Сладкарски принадлежности

  • 670
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте!
Много искам да открия магазинчебза сладкарски принадлежности. В нашият град няма нито един. Но си нямам представа от къде мога да набира стока...
Някой би ли ми дал съвет?
Благодаря!

# 1
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Алиекспрес и Алибаба

# 2
  • Мнения: 33
Не трябва ли да имам фактури за закупената стока

# 3
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Не трябва ли да имам фактури за закупената стока

Трябва разбира се, те могат да ви предоставят, просто трябва да се разберете с китайците, пт които решите да купувате.

# 4
  • Мнения: 3 715
А ти сигурна ли си,че подобно магазинче би потръгнало?
Аз мисля,че вече никой не е толкова глупав да купува подобни неща от магазина,при положение,че всеки може да си поръча от Алиекспрес.
Познавам доста хора,които изработват сладки,меденки,торти и т.н и всички си пазаруват директно от Китай.

# 5
  • Мнения: 33
А ти сигурна ли си,че подобно магазинче би потръгнало?
Аз мисля,че вече никой не е толкова глупав да купува подобни неща от магазина,при положение,че всеки може да си поръча от Алиекспрес.
Познавам доста хора,които изработват сладки,меденки,торти и т.н и всички си пазаруват директно от Китай.
Хоби ми е да се занимавам в свободното си време  със сладкиши и понякога ми е необходимо нещо което не мога да си купя от града и да тръгна да поръчвам тепърва от китайците ще се проточи много време? В София мисля има доста такива магазини?

# 6
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
В София има, има и мнооого онлайн магазини, които доставят навсякъде. Но те предлагат богат асортимент от суровини освен инструментите, например бои, фондани, смеси, кувертюри, принтове и т. н. За тези неща не бих могла да помогна обаче.

# 7
  • Мнения: 506

Хоби ми е да се занимавам в свободното си време  със сладкиши и понякога ми е необходимо нещо което не мога да си купя от града и да тръгна да поръчвам тепърва от китайците ще се проточи много време? В София мисля има доста такива магазини?

На теб ти е хоби, но си помисли колко ли хора имат такова хоби във вашия град?
Направи си груба сметка колко разходи ще имаш за това магазинче. Ако ще плащаш наем, сметни разхода за наем, за ток, за осигуровки, за счетоводител и тн.
После грубо сметни какъв оборот ти трябва на месец, за да ти се вържат финансово нещата.
Замисли се ти горе-долу колко лв. на месец харчиш за тези неща, които ще продаваш в твоя магазин, колко от тях купуваш онлайн и колко от физически магазин.
Магазин само за сладкарски принадлежности на мен ми се струва изключително нерентабилен, помисли с какво друго можеш да съчетаеш тези неща. Например с други домакински неща, тави, купи, салфетки, покривки, парти-артикули, и тн.

# 8
  • Мнения: 3 715
Ще разчиташ на някой,който му е хоби да ти прави оборот?Я им потрябва нещо спешно,я не!Да не забравяме и всички онлайн магазини,които за 1 ден доставят всичко вече и то на доста ниски цени.Например сайта олеле,който е пълен с такива неща.Има и редица други онлайн магазини,които предлагат абсолютно всичко.
Колко човека ще купят за месеца нещо от твоя магазин?Колко разходи ще имаш-ток,наем,осигуровки и т.н?А колко печалба ще ти е нужна,за да покриеш тези разходи?Не оборот,а печалба!

Общи условия

Активация на акаунт