Рецепти за православни пости

  • 65 875
  • 904
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 5 247
Мариша, мисля, че са временна стока, няма да ги има после. Наистина са доста скъпи, но ги взех като изключение. Те са в стабилна метална кутия, доста луксозни. Предполагам, че това също ги оскъпява.
Днес нямах време за ядене, чак сега хапнах ядки,  купих си боровинково веган кисело мляко и ще хапна с чай и него и това ще е.

# 616
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
Миже ли снимка на кутията меломакарони?

# 617
  • София
  • Мнения: 5 247
Миже ли снимка на кутията меломакарони?


на сайта има от същата фирма в кутии и фалафели. Не ги видях на рафтовете.
https://www.lidl.bg/p/opitay-vkusa-na-sveta-v-orientalski-stil/m … lomakarona/p81303

Последна редакция: вт, 21 мар 2023, 22:45 от Мигла

# 618
  • Мнения: 1 418
Копривена супа, копривена салата, копривени кюфтета- почти всеки ден има нещо копривено.
Готвих и червена леща с картофи, куркума, джинджифил, чили.
Салати-основно зелени, които разнообразявам със сушени домати или нар, понякога добавям киноа, семена и различни съставки в дресинга.

Имах рожден ден и почерпих с тази торта- с три много вкусни крема. Предизвикателство беше приготвянето във веган вариант. (ММ пости)

Теменужено-лимонова торта с шафран и швейцарски маслен крем -веган 

# 619
  • Мнения: 1 418
Тази вечер приготвих пица от лаваш, доматен сос, веган кашкавал, гъби, маслини, лук, кръгчета халапеньо.
Десерт- бананов сладолед с мед.

# 620
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Снощи сготвих прекрасна постна яхния със спанак и нахут. Вечерта спретнах и едни много вкусни постни масленки с локум.

# 621
  • Мнения: 515
Не постя , но ме вдъхновяват Вашите рецепти и приготвих булгур със зеленчуци на фурна. Станаха масло за сетивата !

# 622
  • Мнения: 1 355
Постните масленки с локум ме заинтригуваха Simple Smile

# 623
  • Мнения: 1 418
Хумус приготвих тази вечер и  песто. Хапнахме с печен във фурната лаваш.

Песто от коприва и диворастящи треви

# 624
  • Мнения: 1 418
Честито Благовещение! Нека всеки да получи своята блага вест за съкровените си желания и само благи вести да получават всички майки за децата си!

Копривени кюфтета- веган и без брашно

# 625
  • Варна
  • Мнения: 2 728
Здравейте, идвам с въпрос.

Има една популярна разядка от накиснат хляб, орехи, чесън и олио. Приготвяла съм я неведнъж, но по правило е и с кисело мляко. Ако я направя само с постните съставки, дали ще има приятна консистенция или ще е прекалено "тричаво"? Някой да е пробвал?

# 626
  • София
  • Мнения: 5 247
Аз пък не я зная изобщо с кисело мляко, а с оцет. Става разкошно. На Рождество към боба се добавя  .към сармите.

# 627
  • Варна
  • Мнения: 2 728
Аз пък не я зная изобщо с кисело мляко, а с оцет. Става разкошно. На Рождество към боба се добавя  .към сармите.

О, супер, благодаря Two Hearts

# 628
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
Здравейте, идвам с въпрос.

Има една популярна разядка от накиснат хляб, орехи, чесън и олио. Приготвяла съм я неведнъж, но по правило е и с кисело мляко. Ако я направя само с постните съставки, дали ще има приятна консистенция или ще е прекалено "тричаво"? Някой да е пробвал?
И аз я знам с оцет, не се слага кисело мляко.Много е вкусна. Използвам я като добавка съм ( постни кюфтенца), сосове за спагети, печени зеленчуци… на всичко върви

# 629
  • Мнения: 515
Мама прави този сос към пържен шаран, но с вода. Страшно разяждащ е !

Общи условия

Активация на акаунт