всеки човек с повечко дини под мишница.

Но идеше реч за захранването и глутена всъщност Stuck Out Tongue Това, което исках да кажа, е - както в менютата на кухните, така и например в млечни каши и пюрета, на които пише "4 месеца", има "скрити" продукти. Да кажем обикновено сухо мляко - а не адаптирано - във възраст, за която то изобщо не е подходящо. Та и нишестетата и млечните бяха коментар в този дух, а не лично към Вас.

# 343
  • Мнения: 4
Здравейте! Бебка е на 4 месеца и половина и по препоръка на доктора вече я захраних(иначе е на кърма).. Давам й на обяд зеленчуково пюре купено... После пие водичка, цока... Слетобед и давам кашичка на Слънчо и пак цока нали.. Много ли е според вас и мога ли да и давам сутрин кашичката, на обяд зеленчуково пюре и за слетобедна с закуска плодово пюре.... Тя си яде за сега нямаме проблеми... Не съм замествала нищо и се притеснявам че греша с това захранване имам чувството, че е много трудно... Кога трябва да се замести хранене как... Чета ама нещо не схващам 😀😀🤷‍♀️ доктора ни каза че не се наяжда с кърмата ми и да я дохранвам с хумана щото беше качила само 300гр за месец.. пробвах с фризолак с аптамил НЕИСКА детето и това е гнуси се готова да повърне и не я насилвам с нея.... Please Helppp 😐😐❤️

# 344
  • Мнения: 15 356
Рени Краси,нашето дете също винаги е качвало между 300 и 600 грама на месец,това че е родена голяма компенсира наддаването
При бебе на четири месеца изобщо не може да се мисли за заместено хранене,следобедни каши ,закуски и т.н.Три твърди хранения за ден е ужасно,ужасно много.
Действай както си решила,но аз изобщо не бих давала толкова храна на такова малко бебе .
Започва се с обяда и въвеждането на един,втори,пети зеленчук.Има много материали ,които може да прочетеш .
Колко пъти давате белтък на седмица ?На година без двайсет дни е.

Общи условия

Активация на акаунт