Клуб на храбрата шивачка - 23 тема

  • 47 075
  • 840
  •   1
Отговори
# 300
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
не виждам какво може да попречи, ако няма шарки, няма хав, няма релеф.

Simple Smile ще ми е интересно да видя резултатите и пердетата за караваната и за костюмчето. Simple Smile по-късно и за щорите...
пусто любопитство

# 301
  • Мнения: 4 200
Питане за крачна машина сингер на 100г, на моя роднина. Ремъкът е кожен, вероятно оригинален и се е отхлабил така, че не върти. Има ли откъде да се купи подходящ нов, или наличният да се скъси някак? Двете части са хванати с нещо като голям тел на телбод, но не смеем да опитваме да го режем и презахващаме. За предпочитане нов, ако има откъде да го вземем. 
Информацията за памучни конци за шиене ми беше много полезна, а също споделените видеа.

# 302
  • Мнения: 1 861
Здравей, ra2! Има и нов ремък, но да се скъси този, не е чак толкова трудно. За тази операция скръцни със зъби на половинката, или някоя друга мужчина под ръка! Средна отвертка се пъха под тази стоманена скоба, тя се  разтваря, докато е достатъчно да се извади единият край на ремъка. Срязва се ремъкът, но да се внимава да не стане къс. Със шило, или много тънка отвертка се пробива ремъка на същото разстояние както преди. Пъха се в скобата и с клещи се стяга. Завърта се голямото колело и ремъка си влиза на точното място. Немедленно да го скъсите и изпозашиеш всичко на цялата околия!

# 303
  • Мнения: 6 886
Ако е естествена кожа, няма ли да се свие при намокряне? Но не трябва да се пуска, докато не изсъхне добре, за да не се разтегне пак.
Скрит текст:
Стар индиански метод на бавно душене с мокра кожена връв - от каубойските филми Simple Smile

# 304
  • Мнения: 1 861
Не скъпа, не е добре, защото след време пак ще се охлаби.

# 305
  • Мнения: 4 200
Благодаря за описанието на технологията. Опасяваме се да не прекалим със скъсяването и бих се чувствала по-спокойна ако намерим нов ремък. Машината не е наша и ако я оклепаме... Ако знаеш откъде можем да се сдобием с нов ремък, моля, сподели.
Наличната активна мужчина е недорасляк на 19, с две леви ръце, на който сламата на две магарета не бих се осмелила да му дам да раздели.

# 306
  • Мнения: 1 861
Ще се наложи на мужчината да рискува, защото новите също трябва да се мерят. Нали трябва да се пъхне в шайбата на машината и тогава да се съедини. Струва 10 пари и е кощунство да се дават. Все пак пинтийската ми габровска душа не може да преглътне това разхищение. Ами като ви е страх, срязвате ремъка 8 мм., поставяте и така, докато стане добре. Само да не стане: ,,Режа го - късо! Режа пак - пак късо''?!

# 307
  • Мнения: 4 200
Точно от това ме е страх! Laughing
Ако има нов, предпочитам да купя за 10 лв, отколкото после да слушам с години как сме й прецакали машината. Мрънкането ще ми изпие мозъка за поне 50 лв

# 308
  • Мнения: 5 370
С цялото ми уважение към Електричар, много си ми симпатичен, но не мисля, че непременно мъж трябва да скъси ремъка Grinning Скъсяването е елементарно й всяка жена тук може да се справи. Все пак сме в шиваческата тема, а не в темата "Аз съм принцеса и си имам слуги за всичко".
Ra 2 ако чак толкова се объркат нещата ще купиш нов ремък, но аз все пак бих пробвала както електричар предлага, да скъсявам по няколко милиметра докато се получи. Наистина е елементарно, само гледай въпросната мърмореща персона да не е наоколо в този момент, че мен тя би ме изнервила повече, ако започне да дава съвети Hug

# 309
  • Мнения: 6 886
Флоксче, моля те, скрий първата част от поста, преди да го е видял ММ.
От години се опитва да ми обяснява как да си смазвам машината и аз все се правя на ударена. Laughing

# 310
  • Мнения: 1 861
Задавам тогава напълно резоннейший въпрос:
 - Жените ли да се занимават с мъжките дела? 19 - годишното мамино детенце с две леви ръце, ще се превърне в 60 - годишно мамино синче, с две леви ръце. Защото никой дори няма намерение да го накара да свърши нещо с двете си ръце и ум. Наши съседи имаха приятелско семейство от Дания. Когато по тяхна покана отишли на гости в Дания, поканили ги да седнат на счупен диван. На въпроса защо е счупен, отговорът бил, че ще дойдат да го ремонтират след две седмици. Нашенците поискали чук, пирони и оправили дивана. От това датчаните били потресени. За Бога дами, не превръщайте мъжът в пусикет Pussykat (ако разбирате какво точно искам да кажа)! Добре, жените ще вършите и женската и мъжката работа. За какво са ви тогава тези така наречени мъже? Само за разплод и на 30 години да играят на компютърни игри? Боже опази! Толкова лесно е да го лишите от това, от което никоя нормална мужчина не иска да бъде лишена. Не искам да кажа, че е добре една жена да е принчипесса, но като има нужната мужчина, трябва да се използва.

# 311
  • София
  • Мнения: 5 547
Elecrtichar,  в това което пишеш ,съм абсолютно сигурна.
Дъщеря ми студент , си поръча от Интернет масичка - тролей.
После ми се обажда за помощ, как да я сглоби, беше елементарно, сглоби я след буквално 15 мин, завинти винтчетата и хоп готово.
След няколко дни я среща италианка и я пита кой и е сглобил масичката.
Тя и отговаря ,аз.
Оная учудена обяснява ,че баща ѝ ,не могъл да я сглоби , когато били при нея и си я взели за Италия, а девойката без масичка.
Дъщеря ми и предложила да си купи пак и тя ще я сглоби.
Та така с чужденците.

# 312
  • Мнения: 6 886
Вие пак за сложни неща говорите. Наш близък в САЩ, гледа изгоряла крушка и пита защо не я сменят. Нямало електротехник. Нашият казал - Я дайте тук крушката и стълба. И я сменил набързо. А американците, изумени от уменията му - Вие и от това ли разбирате?! Laughing

ПС То стана за темата с вицовете, но си е истина. Simple Smile

# 313
  • Мнения: 5 370
За това съм съгласна, българите и българките можем да правим много неща, за които в чужбина чинно се чака майстора да дойде. Това и аз го виждам постоянно и не ми се вярва чак.
Аз имах предвид друго, на някои хора им се удава да правят неща с ръцете си,  а на други не. Това няма връзка с пола на човека, някои просто са си с две десни, а други с две леви ръце, но те пък си имат други таланти Grinning
Моят мъж също е сръчен и помага, но моите си неща свързани с личните ми хобита предпочитам аз да си ги правя сама, защото той не знае съвсем ТОЧНО как искам да се получи Grinning

И да не съм съвсем спам, ще задам въпрос. Имам парче дебел и пухкав вълнен плат, искам да си ушия нещо като халат или одеало с ръкави, да се завивам като изляза на терасата. Трябва ли непременно да търся някаква кройка? Мислех да пусна един дълъг правоъгълник за гръб, два правоъгълника за предници, а ръкавите леко ще ги стесня надолу.
Но платът е леко твърд като за палто, не пада добре. Дали ще се получи нещо с тази "кройка", или ще стои като нахлузен чувал?

# 314
  • София
  • Мнения: 1 654
Аз бих си свалила кройка. В момента жилетките на сайта на Бурда ру са по 50 рубли (1.18 лв.).
Ето нещо простичко:

https://burdastyle.ru/vikroyki/kardigany/kardigan-bukle-burda-2019-11-102/

или това, макар че такъв целнокроен ръкав май не е подходящ за твърд плат:

https://burdastyle.ru/vikroyki/kardigany/kardigan-s-zapahom-kata … da-2019-1-6335-b/

и още много, за мен това си е без пари кройки:
https://burdastyle.ru/vikroyki/sale/s/3921/?teaser=2021_10_11_sa … i_jilety_50rubley

Общи условия

Активация на акаунт