Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Д-р.Любомир Христов и серклажа Етко тема-3

• 4 539
  • 64
  •   1
Отговори
Здравейте!
Радвам се че продължаваме да споделяме в темата всички моменти през които сме преминали за някой и които предстоят за други.На мен лично доста ми помагаше темата емоционално и ме мотивираше да мисля позитивно.Винаги съм искала да имам две дечица първото вече е факт благодарение на серклажа Етко за второто мисля да поизчакам дъщеричката ми да стане самостоятелна защото незнам дали ще мога да полагам особедно грижи за нея при евентуална бременност.Ще се радвам да разбера втора бременност с Етко как протича при вас.

Последна редакция: сб, 20 мар 2021, 10:30 от miiii

# 1
  • София
Здравейте,аз се записвам да следя.
Все още втората бременност е само в мечтите ми,но като се случи,ще бъде с ETCO.
Също като Miiii изчаквам първото човече,което си го имам благодарение на обикновен серклаж от д-р Христов ,направен в доста късна седмица да попорасне и все пак се надявам с ETCO да съм една идея по-активна и спокойна когато му дойде времето.
 Засега ще ви следя и стискам палци на всяка една от вас!

# 2
Аз за в момента мечтая за първа успешна, и не смея да се зарадвам дори. Минах през много тежки изпитания и пак си ме е страх.
Знам,че ще съм в добри ръце,но вярвате ли ми,че докато не родя живот и здраве сърцето ми ще е свито.
Да сме здрави и аз много искам две та дори три дечица.❤️

# 3
  • София
Аз за в момента мечтая за първа успешна, и не смея да се зарадвам дори. Минах през много тежки изпитания и пак си ме е страх.
Знам,че ще съм в добри ръце,но вярвате ли ми,че докато не родя живот и здраве сърцето ми ще е свито.
Да сме здрави и аз много искам две та дори три дечица.❤️
Разбирам те идеално,преди четири години и половина и аз бях в твоето положение.След аборт в края на петия месец се молех и мечтаех за това,което имам сега.

# 4
Pod-23 едва ли има някой в тази група която да не е минала и изпитвала товоите страхове.В крайна сметка до последно и аз бях под стрес забременях 75кг.в 9м. бях 78кг.растях само на бебе.Когато родих се оказа че съм отслабнала бях 68кг.Добре че това не се отрази на бебето.Всичко това е стрес за мен.

# 5
Записвам се и аз в новата тема. Събирам сили все още не съм се възстановила психически от загубата на малкото ми ангелче декември месец и  изчакам още може би до юли месец да направя ТАС серклаж при доктор Христов. Ужасно много искам да имам живо и здраво детенце, но все още много ме е страх от нова бременост

# 6
Pinitos желанието е водеща сила пред страха.Ще успееш.Но моят съвет е да се оттърсиш хубаво от лошите спомени дори ако ти коства година защото тялото помни всичко нека и физически и психически си починеш.

# 7
pinitos Можеш да си направиш серклажа и по-рано,а след него също да изчакаш,да се успокойш психически.Така хем,ще си предпирела някаква стъпка на пред към желанието си,хем ще си дала достатъчно време на психиката.
Аз със моя 2ри ТАС съм вече 2ра година .

# 8
Не знам дали някога ще мога спокойно да мисля и говоря за това

# 9
  • София
Не знам дали някога ще мога спокойно да мисля и говоря за това
Преживява се миличка,когато гушнеш живо и здраво бебче,но не се забравя,остава си травма.

# 10
Здравейте,
първо се извинявам за невежия въпрос.
 С ТАС възможно ли е нормално раждане?

# 11
Не.Практиката тук е ТАС да се махне със секциото

# 12
Раждането с ТАС е само секцио и не дай си боже да се наложи аборт след 12 г.с пак е секцио, няма как нормално раждане защото този серклаж представлява лента която се слага между матката и шийката ако правилно съм разбрала др. Христов

# 13
Прилича леко на лента,но не точно,толкова е стегнат ,че бебчето няма как да излезе(поисках си и си пазя 1вия серклажа).
Всъщност има начин,но е много рискован-няколло седмици преди раждането да се влезе с апаратурата пак и серклажа да се махне,но заради околоплодните води и риска да не се спускат прекалено рано ,не се практикува.При мен с доки сме го обсъждали,защото малката беше застанала перфектно за нормално раждане,но все пак той се отказа,сметна риска за прекалено голям.

# 14
  • София
Момичета,извинявам се за отклонението ,но някой правил ли си е изследване за вътрематочна инфекция и изобщо за средата вътре в матката?
Виждам Надежда предлагат микробиологична биопсия,Геника теста с менструална кръв ... Някой обсъждал ли го е с доктор преди забременяване?
Особено ако се слага ЕТКО,мисля че си е важно и нагоре да е наред всичко,а не да дреме нещо,което да се активира,поради намаления имунитет на жената при бременност.

# 15
Здравей!
Секциото с пьлна упойка ли беше? Понеже и аз сьм с ТАС но не е дошло време да обсьждаме раждането. Благодаря
i][/i]
pinitos Можеш да си направиш серклажа и по-рано,а след него също да изчакаш,да се успокойш психически.Така хем,ще си предпирела някаква стъпка на пред към желанието си,хем ще си дала достатъчно време на психиката.

# 16
Здравей!
Секциото с пьлна упойка ли беше? Понеже и аз сьм с ТАС но не е дошло време да обсьждаме раждането. Благодаря
i][/i]

Не,не е  с пълна упойка.При мен мина доста леко,гушнах си беба веднага,татко и също от вън,24 часа си бях в реанимация,малката си беше при другите бебчета,свалиха я веднъж за този период.Когато ме качиха и мен ,без проблем си започнах кърменето,което си продължи 10 м. и го спрях поради мой здравословни проблеми.Пиша това,защото съм чувала доста оправдания,че виждаш ли защото не са захранили с кърма първите 24 часа,след това не са кърмели или че кърменето е невъзможно.Шева ми е перфектен,до колкото знам едно време са рязали мускулатурата,за да стигнад до бебчето,при мен не се ряза,а се издърпва(предполагам,че това е и практиката навсякъде вече),което допринася за по-лесно възстановяване.

# 17
Благодаря!
И аз ще си поискам лентата за спомен.
quote author=bebeshok0326 link=topic=1316542.msg42543871#msg42543871 date=1616434667]
Здравей!
i][/i]

Не,не е  с пълна упойка.При мен мина доста леко,гушнах си беба веднага,татко и също от вън,24 часа си бях в реанимация,малката си беше при другите бебчета,свалиха я веднъж за този период.Когато ме качиха и мен ,без проблем си започнах кърменето,което си продължи 10 м. и го спрях поради мой здравословни проблеми.Пиша това,защото съм чувала доста оправдания,че виждаш ли защото не са захранили с кърма първите 24 часа,след това не са кърмели или че кърменето е невъзможно.Шева ми е перфектен,до колкото знам едно време са рязали мускулатурата,за да стигнад до бебчето,при мен не се ряза,а се издърпва(предполагам,че това е и практиката навсякъде вече),което допринася за по-лесно възстановяване.
[/quote]

# 18
За любопитните в скрития текст съм прикачила снимка на конеца Simple Smile

Скрит текст:

# 19
Изглежда доста здрав:grinning:

# 20
Ооо колко мила за мен снимка. Това сега дьржи моето бебче. Досега нямам проблеми ще видим с напредване на бременността как ще се развият нещата. Да е жив и здрав д-р Христов! 

quote author=bebeshok0326 link=topic=1316542.msg42547947#msg42547947 date=1616497140]
За любопитните в скрития текст съм прикачила снимка на конеца Simple Smile

Скрит текст:
[/quote]

# 21
https://nova.bg/news/view/2016/03/25/143114/%D1%87%D1%83%D0%B4%D … D1%80%D1%82%D0%B0
Днес е Благовещение страшно много обичам този празник,за мен е много сантиментален поради това днес се разчувствах и се върнах преди 5 г. Когато за първи път чух за серклажа Етко от този репортаж. Благодаря на Белгие за просветлението което медийно ни сподели та такива като нас с подобен проблем да не си губим времето за излишни изследвания и опити.Благодаря и ,че ме подкрепяше през цялото време преди и по време на бременността.
Спомени,спомени:heart:
Пожелавам успех от цялото си сърце на всички които в момента се борят да имат детенце ,бъдете спокойни и сигурни в успеха ви.
Прегръщам ви всички силно.Kissing Heart

# 22
Здравейте мили момичета. Имам вьпрос макар и не пряко свьрзан с моя абдоминален серклаж.  В 29 г.с но сьм с много ниска  плацента - задна. Днес бях на ФМ.  Искам да ви попитам с ниска плацента има ли шанс да стигна до прилична 37 гс например?

# 23
Здравейте, момичета. Някоя от вас говорила ли е с д-р Христов или с гинеколога си за поставяне на ваксина с/у Ковид и евентуално забременяване след това - да кажем след година, година и нещо. Предстои ми да се връщам на работа, а работя с много хора и се замисляме с мъжа ми за ваксина, но се притеснявам от страничните ефекти относно бременноста, плода и куп други неща. Личната първо ми каза да не се ваксинирам, после каза ако е минало година - няма проблем..Бих се радвала повече от вас да се включат. Благодаря ви 🙂

# 24
Здравейте, момичета. Някоя от вас говорила ли е с д-р Христов или с гинеколога си за поставяне на ваксина с/у Ковид и евентуално забременяване след това - да кажем след година, година и нещо. Предстои ми да се връщам на работа, а работя с много хора и се замисляме с мъжа ми за ваксина, но се притеснявам от страничните ефекти относно бременноста, плода и куп други неща. Личната първо ми каза да не се ваксинирам, после каза ако е минало година - няма проблем..Бих се радвала повече от вас да се включат. Благодаря ви 🙂
аз говорих с д-р Христов и с моя гинеколог и двамата са на мнение,че след поставянето на втората доза трябва да се изчака минимум 6 месеца за брменеене, понеже няма достатъчно информация какви са усложненията след ваксините и как евентуално ще влияе

# 25
аз говорих с д-р Христов и с моя гинеколог и двамата са на мнение,че след поставянето на втората доза трябва да се изчака минимум 6 месеца за брменеене, понеже няма достатъчно информация какви са усложненията след ваксините и как евентуално ще влияе
А като цяло "за" ли са ваксинирането? Аз не искам да говоря с Христов по телефона, а съм от Варна и не ми се ходи до София само за да питам. Лошото е, че се връщам на работа след по малко от 2 месеца, а работя с много хора и наистина се чудя какво да правя..

# 26
Тъй като няма достатъчно данни за ваксинация и бременност моя личен лекар и гинеколога ми препоръчаха да не се ваксинирам нито аз нито мъжа ми. Но като цяло е лично решението все пак.

# 27
  • София
Има официално становище на БЛС, и а и на CDC което може да се прочете, и Надежда направи становище също. Ваксините се прилагат успешно и на бременни. Не мога да повярвам че лекари съветват да не се прилага... Ние бебеправим в момента, с една доза съм и ще си сложа втора доза скоро. Рисковете от бременна заразена са фатални в някои случаи. Особено ако пък плана ви е след година не бих се замисляла и за секунда да си я поставя.

# 28
Здравейте мили момичета!

Другата седмица ми предстои серклаж ЕТКО, моля тези, които са минали през процедурата да ми кажат какво да очаквам от болницата от състоянието ми след това.Бих се радвала на всякаква информация.

# 29
  • София
Здравейте мили момичета!

Другата седмица ми предстои серклаж ЕТКО, моля тези, които са минали през процедурата да ми кажат какво да очаквам от болницата от състоянието ми след това.Бих се радвала на всякаква информация.

Само хубави неща очаквайте. Лекарите са професионалисти и ще направят най-доброто за Вас и Вашето бебе. Не го мислете много. Всичко минава и отминава,като болка. Писано е много за серклажа и Ви съветвам да се поразровите и ще придобиете представа за всичко. Успех.

# 30
Здравейте,
Преди почти четири години ми направиха конизация. Предстои ми първи опит ин витро. В момента съм на стимулация и съвсем скоро ми предстои (ако всичко е наред) и трансфер. На последния преглед ми казаха, че конизацията е много дълбока и почти нямам шийка, дано има къде да се захване ембриончето. Много се притесних. И преди са ми казвали, че шийката е много къса, но за пръв път разбирам, че това може да бъде голям проблем дори при ин витро. Има ли някой с подобен проблем?

# 31
Аз съм с конизация също, за която казваха че няма проблем, имам две успешни инвитро процедури и две загуби на бебета във втория триместър заради шийката- отваряне и скъсяване. Виж опциите предварително за ТАС или друг вид серклаж ако е приложим във твоя случай. Т.е. Има винаги шанс за забременяване, но въпроса е когато бебето расте дали шийка ще издържи тежестта и няма да поддаде.

# 32
Благодаря! Със сигурност ще съм със серклаж, док. вече потвърди. Днес, обаче, видях че има няколко вида и ще потърся повече информация, за да знам какво да питам на следващия преглед.

Аз съм с конизация също, за която казваха че няма проблем, имам две успешни инвитро процедури и две загуби на бебета във втория триместър заради шийката- отваряне и скъсяване. Виж опциите предварително за ТАС или друг вид серклаж ако е приложим във твоя случай. Т.е. Има винаги шанс за забременяване, но въпроса е когато бебето расте дали шийка ще издържи тежестта и няма да поддаде.

# 33
"Ембриончето" не се захваща за шийката,шийката има отношение при износването,защото тежестта на бебето пада в/у нея.Сз също съм с липсваща шийка,когато е изрязана много обикновения серклажа и серклажа ЕТКО не стават,защото няма за къде да се хванат конците,в тези ситуации се използва ТАС серклажа.При него достъпа е от горе-лапароскопски.Аз имам успешна бременност,приключила в 39г.с с планово секцио.

# 34
Здравейте.
Минавам да ви кажа,че преди няколко дни мина моят серклаж ЕТКО в 15г.с . Всичко мина добре като изключим дискомфорта от упойката,но няма как.Сега съм от лежащите мами и стискам палци всичко да е наред до успешен финал.Искам да вдъхна кураж на всички, които им предстои такава процедура.Д-р Христов е страхотен и вярвам,че ще се сбъдне и моето чудо.

Успех на всички ❤️

# 35
  • София
Здравейте.
Минавам да ви кажа,че преди няколко дни мина моят серклаж ЕТКО в 15г.с . Всичко мина добре като изключим дискомфорта от упойката,но няма как.Сега съм от лежащите мами и стискам палци всичко да е наред до успешен финал.Искам да вдъхна кураж на всички, които им предстои такава процедура.Д-р Христов е страхотен и вярвам,че ще се сбъдне и моето чудо.

Успех на всички ❤️
Успех желая!Ще се сбъдне,този серклаж е сбъднал много мечти ❤️
А само с ЕТКО ли си,или и Макдоналд сложихте?
От сега нататък как ще се следите ,на колко време те вика д-р Христов?

# 36
Благодаря 😊Само с ЕТКО съм. Сега ме вика след 2 седмици на контролен преглед.Аз иначе се следя в Бургас тъй като съм от тук.Трудно ми е с пътуването,но стига да нямам проблеми ще си ходя и в София на прегледи при доктора.

# 37
Здравейте, някой ще може ли да ми даде телефон на доктор Любомир Христов от Надежда? Благодаря!

# 38
Пратих Ви го на лично съобщение. Успех Simple Smile

# 39
Здравейте има ли нови пациенти с Абдоминален серклаж поставен от д-р Христов? Интересува ме защо се вади сьс секциото, а не може да остане за втора бременност?

# 40
  • София
Момичета,интересно ми стана как става свалянето на ЕТКО серклажа ?
Не помня обсъждали ли сме го,само оперативно ли е?
Не е хубаво човек да е черноглед,но ако не дай си Боже нещо се види на втората фетална и се наложи прекъсване на бременността,то секцио ли следва да се прави?

# 41
Не е хубаво човек да е черноглед,но ако не дай си Боже нещо се види на втората фетална и се наложи прекъсване на бременността,то секцио ли следва да се прави?

Сваля се или по време на секцио (зависи как ще раждате) или стандартно , като знам,че може да се сложи обезболяващо ако желаете.
Аз съм с Етко ,но все още не съм стигнала до там да коментираме раждането.

# 42
  • София

Сваля се или по време на секцио (зависи как ще раждате) или стандартно , като знам,че може да се сложи обезболяващо ако желаете.
Аз съм с Етко ,но все още не съм стигнала до там да коментираме раждането.
Коя седмица стана,как се чувстваш?
Кой лекар ,освен д-р Христов те следи?

# 43
22г.с , като серклажа ми е правен в 15г.с

Аз съм от Бургас и се следя тук и отделно когато имам възможност ходя и в София при Христов.

# 44
Здравейте, отдавна не съм писала в темата, защото все още бе съм стигнала до монента за поставябето на ТАС серклажа  понеже ми предстоят още няколко изследвания, но се зачудих когато има направен ТАС сетклаж следи ли се шийката за скъсяване по врене на бремеността 🙂

# 45
Здравейте, отдавна не съм писала в темата, защото все още бе съм стигнала до монента за поставябето на ТАС серклажа  понеже ми предстоят още няколко изследвания, но се зачудих когато има направен ТАС сетклаж следи ли се шийката за скъсяване по врене на бремеността 🙂
Следи се състоянието на ТАС, поне при мен беше така

# 46
питам че мине страшен филм, да не стане пак някой фал понеже аз съм с много изрязана шийка и предния оникновен серклаж издържа до 23 г.с. само😪😪😪

# 47
  • София
питам че мине страшен филм, да не стане пак някой фал понеже аз съм с много изрязана шийка и предния оникновен серклаж издържа до 23 г.с. само😪😪😪
А ЕТКО коментирали ли сте с доктора?
Имала ли си контракции ,че се отвори шийката и не издържа,д-р Христов ли го слага серклажа?

Някой знае ли какви са разликите в показанията за ЕТКО и какви за ТАС ?

# 48
А ЕТКО коментирали ли сте с доктора?
Имала ли си контракции ,че се отвори шийката и не издържа,д-р Христов ли го слага серклажа?

Някой знае ли какви са разликите в показанията за ЕТКО и какви за ТАС ?
коментирахме и ЕТКО може да се пробва да ми сложи и него и ТАС, но при всички случаи трябва да съм с ТАС при мен само ЕТКО няма да го бъде, не съм имала контракции или поне не съм ги усетила, не ми го беше слагал Христов, следях се в Софиямед и там ми го сложиха

