Да научим котето на човешка тоалетна. Мисия възможна?

  • 3 253
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Кукумицинка, нашата сладурана си я взехме преди 3мес.и беше на 6 мес. Ужасно уплашена и стресирана. Кри се почти месец и по това време вършеше порази, а аз сменях ли сменях пълнежи. Премахнах саксии, килими, обувки по шкафове, затворих й достъп до подозрителни места и я оставях да ножува в баня, но не я съжалявам защото нашата баня е 12 кв.,заедно с кот. тоал. По него време ми хрумна идеята, защото наистина кот WC си вони.
Надявам се си доволна за обясненията на частния ми случай.
Нека се върнем на темата.
Наистина е възможно котките да си търсят нови места за изхожда е, когато почне проучването към чов. WC.
За моя радост на този етап изглежда сме го преодолели. И нека да се връщам назад само, за да помогна на някой, за да се справи и той.
Готова съм да дам някои указания, на хора, които са решили да пробват.
Дайте да не разводняваме темата с безсмислени въпроси защо, има ли смисъл и прочие.

Последна редакция: вт, 09 мар 2021, 20:40 от Анонимен

# 16
  • Мнения: 10 748
Съжалявам, че ще ти разводня темата, но това е супер гадно да тормозиш животното да ходи в човешката тоалетна. И то, защото на теб ти е кеф. Ми не си взимай котка тогава! Горкото животно!

# 17
  • Мнения: 10 578
Аз не смятам, че е тормоз за котката. Повечето мъжки котки, които съм имала дори не си правят труда да копаят, ами си пускат нещата качени на ръба на легените им за тоалетна. Направо от въздуха.

По едно време и на мен ми се стори, че харча най-много заплата за бентонит и реших да пробвам да ги науча на човешката. Сити комплект не съм купувала, ами майсторих с леген и детска седалка отвори. Резултатът иска много време и макс. 3 котки. При мен, от ровенето върху вц попадна бентонит в сифона и се запуши без да разбера кога точно, та вече от години нямаме сифон на пода в банята, а аз се отказах от приучването, щото с много котки не става. Ако имам макс. 3 котки, бих ги научила и още как. Котките обичат чисти лапи. Simple Smile И ние също...

# 18
  • Мнения: 10 748
Моят котарак си рови, голям е чистник и обича да си изкопае, да си го зарови. Даже, ако не е достатъчно пълна тоалетната му, се стиска и мяука да му я допълня. Но ние слагаме силиконов пълнеж, много по-чисто е от бентонита и стърготините. Факт е, че струва майка си и баща си тоя силикон, ама нали си ми е принц, ще купуваме само пари да има.

# 19
  • Мнения: 18 870
И двете ми мъжки много ровят, имам чувството, че чак им хвърчи тоалетна над гърба, като тръгнат да ровят. Навън най обичат да ровят, но няма как. Големият даже нааканите памперси идва да заравя. Свалям памперса и не го затварям, за да мога да избърша с мокри кърпички, използваните да ги сложа в памперса и тогава да го запечатам. Идва и почва да го заравя.

# 20
  • Мнения: X
Радвам се че темата предизвика интерес и бих искала да съм полезна.
Когато започне проучването е хубаво първо да промените пълнежа на разградим в тоалетна. Аз пробвах няколко вида. Оказа се че най обикновените пелети вършат най добра работа. Поемат много течност. За 15кг плащаш 10 ЛВ. И не на последно място, ако не успея ще се върна на вариант с легени и прелети, който са пратила също като линк в ютуб. Пълнежа със соева и царевична не стават за приучване към чов. Тоал. Получава се една лепкава маса дето едва се маха от приставката
Става така, че котето не се стресира, че не рови. Инстинкта за ровене постепенно отшумява. Стига да сте били търпеливи и да изчакате и да показвате и мотивирате къде е правилното място
Ето така изглежда нейното и наше WC.
Просто махаме приставка та като се ползва от нас

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 21:02 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 10 578
По мое време нямаше разградим по магазините. И сити-то се поръчваше само от Китай. Joy

# 22
  • Мнения: 751
И аз исках да уча нашия котак, но говорещият с котки ме разубеди. https://www.jacksongalaxy.com/blog/why-you-should-not-toilet-train-your-cat/

# 23
  • Мнения: X
И аз го бях гледала това клипче преди да почна да я уча моята, но първия линк от първия ми пост към темата е от дресьор на животни. Все пак реших да пробвам...Кой както прецени.
Аз не смея да се похваля, но май иницент скоро не сме имали.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 221
Аз си купих от алиекспрес кит за учене на коте да ползва човешката тоалетна, но след четенето тук вече съм разубедена.
И без това му се събра повече стрес последните дни и предстои кастрация, затова ще го отложа. Не знам дали изобщо при по-големи котки може да се постигне успех и без това.

# 25
  • Мнения: X
Аила аз няма да те убеждавам или разубеждавам.
Но ако решиш да пробваш. едва ли ще успееш без приставката или тавичката, която показва дресьор ката. В крайна сметка не е нещо обичайно за котката, и се иска първо котката, да си отбележи мястото. После да свикне да вижда дупка и вода.
Моята още ако забравя отпушен сифон някъде, отива там.
Около тоалетната барикадирах с 10л.туби с вода, защото реши да ползва около тоалетната. Засега успявам. Но не е лесно, поне мойта. Бетси не се оказа особено възприемчива).
Мисля, че ако се решиш няма ограничения за възрастта.

Последна редакция: вт, 23 мар 2021, 15:23 от Анонимен

# 26
  • Мнения: X
Да си вдигна темичката. Няма май ентусиасти... но да похваля моята мадам Бетси. Вдигнахме и последен пръстен и.... О чудо!
Правим нещата както подобава в нашата си тоалетна!
По принцип не я следя, затова не съм правила унизителни снимки на моята госпожица)))
Ееее, мисия възможна! На нас ни отне 4 мес...
Ми мойто Бетси не била възприемчива , но УСПЯ💥

# 27
  • Мнения: 10 578
Честито! По-малко хамалогия и по-чисти лапи имаш вече. Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 12 221
Замислям се отново дали да не опитам, купих си сет, но след прочетени негативни коментари, че на котките не им е удобно и се сдържат и по -рядхо ходят се отказах.
При теб забелязваш ли нещо подобно с котето?

Общи условия

Активация на акаунт