Дарение на част от имот

  • 1 526
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 79
а ти съгласна ли си с такова дарение?
Да. Детето е вече на 21, справя се доста добре с баланса между образование и работа. Впечатляващо отговорен Simple Smile
Бих се радвала много, ако нещата се развият някак...нормално и детето има някаква основа, върху която да надгражда.

# 16
  • Мнения: 2 039
Помислете за варианта да си извадите документ за собственост,и да строите като собственик заедно с вуйчото.Ако ви обезщетят с два апартамента,ще има за братви/съответно племеника/ и за вас.
Вие нямате ли деца?

# 17
  • София
  • Мнения: 35 088
Голям парцел в София, ако е и на кьоше - може и по три апп, гаражи и магазини, нищо, че е 20% обезщетението.
Ама да се дава еднолично на вуйчото - от какъв зор?!

# 18
  • Мнения: 79
Да, именно. Не е честно да остане на него просто така, защото от майка си и баща си (баба и дядо) е свикнал, че всичко му се поднася "на тепсия". Те с майка ми са брат и сестра, но нямат нищо общо. Майка е по-малка, но винаги е била оправното дете и когато е създала семейство - с татко са се справяли сами. Разбира се баба и дядо помагаха като родители, но не и постоянно. Докато при вуйчо ми те поемаха изцяло грижата за него и семейството му, защото той пиеше почти денонощно. Струва ми се, че го правеха, за да компенсират поне малко неговата безотговорност и да осигурят нормален живот на вуйна ми и двете ми братовчедки. И той свикна до толкова, че когато те починаха, пренесе това очакване за грижа върху нашето семейство. Та така...

# 19
  • София
  • Мнения: 35 088
Е, няма как да стане.
Майка ти е емоционално обвързана разбирам, ти няма защо да си.
Да ти дарява имота и да казва на брат си - ооо, не знам, каквото децат решат.

# 20
  • Мнения: 79
Е, няма как да стане.
Майка ти е емоционално обвързана разбирам, ти няма защо да си.
Да ти дарява имота и да казва на брат си - ооо, не знам, каквото децат решат.
Именно Simple Smile
Иначе тя ще отстъпи. Той е усвоил до съвършенство ролята на жертва...

Общи условия

Активация на акаунт