Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 72

  • 40 361
  • 776
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 837
Да, със сигурност ще се подсушава след всяко къпане. Благодаря ти за мнението:)

# 376
  • SF
  • Мнения: 21 093
Точно днеска гледах в Платан едни такива функционални холо-трапезни маси. Бюджетът обаче не е за мен. Около 450 лв.
https://platan.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1% … D0%B0%D0%BD%D1%86

450 лева за нещо, което прилича на маса за гладене! Не ми харесва нито в сгънатия, нито в разгънатия й вариант. Може би е удобно решение за палатка. Краката не са елегантни - тези тръби, монтирани на Х. Едни колелца й липсват.

Подозирам, че тази мася няма да се сгъва и разгъва непрекъснато. За същото време на трансформирането й, може прде дивана да се дотъркаля високата маса, на която ще се храните, а после да си я добутвате отстрани, а пред дивана да сложите възможно най-олекотените малки масички - двойка, тройка, пред всеки да си има за чашка, за бира, за пуканки или да са просто място за оставяне на дистанционното - чисто, разчистено...
Аз бих се притеснявала за себе си, ако организирам престоя си вкъщи така, че да съм слепнала за един диван. По-добре се хранете на столове и висока маса, канете си гости, отсервирайте и се местете, отколкото да лежите и да ядете. Приятни са тези моменти, имайте си ги, но имайте и опция за ставане и сменяне на позата.

# 377
  • Мнения: 18 547
Искам да ви попитам тези от вас, които имат гардероби в коридора какви са предимствата на това нещо?
И какво толкова удобно хората виждат освен може би, че ако е вграден няма да заема толкова място, и ще събира повече неща?
Нашия кородор в апартамента, който купихме е доста широк и просторен, в много малко жилища от този тип съм виждала такъв. И аз не желая да загубя това пространство, което съм сигурна, че малко или много ще стане ако сложа един гардероб там.
Като вляза искам да ми е широко, коридора за мен е важен-той е входа към жилището и аз там не искам да има нищо излишно.
ММ иска вграден в стената.
Аз искам в коридора да имам простор-само едно голямо огледало, закачлка и най-много един шкаф за обувки. Някоя снимка, някое цвете и толкоз. Отделно има и нещо като ниша, където преди е бил малък гардероб. И там също има доста място.
За мен не е удобно, защото сме живяли в такъв апартамент и сутрин да прескачам от спалня в коридор, да взимам дрехи и да се връщам и това по 5 пъти(за мен и детето, децата евентуално) не мерси.
Но ми е интересно какво виждате като предимства? И вие какво имате в коридорите си?

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 08:40 от Snow_White5

# 378
  • Мнения: 39 232
О, супер, щом не искаш гардероб в коридора. А имаш ли достатъчно място за съхранение в спалните? За мен не е ок дрехите за ежедневно носене да са в гардеров в коридора, но при малки спални- и това е решение. Ако нямам място в спалните бих направила гардероб в коридор.
1- ще имам отделение за якетата, които се носят в момента и да нямат досег с чисти връхни дрехи.
2- ще имам място и за обувки, пантофи, чанти, шалове.....неща за които за мен не е ок да са в спалнята и да припкам до там за тях.
3- евентуално бих прибирала в отделно крило дрехи, които са извън сезон, ако реша, че в спалните ми е по- добре да има по- малък гардероб и да има повече "въздух".
4- гардероб в коридор е добър вариант, защото това помещение е само преход към другите стаи и няма хора, които да прекарват повече от 10- 20 минути там. Бих го "жертвала", така да се каже.
5- не мога да си представя да имам място в коридора и да си сложа закачалка- т.е. това, което ще се закача да е на показ.
6- ако има място, бих обособила кът в този гардероб, за да прибирам прахосмукачката, защото за мен тя е уред, който не искам да виждам в някой ъгъл в спалнята си.
7.- и т.н. и т.н.
С две думи подкрепям ТМ за идеята за гардероб в коридора. Вече от вас зависи как да изглежда, дали ще стане красиво и дали помещението ще загуби от простора си.

# 379
  • Sofia
  • Мнения: 1 731
В коридора гардероби само за връхни дрехи, шалове, шапки, ръкавици(там са чанти и раници при мен), както и отделен за обувки. Не слагам други дрехи там, не би ми и хрумнало дори, освен ако нямам друг вариант.
Подкрепям всичко споделено от mariat, особено за прахосмукачка, ютия и дъска за гладене - ако нямаш гардеробна или мокро помещение, тези и подобни уреди къде ще държиш? Ако имаш възможност за вграден гардероб, това е много подходящо място.

# 380
  • Мнения: 1 837
В нашия коридор ще има гардероб около 3м. Като идеята е в спалните да бъдат не толкова големи, за да не отнемат от пространството в стаята. Там ще държа само неща, които се носят в дадения сезон. В коридора в спалнята ще има крило за дъска за гладене, отделно крило за дрехи, които са извън сезон,отделно крило, в което са якета, които не се носят в момента. За мен е огромен плюс гардероба в коридор, предпочитам стаите да са по свободби отколкото всичко да е наблъскано в тях.

