На море в Турция - Тема 70

  • 68 485
  • 794
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 1 622
Здравейте, препоръчайте ми място, в което да наемем квартира/малък хотел, с хубав плаж, да не е на повече от 300 км от границата, с две деца сме, които пътуват лошо. Не държа на изхранване, басейни и т.н., но да е красиво, приятно и ако има къде да се разходим наоколо, ще е супер. Накратко бягаме от олинклузива и тежките хотели.

# 781
  • София
  • Мнения: 1 415
Здравейте, препоръчайте ми място, в което да наемем квартира/малък хотел, с хубав плаж, да не е на повече от 300 км от границата, с две деца сме, които пътуват лошо. Не държа на изхранване, басейни и т.н., но да е красиво, приятно и ако има къде да се разходим наоколо, ще е супер. Накратко бягаме от олинклузива и тежките хотели.

Има нова тема

# 782
  • Мнения: 1
Здравейте, препоръчайте ми място, в което да наемем квартира/малък хотел, с хубав плаж, да не е на повече от 300 км от границата, с две деца сме, които пътуват лошо. Не държа на изхранване, басейни и т.н., но да е красиво, приятно и ако има къде да се разходим наоколо, ще е супер. Накратко бягаме от олинклузива и тежките хотели.
"Вила южни морета" в Инеада. Потърсете в интернет, има данни. Собственика е българин, доктор на науките. Горещо препоръчвам - на 2 мин. от плажа, хотелчето е срещу гората. Плажа е див, пуст, равен и е почти 14 км. В хотела всяка стая е снабдена с кухня, има и голяма модерна обща кухня на първия етаж. 4 години работих там лятото - уникално място.

# 783
  • Мнения: 3
Здравейте,някои да е почивал в хотел Palm wings ephesos beach  ,Кушадасъ  тази година и как е?

# 784
  • Мнения: 378
Мили хора, за първи път мислим да отидем до Турция. Има програми с чартърен полет от София всяка събота. Питането ми е кое местенце да изберем: Белек, Сиде, Лара, Алания или Кемер. Имате ли наблюдения и какво бихте препоръчали за двойка без деца. Обичаме плажа и хубавата храна. Simple Smile

# 785
  • Мнения: 4 372
Мили хора, за първи път мислим да отидем до Турция. Има програми с чартърен полет от София всяка събота. Питането ми е кое местенце да изберем: Белек, Сиде, Лара, Алания или Кемер. Имате ли наблюдения и какво бихте препоръчали за двойка без деца. Обичаме плажа и хубавата храна. Simple Smile
Не си направихте труда да прочетете темата, нали?

# 786
  • Мнения: 1 710
Мили хора, за първи път мислим да отидем до Турция. Има програми с чартърен полет от София всяка събота. Питането ми е кое местенце да изберем: Белек, Сиде, Лара, Алания или Кемер. Имате ли наблюдения и какво бихте препоръчали за двойка без деца. Обичаме плажа и хубавата храна. Simple Smile

Има нова тема, пишете там, защото тази може всеки момент да я заключат. https://www.bg-mamma.com/?topic=1341532

Изборът на курорт зависи от предпочитанията ви. Ето с по-две думи най-характерното за всеки район:
Лара - най-близо до летището, високи лъскави хотели, висок ценови клас, плажът е пясъчен, бързо става дълбоко, има много магазини и ТЦ, става за разходка извън хотела, има удобен транспорт до Анталия.
Белек - на 30-50 мин. от летището, луксозни хотели, огромни зелени територии, високи цени, около повечето хотели не е подходящо за разходки, има пясъчни плажове, има и такива примесени с чакъл. В най-отдалечената част на Белек има по-икономични хотели.
Сиде - 40-75 мин. от летището, доста голям район с разнообразни плажове и хотели - има и скъпи, и по-икономични, и градски тип, част от хотелите са с най-хубавия пясък в Анталия и с полегато дъно.
Алания - 80-120 мин. от летището, голям район, по-нисък ценови клас хотели заради отдалечеността, има много добри хотели, има и посредствени такива, плажът на повечето места е примесен с чакъл, но тук-там има и чист пясък. Около хотелите извън Алания и малките селища не е подходящо за разходка.
Кемер - на 40-80 мин. от летището, плажовете са изцяло от чакъл, морското дъно също, препоръчително е носенето на аква обувки, има множество икономични хотели от градски тип с малки територии, има и големи комплекси, има разнообразие в цените.
Във всеки добър хотел, независимо от района, храната е хубава и разнообразна, но за да попаднете на качествен хотел, трябва доста да проучвате. Ако предпочитате градски хотел с възможност да се храните в заведения, изборът е огромен, така че също трябва доста четене по темата.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 15:49 от Мaрги

# 787
  • Берлин
  • Мнения: 4 474
Марги, написаното от теб е отлично за 1стр 👍🏻

# 788
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Здравейте! В началото на септември планираме пътуване с кола до Айвакък. Интересува ме дали за пътя Одрин-Чанаккале има магистрални такси.

# 789
  • Мнения: 5 943
Не, няма. Даже и от Чанаккале до Айвалък има вариант без такси - по крайморския път, но е доста тегаво на моменти, защото се минава през населени места.

Последна редакция: нд, 22 авг 2021, 18:28 от Pали

# 790
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Не, няма. Даже и от Чанаккале до Айвалък има вариант без такси - по крайморския път, но е доста тегаво на моменти, защото се минава през населени места.

Много благодаря! Simple Smile

# 791
  • Мнения: 1 622
Здравейте, ако някой е пътувал скоро със самолет от Турция към България, имам въпрос. Може ли човек да се качи на самолета без тест и да бъде поставен под карантина в България?

# 792
  • Мнения: 98
Здравейте, ако някой е пътувал скоро със самолет от Турция към България, имам въпрос. Може ли човек да се качи на самолета без тест и да бъде поставен под карантина в България?

Не се изисква тест ,за да се качите в самолета.На летището в България  ви дават предписание за карантина,която може да отмените с /-/тест в рамките на 24ч.

# 793
  • Мнения: 4
В Текиград плажа ,става ли за деца,и има ли забавления за деца

# 794
  • Русе
  • Мнения: 7 056
В Текиград плажа ,става ли за деца,и има ли забавления за деца
Ама, хайде да пишете в актуалната тема! Тази е отпреди 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт