Колко е хигиенично да си купиш диван втора употреба?

  • 3 825
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 794
Аз не бих най-вече заради енергията, и че ще си представям кой ли е сядал, лягал,и какво ли още не на този диван..
В производствените складове и магазините също не знаем какво са правили в/у тях Simple Smile
Така е, ама някак си не си представям в склада/магазина примерно да има над 100 дивана и всички които работят там 10-20 човека да се изреждат и да се търкалят по тях цял ден 😁
Зависи колко свободно време имат Joy Но пък не се знае в тези складове дали не си поспиват мишки, плъхове и какви ли не гадини върху тях. Абе, то човек, ако тръгне да мисли, не трябва да излиза от дома си. Аз често си нося хавлии и кърпи в хотелите. Мислех, че прекалявам, но явно има и „по-луди” от мен Simple Smile

# 16
  • SF
  • Мнения: 21 164
Нито на втората употреба, нито на първата знаем състава на пълнежа. И собственикът, и консултантът в магазина могат да научат презентаця от 2 до 5 изречения: пълнежът е от уел слийп микрофибърни частици, сребърни нанойони, споени с неутрализираща гел пяна, алое вера, което се бори мощно с акари и  фини прахови частици - най-доброто в съвременната технология на пълнежите.
Може би купуваш диван втора употреба, когато знаеш, че същият в магазина е с ХХХ лева по-скъп. Без да гледаме периода на пандемията, повечето време изкарваме извън дома - офиси, ваканции, други пътувания, заведения, зали за йога, за танци, за обучения и сблъсъка ни с чужда енергия и мебели, ползвани от "кой знае колко народ преди нас" е неизбежен.
Може това да е късметлийският диван за топло гушкане вечер и  споделяне на много мили емоции и ако вярвате в енергии, чрез дивана може да внесете и много положителен заряд в дома си.
Ако отидеш на гости на гадже, знаеш ли на какъв диван ще те покани да седнеш и на какъв матрак ще легнеш. Може и дълго време да го ползваш, преди да си купите общ.

Последна редакция: сб, 06 мар 2021, 13:02 от Esmee

# 17
  • Мнения: 6 764
Не съм купувала, но 2 пъти съм продавала дивани. Нови, ползвани около година, като под ползвани, имам предвид да седнем да гледаме ТВ след работа. Функцията им сън никога не беше ползвана. Предполагам пълнежите са били непокътнати, а тапицерията нямаше никакви забележки, всъщност възглавниците и на двата бяха от перяемия тип. Така че има значение и какъв диван точно се купува.
Ако тръгна да продавам сегашния, едва ли ще е такава находка, защото малката го е заливала с всякакви напитки и въпреки че е пран, пак си има поражения.
Огледайте дивана, запазените вещи си личат. Можете да откриете нещо много добро на сносна цена.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 253
Три дивана и едно кресло имам купувани втора употреба. Единият ни диван го прибрахме от контейнера, чисто нов беше, облечен с найлоните( хората го свалиха от пикапа, ние го качихме в нашия). Не е да нямам 200 евро да си купя същия, ама като може да ми служи нещо, само за енергията бих мислила. За мен това са суеверия и не робувам на такива. Сега, ако видимо е на петна и мирише зле, ясно е, не бих го взела и после да давам пари за дезинфекция и пране.

# 19
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 018
Каква е разликата между диван втора употреба и седалката във влака? Там да не би да ги сменят след всеки пътник? А диванчетата в кафененцата? Седалките в автобуса? Представяш ли си колко и какви д. са седяли там? Satisfied

# 20
  • Мнения: 3 589
Разликата е, че на седалката във влака и диванчето в кафенето не се търкаляш полугол и не прекарваш толкова време, колкото на дивана си. Иизкъпваш се като се прибереш и хвърляш дрехите за пране. Поне това за мен е нормалната хигиена. Но факт, има хора се търкалят вкъщи с дрехите от градския транспорт. За мен е гнусно.
Не бих купила втора употреба. Ако нямам пари ще си избера по-евтин модел, но нов. За всичко важи - мебели, покъщнина, дрехи, автомобил и т.н.

# 21
  • SF
  • Мнения: 21 164
Ако диванът е запазен, чист, купуваш го от младо, хубаво момиче (примерно Simple Smile ), занасяш си го вкъщи, изпираш го и си го ползваш.
Дали хората преди тебе са го ползвали с дънките от градския транспорт, голи или полуголи - кое ти е по-хигиенично?

През лятото диваните в заведенията не се ползват от хора, задължително облечени с дълги плътни панталони. Къси панталонки, тънки ефирни роклички... - това е облеклото.
Като каниш гости да не би да ги преобличаш преди да седнат на стол, на диван. Ако наистина се притесняваш, постилай си нещо, преди да ползваш дивана полугола.
Перат се диваните.
Аз не обичам да ползвам шезлонги. Да, ползвам кърпа, но шалтетата са напоени с толкова много пот и кожени люспи, че... бррр. Махам ги задължително.

# 22
  • Мнения: 8 796
Каква е разликата между диван втора употреба и седалката във влака? Там да не би да ги сменят след всеки пътник? А диванчетата в кафененцата? Седалките в автобуса? Представяш ли си колко и какви д. са седяли там? Satisfied
в автобуса/хотела си за няколко часа или няколко дена. А на диванчето в хола си ежедневно и години наред.

Всяка вещ има енергия. Това, че ние не я усещаме, не значи, че няма. Гледали сте филми, как по една дреха, ясновидец може да разкаже сцени от миналото.  Най-много енергия за притежателя има в металните предмети. Но и в дивана, и в жилищата има. Аз познавам хора, които не биха живели в старо жилище, винаги търсят да купят ново, именно по енергийни причини.
За мен, има значение какви хора са ползвали този диван, ако са млади щастливи хора  е едно, ако някой стар, болен човек е пъшкал на дивана е друго, че и някой да е починал още по-гадно.
Често гледам на снимки на мебели втора употреба - на дивана лежи кучето/котката, веднъж съм ходила да търся диван за наемателите ми, но в къщата имаше куче и не го купих поради тази причина. 
Веднъж съм чела обява, "детето се е изпишквало няколко пъти на матрака" , който се продава, иначе здрав, марков и хубав.

# 23
  • SF
  • Мнения: 21 164
Ама енергиите може да са много положителни. Представи си малко жилище, в което е направено и родено много сладко бебче и е донесло радост на едно младо семейство. Може да донесе същата радост и на друго семейство. Може то да е "вълшебното жилище".
Е, да, може да се появи и полтъргайст...
Говорим за дивани. Ако диванът е хубав и не сте дали куп пари за него, усетите ли, че нещо не е наред, продавате го на друг или го хвърляте без жал.

# 24
  • Мнения: 8 796
да, така е, енергиите може и да са много положителни.

# 25
  • Мнения: 3 589

Като каниш гости да не би да ги преобличаш преди да седнат на стол, на диван. Ако наистина се притесняваш, постилай си нещо, преди да ползваш дивана полугола.
Аз не обичам да ползвам шезлонги. Да, ползвам кърпа, но шалтетата са напоени с толкова много пот и кожени люспи, че... бррр. Махам ги задължително.
Винаги пера шалтето/калъфа на дивана след гости. Не идват гости толкова често, че това пране да е проблем. Нямам анадолски маниер да съм ежедневно в гости, у нас не е хан. Децата, които идват при дъщеря ми, си се търкалят в детската, а там и без тях в неделя всичко се сваля, сменя и пере.
И аз не ползвам шалтетата на шезлонгите по същата причина. А ти казваш, че е ок нещо подобно да си го прибереш у вас под формата на диван.

# 26
  • Мнения: 8 872
Като говорим за енергии, на имотния пазар се отдават под наем и за продан жилища в които хора и животни са умирали Wink Ами, сега.... Grinning

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 253
Мани, мани! Там какви енергии се носят! Тези с енергиите трябва да живеят в исто нови жилища! Ама пък не се знае строителите на тези жилища каква енергия са закодирали в тези сгради!
Ох, колко закостеняло мислене, вярване в суеверия и робуване на мании.

# 28
  • Мнения: 2 621
Енергията какво общо има със суеверията?
Всеки от нас излъчва енергия и вибрация, дали положителна или отрицателна зависи изцяло от нас самите.

# 29
  • Мнения: 624
Един нов клик клак диван във Виденов или Хоп е 300-400лв.

Аз по-скоро не бих си купила стар диван. По-добре да метна един нов, евтин матрак на земята и да се търкалям 😁

Общи условия

Активация на акаунт