Отслабване след раждане

  • 2 491
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Бебчето ми е на 5 месеца. От както съм родила нещо не ми се получава да сваля килограмите, които качих, а те не са никак малко - 35 кг. Не успявам много да имам физическа активност, понеже времето е все лошо поне в нашия град. То не беше дъжд, смях, вятър не сме излизали много навън за разходка, а да не говоря за някаква друга физическа активност. Общо взето съм в застой и вместо да отслабвам аз повече надебелявам. Коремът ми изобщо не е спаднал, даже напротив все едно още съм бременна. Уж гледам да не ям много сладко и тестени неща, но в повечето случаи се налага, понеже синът ми не обича да спи през деня и хапвам набързо някоя филийка намазана с нещо. Искам да ви попитам за някакви съвети за отслабване. Имате ли мнения и за Калорекс или Хитозан, които рекламират, ползвали ли сте ги? Или нещо друго каквото и да е било за сваляне на килограми? Знма, че най-доброто е диета и физическа активност, но в момента е невъзможно за мен.

# 1
  • Мнения: 12 725
Аз съм смъквала, вярно че не 35, а 10 кг след раждане и кърмене, но с това, което вече знаеш - диета и физическа активност. Аз лично не одобрявам приемане на медикаменти или каквото там представляват разните смески за отслабване. Особено един млад човек според мен най-вече трябва да държи на здравето, защото го има и защото то не е неизчерпаем резервоар.

# 2
  • Мнения: 1 112
такива по-сериозни и големи проблеми може да си докарате с тези хапчета за отслабване, чайове и глупости...

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте! Бебчето ми е на 5 месеца. От както съм родила нещо не ми се получава да сваля килограмите, които качих, а те не са никак малко - 35 кг. Не успявам много да имам физическа активност, понеже времето е все лошо поне в нашия град. То не беше дъжд, смях, вятър не сме излизали много навън за разходка, а да не говоря за някаква друга физическа активност. Общо взето съм в застой и вместо да отслабвам аз повече надебелявам. Коремът ми изобщо не е спаднал, даже напротив все едно още съм бременна. Уж гледам да не ям много сладко и тестени неща, но в повечето случаи се налага, понеже синът ми не обича да спи през деня и хапвам набързо някоя филийка намазана с нещо. Искам да ви попитам за някакви съвети за отслабване. Имате ли мнения и за Калорекс или Хитозан, които рекламират, ползвали ли сте ги? Или нещо друго каквото и да е било за сваляне на килограми? Знма, че най-доброто е диета и физическа активност, но в момента е невъзможно за мен.

С хапчета не се отслабва. Трябва ви калориен дефицит и яки тренировки Wink и се проверете за диастаза ако корема стой изтумбен напред.

# 4
  • Мнения: 18 879
То почти нямаше зима, само отделни дни с лошо време. Стига да не вали и да не духа много по време на разходката, студът изобщо не пречи да се разхождаш с няколкомесечно бебе. То си лежи, обличаш го добре, с шапка, завиваш го и излизаш. А вече и времето се стопли, бебето ти все още е на възраст да лежи в количка. Спокойно можеш по час и отгоре да си правиш разходки с количката. Или с бебето в ергономична раница, ако имаш. Тия препарати май не помагат особено. Няма да започнеш изведнъж да ядеш салати и пържоли, и да не ядеш сладко и сухоежбина, само защото си започнала да пиеш някакви хапчета. Нито наистина топят мазнините, без да се движиш, докато си плюскаш.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И аз с първата бременност качих колкото теб. Сега с втората (12 години по-късно) пак същата работа.
Хапчета съм пила каквито се сетите. Почти всичко налично на пазара съм пила. Имат някакъв ефект в началото, тъй като първите дни изхвърлят задържаната вода в тялото. Ще мръднеш 2-3 кг надолу и малко ще намалиш обиколките 1-2см. Но дотам. Ако не направиш други промени в режима си, хапчетата няма да помогнат.
Другия вариант е да вземаш нещо по-тежко, т.нар. Химия. Там наистина ефекта е голям, но и страничните ефекти са много и струва скъпо. Така че не те съветвам, особено човек като теб, който няма професионален опит със спорт и препарати.
Най-доброто в твоя случай е спорт и диета. Като нямаш възможност, ще си приготвя храна предварително (от вечерта). Направи си пилешки филета на тиган по-голямо количество, свари си яйца. Яж основно месо и салати. Аз така правя - и с бебето на ръце даже хапвам няколко филета, едно яйце, краставица и т.н. когато пригладнея. Даже е по-лесно от мазане на филии. За закуска ям овесени ядки накисна ти от предния ден с малко кисело мляко, лъжица канела и лъжица ленено брашно. Те страшно прибират корема. Ако го правиш всяка сутрин, ще се убедиш сама. Като ми се дояде сладко ям ябълка. Винаги купувам по няколко кг.
Физическа активност колкото можеш и на няколко пъти през деня по 10 мин да е, пак е нещо. Аз слагам бебето до мен да легне/седне и правя планкове, коремни преси, клекове и подобни. Бебето много се смее като ме гледа. От всяко упражнение да правиш по 4 серии по 15 повторения пак е нещо и не отнема време.

Това е начина. Всичко друго е измама. Казвам го като човек имал същите проблеми като теб и то два пъти. И опитал какво ли не. За финансовата част няма и да казвам. Поне ти можеш да си го спестиш.

Вземи си и стягаш колан за корема и го носи през деня, също помага.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 615
Моят съвет е да дадете време на тялото си да се съвземе след раждането. Девет месеца сте носили детето си, съвсем в границите на нормалното е да не успявате да свалите килограмите. Това си е сериозен стрес за организма и предизвикателство за вас.
И го казвам като човек с опит. Качих 35кг и докато кърмих (6м) бях на +20кг от теглото преди да забременея, като спазва диета единствено заради коликите на сина ми. Успях да си възвърна теглото около година след раждането, без кой знае какви ограничения и активности освен разходки.
Хранете се нормално и всичко ще си дойде на мястото. Няма срокове.

# 7
  • София
  • Мнения: 300
Аз бих Ви препоръчала 90 дневната диета ( Режим ).Аз лично спазвам в момента режима-нямам много голяма физически натоварвания и въпреки това свалям кг. В групата има и родили като Вас мисля, че са доволни. Това е линка за групата, може да попитате там, как се справят : https://www.bg-mamma.com/?topic=1302435,а също и да прочетете за самия режим . Времето се оправя ще се разхождате с бебето навън-правете по 10 хил. крачки дневно и намалете порциона храна-наблягалите на салата за да Ви пълни корема ,но ако кърмите не знам колко е добре да сте на диета сега.

# 8
  • Мнения: 227
Напълно съм против хапчета. С моите и двете бременности качих около 30-35 килограма. Много се шашках. Сега като се сетя... Исках всичко много бързо да стане, а то не става така. Както са ти казали по-напред, дай си време. Но хапчета един път като пих щях да умра. По препоръка на приятелка ги купих. Пих само едно и тръгнах да излизам някъде с детето и ми стана толкова лошо, че заминаха в първият кош. После с малки ограничения и разходки постепенно свалих. Ако сега се върне времето бих се наслаждавала повече на децата си отколкото постоянно да се тревожа за теглото си.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 368
Родих преди 6 месеца, до днес съм свалила 28 кг с НВВМХ, без добавки. Тежа по-малко от преди. Времето не е оправдание за липса на физическа активност, имаш ли желание може и у дома.

# 10
  • Мнения: 941
Ранопе още, особено ако кърмиш. Четох, че пролактина пречи на отслабването. Ако все пак смяташ, че имаш много по-голям корем, отколкото е нормално, пусни си кръвна захар, инсулин на гладно, както и гликиран хемоглобин, да видиш дали не са завишени. Дефицитите на витамини също пречат на свалянето на кг. Повечко свежи салати, месце, яйца, вече са го казали. Готви по-големи количества, когато го правиш, за да ти остава храна за през деня.

Общи условия

Активация на акаунт