Прахосмукачка робот -21

  • 64 492
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Здравейте, отдавна се каня и аз да си взема прахосмукачка робот, но някак все не стигах до нея. И сега й е дошъл реда.

Мисля да си взема някоя на Xiaomi, за да имам комбинирана, за сухо и мокро, обаче имат толкова варианти, че е много трудно да избера.

Гледах сравнителната таблица от линка, който е оставен на първа страница, но там не са изброени всички модели или поне единият от тези, които съм набелязала.

Та, някой има ли впечатления от този модел:
https://www.emag.bg/robot-prahosmukachka-xiaomi-dreame-f9-mop-ma … mp;scenario_ID=49

Другият, който съм харесала е:
https://www.emag.bg/robot-prahosmukachka-xiaomi-mi-robot-vacuum- … ite/pd/D1ZWFMMBM/


Тази втората е добре намалена, но се чудя дали по black friday няма да има по-големи намаления. Не е далеч като дата, та бих могла да изчакам.

И това всъщност е другият ми въпрос - забелязвали ли сте този модел да е бил намален преди и на каква цена?  Чудя се наистина дали има смисъл да чакам да видя дали няма да я пуснат на още по-добра цена.

Предварително Ви благодаря!
Имам този от втория линк Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop PRO. Купен е април месец след многогодишно четене на темата и чуден какво точно да бъде. Тогава беше намален на сегашната му  цена, но от 799 лв с опция на изплащане без оскъпяване и реално това наклони везните.
Изключително доволна съм, дори и от функцията миене с моп. Нямам килими, само твърди настилки, но имам дългокосмест котарак, който пуска косми целогодишно и митеща се дългокосместа дъщеря Wink. Ползвам го с приложението му, но не съм го разучавала подробно, чисти докато съм вкъщи и само го включвам от приложението. Не му е правен график за чистене, а и приложението се насмита 2-3 пъти, но не беше драма някаква.
За сухо и мокро почистване действам като Димяни, както е описала по-горе.
 Като цяло единственото ми съжаление е, че чаках толкова време преди да го купя Wink

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 17:25 от Виктоалиа T

# 706
  • София
  • Мнения: 19 143
За разлика от вас аз пък имам опит с рекламациите на Емаг и съм възхитена от обслужването им. Идват, взимат уреда, карат го и го връщат от сервиз безплатно.
Последния път беше съвсем наскоро точно с прахосмукачката робот, която се бъгна след един неудачен ъпдейт.
Но подчертавам – говоря за стоки, купени от Емаг като търговец, а не от техни партньори.
Много се радвам да го чуя, дано са повече такива примери.
Да, зная и това, че ако е от партньор на емаг, двамата си прехвърлят топката.

# 707
  • Мнения: 28
Здравейте, отдавна се каня и аз да си взема прахосмукачка робот, но някак все не стигах до нея. И сега й е дошъл реда.

Мисля да си взема някоя на Xiaomi, за да имам комбинирана, за сухо и мокро, обаче имат толкова варианти, че е много трудно да избера.

Гледах сравнителната таблица от линка, който е оставен на първа страница, но там не са изброени всички модели или поне единият от тези, които съм набелязала.

Та, някой има ли впечатления от този модел:
https://www.emag.bg/robot-prahosmukachka-xiaomi-dreame-f9-mop-ma … mp;scenario_ID=49

Другият, който съм харесала е:
https://www.emag.bg/robot-prahosmukachka-xiaomi-mi-robot-vacuum- … ite/pd/D1ZWFMMBM/


Тази втората е добре намалена, но се чудя дали по black friday няма да има по-големи намаления. Не е далеч като дата, та бих могла да изчакам.

И това всъщност е другият ми въпрос - забелязвали ли сте този модел да е бил намален преди и на каква цена?  Чудя се наистина дали има смисъл да чакам да видя дали няма да я пуснат на още по-добра цена.

Предварително Ви благодаря!

И аз имам Mop Pro и съм много доволна. Направила съм го всеки ден да чисти по график. Нещото което най ми харесва е че не се блъска в нищо или обърква. Местила съм и станцията вече 3 пъти и успява да се ориентира сама без да прави нова карта. Имам няколко килимчета и си ги разчетква доста добре, никога не изглеждат смачкани.
Мисля че съм я виждала и по намалена когато пуснат и някакъв допълнителен ваучер за намаление. Препоръчвам!

