Помощ котката ми полудя!

  • 4 671
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 521
За кастрацията - вече са ви казали и много се радвам, че ще пристъпите към това.
Относно поведението й: вашата котка е малка и иска да си играе. Има изключително много енергия, която да изхарчи. Имам две в къщи, вече кастрирани (на около 7-9 месеца). Играта между двамата отстрани изглежда невероятно жестока. Но това е напълно нормално за тях. Знам, че вас ви боли физически от това поведение на котето, но това са неговите инстикти. То лови плячка, подготвя се за живота Simple Smile Вижте някакви интерактивни котешки играчки да му вземете, ако имате възможност.

# 31
  • Мнения: 123
Задължителна кастрация и никакво раждане! И таблетки zylken от някоя ветринарна аптека, от по малките разфасофки, които се водят за дребни кучета и котки в една опаковка има 10 таблетки дават се всеки ден по една, докато свършат, ако има още какво да се желае може да повторите пак след няколко месеца. Напълно безвредни са! После няма да имате проблеми, но никакво раждане и възможно най-скоро кастрация в противен случей успех, поведението съвсем няма да става по-добро. Казвам ви го като човек, който се занимава с животни и много хора са ме викали да им решавам проблемите. Има и други вариянти, но за други проблеми, ако искате да решите тези, които описвате това е начина. Животното ви се изнервя от нещо и тепърва няма да става по-добре, ако чакате прекалено дълго може и да не успеете да решите проблема, а с неуравновесена котка не е лесно да се живее.
Но... пак се обича Heart
И да допълня табледките са големи под формата на капсулки, ако ви е трудно да ги давате цели, отваряте капсулката и директно исипвате съдаржанието в устата на котето може и в храна, но не е сигурно, че ще я иска. И каквото и да се пише по въпроса няма нищо нормално в това животното ти да те напада с годините положението ескалира и се озоваваш в болница за превръзка от жестоко охапване от собствената ти котка, а те хапят по жестоко от куче, а мястото сериозно се инфектира та такива проблеми се решават овреме. Котето пак ще си остане игриво, просто играта му ще се ограничи до нормалните тичане, скачане и маймунски пируети Simple Smile а и то самото ще се чувства по-добре, като не е вечно напрегнато.

Последна редакция: пт, 12 мар 2021, 11:07 от cat lady

# 32
  • Мнения: 128
А защо не дадете на мъжа си да прочете малко литература? Да се осведоми.
“Да роди за здраве” е пълна глупост.
Те нямат потребност да стават родители...

# 33
  • Мнения: 56
Здравейте хора скоро не съм се включвала нямах време.. Писанка вече е много по - добре  върнахме си нормалния начин на  живот от което всички сме много щастливи и доволни 😊💜 Благодаря на включилите се в темата пожелавам ви всичко хубаво! 😊🙂

# 34
  • Мнения: X

Бих се водила на първо място от здравето на котката, а не от нуждата за собственото ми спокойствие и комфорт.

Хормонални таблетки не бих дала при никакви обстоятелства/поведенческа ескалация!

https://www.feliway.com/bg

Това би го казал този, който е случил на нормална котка. Всеки , който дойде у дома, му прави неадекватното впечатление на моята котка. Напада всичко живо, различно от мен, а от скоро и мен. Вече ходя в страх у нас, постоянно я дебна с поглед, защото адси болезнено напада. Не на игра. Вкопчва си силно ноктите в мен, зъбите, и ми остават тъмно сини синини и прободни рани от зъбите и ноктите.

Не съм лош стопанин, обръщам й внимане, според мен просто е психясала и със зъл, неприятен характер. Но няма какво да я правя ... никой няма да вземе такава котка никога. Да я изхвърля не е вариант също, въпреки че ми писна яко от нея.

Пиша под афект, защото пак ме нападна по крака изключително болезнено. Да подминеш агресията й не върви, да я подгониш също, нищо не помага.

Изненадва ме тук и по животинските теми, как жиотното се поставя над човека. Естествено, че човешкият комфорт е по-важен, това не значи, че непременно някой иска да мъчи животното.

Скоро ще я водя на ветеринар, за да видя какво се случва тук.. може би трябват хапчета за нерви, не знам вече. Бих пробвала и този спрей. Съчувствам много на авторката.

# 35
  • Мнения: 1 073
Akoiskash-vqrvai, ох, леле.... и Вас да питам, създали ли сте скривалища на котката на високо? То това си е голяма мъчение Вашето....голям звяр гледате, женско ли е или мъжко? Кастрирано ли е? От кога е така? Съчувствам и дано Ви се помогне! Котешката психика е малко по-тегава от кучешката... куче все ще го разбера някак, но котките са значително по-диви, по-самостоятелни и е трудно да се разбере кое не е наред, а то може да е нещо мъничко...

