Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Казвате ли свободно дали сте или не сте ваксиниран/а?

• 11 592
  • 104
  •   1
Отговори

Анкета

Казвате ли свободно дали сте или не сте ваксиниран/а?

Опции:

Хората са доста изнервени по въпроса. Ако не ме питат директно по темата, гледам да не бия барабана и да не си слагам табела. В общи линии от "Фейсбук" знам кой на какво мнение е и ако е противоположното на моето, просто по никакъв повод не засягам темата. Все пак зависи и кой колко ми е важен.

# 1
  • София
Дали съм ваксинирана (а и други здравословни лични въпроси) е в графата каква заплата получавам.

# 2
  • София
Тцъ, тцъ, то щото великата тайна. Аз съм ваксинирана и какво от това. Ако някой ме попита, не виждам причина да не отговоря.

# 3
Че защо да крия? Вече ако разговора  се ориентира към упреци защо съм или не съм ваксинирана, нямам никакво намерение да се обяснявам. Интересно ми е дали сега това ще е нов решаващ въпрос например по време на интервю за работа.

# 4
Мен лично не ми се четат коментари  колко съм тъпа и какви автоимунни заболявания ме чакат, за чипа на Бил Гейтс и всички производни. Ако мога да си ги спестя, защо не.

# 5
Около мен поне, не знам да има човек, който е против ваксините. Направих си и не виждам защо да крия, намирам, че така съм по-отговорна към околните.

# 6
  • София
Бг-леля,  уникални теми и въпроси задаваш. То няма лошо - нали се генерира трафик на форума.
Ваксинирана съм от 2 дни с първа доза. Ако ме попитат - ще си призная. Не мисля, че това е срамна или позоряща информация.
Но съм сигурна, че няма кой от познатите ми да се развълнува от моята ваксина. По същия начин както никой познат няма да ме пита дали са ми извадени мъдреците или имам камъни в жлъчката.
Не знам къде и как живееш, но  по цялостното ти творчество май много внимание обръщаш  на клюкарките пред блока. Просто пресечи нездравия им интерес,  поздрави ги и отмини. Гарантирано  е, че ще се почувстваш по-добре.

# 7
Ако някой ме пита, ще му кажа.
Мен не ме интересува и не бих питала някой ваксиниран ли е. Все едно да питам всеки, с който се виждам дали е карал шарка или грип или каквото и да било друго.

# 8
Аз не съм ваксинирана, не мисля и да се ваксинирам. Но... нямам нищо против хората които са се ваксинирали или искат да го направят. Всеки сам си решава как да постъпи, не бих се притеснявала да кажа, че не съм.

# 9
Досега не са ме питали - ако не ме питат няма да ходя по улиците и на всички срещнати да казвам, ако ме питат - не ми е проблем да си кажа. Между колегите на работа обсъждаме кой иска, кой не иска, кой с какво смята, кога и т.н.

За фейсбук - още от самото начало започнах да изтривам всички, който споделят разни 5G-рептили-гейтс-чипиране-кемтрейлс и т.н, без въобще да ги оповестявам за това. Не влизам в конфликти - директно чао.
Лично в очи като започнат с конспирациите - кимам с глава, казвам "да, да, така е", обръщам се и отивам да правя нещо друго далеч от тях.

Последна редакция: сб, 27 мар 2021, 23:03 от Нервен_Хамстер

# 10
Ако някой ме пита му казвам, ако темата е за имунизациите също си казвам мнението.

# 11
Имала съм проблеми с това "До, Да, така  е", да не пораждам конфликт кимам, но съм кутцуз  и ме хващат винаги.Разкрива се как съм съгласна и подкрепям,  а то не е така...
Та се чудя дали е решение  това ...
Все още не е престъпно  ваксинирането или отказ от него да крия.

# 12
  • Ямбол
Нямам чак толкова малоумни в обкръжението си, че да се притеснявам от присмех и нападки в стил чип и Бил Гейтс. Напротив, повечето ми познати се ваксинираха, а тези, които не са още, изчакват да добият увереност и си пазят притесненията за себе си, другите просто са го минали и отлагат във времето.

# 13
Бг-леля,  уникални теми и въпроси задаваш. То няма лошо - нали се генерира трафик на форума.
Ваксинирана съм от 2 дни с първа доза. Ако ме попитат - ще си призная. Не мисля, че това е срамна или позоряща информация.
Но съм сигурна, че няма кой от познатите ми да се развълнува от моята ваксина. По същия начин както никой познат няма да ме пита дали са ми извадени мъдреците или имам камъни в жлъчката.
Не знам къде и как живееш, но  по цялостното ти творчество май много внимание обръщаш  на клюкарките пред блока. Просто пресечи нездравия им интерес,  поздрави ги и отмини. Гарантирано  е, че ще се почувстваш по-добре.

