Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Евровизия (Тема 26 - II) Rotterdam 2021 Openup

• 3 649
  • 122
  •   12
Отговори

Анкета

Любима песен от Евровизия 2021

Опции:

* Гласуването приключва: сб, 29 май 2021, 22:16

Песенният конкурс "Евровизия" е телевизионно предаване, организирано от Европейския съюз за радио и телевизия. Провежда се ежегодно от 1956 г., а много музикални изпълнители са се сдобили с известност именно след участието си в него.Конкурсът се провежда за първи път през 1956 година в Лугано, Швейцария. Тогава в него вземат участие едва 7 държави — Нидерландия, Швейцария, Италия, Люксембург, Белгия, Германия и Франция, всяка от които е представена от 2 песни. В периода 1957–1986 към „Евровизия“ се присъединяват нови 18 държави, а между 1994–2008 – още 20 страни.
От 2001 година е в сила нов регламент, според който всяка държава извън „Голямата пртица“ (Германия, Франция, Испания, Италия и Великобритания) и извън „топ 10“ на последния конкурс трябва да участва в „полуфинал“. 10-те държави, заели челните места на полуфинала, си осигуряват място на финала, а останалите отпадат. През 2008 това правило е променено – обособяват се 2 полуфинала с по 19 участника, а правото автоматично да се класират на финал си запазват само Голямата петица и страната-домакин на конкурса.

2021  година ще е 65-то издание на конкурса и ще се проведе в Ротердам,Нидерландия.
На 18 и 20 май ще се проведат двата полуфинала,а на 22 май ще е големия финал.

Разпределение на страните за двата полуфинала
Скрит текст:

Песента победител

Ротердам в няколко снимки
Скрит текст:
De Rotterdam от архитекта Рем Колхас

185-метровата кула Еуромаст.Тя е построена по проект на холандския архитект Хю Мааскант за международното изложение за цветя „Флориад-1960“

Мостът Еразъм - най-големият и най-тежкият в Европа. Заради необичайната му конструкция го наричат „Лебедовият мост“

Къщата куб или Кубичните къщи - построени по новаторския проект на архитекта Пит Блом

The Market Hall
 Попада в топ 10 на най-невероятните сгради в света – класация на CNN.В „Маркет хол“ са разположени не само магазини и пазар, но и апартаменти и подземен паркинг. Влизайки вътре, разбираш, че си попаднал в гастрономически рай

Witte Huis e първата висока сграда в Европа

Залата в която ще се проведе Евровизия 2020 е Rotterdam Ahoy и е открита през 1950 година,но е с увеличен капацитет от 2019 и местата за сядане са16 426,а със сегашния си вид е от 1970г.
Залата е била домакин на наградите на MTV Europe през 1997 и 2016,също и на редица спортни събития.

Победители:
Скрит текст:
2019 Duncan Laurence - Arcade
2018    Netta - TOY
2017   Salvador Sobral   Amar pelos dois
2016   1944   Jamala   Ukraine
2015   Heroes   Måns Zelmerlöw   Sweden
2014   Rise Like a Phoenix   Conchita Wurst   Austria
2013   Only Teardrops   Emmelie de Forest   Denmark
2012   Euphoria   Loreen   Sweden
2011   Running Scared   Ell/Nikki   Azerbaijan
2010   Satellite    Lena    Germany
2009   Fairytale   Alexander Rybak   Norway
2008   Believe   Dima Bilan   Russia
2007   Molitva   Marija Šerifovic   Serbia
2006   Lordi   Hard Rock Hallelujah   Finland
2005   My number one   Helena Paparizou   Greece
2004   Dikiye Tantsy (Wild Dances)   Ruslana Lyzhichko   Ukraine
2003   Everyway That I Can   Sertab Erener   Turkey
2002   I Wonna   Marija Naumova   Latvia
2001   Everybody   Tanel Padar & Dave Benton   Estonia
2000   Fly On The Wings of Love   Olsen Brothers   Denmark
1999   Take Me To Your Heaven   Charlotte Nilsson   Sweden
1998   Diva   Dana International   Israel
1997   Love shine a light   Katrina & the Waves   United Kingdom
1996   The Voice   Eimear Quinn   Ireland
1995   Nocturne   Secret Garden   Norway
1994   Rock 'N Roll Kids   Paul Harrington & Charlie McGettigan   Ireland
1993   In Your Eyes   Niamh Kavanagh   Ireland
1992   Why Me?   Linda Martin   Ireland
1991   Fångad Av En Stormvind   Carola   Sweden
1990   Insieme:1992   Toto Cutugno   Italy
1989   Rock Me   Riva   Yugoslavia
1988   Ne Partez Pas Sans Moi   Celine Dion   Switzerland
1987   Hold Me Now   Johnny Logan   Ireland
1986   J'Aime La Vie   Sandra Kim   Belgium
1985   La Det Swinge   Bobbysocks   Norway
1984   Diggi Loo-Diggi Ley   Herreys   Sweden
1983   Si La Vie Est Cadeau   Corinne Hermes   Luxembourg
1982   Ein Bisschen Frieden   Nicole   Germany
1981   Making Your Mind Up   Bucks Fizz   United Kingdom
1980   What's Another Year   Johnny Logan   Ireland
1979   Hallelujah   Milk & Honey   Israel
1978   A Ba Ni Bi   Yizhar Cohen & Alphabeta   Israel
1977   L'Oiseau Et L'Enfant   Marie Myriam   France
1976   Save Your Kisses For Me   Brotherhood of Man   United Kingdom
1975   Ding Dinge Dong   Teach-in   Netherlands
1974   Waterloo   ABBA   Sweden
1973   Tu Te Reconnaitras   Anne-Marie David   Luxembourg
1972   Apres Toi   Vicky Leandros   Luxembourg
1971   Un Banc, Un Arbre, Une Rue   Severine   Monaco
1970   All Kinds Of Everything   Dana   Ireland
1969=   Vivo Cantando   Salome   Spain
1969=   Boom Bang-A-Bang   Lulu   United Kingdom
1969=   De Troubadour   Lennie Kuhr   Netherlands
1969=   Un Jour, Un Enfant   Frida Boccara   France
1968   La La La   Massiel   Spain
1967   Puppet On A String   Sandie Shaw   United Kingdom
1966   Merci Cherie   Udo Jurgens   Austria
1965   Poupee De Cire, Poupee De Son   France Gall   Luxembourg
1964   No Ho L'Eta   Gigliola Cinquetti   Italy
1963   Dansevise   Grethe & Jorgen Ingmann   Denmark
1962   Un Premier Amour   Isabelle Aubret   France
1961   Nous Les Amoureux   Jean-Claude Pascal   Luxembourg
1960   Tom Pillibi   Jacqueline Boyer   France
1959   Een Beetje   Teddy Scholten   Netherlands
1958   Dors Mon Amour   Andre Claveau   France
1957   Net Als Toen   Corry Brokken   Netherlands
1956   Refrain   Lys Assia   Switzerland

Старите теми:

Скрит текст:
Евровизия (Тема 26) Rotterdam
Евровизия (Тема 25)
Евровизия 2018 - Полуфинал II (Тема 24)
Евровизия 2018 - EQUINOX - Bones (Тема 23)
Евровизия 2017 и след това - Тема 22
Евровизия 21 - размисли, страсти и ново начало
20ЕВРОВИЗИЯ 20 - Финал

