Рецепти за православни пости

  • 63 888
  • 904
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 116
хайде още малко остана ще се справим. Не забравяйте, че на Цветница може риба Simple Smile

# 181
  • София
  • Мнения: 7 854
Тази неделя завършват великите пости, тогава е Цветница и се разрешава риба.

От понеделник почват строгите пости на Страстната седмица. Първите три дни се яде растителна храна без мазнина. В четвъртък растителна храна с мазнина. В петък би трябвало да не се яде нищо, в събота отново растителна храна с мазнина и тези пости свършват.

# 182
  • София
  • Мнения: 5 247
Другата седмица ще е по- трудничко.
С Божията помощ ще успеем.
Постите наистина са така нужни и душеспасителни.
Следващите са Петровите,  тази година са съвсем кратки 2 дни.

# 183
  • Мнения: 4 986
Колко се дава на свещеника за четене на молитва в София?Питах жената,която продава свещите,каза колкото прецените.Не мога да преценя.

# 184
  • Мнения: 38
Менюто за днес: печени картофи на фурна, без мазнина. Сложих малко шарена сол. Топло хлебче от пекарната, пресен лук, чесън. Видях, че в зеленчуковия магазин до нас има дива коприва и взех за супа. Как я приготвяте вие? Изчистих я, измих я. Трябва ли да се попарва? Друго какво се слага? Морков, ориз,  лук и чесън? За утре мисля тиквички на фурна.

# 185
  • Мнения: 1 447
Аз днес също ще правя коприва. Задушавам във вода по една връзка пресен лък и пресен чесън. Отделно измивам и попарвам копривата, Аз я харесвам с изрязани дръжки - изрязвам ги след попарване и нарязвам, добавям я към задушените лук и чесън с водата от попарването - да поври малко, добавям сол на вкус, малко джоджен и копър. Може да остане така, може да се сложи малко брашно за каша, също да се пасира. Обичам също да добавям настъргани орехи и/или лешници.

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Копривата най-много я обичаме на супа. Когато са пости, супата я правя като задушавам в зехтин измитата и попарена коприва със зелен лук и малко червен пипер, после вместо вода - ядково мляко.
Когато не са пости - прясно мляко и натрошено сирене.

# 187
  • София
  • Мнения: 7 854
Сега съм в периода дето само си викам, да минат постите това ще си купя, онова ще си направя, това ще изям. И като дойде Възкресение Христово ... ъъъъъъ ми нищо не ми се ядеее.

Разправям му днес на свещеника дето бях при него и той се смее, че и той бил така.

# 188
  • София
  • Мнения: 5 247
Вярно, че има такова нещо. И аз купих днес кефир, да имам за неделя. Да видим дали ще хапна изобщо яйца.

# 189
  • Мнения: 1 575
И аз исках да правя една торта за Великден, че откакто я видях в youtube и не мога да я забравя Grinning  ама ММ ми вика, че козунаци ще ядем, да не развалям традицията.Да мине и ще е първи десерт, който ще направя. Иначе не ми се яде месо, но сирене и кашкавал няма да откажа.

# 190
  • Мнения: 3 025
И аз съм си наумила в Събота торта да купувам. Козунаци взех днес от Лидл. На мен също месото не ми липсва, но сирене и кашкавал- да.

# 191
  • Мнения: 1 441
Здравейте, искам да попитам някой от вас изповядва ли се пред свещеник след поста? Понеже знам, че изповед се прави след пост, тоест на Великден ли? Аз не съм се изповядвала до сега и не знам в коя църква в  София ще е най-добре? Ако някой е ходил моля да сподели. Предварително благодаря Simple Smile Светли празници Simple Smile

# 192
  • София
  • Мнения: 7 854
Здравейте, искам да попитам някой от вас изповядва ли се пред свещеник след поста? Понеже знам, че изповед се прави след пост, тоест на Великден ли? Аз не съм се изповядвала до сега и не знам в коя църква в  София ще е най-добре? Ако някой е ходил моля да сподели. Предварително благодаря Simple Smile Светли празници Simple Smile
Ами ако ще взимате причастие, трябва да се изповядате, ако няма да взимате не е задължително. Най-добре идете в най-близката църква и говороте със свещеник.

# 193
  • София
  • Мнения: 5 247
Воистину Воскресе!
Радвайте се, благославяйте, дерзайте! Hands Pray
Слагам козунак на масата!

# 194
  • Мнения: 2 881
Сега съм в периода дето само си викам, да минат постите това ще си купя, онова ще си направя, това ще изям. И като дойде Възкресение Христово ... ъъъъъъ ми нищо не ми се ядеее.

Разправям му днес на свещеника дето бях при него и той се смее, че и той бил така.
Това е защото православните пости са много дълги и много начесто и веганският режим се превръща в хранителен навик на организма.  Което само по себе си не е лошо.

Общи условия

Активация на акаунт