# 381
  • софия
  • Мнения: 25 395
Ние сме огромен вграден гардероб в ниша и не се отказвам от него. С огледални врати е, слива се със стените и визуално не смалява или затваря пространството. В него държа горни сезонни дрехи, чанти, куфари, огромно количество обувки, основни инструменти и още сума ти неща.
В коридора имаме шкаф за сезонните обувки, закачалка за ежедневни връхни дрехи и чанти, стена на пътуванията.
Коридорът ни е достатъчно голям, ползва се за преминаване между стаите и не бих губила пространство при положение, че търпи да има гардероб. Не обичам да имам неща извън шкафовете и винаги се стремя да са прибрани.
Ежедневните дрехи са в гардероби в спалните.
Отделно имам килер, но гардеробът в коридора ми е незаменим.

Последна редакция: вт, 20 апр 2021, 07:45 от zvаnchе

# 382
  • Мнения: 493
Коридорът, в който имаме гардероб, не е при входа на жилището. Във всички стаи имаме гардероби, които ни побират ежедневните неща. В гардероба в коридора държим: прахосмукачка, четка и лопата, дъска за гладене, ютия, сгъваем простор за дрехи и препарати за почистване; няколко сгъваеми стола; връхни дрехи, които не се ползват в текущия сезон, ски екипи, екипировка за летни спортове, чанти, раници и куфари, хавлиени кърпи (гардеробът е до банята), лекарства, мазила и превързочни материали ( иначе казано - семейната аптечка), шапки, шалове, ръкавици и чадъри и цялата коледна украса Simple Smile

# 383
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Искам да ви попитам тези от вас, които имат гардероби в коридора какви са предимствата на това нещо?
...
Но ми е интересно какво виждате като предимства? И вие какво имате в коридорите си?
И аз много исках коридор от Pinterest 😆 - закачалка и простор. Само че никога не го видях такъв - 4ма сме, сложи средно по две връхни дрехи, дънки, два чифта обувки, някой друг пуловер... Всичко на показ, не, мерси - вече го гледах тоя филм, никога повече! Освен това в коридора децата държат   скейтбордове, тротинетки, каски... В коридора стоят обувки, връхни дрехи, носени дрехи, които още не са за пране, обувки, шалове и ръкавици, чанти, пътните ни куфари, ключове, пазарски чанти, чадъри...

# 384
  • Мнения: 755
Момичета, дайте идея как да "оформя" този ъгъл зад входната врата в коридора. Не можаха да сложат перваз понеже вратата излиза назад и не остава никакво място.

# 385
  • тук и там
  • Мнения: 11 492
Aз искам да имаме гардероб в антрето, но няма никакво  място.Имаме портманто. Колкото и да се старая-с две деца,винаги има закачени много якета, шапки,шалове и обувки навсякъде. Моите имат яке за училище,друго за игра ,с обувките е същата работа.С други думи-с нашите връхни дрехи които ползваме ежедневно,има минимум  6 якета(връхни дрехи ) в антрето.И това при положение,че имаме гараж,който ползваме като склад и там има голям гардероб и закачалка и все няма място.. Ей за това бих искала гардероб-не обичам да гледам много връхни дрехи и обувки по коридорите,а на практика така се получава..Аз виждам само плюсове в наличието на гардероб в коридора. Единственият минус-не навсякъде може да се осъществи,поради липса на място(малък или тесен коридор и т.н).

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 09:24 от Kaisia

# 386
  • софия
  • Мнения: 25 395
Момичета, дайте идея как да "оформя" този ъгъл зад входната врата в коридора. Не можаха да сложат перваз понеже вратата излиза назад и не остава никакво място.
Скрит текст:
Не съм сигурна, че разбирам защо первазът пречи. Нали вратата има рамка?
Иначе бих потърсила по-тесен подов перваз в същия цвят като другия и с ширина ширината на рамката. Доколкото виждам избраният има по-широка долна част. Ако е без нея, пак ли ще пречи?

# 387
  • Мнения: 1 108
Гардеробът в антрето за мен е огромен плюс - зимата стоят якета, шапки, грейки, кънки Grinning лятото ролери, каски, федербал, топка + (целогодишно) прохосмукачката, кофата с парцала, резервен сгъваем стол, връхните дрехи извън сезон. Изобщо -не знам без него как бяхме да се оправяме Wink

# 388
  • Мнения: 39 232
При нас също има 2 такива участъка, където не може да се сложи перваз. Може да купите лайсна за под в същия цвят като перваза и да отрежете от нея. Друг вариант е да остане на фуга.

# 389
  • Мнения: 755
Zvanche, при отваряне на вратата пантите някак "изхвърлят" назад и покриват рамката. Ето снимка
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт