Давате ли вода на бебчетата си?

  • 5 906
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 819
На мен преди 9 години в Правителствена болница педиатърката ми каза, че е абсолютно задължително между кърменията да давам вода, дори да будя бебето ако спи, за да му дам. Иначе липсата на вода била фатална за мозъка.
Доста лекари мислят така. Но напоследък като че ли никой не говори на родилките за това.


# 31
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз по принцип бях решила да не давам вода и в родилното, тази която ми даваха изобщо не му давах на детето. Изписаха ни с жълтеница. Баба ми, която е акушерка, като й казах, че не съм му давала водичка така ме навика и каза, че бебето било с жълтеница заради това... Аз въпреки всичко пак не му давах много вода, но тя или майка ми като дойдат да помагат и все ги виждам как му ръгат биберона в устата да пие... педи-то също каза да пие... и аз започнах да му давам... тя понякога си пие с кеф, понякога плюе. не я насилвам.

# 32
  • Мнения: 1 072
Извинявайте, ама кои по-точно вещества има във водата, които липсват в кърмата, та ще е фатално за мозъка?
а това дали ние пием или не не значи, че и за бебетата важи същото. той и медът ние можем да го ядем, а за бебетата е вреден.
като общо не мисля, че даването на вода вреди, но чак пък да е вредно ако не даваш (и бебето е на кърма)....
Сара

Общи условия

Активация на акаунт