За сокчетата.

  • 3 967
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Здравейте мами имам два въпроса:
1.Чувалили сте,че плодовете трябва да се настъргват само на пластмасово ренде,защото,металното унищожава витамините?Днес свекърва ми се скара,че използвам метално ренде,а и си купих цял робот за тази цел.Каза,че все едно давам водичка,вместо сокче.Моля дайте съвет! Sad
2.В какъв ред става захранването с ябълката и моркова?От кое кога,заедно ли ,поотделно ли?

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Чувала съм, ама нещо ме съмнява дали е вярно  Wink . Аз настъргвах на метално ренде. Първо се дава сокче от ябълка, започваш с една чаена лъжичка и постепенно увеличаваш. Ако бебчето е с колики, по-добре изчакай със сокчетата. Като стигнеш до около 20мл сок от ябълка, може да започнеш да даваш сок от морков. Имай на ум, че от него бебчето може да се запече. Успех  Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Аз давах смесено ябълка и морков, първия ден по 1 лъжичка, втория 3 лъжички и тъй като Ния неискаше сок с лъжичка и годавах после с шише по 30мл. сутрин и след обед.

# 3
  • Мнения: 228
Леле,аз давам вече два дни морков,незнаех,че се започва от ябълката,шантава работа,дано не объркам детето.

# 4
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравей Боровинке,
И аз съм чувала, че от металното ренде се унищожават витамините, но дали е вярно незнам. За всеки случай си купих пластмасово за бебо. А сокоистисквачката си стои неизползвана /също е купена специално за бебо/.
 А за сокчетата се препоръчва първо да се дава ябълка - започва се с една лъжичка сокче, на др ден две и т.н. Като свикне стомахчето с ябълката, може да се дава и морков, като пак трябва да се започне с  една лъжичка и постепенно да се увеличава количеството.
Аз лично започнах да смесвам сок от морков и сок от ябълка от самото начало/ след като бебо свикна с ябълката/, като постепенно прибавях по лъжичка от сокчето от морков към сока от ябълка и бебо си го пиеше с удоволствие.

# 5
  • Мнения: 66
1. Първоначално стържех на метално ренде "Цептер", а сега вече правя със сокоизтисквачка. За разнообразие от време на време купувам сокчета "Хип"
2. Аз започнах да давам първо само ябълка по 1-2 лъжички първият ден, на следващият 3-4 и така постепенно увеличавах за период от една седмица.
По същата схема на следващата седмица започнах само морков.
Сега вече ги давам и заедно и самостоятелно, както дойде.

# 6
  • Varna
  • Мнения: 333
Цитат на: BOROVINKA
Леле,аз давам вече два дни морков,незнаех,че се започва от ябълката,шантава работа,дано не объркам детето.


Няма страшно, щом на детето му харесва това сокче,няма проблем  Grinning
Важното е постепенното даване на новите храни

# 7
  • Мнения: 1 616
Аз все още не съм започнала захранването със сокче,но се интересувам кой вариант е по-удачен:да купувам готови сокчета или да стържа и изстисквам?Нека мамите с опит да кажат..Simple Smile

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: BOROVINKA
Леле,аз давам вече два дни морков,незнаех,че се започва от ябълката,шантава работа,дано не объркам детето.

Не се притеснявай, щом нямате някакви проблеми, значи всичко е наред  Wink . Препоръчват първо ябълката, защото по-лесно се приема от организма, но при твоето бебче и с моркова не е имало проблем. Хубаво е новите храни да се дават поотделно при захранването, а не наведнъж ябълка и морков например, пак заради чувствителността на стомахчетата.

# 9
А от кой месец започнахе със сокчетата? Аз вчера дадох една лъжичка ябълка и не зная дали от това /но за друга причина не се сещам/, но последваха 8 часа рев и силни колики. Вече сме в третия месец и досега не сме имали такива проблеми. Днес естествено вече няма сокче. Личната му лекарка беше много изненадана, че не съм спазила указанията й да давам сокче през втория месец, а сега като разбере, че съм го отложила за четвъртия, как ли ще реагира?

# 10
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Ема
А от кой месец започнахе със сокчетата? Аз вчера дадох една лъжичка ябълка и не зная дали от това /но за друга причина не се сещам/, но последваха 8 часа рев и силни колики. Вече сме в третия месец и досега не сме имали такива проблеми. Днес естествено вече няма сокче. Личната му лекарка беше много изненадана, че не съм спазила указанията й да давам сокче през втория месец, а сега като разбере, че съм го отложила за четвъртия, как ли ще реагира?


А на теб какво ти пука как ще реагира?Не е ли по-важно как се чувства дедето?Явно стомахчето му не е готово да преработва друга храна и защо тогава да даваш насила нещо, което ще го измъчва, само за да угодиш на педиатърката.Обясни и какво се е случило след сокчето и че ти си преценила, че можете да минете и без него.Аз захраних на 5,5 месеца направо със зеленчуково пюре, сокчета започна да опитва дъщеря ми доста след това.Сега изобщо не ги иска,но си хапва пасиран пресен плод, който ми се струва по-добрия вариант.
Не се тревожи, че лишаваш детето от нещо.Пробвай след няколко седмици пак и ако всичко е на ред, тогава давай спокойно.
Поздрави!

# 11
  • Мнения: 1 194
Цитат на: Ема
А от кой месец започнахе със сокчетата? Аз вчера дадох една лъжичка ябълка и не зная дали от това /но за друга причина не се сещам/, но последваха 8 часа рев и силни колики. Вече сме в третия месец и досега не сме имали такива проблеми. Днес естествено вече няма сокче. Личната му лекарка беше много изненадана, че не съм спазила указанията й да давам сокче през втория месец, а сега като разбере, че съм го отложила за четвъртия, как ли ще реагира?


При нас се получи абсолютно същото -на 3 месеца реших и аз да дам сок от ябълка-и реакцията беше рев и колики. А иначе колики никога не е имала. От тогава още не съм и дала сок. Плодовете ги въведох на пюре.(е , тя не го яде много, много, но все пак.)

# 12
  • Мнения: 2 000
Цитат на: nimfetka
Аз все още не съм започнала захранването със сокче,но се интересувам кой вариант е по-удачен:да купувам готови сокчета или да стържа и изстисквам?Нека мамите с опит да кажат..Simple Smile


Според мен по-хубаво от домашно приготвеното няма. Все си мисля, че готовите имат разни химии и едва ли са подходящи за малки бебета. Не че не съм купувала, но основно аз му приготвям сокчетата и пюретата, а купувам рядко и най-вече за разнообразие.

# 13
  • Мнения: 419
В книгите пише, че за да приеме детето по-лесно сокчето, първият път се дават 15 капки сок от ябълка + 10капки вода и така в продължение на седмица се намалява количеството на водата за сметка на количеството сок и чак след това се започва увеличението на дозата сок. Пише също така, че ако детето е реагирало със стомашно разтройство на сока, то даването му трябва да се отложи с поне 1-2 седмици

# 14
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Цитат на: nimfetka
Аз все още не съм започнала захранването със сокче,но се интересувам кой вариант е по-удачен:да купувам готови сокчета или да стържа и изстисквам?Нека мамите с опит да кажат..Simple Smile

Mисля, 4е е по- добре ти да си правиш сок4етата от ябълка и морков за беб4о. Готови може от време на време за разнообразие или ти когато нямаш време да приготвиш.
Сока от ябълка се прави непосредствено преди
консумация.

Общи условия

Активация на акаунт