Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 30

  • 27 981
  • 761
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 019
Съжалявам за спама, но изникна още един въпрос, а не ми се звъни на лекар само за това - мога ли да ползвам Цикатридина маз и Лиотон крем докато кърмя? Външно, на неголям участък от кожата. В листовките не пише нищо особено, доколкото проучвах не би трябвало да е проблем, но все пак се чудя.

# 316
  • Мнения: 7 776
Не е спам, по темата си е.
Съвместими са и двете. Ако участъка е на гърдите, замиване преди кърмене.

# 317
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 247
Здравейте отново. Бебка направи реакция към жълтък с повръщане и диария (като новородена реагираше с колики, ако съм яла яйца). Тъй като я кърмя аз мога ли да продължа да консумирам яйца, или е добре да ги спра?

# 318
  • Мнения: 10 880
След коликите реагирала ли е на яйцата в твоето хранене?
Ако не, аз бих ги яла спокойно.

# 319
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 247
След коликите реагирала ли е на яйцата в твоето хранене?
Ако не, аз бих ги яла спокойно.
Не, почти всеки ден ям яйца ило храни, съдържащи яйца и няма проблем. Благодаря

# 320
  • Несебър
  • Мнения: 529
Вики, и ние сме със същия казус от две седмици, и аз спрях сега да ям. Не знам дали трябва. Като малко бебе сякаш бях забелязала, че като ям яйца и дриска зеленикаво, ама не съм си правила експерименти да спирам да ям и да търся причина. Някой, ако има опит би ли казал?

# 321
  • Мнения: 4 375
Здравейте отново. Бебка направи реакция към жълтък с повръщане и диария (като новородена реагираше с колики, ако съм яла яйца). Тъй като я кърмя аз мога ли да продължа да консумирам яйца, или е добре да ги спра?
Ако искате алергията да бъде израстната е редпо ПЪЛНО спиране на яйцата. Ако искате дитето да се сенсибилизира още, тогава ядете и си свиркате.
Това е тема за точни отговори, ако мога така да се изразя и отговори от типа, кой какво би правил без това да е научно подкрепено, не са редни, защото могат да нанесат вреди.

# 322
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 247
Благодаря, Ваня. Опасявам се,че може и на млечните да реагира, може би и тях трябва да спра пак. А кога да пробвам пак да дам? Смятам към 10м.

# 323
  • Мнения: 4 375
След 6 месечна пауза. Това е условно времето, за което имунната система би забравила алергена ако не бъде дразнена. Всяко прегрешение с храната нулира брояча.

Мога да дам примери с моето дете, но то е индивидуално. Реакция към яйца от моето ядене имаше с повръщане и акане на слуз, след 8 месеца диета въведох успешно цяло яйце и го яде и до сега, на 3,  без проблеми. Реакция към мляко подобна и много рев, захраних успешно с мляко на 2 години, преди това опитвах 2 пъти неуспешно. Реакция към орехи от кърмата на 2 месеца някъде и потвърдена с пълна сила преди 2 седмици, когато опитах да захраня.

# 324
  • Мнения: 4 941
След 6 месечна пауза. Това е условно времето, за което имунната система би забравила алергена ако не бъде дразнена. Всяко прегрешение с храната нулира брояча.

Мога да дам примери с моето дете, но то е индивидуално. Реакция към яйца от моето ядене имаше с повръщане и акане на слуз, след 8 месеца диета въведох успешно цяло яйце и го яде и до сега, на 3,  без проблеми. Реакция към мляко подобна и много рев, захраних успешно с мляко на 2 години, преди това опитвах 2 пъти неуспешно. Реакция към орехи от кърмата на 2 месеца някъде и потвърдена с пълна сила преди 2 седмици, когато опитах да захраня.
Това с повръщането веднага ли се случва или след часове? Ние се търсим причината защо 2 пъти моето момче повръща на фонтан много пъти, кашля, дави се и се обезводнява. Стигнахме чак до болницата и не могат да дадат обяснение от какво е. Прави така
2 пъти за 2 седмици, през другото време си е добре. Първия път яде бисквита, а втория сирене за първи път. Докторката се съмнява за алергия и ще правим изследване. Затова питах тук.

# 325
  • Мнения: 4 375
Не беше на фонтан, на ако ядях яйця следващия ден повръщаше много пъти и акаше само слуз.

Какъв е състава на бисквитата, има ли мляко вътре, проверете на опаковката дали не пише и следи от мляко или яйца? Ако има бих заложила на млякото.

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 08:13 от Ваня А.

# 326
  • Мнения: 4 941
Не беше на фонтан, на ако ядях яйця следващия ден повръщаше много пъти и акаше само слуз.

Какъв е състава на бисквитата, има ли мляко вътре, проверете на опаковката дали не пише и следи от мляко или яйца? Ако има бих заложила на млякото.
Беше готов пюре на Хип - банан, ябълка и бисквита. Ще пуснем да видим дали е от млякото. Но той като се роди пи адаптирано мляко в началото. Аз също често закусвам мляко с мюсли. Та не знам какво да мисля, докторите не могат да открият причината.

# 327
  • Мнения: 4 375
Не съм сигурна, но мисля, че в тези пюрета има мляко. До теста четете етикети и избягвайте млякото превантивно. В Цибалаб правят теста с кръв от пръста, да знаете.

# 328
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 247
На такава ранна възраст тестовете май не са особено меродавни.

# 329
  • Мнения: 4 375
Факт е, но са ориентир при неясен проблем.

Общи условия

Активация на акаунт