САЩ въртят стрелките с час напред тази нощ - Евро съюза чак на 28 март 2021 г...

  • 2 654
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 998
Ох, аз се надявах да останем на лятно, че ми е някак по-уютно. Grinning
И аз. Още като стане февруари и почвам да чакам с нетърпение да сменят времето.

# 16
  • SF
  • Мнения: 21 167
Аз също съм за лятното часово време.
В последните 2-3 години, наближи ли денят за смяна на часовника, започваше и дискусията за преустановяване на превъртането му напред-назад. Тази година дума не се обелва, само напомнят, че тази вечер трябва да преместим стрелките.
Имаха идея изборите да са утре.
Зимата се чувствам много потисната, когато в 16:30 започва да стъмва. Не знам какво значение има този час повече светлина, но на мене ми е за предпочитане, отколкото час тъмнина.

# 17
  • Мнения: 423
Ако е за нещо, което не е полезно за хората - държавите веднага на секундата ще се разберат, но вече години наред не могат да се разберат за смяната на времето. Крайно време е да се спре с това преместване.
Аз съм за зимното, защото е естественото време, този един час повече го изкарахте един ден, егати....
Не виждала логика в зимното време......Simple Smile Simple Smile Simple Smile А в подредбата на планетите виждаш ли логика....

# 18
  • SF
  • Мнения: 21 167
Да, точно така правят държавите - веднага на секундата се разбират, ако нещо не е полезно за хората и природата им.

# 19
  • Мнения: 2 998
Живях известно време на място където лятото слънцето игрява в 4 и половина. Няма такъв ужас. Ако сме със зимно часово време и при нас ще е така. Благодаря, не!

# 20
  • SF
  • Мнения: 21 167
Абе ти не виждаш логиката. Simple Smile А благодариш ли за подреждането на планетите!!

# 21
  • Мнения: 5 380
Което и време да оставят, ще свикнем.
Само да се спре вече с тази смяна.

# 22
  • SF
  • Мнения: 21 167
С днешната промяна свиквам по-лесно и по оптимистично. Като знам с какво нетърпение чаках денят, в който ще превъртим часовника и ще се стъмва по-късно. Simple Smile А през октомври с такава мъка мисля, че денят за връщане на стрелките  наближава и в 5 слънцето ще е залязло, а денят все още е наполовина.

# 23
  • Мнения: 5 380
Esmee, и аз съм така, затова тайничко се надявам да оставят лятното часово време в крайна сметка.
Но като гледам поне още няколко години ще ги въртим, докати има някакво окончателно решение.

# 24
  • SF
  • Мнения: 21 167
Аз малко не разбирам всеобщото решение. Всяка държава щяла сама да преценява кое време да остави, което някак ще промени географията и въртенето на Земята. Едно е София и Белград да са в едно и също време, а съвсем друго е София и Атина да са в различни, намирайки се в един и същи меридиан. Както ще е странно София и Лисабон да бъдат в един и същи часови пояс.

# 25
  • Мнения: 2 998
Аз малко не разбирам всеобщото решение.
Всеобщо не е. От 750 милионна Европа се намерили 4,6 милиона, които са гласували, че не искат да им сменят времето и гледай сега какво става.

Последна редакция: нд, 28 мар 2021, 11:54 от ⓑⓤⓑⓑⓐⓣⓐ

# 26
  • SF
  • Мнения: 21 167
Имах предвид, че не разбирам идеята всяка държава сама да преценява на кое време да остане. Ще стане объркване в единствената истина, която е не се оспорва, че Земята се върти.

# 27
  • Мнения: 25 597
То и сега има държави, които се отказаха да си сменят времето. С някои от тях сме и в един часови пояс даже. И те, и ние сме все още живи и здрави. Simple Smile

# 28
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Тук сме на различни часови зони и почти всички континентални щати сменят времето, с изключение на Аризона.
Интересно е,, че Навахо, които имат територии в Аризона, Ню Мексико и Юта, сменят времето, тоест ако си в Аризона, си на едно време, влезеш ли в териториите на Навахо, независимо, че си все още си в Аризона, времето става различно.

# 29
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 764
Проблем ли е, че ги въртят по-рано от нас? За мен ще е проблем, ако останем на лятно време-открадват ми 1 час от живота.

И поднасям извинения на Печикамъков за грубия коментар-не съм прочел внимателно и затова смених отговора.

Последна редакция: нд, 28 мар 2021, 21:10 от Natael-1485

Общи условия

Активация на акаунт