Полип на маточната шийка при бременност!

  • 624
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Здравейте! Бременна съм в трети месец и на третия преглед от бременността ми АГ случайно уатанови, че имам полип на шийката на матката с размер около 1см, което много ме притесни. Някоя от Вас сблъсквала ли се е с подобен проблем по време на бременността си? Ще съм много благодарна за мнения от тези от Вас, които са имали такъв проблем докато са били бременни и какво влияние е оказало това върху протичането на бременността.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да, аз. Никакви сериозни проблеми не съм имала, освен, че периодично прокървяваше и ми изкарваше акъла. То така го и откриха при едно прокървяване в 4-ти месец. Докторът каза, че или ще падне сам до раждането или ще го отстранят тогава, ако все още стои. Към 7-ми месец падна и ме паникьоса още повече, защото не бях сигурна какво е, та търчах спешно на преглед. Чела съм из разни статии, че е възможно да доведе до болки ниско долу като връзката между двете не е много ясна и факт, приболяваше ме коремът ниско от двете страни от време на време и най-вече при продължително вървене или пък стоене на стола на работа, а след като полипът падна тези усещания изчезнаха, та може и наистина да има връзка. Но като цяло според моя лекар състоянието е безопасно.

# 2
  • Мнения: 84
Много благодаря!🌸

Общи условия

Активация на акаунт