На море в Турция - Тема 70

  • 68 550
  • 794
  •   1
Отговори
# 120
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Включвам се малко извън темата за почивки в Турция, но съм длъжна да отбележа, най-малкото, защото ви занимавах със сагата "несъстояла се почивка в Египет през 2020 г.", а и получих подкрепа от членове на тази група, за което съм им безкрайно благодарна:
Днес Караджъ турс възстановиха пълноплатената сума за несъстоялата ни се почивка на 14.04.2020 г. (точно 1 година след датата й и 1, 1 г. след плащането й; в законоустановения срок).

# 121
  • Мнения: 424
Жалко, че няма директни полети и от Варна. Дано паднат тестовете, но чета, че ще ги удължавали. Поне тази година да отидем Sad

# 122
  • Мнения: 1 286
Къде пише, че ще ги удължават? От нашата агенция казаха да изчакаме до петък, че тогава щяло да има нови наредби.

# 123
  • Мнения: 424
Къде пише, че ще ги удължават? От нашата агенция казаха да изчакаме до петък, че тогава щяло да има нови наредби.
Аз знам, че днес ще се решава, привечер. А в една група за Одрин коментираха удължаване.

# 124
  • Мнения: 82
Даже на 15 ти четвъртък трябва да се знае вече как ще се влиза в Турция.

# 125
  • Мнения: 393
Сега чета много неочаквана новина Русия спира полетите до Турция до юни.
И аз го прочетох и се чудех дали е вярно наистина..

# 126
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Сега чета много неочаквана новина Русия спира полетите до Турция до юни.
И аз го прочетох и се чудех дали е вярно наистина..
Вярно е. Новината е вчерашна, от 12.04.
А за тестовете на влизане в Турция - може и да удължат срока, тъй като от утре са с нови мерки. Нямат право след 19 часа вечерта до 5 часа сутринта да излизат навън. В този диапазон нямат право и да се предвижват от град до град. Лица под 18 г и над 65 г нямат право да пътуват с градски транспорт. Децата пак минават на дистанционно обучение. Нямат право и на семейни събирания, на посещения на молитви в джамиите във връзка с Рамадан. Като сложим и забраната за почивните дни... Ако до 2 седмици тези мерки не дадат резултат, Ердоган е казал, че ще преминат към по-строги.

# 127
  • Мнения: 1 054
въпреки очкванията за отмяна на задължителните PCR тестови при влизане в Турция, същите ще бъдат задължителни до края на май месец

# 128
  • Варна
  • Мнения: 765
Да се надяваме, че мерките в Турция ще дадат резултат и от Юни нататък ще имат някакъв що-годе нормален сезон. В Турция поне имат мерки, не като при нас само едни маски и едно дистанционно обучение, а после само да ни обясняват че нямало повече мерки защото не се били спазвали. При нас в училището на детето положението е отчайващо след вече повече от година дистанционно НЕобучение, но това е друга тема.
Иначе, надяваме се Турция да махне ограниченията за туристите от Юни нататък, както беше и миналата година. Разбира се, нашите управници сигурно няма да облегчат връщането ни в БГ-то по разбираеми корупционно-политически причини и сигурно ще трябва да се тестваме в Турция.
Другото на което се надяваме е ваксинирането, но вече на 2 пъти ни пързалят, пускат ни съобщения да отидем когато сме записани, въпреки че нямат ваксините които сме заявили. Но до почивката ни Юли има време, така че надеждата умира последна.

# 129
  • Мнения: 393
Моята почивка е за м.Май и като гледам едва ли ще се осъществи, не харесвам руснаците като почиващи, но съм била една година в Мармарис, когато пак нямаше техни полети, all inclusive беше пълна скръб, не бяха отворили даже и ресторанта, хранехме се в залата за игри... толкова кюфтета и пържени кюфтета не бях яла..Joy  Но като няма хора..  Хотела беше Marty Resort

# 130
  • Мнения: 424
И ние мислехме да пътуваме края на май, но с тези тестове....явно ще се откажем.

# 131
  • Мнения: 711
Ние също сме за края на май и за сега ЩЕ ПЪТУВАМЕ. Само да сме здрави!

Последна редакция: ср, 14 апр 2021, 14:13 от Viliianka

# 132
  • София
  • Мнения: 1 171
Ние сме от 05.06 в Камелия К Клуб. Гледам на фейса, че хотелът вече работи. Дано сме здрави, а със или без тестове  мислим да ходим

# 133
  • Мнения: 424
Засега последно някой има ли информация до кога се изискват тестове?

# 134
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Засега последно някой има ли информация до кога се изискват тестове?

Точно сега прочетох в групата "На пазар в Одрин", че за Турция тестовете ще се изискват до 31.05.2021.

Общи условия

Активация на акаунт