Клуб на храбрата шивачка - 23 тема

  • 46 935
  • 840
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 356
Кармела, благодаря! Май платът изобщо не е подходящ за това, което си представях. Ще се получи нещо като палто Blush Може би само ще го обрамча, да стане обикновено одеало.

# 316
  • Sofia
  • Мнения: 26 332
Гледахте ли филма за създателката на списание “Бурда”-Ане Бурда ,по бтв Лейди ?
Много ми хареса.

# 317
  • София
  • Мнения: 4 547
По повод хората с две леви ръце се сетих как с брат ми сме хванали да оправяме педала на машината. Разглобили сме го на съставните му части, включително сме махнали едни редички от малки графитни (май) дискчета. Та сложили сме въпросните дискчета на една книга и книгата съм я качила на един висок рафт, че да не я бутнем случайно и попилеем чарковете. До тук добре, но идва един друг роднина (този с двете леви ръце) и вика: "Я, какво сте сложили на тая книга?" и докато го спрем, вече беше попилял всичко. В крайна сметка оправихме педала. Проблемът беше в щепсела, който влиза в него - срязахме го и го свързахме директно кабела. Даже липсата на няколко от графитните дискчета не се усети и машинката ми служи вярно и до сега.

# 318
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 261
Хах в България дори да си милионер няма кой да дочакаш да ти оправи нещо по-добре да си можеш да си го направиш сам Simple Smile
Чакахме едни майстори да ни направят ремонт накрая запретнахме ръкави и го направихме сами Simple Smile В София може вече и да има хора които да ти свършат работа ама по провинцията едва ли Simple Smile

# 319
  • велико търново
  • Мнения: 585
Гледахте ли филма за създателката на списание “Бурда”-Ане Бурда ,по бтв Лейди ?
Много ми хареса.
Кога даваха  филма?

# 320
  • Sofia
  • Мнения: 26 332
В събота и неделя.
Два епизода е.
“Бурда-Модна легенда”от 2018год.биографичен

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 16:27 от Doli

# 321
  • велико търново
  • Мнения: 585
Гледах ги благодаря.
Евала на силата волята и трудолюбие то и. В днешно време е много по трудно и всеки ден се доказваме.

# 322
  • Sofia
  • Мнения: 26 332
Гледах ги благодаря.
Евала на силата волята и трудолюбие то и. В днешно време е много по трудно и всеки ден се доказваме.
Не мисля,че тогава е било по-лесно,напротив.
Много борбена и упорита жена е била.

# 323
  • Мнения: 118
Засичали ли сте някъде плат тип корк (не знам дали не се води изкуствена кожа)?
Онлайн или в София Simple Smile

# 324
  • София
  • Мнения: 1 654
Днес получих от Amazon.de шивашки манекен; беше ми отдавнашна мечта и е точно каквото
исках като качество и външен вид, но за съжаление са ми пратили грешен размер.
Имам право до края на месеца да го върна и ще го направя, но първо реших да го предложа тук,
ако някой проявява интерес.
Размерите на манекена, който получих са M/L: бюст 95, талия 70, ханш 98
Манекенът е от стиропор с черна стойка, покрит с черно трико на цветя.
Излезе ми 128 лв. с доставка, предлагам го за 120 лв. с доставка за моя сметка (до БГ).

# 325
  • Мнения: 62
Здравейте, за рождения ден на дъщеря ми купихме сатен за рокля, ластици и панделки за коса. Роклята е за нея, ластиците за мен и нея, а за приятелките и гости-панделки. Шивачката обаче не се справя много добре с въпросния сатен и ми се иска ако мога да я упътя. Около част от шевовете сатенът е разкъсва и стои мноого грозно, ще съб благодарна ако някой каже защо така се получава имам около седмица до рождения ден и се притеснявам. Благодаря предварително!

# 326
  • Sofia
  • Мнения: 26 332
Може иглата да е много дебела 🤔
Ако не е,може да сложи тънка лента и заедно с нея да прави шевът.
Платът много груб ми изглежда...не ми прилича на сатен,а някаква твърда вискоза 🤔

# 327
  • Мнения: 2 392
Привет, отдавна не съм писала, пък и правила каквото и да е!
Исках много да благодаря за линковете с кучешки дрешки - сдобих се с малко съкровище и непременно ще се възползвам от тях! Flowers Hibiscus

Phloxx, преди време на гости видях вълнено одеалце, което има няколко тик - так копчета и много удобно се превръща и в халат, нещо такова беше:

# 328
  • Мнения: 5 356
Много добра идея, благодаря Flowers Hibiscus
Виждала съм такива одеалца и аз, но само от полар. Мога да си направя вълнено сама, плат имам и даже ще е много по-лесно, отколкото да шия халат. Няма как да му сложа тик-так, но ще направя няколко илика и с обикновени копченца, ще стане суупер!

# 329
  • Мнения: 6 854
Флоксче, можеш и ципа да замениш с копченца, но ги сложи така, че да се прехлупват малко двата края, за да не стават дупки и да вее.
И на мен много ми хареса идеята.

Общи условия

Активация на акаунт