ЕВРОВИЗИЯ 19 - Come Together

ЕВРОВИЗИЯ 18 - полуфинали 2014/2015
ЕВРОВИЗИЯ - Copenhagen 2014, "JOIN US"! (тема 17)
ЕВРОВИЗИЯ - Denmark 2014 / (тема 16)
ЕВРОВИЗИЯ - Malmö 2013, финал / (тема 15)
ЕВРОВИЗИЯ - Malmö 2013, полуфинали и финали (тема 14)
ЕВРОВИЗИЯ - Malmö 2013 (тема 13)
ЕВРОВИЗИЯ 2012-2013 - полуфинали и финали
ЕВРОВИЗИЯ 2012 - тема 11
ЕВРОВИЗИЯ 2012 - Final
ЕВРОВИЗИЯ - 9-та тема “Light your fire!”
ЕВРОВИЗИЯ - 8-ма тема “Light your fire!”
ЕВРОВИЗИЯ - 7-ма тема Подготовка за Баку 2012
ЕВРОВИЗИЯ - 6-та тема РЕТРОСПЕКЦИЯ 2000-2011
ЕВРОВИЗИЯ 2011 - 5-та тема ГОЛЕМИЯТ ФИНАЛ-14.05.2011 (коментари)
ЕВРОВИЗИЯ 2011 - 4-та тема ПЪРВИ и ВТОРИ ПОЛУФИНАЛ (коментари)
ЕВРОВИЗИЯ 2011 - 3-та тема НА ИНАТ " Силата ще бъде с мен... "
ЕВРОВИЗИЯ 2011 - 2-ра тема FEEL YOUR HEART BEAT !
ЕВРОВИЗИЯ 2011 – бъдещите проекти

П.П.Има анкета и да гласувате.Smiley
Само един глас,защото песента победител е само една,а всичко останало е само компромис.
Все пак има опция да си промените гласа ако някоя песен ви стане по-любима.
Без България.Защо?Така.И без това не можем да гласуваме за нея.

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 20:14 от Tuon

# 1
Гласувах за Израел, а на полуфинала съм решила да гласувам за Естония, защото ми хареса и искам да е на финал. Той тоя финал така или иначе ще е кокошарник, поне 4-5 мъже да има Grinning

# 2
  • DE
Гласувах за Италия, група рядко печели. Малко да се разчупи конкурса от странни жени и драматични мъже Grin

# 3
Гласувах за Австрия. При така поставен въпрос и избор само на 1 песен ми беше доста трудно, харесват ми много и други песни- Израел, Румъния, Естония и др...

# 4
  • DE
Пуснах си Дънкан да си припомня песента и открих много хубав лайф със страхотна постановка. Обичам класически инструменти свирещи поп музика.

# 5
Мерси за анкетата

Дадох глас за Естония, но ми се искаше да е Multiple Answer с опция до 7 отговора, за да може всеки да си посочи по няколко песни, ако иска. Аз щях да посоча и Грузия, и Финландия и може би Испания. Много анкети тук са така, слагаш по няколко чавки, защото не те кефи само 1 нещо Wink @tuon, ако все още .. в рамките на 24 часа можеш да едитнеш анкетата и да я направиш с опция за няколко отговора, ще е супер. Повече песни ще имат гласове, няма да стоят на 0 Grinning

А, и дай едит на заглавието, че е вече Тема 27

Последна редакция: вт, 30 мар 2021, 23:54 от diziler

# 6
  • София
Моята любима песен я няма в анкетата. Така че - няма как да гласувам. Simple Smile
Надявам се тези дни да ми остане време и да класирам моите предпочитани песни от двата полуфинала с точки.

# 7
Е сложени са всички песни, без българската, защото по регламент няма как да гласуваме за собствената си държава. (Регламент, измислен още през 1956 г.) Ако този форум беше испански, със сигурност щеше да липсва испанската песен, защото няма смисъл да се опорочава анкетата, Блас Кантó щеше да спечели. То тогава какъв смисъл има от анкетата? Ясно е, че всички тук са фенове на българската песен и за нас тя е победител. Да видим кои от чуждите песни ни харесват...

# 8
Вярно ли е,че Беларус е изключена от Евровизия? Ако е вярно,това е грешен и опасен прецедент. Политиката няма място на Евровизия.

# 9
Беларус е изключена, защото текста на песента им е бил с политически подбуди. Именно, не е там мястото за политика.
Виви, и моята любима песен я нямаше, но все пак гласувах за една от другите песни които ми харесват (макар че трудно сведох избора само до една песен- просто нашата песен ми харесва най-много, а след нея са няколко които са ми горе-долу на едно ниво). Simple Smile

# 10
Нашата ти е харесала най-много защото е българска и защото ти е натрапена от всички медии. И още отпреди да е избрана си информирана, че ще има конкурс коя да бъде, пък си чула и другите песни на същата певица и си била съпричастна на избора и т.н., набила ти се е в главата. Цялата тази история с коя от чуждите песни може да ти се случи? С нито една. Така че е напълно обяснимо. Ако живееше в Италия и ти въртяха Манескин от сутрин до вечер по всички радиостанции, щеше да си я тананикаш нонстоп, дори и да не искаш, просто ще ти се набие в главата. А и щеше да гледаш Санремо, за което всички говорят, докато се провежда и т.н. Така че не е от значение в коя държава си. Питай Smiley за Испания, дали не са й надули главата с Blas Cantó от екрана на държавната телевизия. Зрителите са били съпричастни и на вътрешния конкурс, коя точно песен да спечели и т.н.
Ако анкетата може да се преправи, да слагаме чавки на няколко песни, ще е друга картинка. Дано стане.

# 11
  • София
Идея си нямаш колко много грешиш. Simple Smile Престани да се опитваш да четеш чужди мисли през екрана, щото това им се получава само на Кашпировски и на едни лели-звездобройки от ТВ Евроком. Simple Smile

Няма как да ми е натрапена от нито една медия нашата песен, по много проста причина- не гледам телевизия - с изключение на 2 предавания, на които съм фен от години, и филмовите канали. А там и дума не обелват за Евровизия.. И радио не слушам. Въртя всички песни от тазгодишния конкурс през сайта  на Евровизия - без украинската- и знам по-добре от теб кое ми харесва на мен. Това вече трябваше много отдавна да сме го изяснили.
Знам (както и всички в тази тема) как се гласува в този конкурс.
Знам, че ако  реша да гласувам, няма как да го направя за българската песен от България.
Отговарям точно на поставения въпрос, а той е - коя е любимата ми песен. Моята любима песен не е включена. Толкова.

# 12
Хайде стига с четенето на мисли- това не го ли изяснихме вече?  Grinning
Мне, песента на Манескин е една от малкото тази година която не ми харесва. Издевателствах над себе си да я изслушам доста пъти докрай, но пак не започна да ми харесва- даже напротив. Пък и говоря италиански и даже и това не помогна...
А нашата песен изобщо не ми е натрапена от тв Joy Напротив, мисля, че другите държави много по-добре и повече си промотират собствените песни. Единствения път в който чух цялата песен по тв беше на концерта на 10.03. За който пък, ако не бях вече информирана от друго място, нямаше и да знам, че ще го има. А си спомням когато Крисия щеше да участва на детската Евровизия какво беше, на всеки рекламен блок се появяваше (поне в определени часови интервали)- ето онова беше промотиране на песен! Wink
Виви, аз пък директно от търсачката на ютюб си търсех песните на повечето държави Laughing Даже не и от канала на Евровизия, ха ха...На някои държави им проследявах и националните селекции или поне това което се намираше в ютюб- за да разбера коя песен ще спечели... Grinning

# 13
@dolce miele, колкото и да ми обясняваш... нищо не е в състояние да ме накара да си променя мнението. (Това, че споменах Италия и Испания беше просто пример... ти се хващаш за конкретните песни). Фактът, че си българка и живееш в България абсолютно допринася за това любимата ти песен да е българската. Силно се съмнявам, че ако живееш в някоя скандинавска или прибалтийска държава ще се сетиш да слушаш българската песен. И да, няма смисъл да спорим, моето мнение го разбра.

