"Порталът" - нов български сериал по БНТ

  • 30 553
  • 704
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 744
Защо се създават дупки във време пространството и може да се отрази пагубно на бъдещите събития.

РоКоКо, МоКоКо, ама поне сте имали масло и салам, а не като нас чадата на прехода - маргарин Линко и соева кайма.
Дизилер, твоя кошмар си е цял дзвер..не знам как са ѝ разрешили да работи с деца. Личи, че си , че не ѝ е било на сърце.

# 301
  • София
  • Мнения: 2 296
Aз за пръв път гледам такъв жанр Blush Защо не трябва да вижда себе си?
Защото в една реалност не може да съществуваш двойно.  Абе теорията за пътуване във времето обикновено избягва къси отрязъци, за да не се срещнеш със себе си, за да не анихилират 😉

# 302
  • Мнения: 5 846
Aз за пръв път гледам такъв жанр Blush Защо не трябва да вижда себе си?
Аз само такива гледам 😁
Злати, ами според "Алиса в квантовия свят", една страхотна книга, която макар и максимално художествено написана, за да се разбере квантовия свят, пак ми беше трудно. Но четях, нали ме беше обзел дивият ентусиазъм да разбера дали е възможно да се върнеш в миналото и да поправиш грешка там.
Та, доколкото съм разбрала, пътувайки напред-назад във времето, в хиперпространстяото, всичко се случва сега, няма минало, бъдеще, има само този момент. И връщайки се  в миналото, по тази теория, твоето там, би трябвало да изчезне. Но дори да срещнеш себе си, това няма да си ти от твоето минало. И другата теория. За която гледах няколко филмчета: Преминавайки веднъж в миналото, ти умираш в настоящето. И това, което "пътува" е твоя проекция. Попадаш в паралелен свят. Виртуална реалност.

# 303
  • София
  • Мнения: 2 296
Ха-Ха, ако Крум направи бебе в 79-та и после срещне 40 годишното си дете в 2019? 🤔 Ох, сигурно няма да задълбаят толкова 😂

# 304
  • Мнения: 2 983
Yahoo, аз останах с впечатление, че ако си с гръб към портала се връщаш 40 години назад, а с лице към него - 40 години напред в бъдещето. Може и да не съм разбрала, ама нещо такова запомних. А иначе си прав, де, ако сградата бъде разрушена или реконструирана, но приемаме, че за нуждите на сериала това няма да се случи.
Уж внимателно гледам и се наложи да повторя за да разбера, че не съм сгрешил с първоначалното възприемане на обясненията. Вуйчото обясни на Крум, че първия път е бил с гръб към стената и е минал 40 г. в миналото. Отнело му е време за да разбере, че с лице към стената се връща в настоящето (а не в бъдещето) и сега за първи път му се случва да попадне в бъдещето. Значи правилни са ми опасенията, че ако Крум попадне също в бъдещето (2059г.) и тогава сградата не съществува може да не може да се върне повече в настоящето.

# 305
  • Мнения: 12 398
Много е интересна като цяло идеята за пътуването във времето. Ако срещнеш себе си като малък и убиеш малкото ти аз, какво става с голямото и как всъщност изобщо си голям, след като си умрял Grinning

Има една книга на Клифърд Саймък, Времето е най-простото нещо, мисля се казваше. В нея той развиваше теорията, че времето е път и всичко е само е единствено в една точка и ти няма как да се срещнеш с малкото си аз, защото като се върнеш назад, него просто вече го няма там.

# 306
  • Мнения: 5 846
Москита, именно това обясняват и в Алиса в квантовия свят.
Мисля си, че нещо ще се случи и Крум няма да може да се върне в 2019, а Джингибито ще си остане в неговото време. Защото ще срещне любовта, какво друго би го задържало- той винаги може да отиде 40 години напред. Или просто 40 години по два пъти назад към стената в 39-та година. 😁
Надявам се да изяснят, защо ще се закотвят главните герои точно в този отрязък време, и няма да могат да помръднат. Може би наистина Порталът ще бъде разрушен. От някой атентат, например.

# 307
  • Мнения: 11
Това с 40-те години освен че е много удобно за прескачане напред-назад из трите епохи -Царска България в разцвета си-Зрелия социализъм ("в разцвета си")-съвремието, има и нещо библейско в него.
Нали евреите са обикаляли 40 г. из пустинята не защото Мойсей не е знаел пътя, както вероятно подозирали, но за да умрат тези, които помнели и въздишали по миналото.

За пътуването във времето е писано много, но общото мнение, че промяна в едно направление води до компенсация в друго. Спасяваш един, умира друг.

Последна редакция: пн, 03 май 2021, 23:15 от Мили Вичева

# 308
  • Мнения: 1 713
Не беше вкусна стоката от магазина. Хлябът  - в касети на земята, в нашия малък град хлябът винаги беше клетав, саламите глупави, а луканки и суджук няма. Вафлите влажни като гума, всичко сладичко беше суперсладко и с гадни есенции, да не говорим за тортите каква гадост бяха.
Всъщност между 60- те и 80- те години животът се променяше и ставаше малко по модерен, с по- съвременни сгради, магазини и вносни стоки и музика. През 79, когато бях в 7ми клас, вече слушах Пърпъл и Куин, а АББА и Бони М бяха старомодни. Песента, която пееше красивата певица в началото на филма, звучеше доста архаично за 79, по-скоро беше песен от шейсетте.

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 16:20 от milanda

# 309
  • Мнения: 9 618
Има много теории по върпоса с пътуване във времето, част от тях се обединявят към това, че промени ли се събитие в миналото, то води до сериозни промени и в настоящето или колкото и да се опитваш да промениш нещо, то в крайна сметка въпреки това се случва. Ако пък се замесят и  различните измерения и съответно различни наши версии в тях... Grinning
Относно това някой пътуващ във времето да не вижда своята по-млада/стара версия само във филми или сериали съм го гледала и се е казвало, че не е хубаво да става.

Силно се надявам да са се въздаржали от любовни тъпотии и да са заложили повече на разследването и пътуването във времето.

# 310
  • Мнения: 5 846
За ей този сериал ви говорех, че се страхувам, да не е подобна историята😁🥴
https://scifi.bg/katalog/tv-seriali/life-on-mars-uk/

# 311
  • Мнения: 10 971
Aз за пръв път гледам такъв жанр Blush Защо не трябва да вижда себе си?

Гледай германския филм "Сбогом, Ленин", действието се развива около 1990 г. в Източен Берлин. Там една жена пропуска падането на режима (берл.стена) и докато ГДР се обединява с ФРГ  тя е в кома в болница,  после пък затворена вкъщи да се лекува. И е истински шок когато излиза на улицата и буквално се озовава в нова държава. Но и в този филм има същия "културен шок", старите буркани с кисели краставички, старите етикети, старите банкноти, които вече са заменени с нови и т.н. Буквално попада в бъдещето, с новите реклами, новите магазини... Този филм го има в  Замунда със сигурност, а може би и на други места Wink

# 312
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 570
Здравейте!
Чак сега успях да гледам първата серия и определено ми допадна. Филмът е добре направен, сценарият е интригуващ, атмосферата от миналото е пресъздадена сравнително достоверно. Велислав Павлов, както винаги е на ниво. Как да не гледа човек!
Мислех да коментирам някои моменти, но видях, че повечето неща сте ги обсъдили, затова спирам дотук и чакам с нетърпение следващия епизод. Smile

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 00:45 от Скубиду

# 313
  • Мнения: 5 846
Скубиду, направила си опасна за живота грешка 😮Бързо се поправи, ако ти е мил животъ 😁
За който му е интересно, чрез imdb можем да разберем кой герой кога се появява, и в коя серия няма да е😌
Скрит текст:
Сава Панайотов (Свежен Младенов) се появява, в най-добрият случай, в 4-ти епизод.
😢

# 314
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 570
Мерси, коригирах го. Relaxed

Общи условия

Активация на акаунт