Миома,противозачатъчни и бременност

  • 496
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте,надявам се да получа положителни коментари и съвети.Всичко започна 2020г. февруари месец отидох на профилактичен преглед в АГ “Селена”,не си спомням името на доктора,който установи наличието на миома около 2см,имам снимка и лист на който е написано всичко,просто в момента нямам достъп до тях.При което беше много шокиран,тъй като аз все още бях на 19г.,септември навършвам 20г и започна да обяснява как миомите били често явление при жени над 30г.,нераждали,при което аз се притесних изключително много тъй като си ходя редовно на прегледи,следя си всичко и до сега никой не ми беше казал,че има някакъв проблем,сменила съм много гинеколози,понеже бях сигурна,че нещо не е наред с мен ! Та МЦ е около 32-35 дни,с кървене около 4-5 дни и то не обилно,бих казала дори оскъдно,безболезнено.За лечение на миомата ми каза,че не се налагало,обясни ми,че трябва да я следя и да ходя редовно на прегледи през 6 месеца.Тъй като бях много притеснена реших да потърся второ мнение.Записах си час за преглед в АГ” Щерев”,лекарката беше много любезна,обясни ми,че било незначително,че нямало повод за притеснения,всичко друго си било наред,ако се уголеми евентуално, тогава се предприемат мерки и така до някъде се успокойх.Бях на преглед м.октомври 2020г. отново в гр.Пловдив в МЦ 1 при д-р Борислав Иванов,прегледа мина добре,установихме,че се е смалила на 1,5см,та той ми разясни различни начини за лечение,като ми предложи противозачатъчни за 3месеца.Съгласих се,тъй като не бях планирала скорошна бременност,предписа ми Ясмин и така започнах да ги пия както беше казал,не ми се отразяваха зле,освен 2-3кг качени.На моя глава ги пих до месец февруари 2021г,като реших,че трябва да ги спра посредата на 15-тия ден и естествено ми дойде отново и всичко беше наред.Вече решихме с моя партньор,че е време нашата връзка да прерастне и да създаме нещо повече,а именно дете.От тогава не се пазим по никакъв начин,обаче една седмица след края на цикъла аз получих “зацапване” ако мога така да го нарека,дори си помислих,че ми идва отново,всичкп беше еднократно и повече не се появи.Та въпроса ми е,след колко време от спирането на противозачатъчните оволацията се възтановява и кога има шанс да видя двете чертички,приемам всякакви съвети Innocent

# 1
  • Мнения: 152
Това са въпроси, на които лекарят ти може да отговори най-вярно. Тук ще ти споделят кой какво е имал и правил, но всеки организъм е различен. За миома може да пиеш и билки, в интернет има доста информация. За бебе спокойствието и мнего важно, ако се напрягаш постоянно и само това ти е в главата може и да не стане веднага.

Общи условия

Активация на акаунт