@vivi, ти и Кашпировски помниш? От края на 80-те? Преди няколко дни написа, че аз тук съм гледал Евровизия отпреди всички вие да се родите (аз бях казал, че го гледам от 1996 когато съм бил дете) и ти с цел да се заядеш и обидиш, да си излееш отровата, написа, "разбрахме, че гледаш Евровизия още отпреди пишещите в този форум да са родени", демек сложи целия форум БГ мама в кюпа. Аз излязох най-дърт, ама ти помниш Кашпировски, браво.

# 14
Diziler, можеш да мислиш каквото си искаш на ум, ама става супер досадно да продължаваш да го пишеш и да ми обясняваш аз какво харесвам и защо. Simple Smile Която песен от тазгодишните за Евровизия ми е харесала...съм си я пуснала да я слушам пак.

# 15
  • София
diziler, ако ще ме цититираш с кавички, коректно е да го правиш правилно. Помня много добре какво съм написала и се старая да не правя обобщения.

Добре, изказа се - много пъти, разбрахме че за теб песента е "тотал-щета",  че следиш Евровизия от времето, когато повечето потребители на този форум не са били родени Simple Smile.....   Сега остави хората, които харесват песента да й се наслаждават и да очакват добро представяне на България.
Като смяташ, че тук някои са някакви заблудени патриотки - поне прочети колко много хора от цял свят са коментирали видеото в youtube. Нямам предвид руските и македонските тролове , разбира се. Simple Smile Повечето хора пишат толкова хубави неща и за песента, и за самата Виктория.

Не съм искала да те обидя, ама и това вече трябваше да сме го изяснили.
Малко ти се губи и хронологията - писа това за 1996 годината след горния ми пост. Simple Smile
Много е тегаво когато се налага да се обясняваш с някого до безкрайност за едно и също нещо....

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 11:17 от Vivi

# 16
Вотнах за Израел,но се съмнявам да спечели.
Обаче ако е последна в анкетат в следващата тема ще сложа за начало второто участие на Дана. Joy Yum

След като  конкурса ще се проведе в Нидерлания и освен с всичко друго страната на лалетата е известна с транс и хаус музиката.Макар,че са участвали с три кънтри песни. Вероятно слушат много кънтри.
Armin van buuren с бг участие
Скрит текст:

Tiesto също с бг
Скрит текст:

Hardwell - Echo (в клипа взима участие Диляна Попова)
Скрит текст:

Знам,че няма нищо общо с Евровизия,но е музиката и ме прави щастлива и се надявам да видя някой мой любимец.

Дане,ако държиш мога да ти предложа и рап на холандски. Grinning

# 17
  • DE
Нали знаеш, че съм почти всеядна Flushed Grin обаче ако звучи като немския, а вероятно ще, съм пас.
Вчера тъкмо се шегувахме в колата с Мм, пуснали някакъв брутален немски рап и ние се заливаме от смях колко дървено и немелодично звучи. Както се изразява племенницата - "като почнат да храчат"(всички сме немскоговорящи) Sweat Smile

# 18
The Ride, песента на Полша, много ми харесва. Дано да спечели Полша, заслужава го. В анкетата гласувах за нея, но по принцип подкрепям и България и бих се радвал ако и нашата страна стигне напред Simple Smile

Ето я песента, която Полша представя:
https://www.youtube.com/watch?v=xsWwLWaZBq8

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 13:53 от Анонимен

# 19
Дане,никога не съм слушала немски рап.
Не е толкова добро колкота Кактус-а. Wink
Скрит текст:

Знам ги,защото имат песен с Hardwell

Може да върнат жеста на корейците,все пак холандец им закрива олимпиадата. Joy

# 20
  • DE
Кактуса е супер Grinning иврита ми е доста по-мелодичен от немски.
Кой закрива олимпиадата, не помня, диджея ли, иначе пяха ЕХО и СL Thinking

# 21
Martin Garrix и беше страшно щастлив и развълнуван.После му гледах влога.

# 22
Малко ти се губи и хронологията - писа това за 1996 годината след горния ми пост. Simple Smile
Много е тегаво когато се налага да се обясняваш с някого до безкрайност за едно и също нещо....

@vivi, cамо да уточня, че освен след твоя пост, го бях написал и няколко страници преди твоя пост. Където обяснявах, че по кабелната ТВ гледах конкурса... като дете, още от 1996 по испанската TVE (чат пат и по ARD). След 2001 гледах испанския формат Operación Triunfo, чийто победител отиваше да представи Испания на Евровизия. И чак от 2005... по БНТ
И да, тегаво е това обясняване до безкрай

@dolce miele, фактът, че си българка и живееш в България, абсолютно допринася за избора ти. Това го написах в предния пост и ... ако сложиш ръка на сърцето, ще кажеш същото.  Не го правиш, защото искаш да ме затапваш и да си ми опозиция, окей.
Аз.. ако харесвам приспивни песни, в които някой шепне, предпочитам да си пусна оригинала (Били Айлиш), а не имитацията.

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 11:46 от diziler

# 23
  • DE
Чудно как тия националисти са допуснали не кореец да закрива Thinking Тая работа можеше да я свърши и Сънгри, ако не се бяха изгаврили така с него Rage и съвсем друга група трябваше да пее, но нейсе Rolling Eyes
Все пак Мартин е световно известен та е оправдано.
Да видим дали японците ще направят правилния избор, OOR Thinking Grin

Аз слушах OFFICIAL RECAP на всички песни и си харесах още няколко.

Много етно ритми, доста "плагиати" Малта, Кипър... Традиционно ще има изцепки, чакам си лайфовете да си извадя последно мнение. Всички групи ми харесаха. Мислех, че ще е доста слабо, но не е толкова зле Grinning

# 24
Чудно как тия националисти са допуснали не кореец да закрива Thinking

Като спомена кореец, се сетих за една южнокорейка, която участваше преди няколко години и ми беше мега любима. Представяше Австралия и си спомням, че пусках СМС за нея. Страхотен глас, невероятно добро изпълнение. Няма фалш, няма излагации...

Може и да е от смесен брак де... да не е чиста кореийка, не знам

# 25
  • DE
Чиста корейка е Дами, емигрирала е на 9 години. Който не е слушал кпоп той не знае колко великолепни гласове имат.

# 26
Чудно как тия националисти са допуснали не кореец да закрива Thinking
Най-добрите бяха в казарма.
Аз ли трябва да ти обясняван,а? Joy

# 27
  • DE
Е, все пак беше за ползу роду Smiling Imp

# 28
Аз.. ако харесвам приспивни песни, в които някой шепне, предпочитам да си пусна оригинала (Били Айлиш), а не имитацията.
Ето в това е разликата между нас. Аз не харесвам Били Айлиш, но Виктория да. А защо- повече от очевидно е, че ти не можеш да разбереш. Казах, че въпреки че я няма любимата ми песен, гласувала съм за друга песен в анкетата. Ти пак подхвана темата защо и какво харесвам...Кажи ми, ти ако ядеш буламач...само защото ти е приготвен от българин ли ще ти хареса?! Trollface

# 29
Е, все пак беше за ползу роду Smiling Imp
Ох,накараме да проверявам значението на "ползу роду". Blush
Съгрешили са нещо хората и са ги наказали.Знаеш как е.Направили са нещо преди 5 години,вероятно са използвали хартиен билет,а не дигитален и се ги обвиняват за изсичането на амазонските гори.

