Къде се бие...?

  • 3 622
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 529
Цитат на: biliana333
Аз купувам Полиомелитната.Май съм голяма овца, но лекарката каза че била безвредна, в сравнение с нейната и ми даде право на избор.Наистина два пъти нищо му няма.Каза че и за други ваксини ще ми предложи да ги купя.Май съм наистина наивна, но нали все гледаме най-доброто за децата.На вас предлагали ли са ви????


Предполагам, че купуваш ваксината на GlaxoSmithKline - ами това е един от световните лидери за производство на ваксини и на лекарства въобще и т.н. и т.н., не ми се влиза в подробности.
Аз много подробно съм проучила въпроса с ваксините (в Европа, в България, какво казва СЗО) и смятам, че взех правилното решение като купих на сина ми комбинирана ваксина от чужбина (една инжекция, която се поставя мускулно в крачето на 3 приема и е против ДТК, полиомиелит и менингит в едно) - 3-те приема ми струваха 80 Евро. Ето, виждаш ли, че съм по-голяма овца от теб Wink  Wink  Wink  Laughing  Laughing  Laughing
Е, признавам, че не съм пестила от закуски, де Wink

# 16
  • Мнения: 2 978
Цитат на: kiki27
Цитат на: biliana333
Аз купувам Полиомелитната.Май съм голяма овца, но лекарката каза че била безвредна, в сравнение с нейната и ми даде право на избор.Наистина два пъти нищо му няма.Каза че и за други ваксини ще ми предложи да ги купя.Май съм наистина наивна, но нали все гледаме най-доброто за децата.На вас предлагали ли са ви????


Предполагам, че купуваш ваксината на GlaxoSmithKline - ами това е един от световните лидери за производство на ваксини и на лекарства въобще и т.н. и т.н., не ми се влиза в подробности.
Аз много подробно съм проучила въпроса с ваксините (в Европа, в България, какво казва СЗО) и смятам, че взех правилното решение като купих на сина ми комбинирана ваксина от чужбина (една инжекция, която се поставя мускулно в крачето на 3 приема и е против ДТК, полиомиелит и менингит в едно) - 3-те приема ми струваха 80 Евро. Ето, виждаш ли, че съм по-голяма овца от теб Wink  Wink  Wink  Laughing  Laughing  Laughing
Е, признавам, че не съм пестила от закуски, де Wink


Мислите ли, че този път няма да има такава силна реакция от страна на бебка?
Дано не плаче толкова много, да не е синьо и подуто...!!! Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 3 334
и при нас я бият в ръчичката-може и накарай твоя педиатър следващият път да я бие в ръчичката.Не вярвам да ти каже,че не може.

# 18
  • Мнения: 2 529
vini77, с абсолютна сигурност мога да ти кажа, че децата всеки път понасят ваксината различно, дори тя да е една и съща. За това съм говорила с най-добрите специалисти.
Виж, важното е детето да е здраво, да го прегледат добре преди поставянето на ваксината, да не се къпе същия ден и изобщо да не контактува с болни хора в дните около ваксината.
Убедена съм, че този път бебката няма и да разбере, че са я боднали Wink

# 19
  • Мнения: 1 180
На нас ни я биха в ръката, но след около два часа бебо нададе такъв рев... Било от болка и ми казаха да му дам калпол и да направя компрес с риванол. Някои деца се разболявали след ДТК - възможно ли е? За какво се дава калиевия глюконат, как и дали има някакъв ефект?

# 20
  • Мнения: 2 978
Цитат на: kiki27
vini77, с абсолютна сигурност мога да ти кажа, че децата всеки път понасят ваксината различно, дори тя да е една и съща. За това съм говорила с най-добрите специалисти.
Виж, важното е детето да е здраво, да го прегледат добре преди поставянето на ваксината, да не се къпе същия ден и изобщо да не контактува с болни хора в дните около ваксината.
Убедена съм, че този път бебката няма и да разбере, че са я боднали Wink


Да, винаги я преглеждат преди това, не я и къпем после....
Мен най-ме притеснява това, че лекарката ми каза, че всеки следващ път ще е по-лошо. #Puppy dog  #Puppy dog  #Puppy dog

p.p.Kiki27, благодаря за отговора.... Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 3 379
На гого му биха и трите пъти в ръчичките, редуваха ги. Знам, че може и в гръбчето. Не вярвам да реве от мястото на инжекицята.

