Августинки 2021 - Тема 4 🤰🌼

  • 28 613
  • 726
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 260
На мен ми записаха час за тонове точно за 28ма седмица и се чудех дали не е рано. При мен бебето доста рита,предполагам,че е това,а не контракции,защото болка няма.

# 331
  • Мнения: 147
Аз съм с доста контракции. В 28 г.с. съм и започнах да ги усещам от 5 месец някъде. В добрите дни имам около 10 на ден, има случаи и по 20-30 на ден. Няма как да ги объркате. Коремът се свива и сковава, различно е ритането на бебчето.

# 332
  • Мнения: 1 221
Стига да няма болка, разкритие и кървене, контракциите не са толкова страшно нещо. Има жени,които си карат цяла бременност и разбират, че са имали контракции чак като дойде време за раждане. Освен това вече започват и Бракстън Хикс. Май до 10 на ден се считат за нормални.

# 333
  • Мнения: 541
Здравейте, настинала съм и получих цистит, утре ще отида на лекар, въпроса ми е има ли нещо ефективно за цистит което да сте ползвали, аз съм ползвала преди Ципрофлоксацин, но сега не може.

# 334
  • Мнения: 1 221
При мен механичното изкарване на бактерията чрез прием на много вода помогна преди време най-много. На мен антибиотици не ми действат. Ако ще ти предписват антибиотик, задължително пусни утре сутрин стерилна урина да се види каква е бактерията и към какво е чувствителна.
И един съвет: не се опитвай да се "доизоикаваш". Ще имаш чувството, че все има още малко да се изкара, не се мъчи да го изпикаеш, защото когато е изпразнен мехура и започват да се търкат стените, те са възпалени и започва кървене. Аз по трудния начин го научих, но лекар ми го каза. Спрях ли с "доизпикаването" и кървенето веднага спря, както и се възстанових доста бързо от дискомфорта

# 335
  • Мнения: 125
По време на първа бременност имах е- коли и това доведе до много болезнен цистит. Задължително на уролог и се прави изследване кой антибиотик ще повлияе. Иначе може да се пие червена боровинка без лекарско предписание.

# 336
  • Мнения: 541
При мен механичното изкарване на бактерията чрез прием на много вода помогна преди време най-много. На мен антибиотици не ми действат. Ако ще ти предписват антибиотик, задължително пусни утре сутрин стерилна урина да се види каква е бактерията и към какво е чувствителна.
И един съвет: не се опитвай да се "доизоикаваш". Ще имаш чувството, че все има още малко да се изкара, не се мъчи да го изпикаеш, защото когато е изпразнен мехура и започват да се търкат стените, те са възпалени и започва кървене. Аз по трудния начин го научих, но лекар ми го каза. Спрях ли с "доизпикаването" и кървенето веднага спря, както и се възстанових доста бързо от дискомфорта
Съгласна съм за това с водата, забелязвам, че е така, когато не пия известно време много вода и се получава така, а нямам навик и не изпитвам нужда.

# 337
  • Мнения: 364
Chori, аз съм с контракции още от 19-Та седмица.. Без болка, стяганията, наречени Бракстън хикс подготвителни контракции .. Започнах да пия Магнерот и леко намаляха, но все още ги имам, когато се изморя, или натоваря повече...Докато няма болка, зацапване и не са твърде чести, няма да се притеснявам...
Не знам как е при другите момичета, но при мен най-зле е вечер. Имам чувството, че корема ми става като балон, опъва ме, стяга ме, малкото бушува вътре...Трудно си намирам поза да застана..., на сутринта подуването го няма и всичко е наред...

# 338
  • Мнения: 337
По същия начин съм и аз. Вечер заспивам към 2 - 3 защото никак не ми е удобно.

# 339
  • Мнения: 1 221
Мен ме опъва горната част на корема (над матката). Всичко органи са се събрали там и имам чувството след вечеря, че кожата ми ще се разкъса. Та затова вечер е толкова неприятно. Събрала се е храна, течност, отоци от целия ден. Препоръчват вече тези късни седмици да започнем хранене по малко и на често, защото стомахът е притиснат.

Как сте с дишането? На мен носът ми се запушва и не от хрема. Просто набъбва лигавицата. Нощем понякога се будя с чувството, че се задушавам и трябва да си контролирам дишането. Четох, че можело да се маже с масла като кокосово. От днес започвам, пък да видим ще има ли резултат.

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 13:20 от teri__90

# 340
  • София
  • Мнения: 562
Момичета това с тонове в 28 седмица е безсмислено. Аз съм в болница от 25 дни и тук се правят тонове от 30 седмица. На мен се опитаха да слушат тонове от 26-27,абсолютно без смисъл. Бебетата са малки, въртят се много и не се хващат тоновете, което се превръща в абсолютно мъчение както за акушерката, така и за мен и бебетата.

# 341
  • Мнения: 573
Ivkapivka1 защо си в болница?
И на мен в Шейново ми казаха, че е рано за тонове, аз съм в 25 седмица

# 342
  • Мнения: 33
Здравейте, настинала съм и получих цистит, утре ще отида на лекар, въпроса ми е има ли нещо ефективно за цистит което да сте ползвали, аз съм ползвала преди Ципрофлоксацин, но сега не може.
Здравейте, дълго съм се борила с цистит и нещото, което мога да препоръчам е чай от плод на червена боровинка или листа, може и да ги комбинирате.  Пие се по много но наистина успокоява. Билкови хапчета Цистон на Хималая е марката. Това все билкови продукти, които са ми помогнали. Питайте за всеки случай в аптеката,ако решите да ги купите дали има проблем при бременност. А нещото което ми помагаше също много, но е антибиотик, се пие вечер преди лягане за да може да стои възможно най- дълго в пик. мехур. Казва се Монурал 1 саше на прах се разтваря във вода и се пие. Само 1 бр е. Но за него не мога да кажа дали може да се използва при бременност.
Успех, дано успях да помогна.

# 343
  • Мнения: 364
Тери, на мен запушването на носа ми е екстра от самото начало...Нямам хрема, не съм болна , но вечер легна ли се запушва едната ноздра...В комбинация с корема - балон, спането вече ли е почти невъзможно...

За тоновете и аз съм чувала , че се прави след 30-Та седмица, първоначално на две седмици, а накрая всяка седмица.. Но лекарите си знаят най-добре Simple Smile

# 344
  • Мнения: 541
Здравейте, настинала съм и получих цистит, утре ще отида на лекар, въпроса ми е има ли нещо ефективно за цистит което да сте ползвали, аз съм ползвала преди Ципрофлоксацин, но сега не може.
Здравейте, дълго съм се борила с цистит и нещото, което мога да препоръчам е чай от плод на червена боровинка или листа, може и да ги комбинирате.  Пие се по много но наистина успокоява. Билкови хапчета Цистон на Хималая е марката. Това все билкови продукти, които са ми помогнали. Питайте за всеки случай в аптеката,ако решите да ги купите дали има проблем при бременност. А нещото което ми помагаше също много, но е антибиотик, се пие вечер преди лягане за да може да стои възможно най- дълго в пик. мехур. Казва се Монурал 1 саше на прах се разтваря във вода и се пие. Само 1 бр е. Но за него не мога да кажа дали може да се използва при бременност.
Успех, дано успях да помогна.
Да изписаха ми Монурал, две, едно днес и едно за след 24часа.

Общи условия

Активация на акаунт