Деца от всички страни, добре сте дошли- 11!

  • 31 573
  • 745
  •   1
Отговори
# 270
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Авил, браво. Леко да я приемеш. При нас никакъв шанс за момента няма. Ще пробвам тази вечер или утре, че нали отвориха за 18-49г час за доза <48ч. Та дано да се освободи някоя доза. Иначе и Пфайзери и Модерна пробвам, няма. Пффф...
Карду, дано не продължи дълго. Имаме късмета да нямаме и един ден ДО освен при карантината която беше април.

# 271
  • Мнения: 111
Проверих, че френският ден на майката с малки изключения е последната неделя на май, а денят на бащата е третата неделя на юни (съвпада с американския, защото е внесен от там.)

Карду, съчувствам ти за домашното обучение, колко дена е карантината? Ние до сега минахме между капките.

За ваксинирането ще се успокоя като мъжът ми се ваксинира. Надявам се до десетина дена да се отворят повече възможности. Ако ваксинирането продължава със сегашните темпове, до две седмици ще трябва да намалят още ограниченията. Сега при нас се отказват записани часове, но не са много и трябва късмет да попаднеш на възможен за теб такъв.

Вече почти никой не иска АстраЗенека...

# 272
  • USA
  • Мнения: 1 323
Ася.оздравявайте бързо! Дано имате още хубаво време!
Бибит,честити ти ученици на училище!
Карду,много заредена звучиш! Скоро да се връща дъщеря ти в училище.Ние също не сме имали деца в карантина в къщи тази учебна година и много се радвам за което!
Якамоз,много хубав празник си имала! И моя беше чудесен макар и в къщи.Цял ден валя като за последно и беше студено с максимални 2 градуса. Моите деца също бяха правили разни неща и още със ставането ме изненадаха много мило. От няколко дни ме уговаряха да правим торта.Мислих да им направя за края на годината след 3 седмици,но се сетих ,че правим 15г живот в чужбина в деня на майката и решихме да го отпразнуваме с торта Simple Smile
Перла,дано нямате премеждия и успеете с почивката в БГ ,чудесно те разбирам. Кога свършва вашата учебна година?
Къти,дано успеете да завършите къщата и следващото ходене на къщата да е за почивка!
Авил,честита ти ваксина и дано нямаш реакции!
Моята мома завършва градината утре.Ще има пикник ,ще пускаме хвърчила,а вечерта ще има официално изпращане пак на открито с тоги. Страшно сладки са с тях.
Тази седмица се наложи да работя малко повече,че едната колежка беше в болничен,заради операция на очите. Големия пак има да прави като за последно грандиозен прект на пауър пойнт,но този път и родителите са намесени,че е свързан с произхода и семейно дърво,снимки,кухня,традиции и т.н.

# 273
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Моите ученици ще са само 2 дни на училище другата седмица , но и на това се радвам. Поне им съвпадат учебните дни, не се разминават. Защото го имахме и този момент по едно време, все имах ученик вкъщи.

Калалили, бррр, максимални 2 градуса, много студено за май.
Моите нямат проекти на Пауър Пойнт, а малкият пък не се сещам нещо да е презентирал, не съм забелязала да наблягат на презентации при тях. Виж, при големия може да се случи, но учебната година от доста време не е нормална, така че няма как да направя извод.
Весел празник на Анджи, от другата година тръгва вече на училище ли?

Къти, свършвайте вече с тези ремонти, от няколко години все за ремонти пишеш. Grinning Дано сте готови до лятото, че да разпуснете както подобава.

Ние сме пак във ваканционен модус, до уикенда. Имам чувството, че сме постоянно вкъщи. И ММ ще е вкъщи, утре ще ги пращам дружно на фризьор, трябва да организирам час за тестове, защото на фризьор се ходи в момента само с негативен тест.Stuck Out Tongue В града ни има вече няколко тестови центъра.

# 274
  • Мнения: 2 083
Здравейте, всичкиии. Прочетох ви само между редовете, че нямам много време. Ще се върна после да прочета по-подробно.