Според творчеството съм от Горно Надолнище, реално от Бургас. Grinning

Ако конкретно ме питат, просто ще потвърдя с едно "да" и дотам.

# 14
Ако ме попитат ще си кажа.Аз лично не бих питала.Не ме интересува кой и какъв избор е направил.Нито съм се ваксинирала,нито имам намерение да го правя.В никакъв случай обаче не бих упреквала някой,който си е поставил ваксина.Всеки сам решава.

# 15
  • София
Какво значи да се упреква някой, че си е сложил ваксина? Сърби ме езика да си кажа мнението, но ще си замълча.

# 16
  • София
За коя ваксина става въпрос? Аха, да.
Засега имам естествен имунитет, а в нашата поликлиника няма, така че си имам оправдание.

# 17
  • онче бонче бонбонче
В моята среда това не е проблематичен въпрос и въобще ме учудва че някъде е, след като дори се говори за "ваксинационен паспорт" с който да се разрешат пътувания, посещение на определени места и прочее дейности на обществени места. Това в световен мащаб.

Пък и си личи, наноботчетата свободно ми летят около ушите, няма как да го скрия Satisfied

# 18
Моите впечатления са по-скоро обратни, че повече ваксинираните критикуват тези, които не искат.
По темата - ако ме питат, си казвам истината. Не питам другите и не убеждавам или разубеждавам когото и да било.

# 19
Не виждам никаква причина да не кажа. Не си представям някой да ми коментира избора негативно, то аз и не общувам с тъпанари, които осъждат хорските лични решения. До сега само са ме питали как съм се чувствала след ваксината, такива неща.

# 20
А защо някой би ми задал този въпрос?Ако се вълнува толкова живо ще му кажа,не съм ваксинирана.Мъжът ми също не,ще ходят или ходиха мобилни екипи,той не се записа.Мен не ме интересува кой е ваксиниран,всеки има своите доводи и е направил най-доброто за себе си.

# 21
  • София
Нямам никакъв проблем да си кажа ако стане дума, нито ме е срам, нито съм съжалила досега. Доста хора се ваксинираха около нас, обсъждаме си кой, кога, как се е отразила и тн.
Вече дали да се ваксинира, с какво и кога, само с най-най близки бих обсъждала.

# 22
Казвам си свободно, даже преди два дни на работа ни искаха списък дали има желаещи за ваксина. Казах, че не желая, никой не ме попита защо, просто приеха решението  ми. Всеки решава сам за себе си. Опитах се да разубедя единствено сина ми, защото и той като мен има придружаващи заболявания и смятам, че е по-добре да изчакаме. Той ми каза, че е взел решение и не мога да го променя, не се и опитвах повече. Но точно когато му дойде редът, се вдигна шумотевицата за Астра Зенека и се отказа.

# 23
Когато въведат навсякъде и за всеки "здравен паспорт", няма да има какво да се скрие...

# 24
Ако стане дума си казвам, не се притеснявам.
Не влизам в спорове, имам си моя позиция, но не убежавам никого.
Нямам ФБ, съответно нямам идея за повечето ни познати дали имат. Само с тези, с които общувам често. Сред тях има и с ваксина, и без. Не сме си променили отношенията.

Последна редакция: нд, 28 мар 2021, 00:48 от Не се сърди, човече

# 25
Честно казано, аз си споделих във фейсбук. Даже и шеги пуснах.
Оттам нататък, ако ме питат ще кажа. Но не бих седнала да съдя кой си е, или не си е сложил.
Виж, ако ми споделят защо не са и притесненията не са им от здравословна гледна точка, то ще се замисля за човека срещу мен.
Напълно разбираемо ми е човек да се притеснява за здравето си. Но ако ми извади някой теорията за чиповете (което все още си мисля, че е някаква партенка и няма хора вярващи в това) сериозно ще се отдръпна от човека.
Ако диалога е конструктивен, бих споделила данни от изследвания, но повече от гледна точка да успокоя човек, а не да убеждавам.

# 26
  • София
Бях се записала за ваксинация през системата за определена дата и споделих с колегите ми, че ще трябва да си тръгна по-рано тогава, за да мога да стигна до болницата... Леле направо ме побъркаха. Трябваше да кажа, че ще ходя на фризьор. То не беше: Ти си луда, знаеш ли какво ти инжектират; ще те следят и контролират; ще развиеш рак след няколко години...
Така и не се стигна до моята ваксинация, защото тогава бях под карантина, защото мъжа ми се разболя, но не съм очаквала такива нападки от УЖ интелигентни хора.

# 27
Да, ваксинирана съм с втора доза вече от 13 дни. Не съм си сложила табела на врата или входната врата, ако някой ме попита си казвам, не агитирам никой и не бих дала /не ми е и искано/ обяснение на никой за решението ми.

# 28
  • София
С приятелите може и да обсъдя мнение относно ваксини, външни хора не ми се е случвало да ме питат. Това е индивидуално решение и отговорност и не бих седнала да агитирам когото и да било за или против ваксините. Ако го направя, това трябва да е човек от най-близкия ми кръг и да съм запозната отблизо със здравния му статус.

# 29
изобщо не се интересувам от мнението на околните по темата
с половинЪТ сме на едно мнение по въпроса и това ми е достатъчно
излизам и се виждам както с нежелаещи ваксина, така и с желаещи, но не ваксинирани, а също и с вече получили една или две дози
фейсбук не ми е мерило за нищо

# 30
Не казвам нищо на никой. Не съм ваксиниран, а дори и някога да се ваксинирам, не бих тръгнал да оповестявам всички затова какво съм правил.

# 31
Ужас! Започвам да се чудя къде живея въобще. За пръв път ги чувам тия теории. Не ги вярвам, но сигурно щях да съм доста притеснена като отивах да се ваксинирам.

# 32
За здравните си решения не бия барабан, ако ме питат не крия. Ако почне човекът да ме напада (не е да не се е случвало), казвам му, че съм очаквала да говоря с някой, който е по-умен от ниво селска клюкарка и приключвам.
А когато става въпрос за онлайн пространството такова мешаме в живота и конспирации са ми страхотна причина да махам от приятели.

# 33
Ако някой попита,ще му кажа.Не виждам проблем.

# 34
  • Другата България
А аз я разбирам авторката на темата, с въпроса, който задава.
Не бях влизала в темата за ковид от доста време, 14 дни карантина трудно минават, та попрочетох и за съжаление мисля, че това е нагласата не само на една минимална група пишещи У форумА.
Всички, които са се ваксинирали, или почти всички разбира се, или част от тях, са с една негативна нагласа към останалите, говори се за това работодателите да ги задължават да го правят, да се въвежда задължително изискване за здравен сертификат на ваксинираните, да се ограничава достъпа на неваксинираните до тук, до там....в кой век живеем се чудя и какъв е този манталитет? Последният въпрос е риторичен.
Радвам се, че в реала нито работя за такива работодатели, нито общувам с такива хора.
Изборът за ваксинация или неваксинация е личен, той се обуславя от много фактори, обстоятелства, здравен статус, нагласа - психическа, физическа, ментална и всякаква друга, разбирания, знания и познания на всеки отделен съзнателен индивид. Всичко останало е абсолютен нонсенс.
Да, казвам, че не съм ваксинирана и не смятам скоро да го направя. 4 дни след прекаран ковид съм, в близките поне 6 месеца също не смятам да се ваксинирам. Дотогава няма да спра да чета, да се интересувам, да преценявам и накрая да реша дали да променя първоначалното си и сегашно намерение.

# 35
Не знам с какви впечатления сте, но двама мои лични познати починаха от Ковид. Едната, за съжаление, лекарката, на която имах най-много доверие. Оттам нататък колебания не съм имала.

# 36
  • София
Един от най-добрите ми приятели стоя 20 дни на апарат в болница и още три месеца на кислород в къщи, а баща му почина от Ковид. Семейството сме ваксинирани с първа доза и го съобщавам на всеки с който ще се срещам да си прецени дали иска да поеме риск . Аз също преценявам с кого и дали да се срещам. Това доведе до влошаване на отношенията ни с част от познатите ни.

# 37
Изглежда никой не иска да разбере, че ако не се ваксинира голямата част от населението, никога няма да излезем от тоя омагьосан кръг. Ще се появяват все нови и нови щамове, всеки един, различен и с нова сила ще заразява дори и тия дето са прекарали предишните щамове. И не не опира само до личния избор, защото на тая земя не живеем сами. За сведение ваксинирана съм, както и моите родители, надявам се да има скоро ваксина и за децата ми. И колкото по-бързо стане това, толкова по-малък е шанса за нови и нови мутации.

# 38
В детските ми години не си спомням някой да ни е оставял избор. Бяха си задължителни ваксините и никой никого не е питал.

# 39
Ако някой ме пита, отговарям, не виждам някаква кой знае каква тайна, дилема и т.н. Не са ме нападали досега, има познати, които казаха, че те нямало да си сложат като чуха, че съм ваксинирам, викам добре, но не тръгвам и аз да ги разубеждавам. За момента не съм имала "сблъсъци", по-скоро се интересуват как е минало, какви са били страничните ефекти. Разказвам. Така и една приятелка се успокои като видя, че се възстанових бързо и отиде и тя да се ваксинират, подготви си лекарства предварително, защото знаеше от мен, че ще са й необходими. Явно все пак е имало нещо полезно в това, което съм разказала, та като ме питат, разказвам информативно без нападки.

# 40
Аз също не убеждавам, няма много и кого, доста съм си свила контактите. В семейството си решихме въпроса, преценихме за и против и се ваксинирахме.

# 41
Ако отидете в темата за сблъсъка с ковид ще видите, че тези с пиставените ваксини си се разболяват от корона много сериозно и даже стигат до болница! И изобщо няма как да знаете колко реално ви предпазват, докато не минат години и не се проследят нещата във времето. И да не си сложим ваксини пак не се знае как ще го прекараме, ако успеем да го прекараме... Астра Зенека, защото е много читава ли я спряха в толкова страни!?

# 42
Умишлено не ги чете Ковид темите, защото още по-трудно ще заспивам. За себе си, здравословното си състояние и конфигурацията, в която живея в момента съм претеглила за и против, направила съм преценка, пък дано е правилна.

# 43
Ако се ваксиннирам, бих казала - имайки предвид, че обкръжението ми темата живо ги интересува (например странични ефекти и тн).

Против съм задължителните ваксини. Обаче и съм против нагласата за вечен локдаун, но нежелание за ваксиниране. Тоест очаквам скоро (когато има достатъчно ваксини) всеки да направи личния си избор и по живо по здраво да отворим, независимо от процента желаещи.

# 44
Ако ме питат, казвам. Ваксинирана съм. Аз не питам другите, някак си не ми се струва ОК да си вра носа в това кой иска, кой - не. За най-близките ми хора, разбира се, знам защото ми споделят, но за другите - не. Избощо не ме интересува кой какво ще си помисли нито бих тръгнала да се обяснявам по въпроса.

# 45
Не питам, но ако ме попитат - казвам. На няколко пъти чух коментари от сорта на "Луда ли си, как така си се ваксинирала?" - мое е решението, направила съм го и точка. Край на темата.

# 46
Ако е от значение за някого или нещо, казвам.
На шефката казах, защото се наложи да отсъствам един ден.
На колегите, впоследствие, питаха защо ме е нямало.
На близките, които са ваксинирани, обменяме си опит.
Но по принцип не мисля, че съм длъжна да давам обяснения.
В темата за КОВИД не съм забелязала да има негативно отношение към неваксинираните или пък натиск?
Не знам Мери кого има предвид.

# 47
  • Другата България
Е, поименно няма да изброявам, а и не си правя труда да помня, да не говорим, че не си го слагам на сърце.
Така, както аз нямам против ваксинираните, искам и на мен да не ми налагат мнението си други хора при все, че все още мога да мисля сама.

# 48
Ако ме питат-казвам.

# 49
Зависи. Има хора, на които няма да икажа, когато се ваксинирам, защото използвам пандемията за оправдание да не се виждам с тях. Казвам, че много се пазя и така си спестявам компанията им вече повече от година. С удоволствие ще удължа този период максимално дълго.
На всички останали, обаче бих им казала, без значение какво е тяхното мнение по въпроса. Ако много държат да ми го кажат ще трябва после да изтърпят и моето мнение за нежелаещите ваксини Simple Smile

# 50
  • София
Всеки човек има правото лично да реши. Говоря свободно по темата, колегите, които успяха да се ваксинират, лично ми се обадиха да ми разкажат как е минало, да ме успокоят, че не е страшно, да ми кажат какво трябва да знам, да подготвя.

Единият с прискърбие ми съобщи, че 24 часа няма да мога да ям шоколад.  Той пък, страдаше, че не може да пие една бира... брат му е лекар в Ковид отделение и даже препоръчаха меню.

Шегуваме се, че вече чипа автоматично ъпдейтва уиндоус, че няма да ни искат компютрите паролата. Разбира се, никой не вярва на тия глупости с 5G и как бил Гейтс ни контролира.

Имам и приятели антиваксъри, за моя изненада ме подкрепят и ми обясняват как всичко ще е наред. Но и те знаят, че загубих баща си именно от ковид преди 10 дни... Аз пък, изслушвам страховете им, споделям мнение, говорим и дискутираме. Ние просто споделяме наблюдения, мнения, тъсим правилното решение...

Когато комуникацията е с интелигентни хора - проблеми няма.

# 51
Не ми е проблем да казвам, че съм ваксинирана. Ако ме попитат.
Проблем ми е отсрещната реакция.
Казвам на работа имам час за ваксина, да се съобразят с часа ми, за което.
Въпрос: Защо ще си го причиняваш?
Отговор: Аз питам ли ви защо не си го причинявате?
Край на разговора.

# 52
  • София
Не просто го казвам, а уведомих всичките ми 1000+ приятели във фейсбук Joy. Бях от първите на зеления коридор, много хора ми писаха, информираха се от мен как протича и се престрашиха доста хора няколко дни след мен. Тааа като инфлуенЦеркА се чувствам.

# 53
  • Sofia
Обявих го във фейсбук на момента.

# 54
  • Пловдив
Аз го обявих на всички и навсякъде, снимах си картончето. Изобщо разтръбявам и рекламирам.

# 55
  • София
Не виждам проблем човек да заявява свободно, че е ваксиниран. В момента това е тренд, официално одобрен и политкоректен, така да се каже. По-голям проблем е да се заяви публично, че не искаш да се ваксинираш.

# 56
  • Sofia, Bulgaria
Казвам ако стане дума, а обикновено става, защото все пак е актуална тема. Не съм била барабана и не съм се хвалила във фейса, но като се заговорим по темата казвам, че и аз и близките ми сме ваксинирани. Ако по този начи някой който се колебае се "престраши" и се ваксинира, това само може да ме радва. Иначе нямам амбиции да убеждавам, някой който не иска да се ваксинира да го направи.

# 57
Не съм ваксинирана.Питам само по-близки приятелки,засега  те се колебаят.
Това е личен избор.Не съдя никой.Всеки има глава да си решава 🙂
Не виждам защо да се крие ....🙄
Голямо чудо ....детето ми като е ваксинирано от бебе-това не го крия 😉

# 58
Според мен е нормално да се обсъжда. Това е най-актуална тема в момента. При положение, че тоя гаден вирус преобърна целият ни живот - за какво да коментираме? Много ясно, че всеки се вълнува - едва ли има човек, който да не си е променил живота и да не иска да се върне старият му живот. Ваксинацията е някакъв път натам, не е ясно дали е успешен, но е път. Естествено е всеки да го коментира. Аз лично, почти на никой не казах преди ваксинацията, за да не ме разубеждават за нещо, което съм решила.

# 59
Похвалих се на всички естествено Simple Smile

# 60
  • онче бонче бонбонче
Само на "хвалба" и "срамуване" ли делите всичко вече? Stuck Out Tongue Winking Eye Нормалното не е на мода?   SatisfiedВ моята компания си коментираме само дали някой е имал странични ефекти ¯\_(ツ)_/¯

# 61
  • Швейцария
Никога не съм го крила. Казвам да, чипирах се, жива съм и имам директна връзка с кораба майка и Бил Гейтс. Сега стоя до 5G антената и чакам ъпдейт на чипа, за да хващам безплатно Discovery+. Обикновено от антиваксърите после няма коментар.
Много хора, които искат да се ваксинират, се обадиха само да ме питат дали имам странични ефекти. Обясних им всичко подробно и им казах да не се притесняват, те не са толкова непоносими.

# 62
  • София
Казвам, да. Свободно и без усещане, че е нещо поверително, нито тайно или показателно за нещо повече от самия факт. Също така не съм имала никакъв спор, напрежение или недоразумение да коментирам този въпрос с близки и познати.
Естествено не ми е тема на разговор с непознати нито при случайни срещи.

# 63
Ваксинирах се с Модерна и казах на доста хора. И наистина не разбирам мисленето на хората. От както обявих, че съм ваксинирана точно с нея, сигурно 10 човека, ваксинирани с АЗ звъннаха / на мен и на ММ/да ни кажат, че техни познати са им казали, че техни познати, комшии, колеги са получили инсулти, инфаркти и тромбози след първа игла на Модерна, или че са умрели от същите след втора игла, че даже вече са и погребани. Ама не били от приоритетните групи - все връзкари били. То, като се замисля, накрая ще се окаже, че половината с инсулт и инфаркт, както и умрели в България са от ваксина на Модерна. Ама нарочно не се било казвало по телевизията, защото сега имало кампания срещу АЗ.

Честно си признавам - съжалих, че казах.

# 64
Много пък хора познавате Simple Smile На мен само 2-ма се осмелиха да ми пратят статии по въпроса как АЗ причинява тромбози. А за Модерна трагедии не съм чучвала.

# 65
  • София
Много пък хора познавате Simple Smile На мен само 2-ма се осмелиха да ми пратят статии по въпроса как АЗ причинява тромбози. А за Модерна трагедии не съм чучвала.

еее само двама ли? Мен даже , светла му памет на Коритаров, ме уведомиха ето видиш ли от ваксина си заминал човека...

# 66
Ето, днес се ваксинирах срещу тетанус и дифтерия и го заявявам без грам притеснение. Wink

# 67
  • Швейцария
Мен няколко човека ме информираха, че ще умра от рак след няколко години заради Модерна. А повечето, които ме питаха как сме я понесли, бяха все едно едва ли не сме на кантар дали ще оцелеем.

# 68
  • София
Чета за Модерна - и аз съм с нея.
Изключително леко я понесох първата игла, чакам с нетърпение втората и да се свършва.

За Астра Зенека - изключително редки са страничните реакции с тромбози, а и да ви кажа честно, ми иде журналистите не знам какво да ги направя. Хем целта е да се ваксинират колкото се може повече хора, хем тромбози та тромбози. И само плашат. Всъщност, вероятността за тромбоза при Астрата е по-малка отколкото астероид да удари Земята и в хиляди пъти по-малка, отколкото да катастрофира човек с хола. Ама не виждам да сме се заврели в бункери, нито хората да са спрели да карат коли.

Все си мисля, че информационната кампания за ваксините в България е под всякаква критика. Всичко е под егидата на Една жена каза. Все връзкари, все много информирани хора, от прослойки дето няма как да са толкова пък информирани. И наистина не разбирам - какво пък е да се съобщят факти, а не от сутрин до вечер да ни залива какво ли не, да ни плашат я със случаи, я с ваксинации... от компанията, в която работя, бяха поканили немски лекари, които да ни информират за ваксините, да отговорят на въпросите ни и да ни посъветват. Еми резултатът е, че няма страх и повечето ми колеги искат да се ваксинират, записани са и чакат ред в зелените коридори през портала.

От всякаква ваксина има риск. Но (съжалявам, че го пиша) - колоната от катафалки пред патологията на голяма столична болница още я сънувам. Sad

# 69
  • София
Здравейте,
Ваксинирах се с Модерна преди 2 седмици, грам не ми дреме и не го пазя в тайна. Изборът си е мой и го направих, не съжалявам за което. За мое щастие имам доста познати, които са ваксинирани. Не съм чувала негативни коментари за Модерна досега. Направих закъсняла алергична реакция на 7мия ден, зачервяване, сърбеж и лек оток на мястото на инжекцията, пих 3 дни антихистамин и се оправих. ММ се оказа с позитивен ПСР ден след като се ваксинирах, нещастно стечение на обстоятелствата, след ден му изтича карантината. Аз не успях да се разболея силно се надявам да е било заради ваксината. Днес реших да си пусна тест за антитела да видим имам или не за тези 2 седмици. В общи линии моето мнение е, че всеки има правото на личен избор дали да се ваксинира или не. Аз за себе си реших, че е по-добре да се ваксинирам вместо нон стоп да се страхувам дали ще лепна Ковид или не и как ще го изкарам.  Множко ми идват всички медийни атаки за починали хора и човешки драми, поради тази причина реших, че ваксината е по-добрия вариант да си гарантирам поне малко спокойствие.

# 70
Моя приятелка имаше същите реакции с Модерна, като мен с Астра.
Което не е причина хората да отказват ваксини.

Богиня, ваксинирането не е болест.
Човек не се радва и не се хвали с болести, та дори и не полово предавани.

# 71
Със сигурност се въздържам да питам колеги, за които знам , че нр са ваксинирАни, защо не се решиха.
Познати също не питам, ако сами не кажат.
Аз бих казала, защо не.

# 72
Аз пък, когото срещна и се заприказвам, все казва, че се е ваксинирал. Не мога да ги разбера тия хора - цяла Европа и САЩ се ваксинираха със същите ваксини, само тук гледаме умно и сучем мустак.

# 73
Мен скоро една позната ме пита с тревожен глас "Ти да не се ваксинира?"
Като, че ли съм си подписала смъртната присъда.

# 74
  • Пловдив
Мен скоро една позната ме пита с тревожен глас "Ти да не се ваксинира?"
Като, че ли съм си подписала смъртната присъда.
А, че на мен директно ми казаха да очаквам да умра скоро. С един загрижено-гробовен глас.

# 75
Имам интересните наблюдения как всички, които не желаят да се ваксинират, не вярват в ковид и т.н държат да уведомят целия свят за това, постоянно постват някакви жълти статии, а ваксинираните хора си стоят тихо и кротко,  не бият камбаната и не агитират никого.
Иде ми да изтрия половината си познати, както и някои от близките ми приятели вече. Досадно е, много. Ваксинирах се в първите дни на зелените коридори, доста хора ме обявиха за луда, а сега ме обявяват втори път за втората доза. Досадно не, ами направо нахално...

# 76
  • San Diego
С голяма радост съобщавам, че съм се ваксинирала, но за съжаление усещам доста негативно отношение от приятели и роднини в България. Добре, че майка ми ме послуша и също се ваксинира.
Тук в САЩ до момента не съм срещтнала резерва към ваксината, напротив, някои очакват с нетърпение, а тези , които са се е ваксинирали са доволни от избора. Чувстват , че са направили добре не само за себе си , но и за всички останали, за да може цялата тази лудост да приключи.  Дори най-добрите ни приятели, доктори,  бяха от доброволците на експерименталната фаза през август миналата година.

# 77
  • Швейцария
И тук в Швейцария хората си се ваксинират без особени притеснения. В нашия блок всички пенсионери са ваксинирани. Не виждам защо да крия, аз да не съм направила престъпление. Напротив, ако някой има въпроси как е минало при нас, с радост му отговарям. Само от България като чуят и ме обявяват за пътник.

# 78
Ваксините са новата ми любима тема за small talk, именно заради шанса да се предизвика реакция. Понякога колега или познат си изглежда съвсем наред, обаче като се споменат ваксини и избухва. Дали за или против е без значение, всеки, който държи да ми въздейства по въпроса, автоматично излиза от списъка на хората, с които бих пила едно кафе.

# 79
  • малко градче
Да .Не крия,че съм ваксинирана.Дори приканвам хората да направят това. Но явно около мен са все противници на ваксината с аргументи от сорта на  -не искам чуждо тяло. Смешна история. Изкарах средно тежко вируса ноември,но нито за миг не съм си казвала все още имам антитела,ваксина не ми трябва.Дъщеря ми го изкара втори път и то по -тежко от първия.Баща ми почина от вируса,лека му пръст,но и да не беше,всички пак щяхме да се ваксинираме.

# 80
Казвам, че съм се ваксинирала,ама явно съм много страшна, но не смеят да кажат повече.

# 81
Аз кърмя още и не съм се ваксинирала, но за мъжа ми казвам, той също казва. Реакциите са различни, обаче изобщо не ми пука. Ние ли сме кривите, че все пак сме взели някакви мерки да предпазим себе си и околните?
Някои хора обичат и се стремят точно към конспиративни теории и във всичко виждат заговор. То не бяха чипове, промяна на ДНК-то, ръсели ни от самолети и камиони и какво ли още не. Или пък другата крайност- че няма вирус, бил измислен, за да ни контролират и т.н.
Не се меся в решението на хората дали да си поставят ваксина, или не, не давам и на мен да ми се месят. Не вредя на никого. Вредят тези, които не слагат маски, въпреки че имат симптоми, не правят тестове, че как така ще ги затворят за две седмици вкъщи, и разпространяват вируса.

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 12:12 от Forest rain

# 82
Ама къде ги намирате тези устати познати, на мен досега никой не ми е коментирал за чипове, ДНК и т.н. Сигурно съм много страшна Grinning Единственото което досега някой ме е питал е дали не се притеснявам от данните за тромбози. Това го приемам, защото е съвсем нормален въпрос, който всеки си задава. Ама разни конспирации нямам явно в обкръжението, та чак не ми се вярва, че има такива коментари, но явно има Flushed

# 83
О, има всякакви хора. Приятелка на майка ми й казала, че всяка сутрин по тяхната улица минавал някакъв камион уж за боклук, ама всъщност пръскал от вируса, и за по- сигурно даже по два пъти минавал.
Друга моя приятелка пък ми обясняваше как ни манипулирали с това безобидно вирусче (тя нали го била изкарала и нищо й нямало), и като й казах, че ме е страх за майка ми и баща ми най- вече, тя по най- философския начин ми заяви, че всички и без това сме за толкова малко на този свят. Голямо откритие, аз се бях приготвила да векувам тука, заедно с цялата ми фамилия.
А пък колко пъти съм чувала, че маските целели да затворят устите на народа, ама видиш ли, има будни хора, които не са овце, и се противопоставят на този терор. Някои твърдения са ми наистина смешни, но други силно ме вбесяват. Започнах да отбягвам определени хора, защото аз си нося маската, когато се видя с тях, а те тяхната си я ползват за гердан, ако изобщо имат такава. Дори обикновена дистанция не спазват. И вечният въпрос: "Ама, ти защо я носиш тая маска?". И другото любимо: "Аз не съм болна, спокойно".

# 84
Не знам дали съм права толкова да се изолирам, но почти с никого не контактувам, или стоя на разстояние. И аз си нося маска, даже едвам дишам през нея на моменти, но го правя за себе си, все пак. С такива хора, с конспиративните теории съм прекъснала контакти, натоварват ме. Хора с такова мислене само ти губят времето да им слушаш глупостите.

# 85
Друга моя приятелка пък ми обясняваше как ни манипулирали с това безобидно вирусче (тя нали го била изкарала и нищо й нямало), и като й казах, че ме е страх за майка ми и баща ми най- вече, тя по най- философския начин ми заяви, че всички и без това сме за толкова малко на този свят. Голямо откритие, аз се бях приготвила да векувам тука, заедно с цялата ми фамилия.
Е не, как е възможно?  Не че всички не си даваме сметка за този факт....Но не мога да си представя някоя от моите приятелки да ми изтърси такова нещо, би ми било хем тъжно, хем малко обидно Sad

# 86
  • Швейцария
Моята лекарка беше с маска под носа и каза аз заради теб си я слагам, нали си параноичка. Това, че тя е на 75 и рискова група, явно й убягва. Вече свикнах да ме погребват заради ваксината. Пък за тяхно нещастие, ей ме на, жива съм. Контрират ме, че то сега може да съм жива, ама ще умра след няколко години, понеже тя не те убивала веднага.