# 36
  • София
  • Мнения: 299
Akoiskash-vqrvai, описаното от вас звучи доста зле..

До вашето включване в темата обсъждахме котка, за която се предполагаше, че е отключила поведенчески проблем следствие на първо разгонване. Нито читав ветеринар, нито стопанин с повече опит би препоръчал хормонални таблетки за подтискане на разгонването пред кастрацията.

Знам, че има котки-демони със зъл темперамент и труден характер, но как хормоналните таблетки биха помогнали за това?

# 37
  • Мнения: X
Здравейте пак, и благодаря за загрижеността!

Женска, кастрирана, на 10 години. За съжаление допуснах грешка и я кастрирах *по време* на разгонване, след което малко или много ме намрази, но не е било фрапантно.

Котката е прибрана от улицата, защото се е молила на сестра ми. Прибрахме я. Малко след това се разгони. Не е била съвсем малко коте, като сме я взели. Обичаше много сестра ми.

Сестра ми замина в чужбина, там е трудно с котка и квартира, поех аз грижа за нея и я мъкнах по квартири в София. Според мен тази смяна на жилища й се отрази зле. На първите квартири беше добричка, не е нападала чужди хора, спокойно коте.

На последната стана по-нервна. Но по-добре ли беше да я оставя?!

Сега вече от 6г. живее в ап., който си е собствен, няма да сменя никога повече локациите.

Аз израстнах от тогава. Не съм била винаги добър стопанин, преди не се занимавах много с нея, не съм играла особено с нея, само хранене и водичка. Преди много я гушках и мачках, сега я оставям на спокойствие (не обичаше вниманието и да я държат)

В новото място не допуска нови хора. Напада ги, най-често подлярски, ако те са в гръб. Прибирам я в др. стая, ако имам гости.

Четох много за котките (от тогава, от самото начало имам предвид) и се старая да я гледам добре, обезпаразитяване, купувала съм й играчки, за съжаление на 10г вече не се заиграва особено. Като кихна или си издухам носа напада, стряска се, това не е било преди. Понякога ей така скача и си забива ноктите. Мога да покажа снимки на ужасни синини по тялото ми.

Имах приятел, който често идваше у нас, бяхме близки,беше свикнала с него. Отивам до тоалетната, тя се качила при него, ударила му една лапа (но не толкова жестоко, колкото мен напада). Реакцията му беше, че тази коткае "психясала" . Много хора реагират така. Имах гледач на котката, когато ме няма по почивки. Гледачът го беше страх от нея. Тя е страхлива, хъска и агресира. Не е стабилна психика.

Не искам да очерням животното, защото очевидно и аз съм допуснала много грешки с него, но не знам защо така ме мрази, от всичо се стряска и понякога ей така напада. Ходя стресирана в дома си и я следя с поглед, което според мен още повече я агресира.
Не ме напада всеки ден, но когато го направи е много болезнено и викам от болка, честно.

Забелязвам, че от негушлива котка много почна да ми иска вниманието, на което аз се радвам.Спим заедно, почна по скута да ми седи, гали се. После нещо й щраква и се държи гадно. Мяучи често без да спира.

Ще я водя на вет. и се надявам да има физическа болест, която да отстраним. Казвам, че се надявам да е болест, защото ако е напълно здрава и постъпва така не знам какво да я правя. Може да опитаме и с котешки антидепресанти. Не знам.

Ужасно се чувствам от тази ситуация.


редакция: има високи места у дома. Няма собствено дърво, но има високи части, по които обича да седи и да гледка

Последна редакция: нд, 21 мар 2021, 01:16 от Анонимен

# 38
  • Мнения: 1 073
Единственото, което ми прави впечатление сега като чета е това следене с поглед, което правите. Това, на езика на тялото при котките може да показва агресия и желание за нападение. Може в този момент да се чувства застрашена, защото я следите.
Котките се гледат в очите и мигват продължително време за да покажат уважение и да кажат “спокойно, не искам да те притеснявам, спокойно ми е около теб”, може да го практикувате това няколко пъти след като си засечете погледите.
Все пак фактът, че спи при Вас и се гали говори, че има някаква любов и доверие в нея към Вас.
Наистина е възможно, заради честата смяна на имот едно време, да е направило котката несигурна. Те много се привързват към дома. Обаче въпросът е как да примените възприятието ѝ към Вас и света. 
Консултирайте се с ветеринар, но ако е възможно да е някой специалист по котки, че доста ветеринари не се интересуват особено от психиката им, ако не сте гледали има хора из ю туб тип cat whisperer, най-известният е Джексън Галакси, евентуално от него да вземете идей и техники за успокоение на котката.
Успех ❤

Общи условия

Активация на акаунт