БАЗЕДОВА БОЛЕСТ ТЕМА 12

  • 27 310
  • 818
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 11 701
Не веднага, но не бях спазвала диета. Понеже с първия рецидив пуснах кръвна захар и показа 6.1, доколкото помня, бях казала на проф. Христозов и той каза да не ям захар, ориз, бял хляб и т. н., но аз ориз ядях веднъж годишно, а със захарта не сме приятелки. Обичам пълнозърнести продукти и си хапвам. Каза да изчакам и да проследим, да не се е вдигнала заради хиперфункцията.
Като влязох в еутиреоидно състояние и се успокои жлезата, то мина година. Вече бях се преместила при доктор Райков. Пусках захар и излезе 5.86. Пълнея и качвам навсякъде аз и обиколката на корема... дето уж все колита. Надува се, спада.
Каза че тая стойност трябва да се провери. Назначи изследвания и така започнах лекарства.
Говорихме за диета и спорт, но каза че те така или иначе са съпътстващи терапията, но да започвам хапчетата, за да забавя бъдещ диабет.
Не съм се замисляла. Почнах лекарствата и след 3-ти месец нещата плавно си дойдоха на мястото. Започнах с хапчетата и режим на хранене, но с годините пълнея, слабея. Хормоните не стоят мирно, но с лекарствата поддържам много добри стойности.
Сменяла съм хапчетата, че имах проблем със стомаха. Спирала съм ги за месеци, пак ги започвах, но си намерих моето лекарство и си пия редовно вече 1000 мг на ден. Дозата не е висока.

# 301
  • Мнения: 1 372
Мери какво пиеш по 1000 мг? За захарта ли, сигурно си писала но не се сещам.

# 302
  • Мнения: 11 701
За захарта- да. Метфогама 1000. Сутрин и вечер по 500 мг.

# 303
  • Мнения: 1 870
Абе, момичета, Ангелов къде се загуби?
Аз пък съм с някакъв гаден вирус-два дни ме боля гърло, после почна хрема на убиване. Днес реших да пусна изследвания-Пкк, Дкк, Црп и Суе. И следобед като излязоха тъкмо се зарадвах, че са перфектни и взех, че загубих обонянието. Аз веднъж съм карала Ковид. Но така ми се спече всичко, направо съм пред паник атака. И пулса ми 80-90 от страх.... Ужас. Как ще го преживея?

# 304
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И аз го карах 2 пъти Ковид.
Втория път много по-леко.
Наскоро и мен ме боля два-три дни гърло,но леко.
Малко задна хрема...
И мина.

# 305
  • Мнения: 1 372
Демонче, не изпадай в паника. Дори и да е Ковид ще го изкараш леко, щом веднъж си го карала. На мен така ми каза личния. Ето виж и Мимето същото казва. Може само със загубата на обоняние да минеш. Аз го карах през април, но си правих изследвания на антителата и не са ми много. Сега съм на море, но като се прибера мисля да се запиша при ЛЛ за пфайзер, че не ми се ще да треперя пак от страх следващата зима. Вие какво мислите за ваксините?

# 306
  • Мнения: 1 870
Сали, благодаря за подкрепата. Дмес сутринта вече пак имам обоняние, вече нямам хрема, явно е било от нея-и преди ми се е случвало.. Но се уплаших. Обаче днес пък гърлото ми е като надрано, кашлям с храчки, които се отделят от гърлото където е житовидната и боли яко. Ужас просто.За ваксина аз не смея

# 307
  • Мнения: 626
И мен ме е страх от ваксината. Моя ендокринолог каза да се слагам Файзер или Модерна. Хич не искам, а планувам операция на есен и направо не знам калво да правя. Другите кажете мнение за ваксината или как изкарахте Ковид? Демон при теб как мина вируса, имаше ли последствия?

# 308
  • Мнения: 1 870
Аюи аз го изкарах много леко. 2,3 дена хрема обилна като вода. Нито температури, нито кашлици, нито пневмонии. Обаче голям страх брах да не се влоша  и през цялото време бях в страхотно напрежение. Моят мъж имаше пневмония, но в къщи се лекуваше, малко кашляше, 2ждни температура 37 и половина. Горв долу добре го мина и той.
Да ти кажа честно тоя вирус сегацдето го карам по гаден ми се видя и всеки ден нещо различно. Ама и от Короната бая народ измря... От ваксината ме е страх, защото и лекарите не са на едно мнение. А и всички, които познавам и не бяха го карали и си сложиха ваксина-след това се разболяха... Не мога да реша кое е по малкото зло. Ако нв го бях карала може би щях да мисля повече по въпроса. Не мога да се съглася, че имунитета, който развива организма след преболедуване, може да е по слаб и неадекватен от нещо скалъпено изкуствено и за което няма данни дългосрочно.. Ако не си го карал вече е друга работа-никой не знае как ще излезеш от батака....

# 309
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Различно се кара короната.
Първия път беше съвсем в началото на събитията,пих 10 дни Панцеф,накрая ме приеха със задушаане в болницата,не знаеха какво ми има,имаше някакви "петна" по целия дроб...Сума снимки ми направиха,но не ми дадоха на изписване нито една,даже скоро си ги исках,казаха,че за 10 лв на снимка,може да ми направят копие.
Втория път пак се скъсах да кашля,но нямах задух,нямах кръвохрак и за 10 дни на антибиотици вкъщи всичко мина.
За щастие нашите и детето и двата пъти не се заразиха.
И да,мой близък познат почина.
Но от всеки грип може да се стигне до фатален край.Това си е грип,тежък при това.
Сега и аз имах малко хрема и ме дра гърлото,не ходих на лекар,нямах кашлица,дори и да е пак това,мина много леко.Но ми се струва,че е нещо лятно,майка ми също го кара.
Караме хиляди вируси и без да разберем.

# 310
  • Мнения: 1 372
Миме, през какъв период от време изкара ковид? Имаше ли 6 месеца? Защото казват че антитела имало 6 месеца макс. Дано пък да имаме клетъчен имунитет.
Аз го карах уж сравнително леко. Така казват, защото не се влоших, не влизах в болница, нямах пневмония и задух, но се чувствах много зле за период от две седмици. Загубих обоняние и вкус и почти не ядях. И мъжът ми не можеше да се храни. Едва се влачехме в къщи. Той поне беше с ниска температура, но аз бях 3 дни с висока, след това вече с 37,5. Отделно много се страхувах и аз като Демон да не се влоша, бях все под напрежение. Затова обмислям ваксини, но да, прави сте че те са нови, неясни, дори лекарите са на различни мнения. Честно ви казвам, не знам какво да правя, в големи колебания съм.

# 311
  • Мнения: 11 701
Много близки имам с доста високи антитела, които са боледували миналата година. На някои докторите им казват, че с тези антитела няма нужда от ваксинация. Над 5000, някои с 12 000.

# 312
  • Мнения: 2 816
Аз до момента не успях да се разболея от Ковид. На няколко пъти имах хрема за по 1-2 дни и това беше, но не съм правила тестове. Та, възможно е и да е минал през мен. Други сериозни грипове не съм карала от миналата година.
Преди 2 седмици се ваксинирах с първа доза Пфайзер. Много бях зле до онзи ден - отпадналост, виене на свят, явно ми падаше кръвното. Зле си бях около 10 дни, направо като парцал се движех. Вчера-днес вече съм по-добре. Хич не исках да се ваксинирам, но имам пътуване, а без ваксина не може да се ходи по заведения там. Мъка си е пътуването без ваксина вече, затова го направих.

# 313
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ооо,Ковид карах май веднъж в началото на събитията изобщо,още когато казваха,че е имало,но не е имало тестове.
Края на 2019.По снимките личната каза,че е Ковид,беше ги виждала първите две,преди да вляза в болница.Е,тя в последствие каза,че такива петна вече виждала и при пациенти с доказан Ковид...
После края на 2020.
Някъде поне 9-10 месеца период.
Ами...то тъй като грип вече явно няма(не знам защо и как),пак може да карам Ковид,но леко надявам се.
Скъсах се да кашля втория път,взех и Либексин(това ми даваха в болницата първия път),но не се задушавах и не стигнах до болница.
Бургаската белодробна болница е кошмарна...Не искам пак да се налага,не ми се мисли.Както и храна не мога да ям болнична,а ако са под карантина нашите,няма да има кой да ми носи...
Обаче хляб,кашкавал,кисело мляко...не мога да ям.Но не им пука,вдигат рамене,стоиш гладен.

# 314
  • Мнения: 1 372
Много близки имам с доста високи антитела, които са боледували миналата година. На някои докторите им казват, че с тези антитела няма нужда от ваксинация. Над 5000, някои с 12 000.
Аз бях с доказан ковид, с положителен тест от началото на април. 40 дни след положителния тест си правих тест за антитела. Знам че различните лаборатории имат различни мерни единици, но моите бяха само 110, а в същата лаборатория, моя позната която не е боледувала или вероятно е изкарала ковид безсимптомно има над 500. Е справедливо ли е това 😀😀😀 Точно тази вечер говорих с моя близка, която се ваксинира наскоро с пфайзер и каза че й е било много лошо няколко дни. Ето сега и ЕваНикилова казва че й е било лошо🤔 Така че още се колебая, но мисля че все ще намерят начини да ни принудят да се ваксинираме, ако не тази година, догодина.

Общи условия

Активация на акаунт