# 49
  • София
pinitos,успех желая,ще успеете,д-р Христов е невероятен лекар.

# 50
pinitos,успех желая,ще успеете,д-р Христов е невероятен лекар.

благодаря и аз на това се надявам, нр искам да преживявам този кошмар отново😔

# 51
ТАС е като последна инстанция,поставя се тогава ,когато няма за къде да се захванат конците на обикновенния и ЕТКО

# 52
Момичета, ще се включа с няколко неща, от моя опит. Неща , които много исках да знам докато бях бременна с дъщеря ми, но нямаше от къде да ги разбера.
Аз съм с почти липсваща шийка и две неуспешни бременности, които загубих в 5 и 6м. с обикновен серклаж. Тъй като при мен няма материал къде да се захване ЕТКО, единствената ми опция беше ТАС и с него никой лекар не ми даваше гаранции за нищо. Ходих дори в Турция в надеждата си, че някой ще ми каже - Да щом го направиш, ще износиш до края.
За това рискувах и си направих ТАС преди забременяването. 4м по късно бях бременна и родих в 34гс, въпреки, че
* поставях си утрогестан 3х2
* лежах през абсолютно цялата бременност
* и най важното според мен - спазвах свръх хигиена, тъй като ТАС спомага на матката да издържи физически плода, но не предпазва околоплодните води от инфекции.
Ролята на шийката е също и защитна, така наречената тапа , която в общи линии е слуз и недопуска нахлуването на микроби, гъбички и тн нагоре. ТАС обаче не може да създаде тази преграда, за това моят лекат ми пускаше микробиологии на 3 седмици. Това според мен е ключово за успещната бременност със серклажи.
Моят съвет към всички вас е да действате, настройте се , че каквто и да ви се наложи да пиете, да лежите , всичко ще мине и ще го забравите в мига, в който се родят дечицата ви...
Успех на всички ви

# 53
Въпросът ми вероятно е глупав, но някой има ли представа дали  поставен ТАС пречи за правенето на инвитро?

# 54
Въпросът ми вероятно е глупав, но някой има ли представа дали  поставен ТАС пречи за правенето на инвитро?

Не пречи,както и на забременяването по естествен път.

# 55
  • София

и родих в 34гс, въпреки, че
* и най важното според мен - спазвах свръх хигиена, тъй като ТАС спомага на матката да издържи физически плода, но не предпазва околоплодните води от инфекции.
Ролята на шийката е също и защитна, така наречената тапа , която в общи линии е слуз и недопуска нахлуването на микроби, гъбички и тн нагоре. ТАС обаче не може да създаде тази преграда, за това моят лекат ми пускаше микробиологии на 3 седмици. Това според мен е ключово за успещната бременност със серклажи.
Моят съвет към всички вас е да действате, настройте се , че каквто и да ви се наложи да пиете, да лежите , всичко ще мине и ще го забравите в мига, в който се родят дечицата ви...
Успех на всички ви

Аз си мисля ,че хигиената няма общо с вагиналната флора,просто понякога отвътре сме толкова изтощени от антибиотици,че всякаква флора се прецаква отвътре.
Серклажа попринцип си е предпоставка за развитие на бактерии,особено пък Макдоналд,за ЕТКО може би е по-малък шанса.
 А при вас какво се случи,водите ли изтекоха?Контракции ли почнаха първо?
Имахте ли контракции през бременността ?Правили ли сте изследвания за вътре срочни инфекции (микробиологична биопсия или Фертилити тест) преди забременяване?
Как приключиха неуспешните бременности?
Много питам,но ... наистина ме вълнува темата.

# 56
На мен другата седмица ще ми взимат цервикален секрет, някой дали си го е праеил това изследване и какво представлява. Казаха ми, че е за да ае провери дали има някаква вътрематочна инфекция, било различно от обикновената микробиология

# 57
  • София
На мен другата седмица ще ми взимат цервикален секрет, някой дали си го е праеил това изследване и какво представлява. Казаха ми, че е за да ае провери дали има някаква вътрематочна инфекция, било различно от обикновената микробиология
Не мисля че се изследват вътрематочни инфекции така.Взима се от канала,като цитонамазката.Вероятно ще ви изследват за хламидии,Мико и уреоплазма.

# 58
Много общо има предид, че си поставяш хапчета във влагалището.
За останалите ви въпроси, ще отговоря като имам повече време.

и родих в 34гс, въпреки, че
Успех на всички ви
[/quote]

Аз си мисля ,че хигиената няма общо с вагиналната флора,просто понякога отвътре сме толкова изтощени от антибиотици,че всякаква флора се прецаква отвътре.
Серклажа попринцип си е предпоставка за развитие на бактерии,особено пък Макдоналд,за ЕТКО може би е по-малък шанса.
 А при вас какво се случи,водите ли изтекоха?Контракции ли почнаха първо?
Имахте ли контракции през бременността ?Правили ли сте изследвания за вътре срочни инфекции (микробиологична биопсия или Фертилити тест) преди забременяване?
Как приключиха неуспешните бременности?
Много питам,но ... наистина ме вълнува темата.
[/quote]

# 59
  • София
Здравейте момичета. Трябва да си запиша час при доктор Христов. Бременна съм в 5г.с. В Надежда ми казват, че към края на седмицата ще имат графика на доктора за м. август. А на мен ми се искаше по-рано да се видим с доктора. 2017г. имам един аборт в ранна седмица, конизация и т. н. найстина ми трябва читав доктор, който да ме следи. Имам и Хашимото. Някакви съвети как мога да се сдобия с по-ранен час?

Последна редакция: пн, 12 юли 2021, 16:39 от dyndla

# 60
  • София
Здравейте момичета. Трябва да си запиша час при доктор Христов. Бременна съм в 5г.с. В Надежда ми казват, че към края на седмицата ще имат графика на доктора за м. август. А на мен ми се искаше по-рано да се видим с доктора. 2017г. имам един аборт в ранна седмица, конизация и т. н. найстина ми трябва читав доктор, който да ме следи. Имам и Хашимото. Някакви съвети как мога да се сдобия с по-ранен час?
Не се притеснявайте,серклаж ако се наложи да се прави и обсъжда след 12 г.с.
Иначе д-р Христов не води женска консултация,но може да си ходите при него просто на прегледи,все пак за по-ранен час си следете периодично системата на МБАЛ Надежда,може би ще излезне нещо.

# 61
Здравейте, надявам се на някои нови мамчета да опреснят информацията с раждането Blush
В предишните теми имаше момичета, родили нормално след ЕТСО, но с много разкъсвания. Много искам да родя нормално, но тези разкъсвания ме притесняват. Моята АГ клони към секцио.
Та, има ли и истории с хубав завършек (от към шийка) след серклажа?
Благодаря ви Hug

Редактирам се да кажа, че цяла сутрин чета немските сайтове за раждането след етсо и навсякъде пише, че се ражда нормално. Никъде не прочетох за разкъсвания. Защо тогава така се получава тук при нас?...

# 62
  • София

Редактирам се да кажа, че цяла сутрин чета немските сайтове за раждането след етсо и навсякъде пише, че се ражда нормално. Никъде не прочетох за разкъсвания. Защо тогава така се получава тук при нас?...
То попринцип в Германия трябва да имаш доста сериозни индикации,за да се стигне до секцио.
На мен ми е интересно този ЕТКО сваля ли се и ако да,как?Аз имам ужасни спомени от махането на моя Макдоналд,едвам го махнаха,живо приключение.

Последна редакция: ср, 21 юли 2021, 18:15 от *Bubble*

# 63
По-скоро имах предвид не това, че тук се прави секцио, а това, че не прочетох нищо за разкъсвания там.. Не че немския ми е силната страна, та може и да не съм видяла... Joy
Иначе това, което на мен ми каза д-р Христов, а и това което навсякъде пише в чужбинско е, че би трябвало шийката сама да започне да се отваря като дойде времето. Но ако това не стане, доктор я отваря леко, което обикновено е под локално обезболяващо/упойка. Иначе мнението на Христов е точно нормално раждане, но не отрече, че после може да се наложи шев и кройка, което всъщност при секциото също го има, че и по-зле. Все пак е коремна операция.

# 64
  • София
Е,секциото си е бая шев и кройка ,несравнимо е ...

Общи условия

Активация на акаунт