На Гергьовден малкото ми момиченце порасна с една годинка. Имахме прекрасен рожден ден с приятелчета вкъщи. Ден след това заминахме за Швейцария да видим сестрата и племеничката на ММ. Тя днес навършва 5 месеца, а не я бяхме виждали, заради Ковид. Та бяхме там цяла седмица. Доста по-стриктно е с пандемията, отколкото тук - хората ходят все с маски, дори навън. Заведенията работят с намален състав и само навън, а беше доста студено. Това за Ковид. Иначе природата е страхотна там, наистина като от картичка, транспортът - много уреден, чисто, подредено. Обаче е много скъпо. Казвам го като живяла в два от топ 3 на най-скъпите градове за живот в света. Просто нереални цени за доста ниско качество на храна, заведения, услуги, жилища. Но явно те така са си свикнали. В Токио и тук също е скъпо, но качеството е на светлинни години от швейцарското за същите пари.

Сега се сетих и друго което ме шокира - отиваме до супермакета със зълвата, но тя си беше забравила маската - и няма безплатни маски на входа! Ами недопустимо е! Трябваше аз да вляза и да купя 5 маски за 15 франка (около 17 долара), за да й дам. Ами ако беше сама? В Москва навсякъде има маски и ръкавици. Колко по-бедна държава е. За мен е това не е нормално. Споделете как е при вас, моля. Може би моите стандарти са завишени по някаква причина... 

От утре София тръгва на новото училище и ще сме с нова програма, досега я прибирах в 4 или 5 следобед, а сега ще я взимам в 3.

Ами това от нас, ще пиша пак като прочета какво сте разисквали. Приятна неделя на всички Kissing Face

# 275
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 467
ЧРД на порасналата ти дъщеричка, Сноуче! Blush Да е здрава и щастлива!
Тук в Норвегия няма маски и ръкавици. Така е по богатите страни. Laughing

# 276
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сноуче, да ти е жива и здрава!

Аз не съм чувала/виждала безплатни маски и ръкавици някъде.
Имаме голям мебелен магазин до нас, предлага безплатни тестове, за да влезеш. Но това е маркетинг.
Иначе си мисля, че няма навсякъде безплатни маски, защото всеки ще взима и хвърля и боклукът ще нарастне неимоверно.

Преди два дена пеках с децата мъфини. Днес А решила сама да готви и кухнята и холът бяха поръсени с пудинг на прах. Мъжът ми нищо не забелязал 😡
Оставих го да чисти.

При нас вали и като спре - излизаме.
Дзвер тръгва всеки ден на училище.😁

# 277
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Сноуче, честито на порасналото ти момиченце! Здраве и едно щастливо й детство й пожелавам! Tada

Така е, Швейцария е скъпа. Не съм ходила там, от разкази на други са ми впечатленията. Поради тази причина я изключвам засега за почивка с деца.

Да, няма безплатни маски, но сигурно е възможно да влезеш, да вземеш маска и да платиш после. Или с шал на устата.
На мен ми се случи веднъж по инерция да вляза без маска миналата година, усетих се след минути, но имах маска в чантата.
Иначе ми се е случвало да се върна, ако забравя маската вкъщи.
Вече съм свикнала, нося резервна маска в мен. В централната част на града ни са задължителни маските от много време по улиците и на други оживени места. Там няма кой да ти даде маска.
Аз ръкавици не нося. По магазините има обикновено дезинфекционно на входа. В мен също имам.

Моите момчета и тази седмица са през ден. Числата на новозаразените падат и нищо чудно другата седмица да са всеки ден на училище. Дано!

Бяха в събота на фризьор с баща си, в момента е възможно само с тестове. Беше хамалогия- първо час за тестовия център, после час за фризьора. Имаше и други екстри, които нажежиха обстановката Laughing, но в крайна сметка децата бяха подстригани.

Последна редакция: пн, 17 май 2021, 00:46 от Бибит

# 278
  • Мнения: 2 603
Сноуче, честито на твоята дъщеричка, да е жива и здрава!

Тук също няма безплатни маски и ръкавици, аз винаги имам резервни в чантата. Дезинфектант има навсякъде по магазини, аптеки и тн, даже в някои паркове слагат.

Ние никак не сме добре, нашето куче е зле, има много лоша прогноза за момента. В момента е на стационар в една клиника и чакаме резултати от хистология и тн. Направо не сме на себе си.
Голямата дъщеря пък беше болна, пак правихме пср тест, добре че беше отрицателен, че не знам ако бяхме положителни как щяхме да се оправим с кучето да го водим по лекари.

# 279
  • Мнения: 4 997
Снопче, честита ти рожденичка! Да расте щастливо дете, да сбъдва мечтите си.
Якамоз, миналата година нашето куче ни изплаши точно като тръгвахме за България. Той е старичък, 15 години. Но сега е добре, копае дупки из градината и ме подлудява.
Моята девойка утре тръгва на училище. И тримата сме доволни от това.

# 280
  • Мнения: 111
Честит рожден ден на дъщеричката ти, Сноуче! Да ви радва все така!

Тук не съм видяла някой магазин да дава маски, но много хора носят маската под носа даже в магазина, така че със или без маска е все едно. Но съм виждала хора да пазаруват с нос в яката.

Якамоз, дано да подобри кучето ви.

Карду, честито връщане на училище! Колко дена беше карантината?

Бибит, дано от другата седмица децата да са всеки ден на училище. Гледам, че Германия много бързо ваксинира (сравнено с Франция). Дано скоро и без тест да можете на фризьор.

Ася, и на вас честито училище! Голямо облекчение за родителите е Simple Smile, а и за децата е по-добре.

Къти, успяхте ли да намерите свободни часове за ваксинация? Като гледам, извадих голям късмет с моята ваксина. За мъжа ми не успявам. Научих, че вече и големи фирми ще ваксинират служителите си, въпреки че не са от приоритетните групи...

# 281
  • Мнения: 104
Сноуче, честита ви рожденичка!
 
При нас в моловете има маски, в хранителните магазини ръкавици, но не навсякъде. Охраната проверява на входа.
Предполагам, че при поискване ще дадат. Но понеже маските са задължителни навсякъде, няма начин да забрави човек. А и глобите са доста солени.
От другия месец се очаква 30% присъствено училище. Учебната година почти свърши...

На какво мнение сте за одобрените за деца 12-15г. в-к-с-н-и? За мен това е недопустимо, при положение, че все още са експериментални.

Бибит, ние се фризираме вкъщи все още. Много задобряхме всички. Дори дъщеря ми сама се подстрига на къса "черта". Добре й се получи. Тя имаше период когато искаше да стане фризьор

Ася, с удоволствие следя пакостите и изобретателността на А, но отдалече Simple Smile

Якамоз, дано се оправи кученцето ви!

# 282
  • Мнения: 4 997
Перла, споделям мнението ти относно тези ваксини за децата. Не съм антиваксър, но с това не съм съгласна.

# 283
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Якамоз, дано се стабилизира кучето ви!

Аз се замислям да ваксинирам децата, само си го мисля засега. Нещо не ме блазни мисълта да се заразят с ковид, при по-големите има случаи на лонг ковид. И без това ваксинацията ще е по желание, никой никого няма да задължи да ваксинира детето си.
В момента в Щатите има почнати ваксинации с по-големи деца и ще има някакви данни.
Иначе алтернативата е пак дистанционно, учене с половин класове. Носенето на маски в училище не ме притеснява.
Ще видим - може и да си променя мнението.

Перла, аз се пробвах с къси мъжки прически и се измъчих. Защото трудно докарвам добра прическа като при фризьор. Всеки месец е нужно подстригване и не ми се занимава.
Отделно мъжът ми е много претенциозен към подстрижката и да си ходи при професионалист. Аз се включвам само в краен случай.

Последна редакция: пн, 17 май 2021, 22:44 от Бибит

# 284
  • Мнения: 2 603
Аз бих ваксинирала децата ако се одобрят ваксините от ема за децата. За момента обаче не го мисля защото то за нас няма още, камо ли за децата.

Общи условия

Активация на акаунт