# 708
  • Мнения: 338
Здравейте!

Решил съм да направя приятна изненада на съпругата си, като и подаря прахосмукачка-робот. Тя преди 2-3 месеца ми беше подхвърлила за такъв домашен помощник, но тогава бях скептичено настроен към такъв тип уреди, мислех си че това ще е поредното нещо, в случая скъпичко, което ще събира прах и няма да се ползва. Но от както се зачетох във форума и видях колко много доволни има от тях, се замислих и започнах сериозно да проучвам марките и моделите. Аз общо взето съм от хората, които са на принципа, че много често евтиното илиза скъпо и за да не съжалявам след време за покупката, съм се ориентирал към по-високият клас.
Преди да напиша между кои модели се колебая, само да уточня, че в къщи сме изцяло на ламинат с преходни лайсни между помещенията, като в кухнята и в предверието на банятя и тоалетната е с плочки, нямаме никъде килими, а само 2 малки мокетени стелки пред входната врата и до вратата за терасата в спалнята.

Марките и моделите на които съм се спрял са следните:
1)  Roborock S7
2) Roborosk S6 MaxV
3) iRobot Roomba 866
4) iRobot Roomba 980
5) Conga 7090IA

Принципно се двоумя между 1) и 2) защото са сходни като характеристики, като повече залитам към 1) заради вибриращата функция на мопа, силиконовата четка която ще е по-лесна да се почиства от коса ( съпругата ми е дългокоска ) , очаква се по-късно за S7 да има док станция за боклук ( роботчето има заложена самопочистваща функция ), освен това се предлага в Алиекспрес и се учудвам че 2) не се предлага.
Ще се радвам да си изкажете мнението, съветите и ако имате други предложения като марки и модели да ги споделите, за което предварително изказвам едно голямо БЛАГОДАРЯ, за отделеното време и внимание!

И преди да приключа - 1) и 2) нали са Шаомита, защото в Емаг когато пусна търсене с филтър Xiaomi и не ми излизат като резултати?
И още нещо - Roborock S7 се предлага на доста добра цена в сравнение с България, с безплатна доставка 4-7 дена от Полша, Франция, с гаранция 2 години. Моля който е пазарувал от Алито да сподели как стоят нещата с гаранцията? Ако не се лъжа във форума бях чел, че ако възникне проблем, роботчето се изпраща до Полша?

# 709
  • Мнения: 16 868
Някой тук с cecotec, на който да му се е налагало да ползва сервиз в България,  дали има?

# 710
  • София
  • Мнения: 19 143
Здравейте!
Решил съм да направя приятна изненада на съпругата си, като и подаря прахосмукачка-робот.
Скрит текст:
Тя преди 2-3 месеца ми беше подхвърлила за такъв домашен помощник, но тогава бях скептичено настроен към такъв тип уреди, мислех си че това ще е поредното нещо, в случая скъпичко, което ще събира прах и няма да се ползва. Но от както се зачетох във форума и видях колко много доволни има от тях, се замислих и започнах сериозно да проучвам марките и моделите. Аз общо взето съм от хората, които са на принципа, че много често евтиното илиза скъпо и за да не съжалявам след време за покупката, съм се ориентирал към по-високият клас.
Преди да напиша между кои модели се колебая, само да уточня, че в къщи сме изцяло на ламинат с преходни лайсни между помещенията, като в кухнята и в предверието на банятя и тоалетната е с плочки, нямаме никъде килими, а само 2 малки мокетени стелки пред входната врата и до вратата за терасата в спалнята.

Марките и моделите на които съм се спрял са следните:
1)  Roborock S7
2) Roborosk S6 MaxV
3) iRobot Roomba 866
4) iRobot Roomba 980
5) Conga 7090IA

Принципно се двоумя между 1) и 2) защото са сходни като характеристики, като повече залитам към 1) заради вибриращата функция на мопа, силиконовата четка която ще е по-лесна да се почиства от коса ( съпругата ми е дългокоска ) , очаква се по-късно за S7 да има док станция за боклук ( роботчето има заложена самопочистваща функция ), освен това се предлага в Алиекспрес и се учудвам че 2) не се предлага.
Ще се радвам да си изкажете мнението, съветите и ако имате други предложения като марки и модели да ги споделите, за което предварително изказвам едно голямо БЛАГОДАРЯ, за отделеното време и внимание!

И преди да приключа - 1) и 2) нали са Шаомита, защото в Емаг когато пусна търсене с филтър Xiaomi и не ми излизат като резултати?
И още нещо - Roborock S7 се предлага на доста добра цена в сравнение с България, с безплатна доставка 4-7 дена от Полша, Франция, с гаранция 2 години. Моля който е пазарувал от Алито да сподели как стоят нещата с гаранцията? Ако не се лъжа във форума бях чел, че ако възникне проблем, роботчето се изпраща до Полша?
Имат сервизни центрове в Полша, Испания. Не съм ползвала гаранцията и не мога да кажа колко струва и дали е реална. Имам ilife от близо 3 години, става, но не е систематична.
Ще дам един съвет - макар и с резерви. Групата във ФБ "ilife xiaomi и други роботи", админът може да ви даде полезни съвети, има и клипчета в ютюб. Само че той си е маниак на роборок и не позволява да му се възразява. Така че не му противоречете, за да не ви махне от групата, а вие си преценявайте сам. Освен това, един член на групата ремонтира роботи и май имат договорка той да ремонтира купените през линк на администратора, не помня дали безплатно или на някаква ниска цена. Все пак до Пловдив е по-лесно да се изпрати.
А, и последно - на 11.11 Алиекспрес има намаления, защото е годишнина от създаването й. Тогава може би е изгодно да се купи, ако сте се насочили от там.
Май има и модели без централна четка, вижте, аз не съм много наясно. Аз също съм с дълга коса, дъщеря ми също и ми писна да чистя четката, която не е силиконова.

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 14:14 от Cuckoo

# 711
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Роборок-а май вече не са Шаоми. Някъде мярнах нещо такова.

Миши татко, съвета за ФБ групата е полезен Simple Smile Доста често пуска и някакви кодове за намаления.

Аз предпочитам да пазарувам от евро складовете на Алиекспрес и засега не ми се е налагало да ползвам сервиз. Пу-пу.
Съвет, кой да изберете не мога да дам. Аз съм с първа генерация на Шаоми вече 4 год. (май).
Отделно, нямам спомен някой да се е оплаквал от тези модели.
Успех

# 712
  • Мнения: 1 693
Толкова главоболия имах с търговец с европейски склад, който се препоръчваше в групата, че вече съм се зарекла да не купувам нищо по никакъв повод. Откакто смениха и правилата, съвсем нямам нерви да се занимавам.

# 713
  • Мнения: 279
Здравейте, Roborock S7 мопа пере ли се или се ползват еднократни “кърпи”?
Мога ли да си купя още един моп в случай, че оригиналния се захаби? Благодаря

# 714
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Би трябвало да се пере. И да, всички си купуваме резервни мопове.
Аз не съм пускала робота с един парцал да минава всички стаи. За прозорците също сменям на 2-3 прозореца.
Ползвала съм еднократни, тип мокри кърпи на Браваа-та. Харесваха ми.

# 715
  • Мнения: 338
Здравейте, Roborock S7 мопа пере ли се или се ползват еднократни “кърпи”?
Мога ли да си купя още един моп в случай, че оригиналния се захаби? Благодаря

Здравейте!

Тъй като разучих модела из основи, вече даже го поръчах, мопа се сваля бързо и лесно и се пере. Не е възможно да минете всички стаи без да бъде почистен/изпран, все пак е малък като размери и ако не ако не го изперете се предполага, че в другите стаи ще започне да маже мръсотията. Като вариант може би няма да е лошо да се поръча още един резервен/допълнителен - вади се замърсеният. слага се другият и през това време изпирате първия.

Цитат
Миши татко, съвета за ФБ групата е полезен Simple Smile Доста често пуска и някакви кодове за намаления.

Аз предпочитам да пазарувам от евро складовете на Алиекспрес и засега не ми се е налагало да ползвам сервиз. Пу-пу.
Съвет, кой да изберете не мога да дам. Аз съм с първа генерация на Шаоми вече 4 год. (май).
Отделно, нямам спомен някой да се е оплаквал от тези модели.
Успех

Ели_дечкин , благодаря ви много за съвета относно фейсбук групата! Съдействаха ми и даже вече направих поръчка от Алиекспрес на модела Roborock S7, който трябва да пристигне до 7 дена от Полша. Спокоен съм и за гаранцията, заради посоченият в фейсбук групата човек който е от Пловдив.
В групата ми обясниха, че Roborock преди време са били Xiaomi, но вече са отделен бранд, но пак са под една шапка.

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 09:32 от mishi_tatko

# 716
  • Мнения: 25 447
Най-добре си поръчайте няколко наведнъж. Ще ви потрябват, а и няма нужда да ги перете на всяко почистване или след всяка стая.

# 717
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 372
Аз поръчах един комплект с резервни филтри, четчици и мопове и след всяко миене мопа отива за пране, общо взето 3 са ми достатъчни.

# 718
  • София
  • Мнения: 725
Здравейте, моля за съвет, имам робот от точно една година Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop, но от няколко дни робота започва да спира внезапно на около 30 минута без да казва, че му е ниска батерията, не успявам да го вържа и към телефона за да видя параметрите, но най-вероятно е за смяна на батерия. Гаранцията за батерията е 1 година, която мина. Търсих в българските сайтове и в Аликеспрес, но батериите са около 100 лева. Дали е батерията и да купя нова или проблема може да е друг?

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 3 536
Резервни консумативи за iRobot от къде сте поръчвали? За предпочитане оригинални.

Общи условия

Активация на акаунт