# 22
  • Мнения: 2 529
Цитат на: vini77
лекарката ми каза, че всеки следващ път ще е по-лошо. #Puppy dog  #Puppy dog  #Puppy dog

p.p.Kiki27, благодаря за отговора.... Heart Eyes


Не е вярно, напълно съм сигурна, всеки път е различно, може и да е много по-добре.
Просто й кажи да е внимателна/или сестрата при поставянето на инжекцията и да отвлича вниманието на детето, а ти го дръж здраво.
Ще видиш, че всичко ще е наред Grinning

# 23
  • Мнения: 2 978
Цитат на: kiki27
Цитат на: vini77
лекарката ми каза, че всеки следващ път ще е по-лошо. #Puppy dog  #Puppy dog  #Puppy dog

p.p.Kiki27, благодаря за отговора.... Heart Eyes


Не е вярно, напълно съм сигурна, всеки път е различно, може и да е много по-добре.
Просто й кажи да е внимателна/или сестрата при поставянето на инжекцията и да отвлича вниманието на детето, а ти го дръж здраво.
Ще видиш, че всичко ще е наред Grinning


Дано...
още веднъж....БЛАГОДАРЯ!!! newsm51

# 24
  • Мнения: 5 468
На моето дете му ги бият в гърба ваксините. Първият път много плака, аз бях пред умирачка - рев повече от нея и втория път не пожелах да вляза в стаята. Мъжът ми я държа и докато излязох и сестрата ми каза да вляза, че приключили. Гък не каза бебока, усети се след 1 мин. и пусна една сълза от кумова срама:). И двато пъти не е вдигала Т, нямало е проблеми, понесе ги добре. Сега януари ще ходим на 3-ти последен прием, но така сме закъсняли, защото ги редуваме месец полио, месец хепатит В. Така ми каза педиатърката, така правя. И така с тези ваксини... Чудя се, като станат по-големи и разбират вече, как ще ги водим?!?

# 25
  • Мнения: 2 978
Цитат на: new*
На моето дете му ги бият в гърба ваксините. Първият път много плака, аз бях пред умирачка - рев повече от нея и втория път не пожелах да вляза в стаята. Мъжът ми я държа и докато излязох и сестрата ми каза да вляза, че приключили. Гък не каза бебока, усети се след 1 мин. и пусна една сълза от кумова срама:). И двато пъти не е вдигала Т, нямало е проблеми, понесе ги добре. Сега януари ще ходим на 3-ти последен прием, но така сме закъсняли, защото ги редуваме месец полио, месец хепатит В. Така ми каза педиатърката, така правя. И така с тези ваксини... Чудя се, като станат по-големи и разбират вече, как ще ги водим?!?


и на мен не ми се мисли...
и аз бях като теб...пред умирачка Rolling Eyes  Wink  Sad  Cry

# 26
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Аз пък като казах на нашето педи, че искам да бият ваксината в ръчичката, тя като се нацупи, като ми изнесе една лекция как те със сестрата са професионалисти и че се бие в гръбчето, защото е било по-безопасно и прочее. Въобще много ми скача по нервите тази жена. Аз й казах, че и до ден днешен си спомням една ваксина бита в гърба в детската градина и затова не искам в гърба, а тя каза, че нямало такава ваксина в детската.  #Shocked  Все едно съм малоумна и не помня  #2gunfire  Ама изпуснах срока за смяна, но ако продължава така ...  #2gunfire  #Sniper

# 27
  • Мнения: 2 051
Цитат на: tanya.d
На нас ни я биха в ръката, но след около два часа бебо нададе такъв рев... Било от болка и ми казаха да му дам калпол и да направя компрес с риванол. Някои деца се разболявали след ДТК - възможно ли е?

Разболявам се не е съвсем точния израз. Възможно е да спят неспокойно, да плачат, да вдигнат леко температура, да се появи оток, но все пак не е болестно състояние.
Вярно е, че всяко дете реагира различно всеки път. На нас всеки път на различно място ни ги поставяха, с рев и без рев, с подуване и без подуване,  но дали ще е в ръката, гръбчето или крачето мисля, че няма голямо значение. Важното е бебо да е съвсем здрав, прегледан добре непосредствено преди ваксинирането и сестрата да не е вързана в ръцете.

# 28
  • Мнения: 46 511
Не знам каква точно е била нашата ваксина, но педито каза, че от 2 години не е имала дете с реакция след поставянето й. Слага я в ръчичката, рев около 10 мин. и това е. Минахме и трите, не е имало неразположение или детето да е било неспокойно след това. Даже първите 2 пъти не знаехме, че не трабва да се къпе и си я мокрихме Embarassed

# 29
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: nikol78
Не знам каква точно е била нашата ваксина, но педито каза, че от 2 години не е имала дете с реакция след поставянето й. Слага я в ръчичката, рев около 10 мин. и това е. Минахме и трите, не е имало неразположение или детето да е било неспокойно след това. Даже първите 2 пъти не знаехме, че не трабва да се къпе и си я мокрихме Embarassed
И нашата не ни е споменала,4е не трябва да се мокри.Мисля 4е това важи само за БЦЖ-то и то само ако загнои.Ина4е и ние си купуваме ваксината.Само не знам последно-да мокрим или няма зна4ение Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт