Детето ми не се защитава

  • 4 269
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 173
Когато дъщеря ми беше по-малка,имаше 2-3 деца,които хвърляха пясък в очите ѝ и я бутаха.Майките дори не правеха забележка на децата си,сега и тя отвръща и драмата е огромна.
Как техните чавета ще пострадат и ослепеят.Разбирам притеснението на всеки за детето си,но си отворих устата и повече няма хър-мър.Каквото за едното това и за другото-това ми е принципа.Не толерирам такова майчинско поведение индиректно насърчаване на поведението с идеята “Абе нека се оправят,те са деца”Безотговорното отношение от родител-дете е проблема.
П.С не говоря да се месиш за всичко и ти да оправляваш всеки ход и изказ на детето.Когато трябва я защитавам,когато греши и казвам.
Това,че съм майка не означава,че ще бъда майка орлица.
Говорете на детето си,че не е хубаво да седи.Може да го/я посъветвате да иде при майката/бащата/бабата на детето и да им каже,какво е направил/а...ей такива работи.

# 31
  • Мнения: 6 764
Някои деца са и по-търпеливи, във вашия случай няма да е много редно 4 годишно дете да удари 2 годишно, а и знаете че 2 годишното още не осъзнава какви ги върши. Най-вероятно дори не е изпитал болка. При положение, че действието се развива на площадката е можело и родителите на малкото дете да реагират, и да се извинят, но да си кажем честно, доста родители имат сериозни липси в собственото си възпитание и това личи и по децата им.
Моето момиче е като вашия син. Много спокойна, миролюбива и тя също е отнасяла по някой друг удар. Винаги съм обяснявала как не е редно хората да се удрят помежду си, но ако някой посегне не трябва да стои, за да я бият. Или реагира със забележка, предупреждение или се обръща към мен/учител. Та в яслата след месец ходене започна да се прибира ударена, ухапана, надрана и винаги виновника беше "лош Никола". Обяснявах, ще избягваш Никола, ако идва при теб викай лелята, казвай му да не те удря, докато в един ден, отивайки да я взема от ясла, крачето й беше раздрано от коляното до глезена. Излизали навън и Никола я блъснал от рампата и тя паднала и си раздрала крачето на асфалта. Директно и казах: искам следващия път, когато Никола те доближи да го удариш, ритнеш, ухапеш, каквото искаш, но не и да стоиш да те бие. Явно и за нея тази случка беше преляла чашата. Известно време "лош Никола" не се споменаваше. Питах я какво става с Никола, тя ме погледна най-спокойно и ми показа с ръчичка как удря с юмрук. Оказа се, че в някакъв момент отвърнала подобаващо на Никола и за 2 години в яслата, той повече не я доближи.
Винаги подчертавам, че да се биеш е невъзпитано, но не трябва да се оставяш да те удрят. Вече е почти на 7г, не е имала проблеми.

# 32
  • Мнения: 10 755
Моето момиче е на 2.5 години, също стои и всеки я побутва по площадките. До удари не се е стигало. Сигурно ще пребия хлапето, ако ми удари детето. Аз като цяло много се дразня на нагли и нахални деца. Последно едно малко по-голямо момечце викаше на малката „айде мръдни се, махай се”. Ми казах му да изчака малко. То пък иска на секундата моето дете да се пусне по пързалката. Естествено бащата пиеше бира с авера си на пейката. Да не говорим, че това момченце и кака му разкъртиха паветата на площадката да си строят замък...

Ще следя как се държи момичето ми и ще я уча да отвръща и вербално, и физически. Не искам да е изтривалки на разни комплексарчета и комплексари.

# 33
  • Мнения: 2 719
Хора, разбира се, че ако има изцепки, които описахте, щипане, ритане, пясък в очите и всичко застрашаващо живота на което и да е от двете деца, се намесвате!!!
Но да наричате деца комплексарчета, говори за родителя,не за детето. Бащата пиел бира, Боже, какво престъпление, Вие явно не употребявате алкохол откакто сте родител, а светена вода.
По темата за укрепване самочувствието на едно дете:
Постоянна комуникация, как и защо се чувства така.
Спорт
Без фиксация и упреци, " не си подлога на комплексарчета", как някой на 5 години е комплексар?!
Избирате детски площадки според възрастта, не очаквам 4 годишно да пази 2 годишно, а 2 годишно да не удари някой в тръшкането си.

# 34
  • Мнения: 10 755
Ми да си заседнал по обяд с авера на пейка на детска площадка и да се наливаш с бира, докато децата ти къртят паветата на площадката и си строят замък, за какво говори? Рушене на обществена собственост. Защото не става дума за 2-3 павета, а за цял дупка. Можеш ли да си предствиш деца как къртят павета целенасочено и никой нищо не им казва?

И, да, пия светена вода само Grinning Има си време и място да шораш биричка, надали е, когато си завел децата си на детска площадка...

Пък за комплексарчетата... има и такива, по-големи деца, разбира се. Като са деца, да не би да са чисти като сълза...Айде моля, моля! Grinning

# 35
  • Мнения: 173
Ми да си заседнал по обяд с авера на пейка на детска площадка и да се наливаш с бира, докато децата ти къртят паветата на площадката и си строят замък, за какво говори? Рушене на обществена собственост. Защото не става дума за 2-3 павета, а за цял дупка. Можеш ли да си предствиш деца как къртят павета целенасочено и никой нищо не им казва?

И, да, пия светена вода само Grinning Има си време и място да шораш биричка, надали е, когато си завел децата си на детска площадка...

Пък за комплексарчетата... има и такива, по-големи деца, разбира се. Като са деца, да не би да са чисти като сълза...Айде моля, моля! Grinning
То ако не е коментар бирата,ще е цигарата.
Като виждахте ,че рушат обществена собственост ,вие предупредихте ли родителя?Следкаъо го знаехте кой е!? Или сеир да става

# 36
  • Мнения: 3 725
Какво значи да го предупреди?Той нали е на площадката!Кьорав ли е?Не бих казала.По-скоро е поредният Бай Ганьо,който му е все тая какво правят децата му.По-важно е да си пие бирата и да не го занимават с нищо.И на детските площадки пушенето е забранено.Не знам децата ,дали са комплексари,но определено родителите им са.Чудят се къде да си покажат селянията.Не стига,че са виновни,ами и се сърдят,когато някой направи забележкА на тях или отрочетата им.

# 37
  • Мнения: 10 755
Деси, благодаря, че разбираш какво искам да кажа!

Моля да не ме изкарвате мен виновна, че не съм предупредила, когато родителят се прави, че не вижда как децата му рушат. Защото те го правеха пред очите му, а и беше студено и бяхме 5-6 човека. И въобще какво се обяснявам, не съм виновна, че някой е сельо. И, че възпитава децата си да рушат.

И се извинявам, че засегнах пиещите и пушещите по детските площадки в темата! Но само да кажа, че и това говори много за родителите Wink

# 38
  • Мнения: 6 764
Да ви разведря с една случка. Малката беше на 3-4г, знаете колко непринудени са децата и как често повтарят в някакъв момент нещо, което са чували. Аз винаги съм се дразнела на хората със семките, не ми пука, че ядат семки, но да плюеш по земята, особено  където играят деца, е тотална мърлявщина. Таа вървим с малката по една алея в парка, една жена седнала на пейка, хапва си жената семки и си плюе здраво, около нея навсякъде семки. Малката се спира точно пред нея, поглежда земята, поглежда мен и казва: "Как може такава мръсотия?! " При, което лелята се ококорва, а аз бях доволна, че едно малко човече я постави на място. 😂
Никога не е напразно да се обяснява кое е правилно и кое не, дори привидно да се правят, че не разбират, всичко се натрупва в главичките им.

# 39
  • Мнения: 2 719
Ели-Мели, не се обяснявайте, човекът явно е бил невъзпитан, никой не го отрича. Пак не сте разбрала, не казвам, че трябва да се пуши и пие на детска площадка. Просто сте пример за наежена майка на детска площадка. Такива хора реагират рязко като ги засекат с кола и са агресивни.
Мисля, че всички трябва да имаме цивилизовано поведение и разбираме, че това са деца, а не перфектно възпитани от перфектните си майки, учат се, ние затова сме там да показваме добро vs лошо, а не да се ежим една на друга.

Казах по темата какво мисля, не търся конфликт, довиждане.

# 40
  • Мнения: 173
Какво значи да го предупреди?Той нали е на площадката!Кьорав ли е?Не бих казала.По-скоро е поредният Бай Ганьо,който му е все тая какво правят децата му.По-важно е да си пие бирата и да не го занимават с нищо.И на детските площадки пушенето е забранено.Не знам децата ,дали са комплексари,но определено родителите им са.Чудят се къде да си покажат селянията.Не стига,че са виновни,ами и се сърдят,когато някой направи забележкА на тях или отрочетата им.
Ее ,според вас какво значи да го предупреди?!
Естествено,че когато видя нередност ще кажа,друг е въпросът какъв ще е обратния отговор и как ще постъпи.Поне ще знам,че съм пробвала дори и да няма отношение от другата страна. Прави сте,има много такива,които релаксират по парковете.
Вкрайна сметка това паве може да “литне” по някое дете.
Едно е да взимаш отношение,едно е да се възмущаваш тихичко на ум....и по форумите.
Все пак вашето/моето дете ще използва цялата площадка/парк.
Съжалявам ,но не съм съгласна с вас,ако е ваше имущество ще се намесите и ще си го защитите.
Каквото за едните това и за другите..Не е нужно да става скандал и бой,културата е важна.

# 41
  • Мнения: 5 365
Не е съвсем по темата, но мен вече ме е страх да правя забележки на видимо селяшки и неадекватни индивиди.
Буквално преди 2 седмици бяхме с майка ми на детска площадка. Един мъж мина и както върви си хвърли хартията от закуската и бозата на земята.
Майка ми съответно му каза съвсем спокойни и културно, че не е редно да хвърля така.
Отговорът беше "Млъквай, че ако ми кажеш още нещо, ще ти напълня устата с пръст". Ужасно грозно и страшно ми стана.
Просто когато на човек му липсват първите 30 години, не знаеш как би реагирал. Пак се радвам, че се разминахме само с думи, че има откачалки и на бой могат да налетят за една забележка.

# 42
  • Мнения: 18 876
Да, да, аз така веднъж направих забележка на едни, които се бяха качили на една от малкото здрави облегалки на пейка, почти всички бяха изпочупени, да слязат, за да не счупят и тази, и да не стъпват с мръсните обувки там, където останалите сядат, и като рипна единият, ама направо ще ме бие и ми крещи "Ти ли ше ми кажеш, ма?!". Да няма да ям бой заради някаква пейка. Трябва да има служители, които разполагат с власт и възможност за санкции, да следят за реда на такива обшествени места.

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз навремето не се занимавах с такива потенциално откачени родители. Почти не водех децата по детски площадки, защото не исках да ги бутам в простащината.

# 44
  • Мнения: 173
Да, да, аз така веднъж направих забележка на едни, които се бяха качили на една от малкото здрави облегалки на пейка, почти всички бяха изпочупени, да слязат, за да не счупят и тази, и да не стъпват с мръсните обувки там, където останалите сядат, и като рипна единият, ама направо ще ме бие и ми крещи "Ти ли ше ми кажеш, ма?!". Да няма да ям бой заради някаква пейка. Трябва да има служители, които разполагат с власт и възможност за санкции, да следят за реда на такива обшествени места.

До преди да родя живеех в голям град,сега живеем в малко градче с детето и мм.Може би мнението ми е породено от факта ,че тук всеки познава другия и не се е стигало на заплахи мъж-жена.

Общи условия

Активация на акаунт