# 30
Много етно ритми, доста "плагиати" Малта, Кипър... Традиционно ще има изцепки, чакам си лайфовете да си извадя последно мнение. Всички групи ми харесаха. Мислех, че ще е доста слабо, но не е толкова зле Grinning
Според мен пък като цяло са доста слаби песните. Повечето даже не успях да ги дослушам до края. Както вече писах Швейцария и Кипър само ми харесаха, а горе-долу със забележки Румъния, Естония и Испания. Всичко друго ми е или ретро диско, или чалга. Тук-таме и посредствен рок. На този фон, колкото и да не харесвам Виктория, прогнозата ми е за влизането й в топ 5.
За анкетата - глас за Швейцария.

# 31
Ретрото наистина го има, но и по радиото музиката е масово такава. Ако не е директно семплирано от песен от 80-те/90-те, то се заиграва със същите мотиви.

Слушам това мое много любимо парче...
Скрит текст:

...и си мисля - нашият композитор Боби Миланов и компанията му Symphonix как ли преживяват факта, че нямат нито една песен тази година. Това не се е случвало от 2016 година, след триумфът на Поли всяка година е с поне две песни, миналата щеше  да е с 3...
Той се беше изказвал много негативно за условието да отменят конкурса и да трябва да представят нови песни догодина. И е прав. Мисля, че можеха да оставят някои ентри-та да се явят с миналогодишните песни, ако желаят - на техен риск.

# 32
Аз също мисля, че можеха да направят изключение и за това /така както отмениха и конкурса/ и да позволят на всяка държава сама да избере дали да е с нова песен или със същата. Но решиха друго.

# 33
Е това би било предимство за държавите избрали участие с миналогодишната песен - повече излъчвания, по-голяма популярност. Абсурд да допуснат такъв гаф. Или трябваше да са само новите песни, или само тези от миналата година.

# 34
Да, може би трябваше да са или едните, или другите песни. Но да не забравяме, че освен популярността, има и песни които с времето просто се "изтъркват" и на следващата година са позабравени. ..но решили са вече как ще е. Grinning

# 35
Всъщност по регламент песните за конкурса не трябва да се представят по-рано от септември предишната година.
За това и първите национални селекции започват след септември.

# 36
Колебаех се между швейцарската и френската песен, но гласувах за Швейцария, макар миналогодишната им песен да ми харесваше повече.

# 37
  • София
И аз гласувах - за Испания.
Единствените песни, които ме докоснаха тази година, са нашата, испанската и австрийската.
Песни, които казват нещо. Не е просто някакво тра-ла-ла-ла.

А, да - и клипът на швейцарската, който прави песента, всъщност.

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 16:01 от Vivi

# 38
Текстът на швейцарската ме разочарова, преди да го прочета на английски очаквах нещо уау...не ангажирам никого с мнението си.
И 1 милион гледания за Виктория и кавъра и' на Дънкан Wink :
https://m.youtube.com/watch?v=h1FNaq_i-NI

# 39
@tuon, докато не са изтеkли 24-те часа от публикуване на темата, можеш да поправиш заглавието, темата е №27, не 26.  А анкетата можеш да направиш с 'multiple answer" опция, да можем да даваме по няколко отговора. При създаването на анкетата долу е имало вариант, който да посочиш с човка, за от 1 до 7 отговора. Аз съм създал няколко теми с анкети и внимавам с тази опция, защото не всеки има само един отговор. Ако можеш, edit-ни анкетата, за да можем да посочваме по няколко песни.

# 40
Италия и Финландия са моите фаворити, макар че Русия и Украйна също ме радват, тъй като са вкарали свои културни елементи в песните, което трябва да се подразбира за този конкурс. Всички останали песни ги забравих, след като ги изслушах. Скучни и монотонни.

# 41
diziler,aнкетата ще си остане така.Нарочно е направена само с един глас.
Все пак въпросът е Любимата песен,а не песни. Нима харесваш напълно еднакво две,три,четери....? Винаги едната е по-любима от другата.Така ще си изясним коя ни е най-любима Smile
И съм оставила възможност за промяна на вота.

Ако се прибера по-рано ще оправя заглавието,но не мисля,че е чак толкова голям проблем. Просто следващата ще е Номер 27 и ще имаме две под номер 26. В "Облакът" се случват и по-странни неща.

# 42
Ами грешката е във въпроса, трябва да е ... кои са предпочитаните от вас песни.. Или от сорта. Човек има по няколко любими обикновено.
Някои анкети трябва да са с няколко варианта за отговор, няма как. "Какво обичате да правите в свободното си време": Да чета книги; Да гледам ТВ; Да се разхождам в планината; Да излизам с приятели; Да спя... Ами може поне 3 от тези неща да са верни и човек да кликне на тях, не е само едно от изброените неща. "Кои езици владеете?" И изредени 10 езика, ама да можеш да кликнеш само на един пък, владееш 3-4?
Всичките анкети в този форум, за двойките от "90 дни от сватбата", за участниците от Фермата, Игри на волята, Биг Брадър, Къртицата, Сървайвър и т.н. са с опции до 7 отговора. Нико няма само един любим участник! А ако е само един, просто кликва на един. Като са двама кликва на двама. Не си длъжен да слагаш 7 чавки, ако имаш двама любимци.
Ако от самото начало и тук  имаше опция за няколко отговора, анкетата щеше да е много по-пълна, нямаше толкова песни да стоят на 0%. Щеше да има някакво раздвижване, да се видят нагласи... Така не е окей Sad

# 43
Темата е добре зададена и няма грешка. Това е състезателен формат и победителят ще бъде един. Не е уместен примерът със свободното време.  Споделх, че  подкрепям Италия и Финландия, но гласувах за Финландия, тъй като искам отново те да спечелят с метъл парче, макар и с много тъп текст тази година, за да ги нахъса за следващите години да наблягат само на тежката музика. Вече спечелиха през далечната 2006г. и явно още ги държи.

# 44
Аа, тази година Финландия имат много по-добра песен... рок си е, но не е баш метъл...   Онази на Лорди нещо не ми харесва

# 45
Гласувах за Вардарска България. Но като цяло качеството на песните в конкурса е много спаднало в сравнение с предишни години.

# 46
Гласувах за Вардарска България.

Кажи го това в Скопие и ще те линчуват, хахаха. Аз един път там пробвах да кажа нещо такова...уж в приятелски кръг на гости в Скопие и веднага "ууу, вие там тáтарите, коj ви е написал азбуката, нашата е написана од македонските братja Кирил и Методиj, а вашата азбука тáтарите или руснаците ja написаха, со буквите Я и Ю.  Во Бугариjа има само цигани и тáтари, како сте во Европската униjа, нé знам" ... и се отказах от комуникация изобщо. То е настроено да спори и да те обижда до дупка. И така е възпитано! Наливано му е в главата от дете ...и в семейството, и в училище, и от медии, и всякак.

Но като цяло качеството на песните в конкурса е много спаднало в сравнение с предишни години.
А... спор няма. Даже доста!

