Рецепти за православни пости

  • 63 896
  • 904
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 6 175
Благодаря за рецептата за баница с картофи и праз! Преди съм правила вариация на тази , като заменях прясното мляко със соево, а яйцата пропусках.
От споделената страница си харесах и картофените крокети, макар да имам подозрения, че ще се разпадат ако не са много мънички и стегнати, но не пречи да ги направя на топчета, а не на пурички.
Аз все се каня да опитам баница с леща, но все не ми остава време. Срещала съм тази рецепта, но ако някой има изпитана и отзиви ще се радвам да чуя.
И като съм на вълна баници, да си кажа, че всякакви зеленчукови вариации на пролетни рулца също са много вкусни. Задушени наситнени лук, моркови, прясно зеле, може малко грах (в друг сезон може и чушка да се сложи). Овкусени подходящо (най-важното), после завита плънката във фини кори и пръжнати в тиган от двете страни до златисто. Ако се ядат топлички са хрупкави, като поистинат омекват, но пак са вкусни.

ПП личи ли си какво чревоугодие ме е обхванало, нямащо нищо общо с пости  Stuck Out Tongue Winking Eye Мога да изям света тези дни

# 136
  • Мнения: 4 859
Салата от леща си правих -сварена,но не праварена и охладена леща,чери домати,пресен лук и чесън,маслини,зехтин,оцет,сол и магданоз.

Баница с булгур и коприва пекох вчера. Копривата може да се замени със спанак или лапад.Задуших в мазнина пресен лук повечко и малко пресен чесън,добавих копривата и накрая накиснатия булгур.Подправих със сол и черен пипер ,докато остана на мазнина .Между две намазнени кори слагах плънка и завивах на руло.Така със всички ,отгоре намазах пак с четка.Изпекох до зачервяване ,поръсих с водичка и задуших.
Като плънка може да се направи и с много праз и булгур.
Ако обичате джоджен може да се сложи ,аз нямах ,но пак стана вкусна .

Пак ми се пръснаха кюфтетата от овесени ядки Confused ,ще пробвам да изпека тези дни .

# 137
  • Мнения: 19
Заканила съм се на баница с кисело зеле. Все съм чувала, че била много вкусна, но досега не съм правила. Някой има ли наблюдения Simple Smile

# 138
  • Мнения: 4 986
На мен ми харесва,особено с боза си супер.
Запържваш нарязаното на ситно зеле и нареждаш няколко кори,зеле.Между корите не слагаш мазнина,защото запърженото зеле си пуща достатъчно.Нарязваш и заливаш с газирана вода.След като се изпече,ако искаш да е мека покриваш с кърпа,ако искаш хрупкава не завиваш.

# 139
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
И ориз върви на баница със зеле, обира мазнината.

# 140
  • Мнения: 4 986
И с ориз ще пробвам.Като е с ориз газирана вода слага ли се?Няма ли да се разкаши?

# 141
  • София
  • Мнения: 7 854
Давам само идея без да конкретна рецепта, защото аз по принцип готвя на око.

Днес правих малки содени питки с тофу и зелен лук. Опитайте! Тофуто и зеления лук ги наредих като плънка, а не ги месих в тестото.

Омесвам тестото (аз го правя с брашно, сол, олио и газирана вода). Правя си тънки кръгове (не повече от половин сантиметър), върху един кръг слагам плънката, отгоре затварям с друг кръг и притискам с вилица по краищата.

Пека на 200 градуса (с вентилатор) до зачервяване.

От тук нататък ще ли ги ръсите отгоре със сусам или пък някаква подправка вече си решете сами.

Направих си един сос от соева майонеза (купешка, не че не я правя), кетчуп и малко горчица. Може да опитате да добавите и малко босилек, ама това вече е въпрос на вкус.

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
И с ориз ще пробвам.Като е с ориз газирана вода слага ли се?Няма ли да се разкаши?

Аз не слагам газирана вода.
Оризът трябва да е полу сварен , доготвя се  в плънката.

# 143
  • София
  • Мнения: 5 247
Майка ми прави баница със зелени маслини и праз. Страхотно вкусно.
Днес имахме
1. Яхния зеле с картофи, домати, лук морков и босилек.(зехтин)
2. Крем супа сладък картоф, пащърнак, овес, морков, лук, зехтин.
Ябълки, банани, маслини, препечени филийки.

# 144
  • Мнения: 116
след постната баница с праз и картофи мисля да направя постна баница с лук и гъби Grinning

# 145
  • Мнения: 493
Днес правих императорски (черно-лилав) ориз с кралски печурки и стана царска манджа. Не че е нещо особено, споделям го заради каламбура. Получи се абсолютно случайно. Добре че прочетох предварително, че този ориз се накисва. Освен обичайните подправки, в края слагаме чубрица и равни части магданоз и копър.

Използвам случая да благодаря на потребителката, която сподели за варената царевица в Лидл, със сигурност я бях виждала, но не бях обръщала внимание, чудна е за дните без олио.

Друга любима рецепта през пости е кюфтета от картофи и овес, може пържени, може на фурна, винаги се получават.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 15:29 от Tiger Lily

# 146
  • София
  • Мнения: 4 296
На мен много ми се хапва баница със спанак, коприва, зелен лук. Мисля да сложа малко орехи, булгур и джоджен. Има много интересни сръбски кори във фермерския магазин, които са от по-дебеличкия тип и са с коприва.

# 147
  • Мнения: 356
Днес и аз направих баница с праз и картофи, получи се добре и детето я хареса. Правих хумус отново. Утре мисля да направя гуакамоле, ще ми е за пръв път.

# 148
  • Мнения: 493
Прочетох рецептата за баницата с картофи и праз, вкъщи я правим почти същата, като картофите сварявам и намачквам, след което позапържвам при праза; количеството праз е доста повече. Дори тези у нас, които не постят, с удоволствие си хапват. Отгоре намазваме със смес от ядково мляко и олио. Баницата е вита.

# 149
  • Мнения: 4 859
Баницата на Мигла ще е следващата ,която че пробвам.
Днес си правих баница с боб и печени чушки .Много вкусно .Запържих праз и стар лук в мазнина,добавих скилидка чесън ,червен пипер,къри и сол и нарязани на парчета печени чушки .Като остана само на мазнина ,сложих буркан варен бял боб и разбърках .Навивах на руло по две кори и като подредих баницата я намазах с олио .Пекох около половин час.
В сайта на Хармоника я видях ,много сполучлива рецепта.
А, и баницата се надупчва ,за да се изпече добре.

Задушени тиквички в доматен сос си готвих ,и студени са вкусни .

Tiger Lily,може ли по -точно за кюфтетата от картофи и овесени ядки ?

Общи условия

Активация на акаунт