Пролетта на прага чука, нови плетки диплим тука - юбилейна тема 100

  • 38 183
  • 751
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 447
Нека споделят дамите, които са в България и са по-наясно с пазара тук.

# 466
  • Мнения: 47 981
Е във всички онлайн магазини за прежди има такива, но аз си мисля доколко са практични за бебе, защото се перат по-особено. Чист акрил не, но смес или памук си мисля...за една приятелка май ще пробвам с мерино или смес мерино, имам няколко кълбенца, тамън за малко одеялце за момиче.

# 467
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Тези две "одеалца" съм ги плела за първата внучка. Голям мерак! Голямо плетене! Голяма баба! После минаха още две сестри с тях и сега ще завиват куклите си. Мисля, че е акрил. Прани са безброй пъти в пералня. И понеже в торбата беше и спалното чувалче, слагам и неговите снимки, макар , че е шито.



# 468
  • Мнения: 9 903
Много ми хареса кремавото одеялце.

# 469
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
Много добре изглеждат, но сигурна ли си, че  са само акрил, а не смес?

# 470
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Много добре изглеждат, но сигурна ли си, че  са само акрил, а не смес?
Кой да помни толкова отдавна? Но като изгорих сега едно палаво конче, стана твърдо топче и не мога да го смачкам с пръстите. / Каквото и да значи това/

# 471
  • София
  • Мнения: 1 365
Много нежни одеала. Как се плете това на квадратите 🤔

# 472
  • Мнения: 1 595
...........за една приятелка май ще пробвам с мерино или смес мерино, имам няколко кълбенца, тамън за малко одеялце за момиче.
От мерино ще стана разкошно, но как се пере бебешко одеало от мерино... и как се суши...

# 473
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Много нежни одеала. Как се плете това на квадратите 🤔
Започва се от единия ъгъл и се наддава, до  размера на диагонала, после се свива в същата последователност както наддавките. Оплиташ едно парче да проба и решаваш колко  да са големи квадратите. После на една кука се съединяват.

# 474
  • Мнения: 4 249
Аз се отказах от плетенето на одеалото за приятелско бебе, за което ви питах като се записах в темата.
Скрит текст:
В моят случай няма да се оцени колко труд е вложен да се оплете одеалото, като сложим и преждата,че ще е скъпа като за бебе, по-добре е нещо стандартно да се купи
.Ще продължавам с красиви чорапи от зимата.

# 475
  • Мнения: 47 981
Мхм, аз също се чудя дали ще се оцени моят труд. Засега поръчах основа за портбебе и ще направя легълце на котката. За одеяло за бебето ще помисля, макар на една кука да става бързо. За мерино...то е смес, надявам се да не се скапе много от прането. Аз лично смес пера в пералня, на съответна програма. Ще помисля и за това. Според мен заради прането и цената се избира акрил за бебешко, макар да е най-неприятен. Аз като млада съм ползвала за моето бебе чиста вълна, ама това аз. Наистина не всеки е така...

# 476
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Момичета, наистина не е разумно да се плете пелена за подарък, освен ако не са я видяли някъде, например у вас, да са я харесали и пожелали. Особено пък, ако майката не може да плете, тогава едва ли би оценила чуждия труд. За внуче е съвсем друго- пита се майката,и тя си казва на какво би се радвала най- много.

# 477
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Аз съм плела одеалце бебешко за подарък за много близък човек. От 100% памук, синьо и кафяво за момче. И без да искам уцелих цветовете на количката. Дори и не съм се замисляла дали ще оцени. Важното е, че го плетох с удоволствие и с любов. Тя може да си позволи всякакви неща, но искрено се зарадва на подаръка. И това ми е достатъчно.

# 478
  • Мнения: 448
Здравейте на всички!
И аз да кажа малко: наистина Плетене на одеяла за бебе не е малък труд и пари. Относно  преждата, първо да се определи за какъв сезон ще го ползват, например памучно  мисля за количка за зима е бесмислено. Лично аз за натурални  състави. Относно прането, одеяло не е ританки, всеки ден да го перете. 
Но всеки разбира се сам си приценява.
Малко снимки от мен:



Хем  почивам, зем плета ( прежда 100% памук от Стенли бг, такава  блуза  сега има в магазин Страдивариус)  . А мрежеста блуза е 70% мохер, 30% коприна - да знаете идеална за плажа, разбрах го на себе си.

# 479
  • Мнения: 6 447
Много са изпипани шапките, страхотни, Анжи.

Общи условия

Активация на акаунт