Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Онлайн консултации със специалист по детски сън

• 9 965
  • 139
  •   1
Отговори
# 135
Здравейте,

Включвам се също с въпрос за белия шум. Докога е удачно бебето да спи на бял шум и ако е свикнало да спи по цяла нощ на такъв шум, как да го премахнем? Сигурно като всички неща, не е хубаво да става изведнъж Confused

# 136
Здравейте. Имам дъщеричка, която в петък прави един месец. От няколко дни насам съня и през деня не е същия като в началото. Виждам че и се спи, но не може да спи хубаво. Заспива на ръцете ми без проблем, но в момента в който я преместя в леглото след 10мин е будна и започва едно невероятно мрънкане. През ноща съня и е добре буди се само един път. Заспива като или я кърпя или като я люшкам и вървя из апартамента с нея. Ще се радвам ако ми дадете някакъв съвет, благодаря. Simple Smile

# 137
Здравейте,дете на 4г 2 м опитваме  се да спи сама в статията си става в 7 ходи на градина там спи ляга към 22часа и към 4 5 сутринта идва в нашата стая,опитвам се няколко пъти ходя в нейната стая като се събуди и след 10минпак пристига при нас,как да я науча като се събуди да заспи пак,иначе събота и неделя става 7 не спи на обяд или рядко ,ляга 22 часа понякога изкарва до 6 друг път пак пристига към 4 в нашата стая,преди това като спеше в нашата стая не се будеше цяла вечер

# 138
  • София
Здравейте, синът ни е на 1г и 2 месеца, режимът му е:
8-8:30 събуждане + закуска
12:00-12:30 обяд
13:00 обеден сън (ако е вкъщи в кошарата спи около час, ако е в количката навън може да спи и над два часа), гледам да не спи след 15:30
20:00-21:00 заспиване в кошара в неговата стая, като аз или баща му сме при него до кошарата.
Смуче биберона, особено напоследък с никненето на няколко зъба едновременно я смуче и през деня, не само при заспиване
Проблемът ни са нощните събуждания, които са минимум 3 (много рядко) и по-често поне 6-7, обикновено като му дадем бибероната и шъшкаме заспива, сам не я търси/намира в леглото, на какво може да се дължат тези събуждания и как да ги намалим? Има известна рутина преди лягане (не пускаме телевизор, гледаме да е спокойна обстановката като наближи време за лягане, не ни пречи, че стоим при него докато заспи, понякога е за 15-20 Мин, но понякога отнема и час)

# 139
  • София
При нас е някакъв ад и вече съм тотално отчаяна 😵
Другите майки споделят за многократни събуждания, а при нас буденето е само 1, но си оставаме будни до сутринта.
Тотално отчаяна, изместих лягането по-рано, както бяхте написали, сега я слагам в 20.00 часа (спрямо преди, когато лягаше 21.30-22 00). Над месец вече е така, но с нищо не се подобри съня й - вместо да се буди в 2, се буди още в 1-1.30 и повече няма заспиване (освен на ръце, но тогава не мога и да си помисля да я оставя, защото е като радар и се почва пак рев).
Заспиваше с млякото вечер, но прочетох, че и това не е хубаво, та от седмица яде в другата стая, след което й четем приказка и тогава я оставяме в леглото й. За момента и това няма ефект (предвид, че и в момента е 4.30 😵😒).
Тя е на 7 месеца, през деня прави 2 дремки (едната около 40-50мин., а другата около 2 часа)  Интервала й на будуване е по-голям от посочения за възрастта й - обикновено будува по 3.30, понякога дори 4 часа, колкото и да опитвам преди това, отказва да заспи, а е активна и иска да играе.
Вече не знам какво остана да направя, изгубила съм всякаква надежда.. Sad

Общи условия

Активация на акаунт