Езикови лагери в чужбина 2021?

  • 11 346
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Не бих изпратила детето си в чуждо семейство, колкото и да са проверени и колкото и предимства да има такъв тип настаняване. Предпочитам общежитие, където ще бъде заобиколено от други деца на сходна възраст и вероятно със сходни интереси.
Самолетни билети можете да си купите сами, от сайт на авиокомпания и да си спестите таксите на туристическата агенция.

Последна редакция: нд, 27 фев 2022, 12:16 от Shantal

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Ние също се притеснявахме първоначално от мисълта за настаняване в семейство.

Но сега като мисля, не виждам реално никаква опасност. От една страна децата са навършили 16, а някои и 17 години, пътуват в група от 4-5 съученици. В една стая в едно семейство мога да бъдат настанени 2 или 3 деца, които са близки и пътуват заедно от България. Започвам да виждам само предимства децата да общуват на френски по време на закуската с домакините си и така да се потопят по-дълбоко в атмосферата, да се запознаят непосредствено със спецификите на конкретната нация Simple Smile

Започвам да мисля, за езиковите лагери в чужбина по-скоро като възможност да се обогатят културно децата и да разширят хоризонта си. Нямам големи очаквания в напредването в езика, освен може би разговорния френски в нашия случай.

Ще съм признателна за всякакъв опит и размисли, защото може би не отчитам всички аспекти.

Може ли да споделите опита и разказаното от децата, които са се върнали от езиков лагер в чужбина. Дали организираните екскурзии и активности са полезни и интересни..... може би в това се състои и разликата между школите.

Би било чудесно, ако някой може да сподели опит от Ница и Монпелиe Simple Smile

Последна редакция: нд, 27 фев 2022, 13:29 от alegra

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
За мен идеята на този тип лагери не би трябвало да бъде, да съберат 3-4-5 деца от една националност в една стая. Ще си разменят по две изречения с домакините, а през останалото време ще си говорят на български помежду си, много вероятно да си се “капсуловат” в бг групичка и ползата ще бъде никаква.
При бординг училищата са деца от всякакви националности, които няма как да общуват на майчиния си език, отпускат се и говорят на такъв, който владеят всички. Освен това вечер е купон, не знам как е при по- големите (може би могат да излизат, да се разхождат), но за малките организират тематични вечери- дискотека, кино, готвят.

Ако под организирани екскурзии разбираш пътуване за 2-3 дни до друг град, с цел посещение на разни неща, не мога да изкажа мнение.
Дъщеря ми ги водиха всеки ден на различни активитита, но само следобедите и за целия ден в неделя, когато нямаха часове. Бяха ходили и с преспиване в някаква хижа, като истински планинари- преход, сандвичи, спални чували… Дъщеря ми не беше във възторг.

Френският не ни е сила, та не мога да съм полезна, но френски има във Швейцария- ако представлява интерес и ако цената не е определяща, може да разгледате.

# 18
  • Мнения: 1 072
Shantal, знаете ли дали Интеграл ползват такива бординг училища, при организираните езикови летни лагери?

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Не съм сигурна, дали организиран лагер и езикова ваканция е едно и също, по отношение на настаняването.

Дъщеря ми винаги е била бординг, но не е пътувала с група и никога не сме се интересували от подобен тип организация.

Погледнете типа настаняване за съответния лагер, но особено ако е за по- малко дете, варианта е или някакъв тип бординг, или семейство. Със сигурност не оставят децата без надзор.

Последна редакция: пн, 21 мар 2022, 21:45 от Shantal

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
На сайта на Интеграл имат каталог за това лято с цени.
https://docs.integral.bg/flipsp/bg/site/
Специално тази година ще ги ползвам, за лятно училище в Англия. Ще спи в кампуса на колежа, не настаняване в семейство.
Имам и въпрос - по ме притеснява факта, че трябва да кацне на Хийдроу, а за сега с нискотарифните има до другите летища на Лондон. А за Хийдроу, поне снощи гледах само България еър и то билет около и малко над 500лв. Вече обмислям вариант, да лети до Йорк няколко дена по-рано при кръстниците си и от там да го закарат в деня на настаняване направо в Кембридж. Някой до сега правил купуване на билет?

Последна редакция: пн, 28 мар 2022, 10:29 от Хера

# 21
  • Мнения: 1 808
Здравейте,
ако някой е попаднал на интересни предложения за лагер в Германия, нека да сподели.
Виждам, че ценита в някои школи са доста високи.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 228
Моите са ходили досега само в Австрия на езикови лагери с Велбург.
Първият път беше след четвърти клас от Шилер, а вторият път след осми клас от СМГ.
Вторият път бяха просто очаровани от мястото и заниманията и преживяването заедно със съучениците, като според едната определено е имало полза и за отпускането да говори и научаването на езика. След четвърти клас бяха А1-А2 ниво, докато след осми вече В1 ниво покрито.
Цените, които разглеждам обаче като цяло за трите са ми прекалено високи.
Чудя се за вариант просто спортен или приключенски лагер някъде в Германия, където цените са доста по-приемливи и ще им се наложи отново да ползват немският, което е целта ми, без да има отделно теория и организирани занимания.
Бях гледала подобен вариант и приятелка, която живеят в Германия дори пита и нямаше проблем да отидат преди две години, но покрай корона вируса пропадна.

Последна редакция: вт, 05 апр 2022, 16:15 от Aila

# 23
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
да се включа и аз. Simple Smile
уж търсех курс по испански в България, но няка се пренасочих към езикова ваканция в Испания. основно ще гони езиковия запас и увереност в общуването на езика.
опциите са много - лагер за две седмици, квартира с родител и пътуване от/до лагера всеки ден или настаняване в семейство.
няма да съм спокойна да го оставя в лагера, а аз да замина на друг континет, така че ще съм там независимо дали ще е в лагер или с мен на квартира.

не мога да реша за града. Sad Валенсия или Барселона?
Мадрид и Саламанка отпаднаха твърдо, Марабея и Малага не ме грабнаха...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Ох, много труден избор! И двата града са прекрасни. Аз, като любител на плажовете, бих избрала Валенсия- по̀ ми харесват. Но това, при положение, че се познават и двете места. В Барселона има много повече за гледане. В Барселона разговорния испански е техния си испански, което може да е както плюс, така и минус за учещия езика.

# 25
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Simple Smile в процес на преговори сме.

ще пиша непременно.

# 26
  • Мнения: 5 267
...Тази година си избра училище в САЩ и ако “обстановката” позволява вероятно ще отиде там,..
п.с. На 13 г. е.
Случайно търсачката ме насочи към твоя постинг Blush Как се хареса на дъщеря ти, доволни ли сте? Ако намериш време, може ли да споделиш, моля, кое беше училището и къде? Може и на лични, разбира се.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
За съжаление в САЩ не открихме нищо различно от езикови лагери след пандемията. Това лято беше в УК, като си избра film making. Надявам се 2023 г. да е по- благодатна откъм американски възможности - ще търсим нещо с мениджмънт, маркетинг, журналистика може би…

# 28
  • Мнения: 5 267
Страхотно! Мисля, че EF предлагат Global Leadership Studio освен артистични и езикови курсове. Ако не ги намериш, ще ти пратя утре линка. Ню Йорк им е популярна дестинация, защото имат общежитие на 40 минути с влак от Манхатън.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Това ли е?
https://www.efexploreamerica.com/
Хвърлих набързо едно око, но са много кратки програмите, максимум 8 дни видях.
Иска ми се в някой университет, с кампус, не да обикаля с метрото, още по - малко в Ню Йорк (по - гадно метро не съм виждала).

Общи условия

Активация на акаунт