# 87
Миналата година имаше в темата за страшките един много готин цитат, не мога да го намеря, но ще цитирам по памет: "Боже мой, сега всички ли ще омрем!". Каквото си спомням от правописа е спазено.

# 88
  • Down south
Ако някой ме попита, въпреки че не е ничия работа, казвам, че съм, въпреки, че съм само с първа доза.
Позната (българка) ме попита, дали се усеща чипа Joy или чак след втората доза "се хваща"
Всички около мен, които имаха възможност да се ваксинират, го направиха.

# 89
  • Варна
Казвам, че съм ваксинирана и още как. Семейството ми също, кой с Пфайзер ,кой с Модерна, кой с АЗ.
Много от колегите ми също.
Дори познати ми се обаждат, ако мога да ги уредя да се ваксинират по бързо.

# 90
Казвам, да, вече се похвалих на всички.

# 91
Не се притеснявам да казвам, че не съм ваксинирана. Никой около мен не е. Освен шепа хора, които след първата доза бяха толкова зле, че сега не искат и да чуят за втора.

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 03:02 от Не се сърди, човече

# 92
Споделям, че съм се ваксинирала. Доброволно и пожелание с АЗ - дори настоявах да ме боде поредната мед сестра антиваксърка.
Досадно е, колко хора от обкръжението ми, "истински се тревожат" за мен и всякак се опитват да получат потвърждение за да не се ваксинират.

# 93
  • Пловдив
Не,не отговарям на "любознателните",не съм длъжна.

# 94
аз се ваксинирах и с двете дози. Нямах никакви странички ефекти и си казвам, че съм ваксинирана ако някой попита.

# 95
Дори и да съм питала някого, не е от притеснение, а за да чуя аргументите му.

Аз нямам против да споделя за себе си и да се аргументирам

# 96
Казвам. Даже специално обсъждам с близки и приятели ваксинацията, особено с лицата с медицинско образование или работещите в лекарствената сфера. Единственият въпрос, който ме изнервя по принцип е за кого гласува, зададен от хора, които не са ми близки. За ваксините нямам проблеми да споделя дори и с непознати. Не, че някой особено се интересува като се замисля.

# 97
Все още казвам свободно само,че искам да се ваксинирам.Пет пъти не успявам с рнк.Успея ли,ще уведомя интересуващите се.Вярвам,че вируса и изкуствено създаден,и след него върви ваксината.Затова отдавна в разговори с колеги и познати не крия,че ще се ваксинирам.Отначало ме критикуваха.Сега някои си мълчат и сигурно очакват да видят как ще ми се отрази.Други още казват,че те няма да си сложат ваксина.Аз си гледам от моята камбанария.

# 98
  • Niagara Falls, NY
Искам или не, се налага да кажа, дори записвайки си час за зъболекар те питат дали имаш ваксина Simple Smile.

# 99
  • Mediterraneo
Никой досега не се е интересувал дали съм ваксинирана. Ако някой ме попита, бих казала, че не съм и не бързам да се ваксинирам. Положението в момента ме удовлетворява- при нас ваксинирането е масово, но няма свободен достъп до ваксина; когато ти дойде редът, тогава.

# 100
Аз не съм. Имам си медицинска причина. Отговарям рядко, защото е личен избор. Но даже тук, във форума, една ваксинирана дама, която във всеки пост говори за ваксиниране, ме нападна, че заради такива, като мен, не свършвала пандемията.

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 13:21 от cardhu

# 101
  • София
Аз съм ваксинирана с две дози и нямам проблем да го споделя, но не го тръбя наляво и надясно, ако никой не ме пита. Имам приятели, приятелки, които си публикуват директно статуси в социални мрежи - нищо против, просто не е моето.

# 102
Споделям свободно, ако ме попитат, че се ваксинирах и за щастие край мен има само умни хора, уважаващи личния избор, както и аз уважавам техния избор.
Из нета еднакво ме дразнят както антиваксърите, така и кресливите защитници на ваксините.

# 103
Не крия, че не съм ваксинирана и че за това няма медицински или рационални причини.
Обаче, тъй като определено не съм антиваксърка, много се дразня като почнат да поляризират - или си от умните ваксинирани , или от тъпите антиваксъри. Или обратно, зависи с кого говориш.

# 104
Първоначално с приятели и познати дискутирахме "за и против" ваксините и видовете ваксини, след това добавихме И как да се доберем до ваксина и как се чувстваме след нея. Сега ние с мъжа ми сме на вълна "чакаме си втората доза на....и след 2 седмици го удряме на живот". Приятелите ни, които го изкараха сравнително леко, само ни изкушават с предложения за гостуване и пътуване, а ние все още се пазим.

Последна редакция: сб, 15 май 2021, 00:08 от pipelot

Общи условия

Активация на акаунт