Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 3

  • 50 776
  • 860
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 143
При кой хирург се оперирахте в 3-та б-ца?
Може и на ЛС да споделите.

И на мен, плс.

# 226
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Съжалявам, но не си спомням. Много време мина, пък и не е от лекарите, които бих запомнила Simple Smile

# 227
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте!  Предимно вените се коментират, но спукани капиляри премахвали ли сте и къде? За София питам.

# 228
  • Плевен
  • Мнения: 180
Здравейте! Вчера минах на преглед за варикозни вени при д-р Тодор Драганов в Бургас. Подходяща съм за лазерна аблация на главните вени на двата крака, а техните разклонения ще премахнат през малки разрези на някои места. Оперира се първо единия крак и след месец - другия. Каза ми, че ще имам белегчета, но след около 6 месеца няма да има нищо. Не трябва да ги излагам на слънце дотогава, за да не се получи хиперпигментация. Това ли да очаквам наистина, някои прилагал ли е това? Чета, че повечето май правят аблация комбинирана със склеротерапия.

# 229
  • Мнения: 141
Здравейте, пиша за първи път в темата, за да споделя опит. Днес д-р Кючуков ми прави лазерна аблация на единия крак. Много съм доволна. Не ме боля, само леки бодвания,но незнам за какво са били. Назад в темата май някой беше писал,че са за упойката. Около 40 минути беше интервенцията, не слагам времето за подготовка и тестове (кръвни и за ковид). Бях доста притеснена, а не е трябвало. Като не знаех какво да очаквам... За кратко усещах леко дърпане, но без болка. Всички бяха много мили. Трябва да нося чорапа 1 седмица. Успех на всички.

# 230
  • Мнения: 10 257
Брей на всички ви са казали 1-2 седмици тоя чорап, само на мен 2 месеца. Подругата седмица съм на контрола ще питам защо така. Иначе все чувствам като натъртено цялата дължина на крака и все още напрежение около прасеца. Извървявам по 10км на ден. На два пъти по 5 км. Обед и вечер.  Дано е наред всичко.

# 231
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте...
И аз да се цопна тук.
"Умната" ми лична даде талон за съдов хирург,имах топче на крака,тя каза,че е тромб и съм за болница.
Не намерих бързо съдов хирург,намерих ангеолог и събрах набързо от нашите и приятеля ми 60 лв за преглед.
Ами...не били в добро състояние вените.
Но няма тромб.
Флебодия,Детралекс,мазила...
Вечер краката ми са двойни,аз имам и вероятно не ревматоиден,а реактивен артрит,всичко много ме боли.
От години ходя по лекари,с тотална хистеректомия съм(на 29 я направиха),с почти изцяло премахната щитовидна жлеза,с тежък колит(автоимунен)...
И с много алергии към лекарства.
Ще се върна да ви изчета...доколкото мога...
Целите крака ли мажете с Троксивазин?
Аз заради алергиите не смея,изобщо не се мажа с лосион за тяло,само с крем за лице,че там е ужасно суха кожата и боли...Алерголог ми е казал да не мажа големи участъци от тялото с каквото и да е.
И...съм пълна и стоя права.
Ужас.
Вечер не мога да заспя от болки понякога.
Онова с озона,Тендивал,помага ли?

# 232
  • София
  • Мнения: 6 268
Брей на всички ви са казали 1-2 седмици тоя чорап, само на мен 2 месеца. Подругата седмица съм на контрола ще питам защо така. Иначе все чувствам като натъртено цялата дължина на крака и все още напрежение около прасеца. Извървявам по 10км на ден. На два пъти по 5 км. Обед и вечер.  Дано е наред всичко.

Аз реално носих дълъг чорап 1 месец. Ти ходиш много, брави, аз не успявам да ходя толкова много, едвам правя 8-9 хиляди крачки и то не всеки ден Sad
Прасецът ми е все така на петна, личи си една тъмна линия на една от склерозираните вени. На пипане ме наболва.   При Кючуков ще ходя края на септември, началото на октомври, но съм леко притеснена, че не се оправят тези тъмни петна, а и един от кръчните ми показатели за тромби беше леко повишен, а реално от 3 месеца пия Фиброзим и от 5 Натаспин Н. Та не знам дали да не отида по-рано.

# 233
  • Мнения: 11 737
Аз пиех наттокиназа и маслинови листа 5 месеца преди да избие варикозната вена. Че и кръвно в небесата вдигнах.
Вярно, проблемите с вените се натрупват и избухват, но как пък точно след прием на добавки за разреждане на кръвта, за понижаване на кръвното и т. н. се случи. Хората ги пият за превенция, уж.
Една от причините за поява на варикоза е точно нарушения в кръвосъсирването. Хубаво се "разредих".
Спрях всичко.

# 234
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Какви са цените за доплер?

# 235
  • Мнения: 141
Забравих да напиша,че след 3 месеца трябва да се направи склеротерапия на същата вена. Изписа ми новарикс поне за 2-3 месеца.

Платих за доплер 70лв. при д-р Кючуков.
 
Искам да ви питам за ходенето... Трябва ли всеки ден да увеличавам разстоянието или колкото успея да направя за деня? Предполагам,че всяка крайност не е препоръчителна,нито залежаване, нито претоварване. Благодаря.

# 236
  • София
  • Мнения: 6 268
Какви са цените за доплер?

Кючуков - 70 лв., мисля, че и при Ангел Радев беше същата цена или най-много 80 лв.

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Мереленда,на мен пък ми била гъста кръвта и ангеологът изписа натокиназа.
Проблемът е,че не ми понасят добре на тъпия корем Детралекс и Флебодия и т.н. производни на диосмина,остава сега и натокиназата да ми раздразни...С моя риск за кървене от червата нищо по-сериозно не смеят да изпишат,аз също не искам.
Искам да съм здраваааа...

# 238
  • Мнения: 10 257
Westwood,  ходи колкото можеш, според твоите възможностти. Аз преди това бягах, сега го извървявам. Това ми е начина на живот. Но ако при теб не е, мисля че всяякакви крайности са излишни.  Нещо посъветва ли те твоя доктор? Даже и фа е известно вече в темата, сподели.

catty, аз петна нямам, все едно нищо
Не е правено, но болката като при натъртено е там по цялата дължина на крака. А най ме влудява усещането за напрежение. Иначе крака не е подут. Дали ще Се махне с времето това? Кой знае.

# 239
  • Мнения: 4 005
Доплерът не влиза ли в направлението?Мен винаги и на доплер са ме гледали без да доплащам.Относно чорапите,не съм оперирана още,но понеже съм с много тежка варикоза,ми казаха нон стоп да ги нося през есенно зимния сезон.Аз и през лятото не ги свалям,защото адски ме болят вените на единия крак ако съм без чорапи.
След като сте оперирани,искам да попитам клякане,навеждане,вдигане на тежко противопоказни ли са?И ако да,колко време.

Общи условия

Активация на акаунт