Последна редакция: чт, 01 апр 2021, 11:43 от diziler

# 47
Гласувах за Вардарска България.

Кажи го това в Скопие и ще те линчуват, хахаха. Аз един път там пробвах да кажа нещо такова...уж в приятелски кръг на гости в Скопие и веднага "ууу, вие там тáтарите, коj ви е написал азбуката, нашата е написана од македонските братja Кирил и Методиj, а вашата азбука тáтарите или руснаците ja написаха, со буквите Я и Ю.  Во Бугариjа има само цигани и тáтари, како сте во Европската униjа, нé знам" ... и се отказах от комуникация изобщо. То е настроено да спори и да те обижда до дупка. И така е възпитано! Наливано му е в главата от дете ...и в семейството, и в училище, и от медии, и всякак.
Казвала съм им го стотици пъти. Но когато ги питам.
1. Щом "македонската" революционна организация ВМРО е създадена от Христо Татарчев, тогава те какви са – ами мълчат.
2. Защо всички членове на ВМРО пребивават в БГ – отговорът е същия
3. Къде пребивават учениците на Светите братя, когато създават азбуката(отг: България) – отново мълчание
4. Как Светите братя ще са солунчани, като техния дядо според думите на самия Кирил бил подчинен на друг цар и бил богат, но като отказал на този цар да се откаже от Христианството , бил изгонен от страната и дошъл в земята Романска(Византия) където обеднял
5. Дадох му на един "македонски" индивид да ми преведе текст от старобългарски(Xв.), ето и следния текст:
"годъ же йестъ посля дити си, пакꙑ о добряи сеи твари побесядовавъше." – жалко човека изглежда не знае "древномакедонски" Satisfied
Да не споменаваме и македонецо Гоце Делчев, който е учител по български, а и в дипломата му от училище по български език е отличник.

# 48
Не, никога не споря по тия въпроси. Винаги казвам да сменим темата и да не се тровим за глупости. Тъжна картинка е млад човек (20-25 годишен), да се пени по исторически въпроси...  някакъв див национализъм. Вместо да си гледа живота и да си свирка...
Молдова също е била част от Румъния (област Молдавия) и е откъсната, присъединена към СССР. И след разпада на СССР си остава като отделна държава. Но сега молдовците не плюят по Румъния, а голяма част от тях искат присъединяване към Румъния, т.е. към ЕС, вадят си румънски паспорти, за да могат да пътуват. Един народ в две държави. И на Евровизия молдовците винаги гласуват за Румъния.  Естествено, руското малцинство (най-вече тези, живеещи в Приднестровието) гласуват за руската песен Grinning

# 49
Не, никога не споря по тия въпроси. Винаги казвам да сменим темата и да не се тровим за глупости. Тъжна картинка е млад човек (20-25 годишен), да се пени по исторически въпроси...  някакъв див национализъм. Вместо да си гледа живота и да си свирка...
Молдова също е била част от Румъния (област Молдавия) и е откъсната, присъединена към СССР. И след разпада на СССР си остава като отделна държава. Но сега молдовците не плюят по Румъния, а голяма част от тях искат присъединяване към Румъния, т.е. към ЕС, вадят си румънски паспорти, за да могат да пътуват. Един народ в две държави. И на Евровизия молдовците винаги гласуват за Румъния.  Естествено, руското малцинство (най-вече тези, живеещи в Приднестровието) гласуват за руската песен Grinning
Те нека си бъдат отделна държава, но да признаят че са българи и говорят диалектен български. Иначе се подиграват с труда и саможертвата на националните герои и на двете държави(Гоце Делчев,Яне Сандански и др.)

# 50
Има ли условие песните да не се изпълняват на живо преди конкурса (имам предвид по тв предавания)? Някъде го четох, но не знам дали има достоверност в прочетеното... Thinking

# 51
От официалния акаунт на ESC в тубата са пуснали Топ 10 на най-гледаните клипове от техния профил за март месец

Като са сложени една след друга нидерландската от 2019 и швейцарската от тази година ясно лъсва приликата

# 52
От това видео излиза, че Сърбия, Русия или Азербайджан ще спечелят Евровизия Joy (някъде имаше спор, че броят на гледанията бил решаващ за класирането- може и да не е било тук Thinking )
Едва няколко от тези песни съм слушала през март. А още по-малко повторих.

Последна редакция: чт, 01 апр 2021, 23:54 от dolce miele

# 53
Руската от това видео е песента от миналата година.

# 54
Имах предвид Маниша/Манижа или както там се произнася Wink

# 55
Има ли условие песните да не се изпълняват на живо преди конкурса (имам предвид по тв предавания)? Някъде го четох, но не знам дали има достоверност в прочетеното... Thinking
Не, няма, напротив - доста изпълнители залагат на рекламиране на песните си като ги пеят по предавания, особено чуждестранни, за да ги промотират. Тази година например молдовката гостува на Цитиридис и си изпълни песента.
Организират се и много промо концерти, на които изпълнителите си пеят песните. Условието е песента да не е издавана или изпълнявана на живо преди 1 септември предходната година, за да може в конкурса да участват актуални песни.

Това с най-гледаните песни е доста субективно поради две причини 1) може песента да е хит в собствената си държава и затова да има много гледания (примери: Русия, Италия, Сърбия). Дори и да е хит в 2-3 и повече чужди страни, най-много те да дадат 12 точки за въпросната композиция, но останалите да останат безразлични 2) много песни са качвани в повече от един канал и имат няколко версии, така гледанията се разпокъсват и не може да се прецени обективно колко точно са популярни (пример: песента на Виктория тази година).
Освен това източните държави традиционно трупат повече гледания в YouTube, докато западните - в стрийминг платформите като Spotify.

По повод приликата на Холандия 2019 и Швейцария 2021: Ютуб много нагло ми ги пускаше една след друга в началото и ми се наби повече в главата. Но някак вече свикнах с швейцарската и не я приемам като копие.

# 56
Молдовката мисля, че не пееше на живо при Цитиридис, и тук го обсъдихме...
За броя на гледанията съм абсолютно съгласна, точно така си е- не са достоверен показател. Grinning

# 57
О, съмнявам се Русия и Азербайджан да стигнат до финал. Първите са отвратителни тази година, а вторите доста плоски. Азербайджан са ми много комични тази година. Турското ефенди за име на изпълнителя, холандката Мата Хари за име на песента, a инструменталът към припева го е писал някой шейх Grinning Пародия..
Иначе доста се пише за тази Вардарска България, която не е част от България сигурно от 13 век .. но видиш ли била наша, брей! Grinning

# 58
От това видео излиза, че Сърбия, Русия или Азербайджан ще спечелят Евровизия

Е... не излиза това. Видеото е за най-често кликваните видеа от youtube канала на Eurovision Song Contest.
При крайното класиране Сърбия се съмнявам да влезе в Топ 10

# 59
И аз се съмнявам...но логиката на някои (всъщност не чак толкова малко) хора е такава- повече гледания=по-харесвана песен... Laughing

# 60
Половината песни са от минали години

# 61
Tака е Grinning
Дания и Португалия се раздвижиха при букмейкърите... Simple Smile

Последна редакция: сб, 03 апр 2021, 00:17 от dolce miele

# 62
Tака е Grinning
Дания и Португалия се раздвижиха при букмейкърите... Simple Smile
Заради добри позиции на полуфинала. Дания завършват, Португалия са към края (преди Виктория btw) и в по-слабия полуфинал, може и да се класират, нормално. Дания може и да мине, но за Португалия силно се съмнявам.

И все пак след като преди 2 дни изгледах Евровизия 2011 очаквам, че всичко е възможно (Поли Генова - На инат не е на финал, а в 25-те са няколко супер слаби песни + най-слабият и незапомнящ се финалист на всички времена).

# 63
Интервю с Виктория (доколкото разбрах, от молдовска телевизия е):
https://m.youtube.com/watch?v=CmSeiOxWosg
Виктория ще участва на Eurovision PreParty в Испания (не разбрах дали тази година ще е онлайн или на живо) на 24.04.

# 64
след като преди 2 дни изгледах Евровизия 2011 очаквам, че всичко е възможно (Поли Генова - На инат не е на финал, а в 25-те са няколко супер слаби песни + най-слабият и незапомнящ се финалист на всички времена).

Поли Генова май беше първа под чертата. Не помня точно, но не ми се проверява сега. При някои полуфинали ние сме с една държава повече и това ни прецаква. А и друго, което е доста важно при полуфиналите е... кои три държави от големите 6 (тоест Big 5+домакините) ще гласуват в нашия полуфинал. Ако се паднат Испания и Великобритания в нашия полуфинал да гласуват, там живеят доста българи (и роми Grinning ) това ни носи повече гласове. А като се падне в нашия полуфинал държавата домакин (Швеция, Дания, Азербайджан, Израел, или Португалия например) тогава no chance. На финалите най-много СМСи за бг песен идват от Гърция, Великобритания, Испания и Кипърската гръцка част.  А от Италия и Германия също идват, но по-малко . Но... журитата на въпросните държави пък не гласуват за нас.

# 65
  • в сърцето на един мъж...
diziler, човек, дори да не харесва човек българската песен, след твоето мрънкане и обяснение как някой я харесва, щото е българин, ще започне да я харесва на инат. Ами спри се де, това вече е досадно, всеки трети пост твой как не може някой да хареса Виктория. Еми на инат ще я захаресаме вече.
Tuon, мерси за темата и за анкетата! Аз нещо не мога да реша коя песен да харесам, нямам изявен фаворит и дори фаворитите от предишни години, тази година изобщо не ми харесват Sad Май израелската като най-прясно слушана много ми харесва. И няма нищо, което да затанцуваш или да ти легне на сърце от раз. Благодаря ти и за споделените клипчета с българска музика, много са хубави! А този с Диляна е разкошен!

# 66
@Geia, хайде пак прочети предишния ми пост и ми кажи какво общо има това с българската песен ТАЗИ ГОДИНА? Аз говоря по принцип от кои държави получаваме най-много СМСи, не съм говорил за качествата на българските песни. Пак прочети написаното от мен и после ми се карай.  Основното, което исках да напиша е, че поне на три пъти през годините сме останали първи под чертата и не сме се класирали на финала заради лошо стечение на обстоятелствата... подредбата на държави в нашия полуфинал и жребий, който да отрежда държавите, в които има най-много българи.. да гласуват в другия полуфинал, което прецаква нас. Аз си мисля, че при песните на Поли Генова (На инат), Софи Маринова и Дийп Зоун проджект се случи точно това нещо.  Докато Миро и Красимир Аврамов бяха доста по-назад и по... очевадни причини

P.S. Жена, пък с профилна снима на мъж... Това не го разбирам...

# 67
  • в сърцето на един мъж...
Ти от предната тема набиваш как някой харесва песента на Виктория, защото е българска. И да не я харесва човек, щото мънка, ще я захаресва след твоите постове.
В Евровизия винаги се е гласувало по геополитически признак. И това ние няма как да го променим. Въпреки това последните години се борим упорито и показваме, че нещата могат да се променят.

# 68
Diziler, съгласна съм, че по принцип от някои държави получаваме повече гласове- така е. Дали защото има повече българи, дали просто повече се харесват нашите песни там. Само не мисля, че точно ромите са особено активни в гласуването от чужбина (освен може би при участията на Софи, Азис Simple Smile ).
Виктория е много харесвана в Испания (поне моите впечатления са такива), няма да се изненадам изобщо, ако точно оттам дойдат много точки. Simple Smile Това не го казвам във връзка с последните няколко поста, просто тези дни се наблюдава раздвижване в гледанията особено на едното видео на Виктория (това в нейния канал- само за вчера засякох 45 000 гледания и съм сигурна, че голяма част идват точно от Испания). Доколкото разбирам, представителите на Швейцария и Франция са участвали в популярна испанска документална поредица и сега феновете тагват Виктория и искат и тя също да изпълни песента си:
https://los40.com/los40/2021/04/05/musica/1617630779_582972.amp. … r_impression=true
И понеже следя букмейкърите, точно след участието в Испания на французойката започнаха да и' се покачват и %-тите при букмейкърите.

# 69
Ти от предната тема набиваш как някой харесва песента на...

Ти отговаряш на постове от предната тема или на последния ми коментар? Защото сега изрично не съм писал нищо за българската песен тази година, а писах ПО ПРИНЦИП в кои държави има най-голяма българска общност и когато те се паднат в наш полуфинал е по-добре и ни е носело ползи. Много пъти не са били в наш полуфинал и сме били първи под чертата.  Или просто ръчкаш за разправия ... ей така, да има противопоставяне и скандал, от любов към спора. В два поредни постинга пиша нещо, което очевидно не можеш да схванеш, ти пак ме връщаш на преди. Ако просто искаш конфронтация, кажи си го. Пиша си най-нормално разсъждение за разпределенията в полуфиналите и се появява тука да ми размахва пръст и да ми вика... я малко calm

@dolce miele, не се доверявай толкова на букмейкърите. Това не е реално гласуване на хора и нищо не означава. И Франческо Габани беше първи месеци наред, накрая беше шести! А уж щеше да спечели според същите букмейкъри в същия сайт. И нашите Equinox щяха да са в Топ 3, ама накрая баха 14-и или 15-и. Така че... не се подлъгвай много.

# 70
Diziler, някъде написала ли съм, че им се "доверявам" толкова на букмейкърите или пък, че се "подлъгвам" по тях? Simple Smile Навързах 2 и 2 просто.

# 71
Между другото OGAE мисля, че някъде имаха таблица в кои години са познавали първенеца или поне кога са прогнозирали кой ще е в челната тройка и с различни цветове в таблицата имаше примерно.. кого те са посочили на първо място, пък той бил на второ и т.н. Не помня, май беше в уикипедия тази таблица. Преди години съм я засичал.

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 00:06 от diziler

# 72
Ще ми е интересно, ако някой попадне на подобна таблица да я сподели. На мен не ми се рови 🙂
Междудругото, Виктория ще бъде гост в "Търси се" по Бтв този уикенд.

# 73
Да, ето линка: https://en.wikipedia.org/wiki/OGAE

Правилно помня, че 2017 сочеха Франческо Габбани (Италия) за победител. Тогава не познаха за нито една песен във финалния Топ 3. Но в други години са познавали:

# 74
Интересно ми е кой ще са избрали за 2021. Кога минават тези гласувания?
Току-що изгледах конкурса от 2017 и тотално ми умря желанието. Добре си спомням, че 2018 се заинтригувах от конкурса чак към полуфиналите, толкова ми е било апатично. То сцената не става, водещите не стават, интервал актовете са пълна пародия, песните - от слаба по-слаба... дано 2021 не е така, макар че холандците за две години трябва да се подготвили добре, а и песните ми се струва, че са по-силни.

# 75
Не знам какво е OGAE (???), но при букмейкърите за миналата година при отменяне на конкурса на първо място беше Виктория. ОGAE май е нещо друго ? Thinking

# 76
OGAE е организацията на фенклубовете на Евровизия от различните държави. Класациите им не са прогнозни, а по-скоро кои са им любимите песни.
Към момента на отмяна на конкурса на първо място е била Виктория, да. Имам скрийншот в телефона, че някъде април се е качила първа. Иначе като излезе не мина веднага на върха. Но както многократно съм казвала, букмейкърите през март не са критерий. Сигурно щяхме да сме топ 5, но победата я виждах в Исландия или Русия.

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 01:00 от Clouded Mind

# 77
Не, че много им разбирам организациите, но OGAE се води Оrganisation Générale des Amateurs de l'Eurovision
Миналата година те са посочили за първото място The Roop (Lithuania) - On Fire; А пък ODDS (на eurovisionworld) бяха дали първо място за Victoria - Tears Getting Sober

# 78
А ОDDS какво ще рече? Joy

# 79
Какво ще видим като гост-изпълнения на откриванията и паузите на полуфиналите и финала в Ротердам: https://www.esc-plus.com/eurovision-2021-all-opening-and-interva … n-revealed/ 

# 80
Важното е, че пак ще видим Манс... Grinning

# 81
... който всъщност се произнасял като Монс (Måns Zelmerlöw). И италианската Månеskin, била Монескин. На датски  å=o Grinning

А най-тъпото е, че май няма да има публика както обикновено и ще е супер рехаво, като при детската Евровизия през ноември. Аз имам възможност да отида в Ротердам, има и къде да спя, без пари... И точно сега... нъц. Егаси Grinning

# 82
Какво ще видим като гост-изпълнения на откриванията и паузите на полуфиналите и финала в Ротердам: https://www.esc-plus.com/eurovision-2021-all-opening-and-interva … n-revealed/ 
Харесвам програмата извън конкурса.Понякога гостите са много интересни,а понякога може да си направиш нещо за хапване, за да убиеш скуката.
Знаех си,че ще има DJ,само не познах кой Joy

# 83
... който всъщност се произнасял като Монс (Måns Zelmerlöw). И италианската Månеskin, била Монескин. На датски  å=o Grinning

А най-тъпото е, че май няма да има публика както обикновено и ще е супер рехаво, като при детската Евровизия през ноември. Аз имам възможност да отида в Ротердам, има и къде да спя, без пари... И точно сега... нъц. Егаси Grinning
Само жители на Холандия ще могат да са сред публиката, сигурно и партитата извън залата ше са много ограничени. Да се готвим за догодина 😃

# 84
  • DE
Едно различно изпълнение на Conchita Wurst - "Rise Like A Phoenix" (Constance) | The Voice Kids 2021

Никога не съм я харесвала и песента и изпълнителя, това обаче е добро Grinning

# 85

Предполагам, че вече е съвсем официално... Simple Smile

# 86
Не помня такава година. В топ 5 на букмейкърите само една песен(нашата) е с английско заглавие. Едва ли може да се говори за тенденция, но определено ми допада. 😀

# 87
  • София
dolce miele, кажи с думи прости какво пише в това, което си споделила.
Нищо не разбрах. Simple Smile Само подразбирам, че е нещо хубаво. Relaxed

# 88
Виви, понеже не съм испаноговоряща Blush , очаквах да се включи някой знаещ испански, че да не се излагам с имената Joy С няколко думи, мисля, че следващата сряда Виктория ще бъде в Испания и ще си изпее песента в популярна документална поредица за Rocio Carrasco (както преди това изпълниха песните си на живо швейцарецът и французойката). Мисля, че Rocio Carrasco е дъщеря на известна певица...Гледах и около 3-минутен видео анонс за следващата сряда и наистина е озвучен с Growing up is getting old (има го в twitter, но не успявам да го кача тук). Ако се спази "традицията", би трябвало и Виктория да пее на живо в поредицата. Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 16:41 от dolce miele

# 89
Ииии, много са хитри испанците. Аз доколкото разбирам от статията
http://www.eltelevisero.com/2021/04/el-guino-de-la-representante … e-rocio-carrasco/
като пуснах преводача е, че те самите испанци си искат да канят певци от различни страни с изпълнения на живо в предаването. Това е много изгодно и за двете страни, едните си правят реклама, а другите рейтинг.

# 90
като пуснах преводача

OMG....

# 91
Още един така наречен "лайв пърформънс" Joy от Азербайджан; тази година наистина са много модерни тези пърформънси... Grinning
https://m.youtube.com/watch?v=KVTzoUr6f9g
Днес би трябвало да чуем и акустична версия на Growing up is getting old (с пиано и чело). Simple Smile
Редактирам, ето я:
https://m.youtube.com/watch?v=6aNagLoKYPE
Страхотна, както очаквах... 🤎🤎🤎🤎🤎

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 20:09 от dolce miele

# 92
  • DE
Австралия ще участва дистанционно. Дано няма много такива.

# 93
Аз лично не разбирам защо като е Евровизия, участват и държави като Израел и Австралия, които изобщо не са в Европа.

# 94
Все пак културата на Австралия (почти) съвпада с тази на Европа...

# 95
Израел участва във всички квалификации за спортни турнири като европейска държава. Отделните им отбори (баскетбол, волейбол, футбол) също участват в европейските първенства.  Та не виждам защо да не може на Евровизия. На този форум участват от  1973 година. Причините това да е така са политически, а не географски.

# 96
Аз лично не разбирам защо като е Евровизия, участват и държави като Израел и Австралия, които изобщо не са в Европа.

Този въпрос се задава нонстоп от 2015, откакто Австралия участва.
Австралия, Канада, Израел, Казахстан, Азербайджан, Армения, Грузия също са държави, които са членки на EBU (European Broadcasting Union), тоест Европейския съюз за радио и телевизия, участват в международния ТВ обмен между тези държави, съответно и на конкурсите, които EBU провежда.  И Мароко участваше в Конкурса за песен на Евровизия през 1980. И Ливан щеше да участва за една бройка, но при условие, че в същата година не участват Израел, тъй като Ливан не признава Израел (признава я като Палестина, както си и трябва между впрочем) и в самия Ливан има забрана за излъчване за тв съдържание, идващо от Израел (все пак са имали немалко войни). Мароко се отказа.  САЩ и Казахстан също имат правото да участват като членове, но не са изявили желание за момента. Израел участват още от 70-те години. Австралия от 2015 г. и ако спечели конкурса няма право да бъде домакин, а той трябва да се проведе в Европа на следващата година. Докато когато Израел спечели конкурса, има право да бъде домакин, както се е и случвало вече няколко пъти. От 5 години Казахстан излъчват на живо конкурса по Khabar TV (Xəбəр ТВ), която членува в EBU. И държавната телевизия на Косово RTK излъчва Евровизия, но не участва. А има право. Само че и таксата за участие е умопомрачителна, затова се отказа Босна например. Това са луди пари за бедните държави.

Последна редакция: вт, 20 апр 2021, 19:05 от diziler

# 97
На eurovoix.tv в момента дават Concert in the dark, възползвам се от изпълнението на Shum 🤢 , за да съобщя Joy

# 98
От туитър:
Скрит текст:

Изглежда доста добре, ако светлинните ефекти от фона са част от концепцията Heart Eyes
Още по темата от ютюб:
https://m.youtube.com/watch?v=IU60udMPM_c&t=19s

Документалната поредица за Росио в Испания беше прекъсната тази седмица и следващият епизод (по последни данни) трябва да е на 28.04; вместо поредния епизод на 21.04. е имало излъчване на живо, а гост е бил Блас Канто (но доколкото разбрах, не с неговата евровизионна песен Thinking ). Като гледам, Виктория и екипът са уплътнили добре времето... Blush
По време на Concert in the dark имаше интересни изпълнения- чак не ми се вярва, но датчаните доста ми харесаха на живо Grinning Виктория- прекрасно изпълнение на акустичната версия на GUIGO. Ефенди...(поне по мое мнение) пак не пееше на живо, Роксен с първо изпълнение на живо (не беше зле, но сякаш студийният обработен глас повече ми допада). Португалците изпяха 2 песни (за малко да ме приспят, а аз съм доста толерантен слушател по принцип). Дами Им също изпя 2 песни. Дестини пя чудесно, но това просто не е моята песен...Изпълнението на Shum ми се стори безкрайно, почти влудяващо. Естествено, накъде без Манс/Монс- говореше на най-различни теми, изпя негова нова песен. По едно време каза (за Евровизия): "I just like to be there" Grinning Това запомних като най-съществено... Grinning
И последно Grinning Чух английската версия на песента на Испания- "I'll stay". Определено на испански песента ми харесва много повече, въпреки че не говоря езика. Стори ми се, че Блас има проблеми с произношението на английски (слушах песента "с едно ухо"), някои фрази не можах изобщо да ги разбера. Може да повторя тези дни.

Последна редакция: пт, 23 апр 2021, 12:31 от dolce miele

# 99
Ехааа...тук има небивал интерес и ентусиазъм към Евровизия... Laughing
Минавам да кажа, че днес е Pre-PartyES, може да се гледа в ютюб от 22 CET (23 ч).
Ето и графикът на репетициите на сцена (ако на някой му е интересно):

Изобщо не съм наясно дали ги предават директно или просто по-късно качват записите... Thinking
Страхотно видео от фенове на Виктория:
Скрит текст:
Блас Канто и "I'll stay":
https://youtu.be/Ll-sHG5C3zk
И изненада, INFE North Macedonia дава своите 12 точки на България (поне за мен беше изненада):
http://esctoday.com/?p=182804

Последна редакция: сб, 24 апр 2021, 16:41 от dolce miele

# 100
Ето го цялото испанско pre-party: https://www.youtube.com/watch?v=SsXWevkPLGs . Утре ще го изгледам цялото, засега превъртях само някои изпълнения.

Най-много ми хареса Норвегия, но не са включили Тикс, а изненадващо - останалите втори в националната селекция KEiiNO. Много добра песен, можеха да са топ 10... но Тикс бил мегазвезда там и са го избрали него тийн фенките.

# 101
От цялото парти май най-зле (според мен) се представиха Молдова и Северна Македония Rolling Eyes Чатът на живо беше превзет от досадни италиански фенове, през по-голямата част от времето пишеха "Манескин" и т. н. Със сигурност издразниха доста хора. Някои неориентирани даже питаха как да гласуват (не бяха разбрали, че е просто PreParty) Laughing

# 102
  • DE
За разлика от Португалия където беше важно артиста и изпълнението му, в Амстердам ще има последна дума на съвременните технологии. Ще може да се виждат неща само от телевизионните зрители.
Мисля, че нещо такова, но в много малък мащаб гледахме при представянето на Кристиян.
Аз лично гледах такива изпълнение около новогодишните програми на китайците. Само илюстрирам да добием представа.
Скрит текст:

Нещо подобно са правили Полша на детската Евровизия миналата година.

# 103
За разлика от Португалия където беше важно артиста и изпълнението му, в Амстердам ще има последна дума на съвременните технологии.

Какъв Амстердам?

Нещо подобно са правили Полша на детската Евровизия миналата година.

ПравиХА, аз я гледах по телевизията

# 104
  • DE
Така де, Ротердам Flushed Grin

Правили са, аз не гледам детската. Само отделни изпълнения. Гледала съм цялата детска когато ние бяхме домакин. Справихме се страхотно Bowtie

# 105
Това с Ротердам и Амстердам изобщо не го виждам за първи път, та дори не съм обърнала внимание... Simple Smile

# 106
Когато ние бяхме домакин аз бях на живо в залата. А другите детски ги гледам на живо по телевизията, обикновено на кабелната тв ги дават поне по 10 канала, така че избор  има. А и в тубата...

Последна редакция: пн, 26 апр 2021, 19:55 от diziler

# 107
И как беше на живо детската Евровизия у нас? Simple Smile

Последна редакция: пн, 26 апр 2021, 22:19 от dolce miele

# 108
На Кристиян беше в малки мащаби, защото беше се наложило буквално в последните дни да сменят плана, защото Украйна им бяха отказали първоначалните два варианта.
Монескин имат някаква брутална фен база, но това нищо не значи... и за Меловин от Украйна се пишеше навсякъде през 2018, а накрая едва се спаси да не е последен.

# 109
По-назад някой беше показал стейджинг на Martin Dietmann. Трети или четвърти вариант. Май пак за Евровизия в Украйна ставаше въпрос. Явно са имали проблеми с организацията... Thinking
Половината от италианските фенове пишещи в чата онази вечер изобщо не бяха наясно, че не се гласува с коментарите им Joy
Скрит текст:
Когато Поли участваше на Евровизия, гледах от Италия и естествено и италианските водещи пуснаха някакви тъпи коментари за костюма и' (не помня кой ги представяше тогава, но естествено, техният представител беше най-най; като цяло в новините им основно присъстват Франция, Германия, Англия, Щатите, затова не се учудвайте, че не обръщат внимание на другите държави- а мен лично са ме питали много пъти, и то доста самоуверено, дали в България говорим на руски език Joy ).

Последна редакция: пн, 26 апр 2021, 22:29 от dolce miele

# 110
Виктория и Блас ще пеят в испанската поредица за Rocio Carrasco:
Скрит текст:

Не е ли забавно съвпадение как се казва песен номер 1 от бъдещия албум на Били Айлиш? Laughing
Скрит текст:

# 111
Преди няколко дни по БНР се излъчи интервю със Салвадор Собрал, който спечели преди няколко години. Вече наддал, с къса коса, съвсем свеж вид има. Ето и интервюто (за слушане): https://bnr.bg/horizont/post/101455776

# 112
Ето още две интересни аудио интервюта за БНР:
Френската певица Барбара Правѝ
https://bnr.bg/horizont/post/101452954

И румънската певица Роксен
https://bnr.bg/horizont/post/101447443

# 113
Никаква реакция за тези интервюта, ц ц ц ц .... Хората са се навили да говорят за българска медия. Салвадор Собрал е голяма звезда.
Както и да е, пускам ви линк, на който можете да гласувате за вашите 15 любими песни за всички времена от Евровизия, те са над 1000 песни.
https://www.esctop50.com/bulgaria1/1
Гласува се между 1 и 14 май, резултатите излизат на 15 май. Като ще излязат отделни резултати за всяка държава (как са гласували в България, как в Сърбия и т.н.) и отделно общия резултат от всички държави и така ще се състави големият Топ 50.
Ето повече информация:
https://bnr.bg/post/101460999/glasuvaite-v-klasaciata-evrovizia- … 0?showNotActive=1

Аз исках да гласувам за поне 20-30 песни, но трябваше да ги сведа до 15.

Ето моите 15.

Ще гласувам още един път от служебния ми мейл и от офиса (на друг IP адрес) за още любими песни...
Francesco Gabbani - Occidentali's Karma - Italy 2017
Beth - Dime - Spain 2003
Ramón - Para llenarme de ti - Spain 2004
Nino de Angelo - Flieger - Germany 1989
Umberto Tozzi & Raf - Gente di mare - Italy 1987
Thomas Forstner   - Nur ein Lied - Austria 1989
Johny Logan - Hold Me Now - Ireland 1987
и т.н.

Последна редакция: сб, 01 май 2021, 11:50 от diziler

# 114
Ето ги и моите 15, отсега ви казвам, че ще спечели Еуфория Grinning

Не претендирам за изчерпателност, общо-взето първо написах Швеция и си избрах любимите песни, после България, после други държави, които са ми допаднали...
Интересно, че Израел и Литва уж винаги са ми фаворити, а за първите избрах една-единствена песен, а за вторите - нито една. От Великобритания пък се сетих за цели 2.
Скрит текст:
Frans
If I Were Sorry ( Sweden 2016)

Loreen
Euphoria ( Sweden 2012)

Måns Zelmerlöw
Heroes ( Sweden 2015)

Eric Saade
Popular ( Sweden 2011)

Benjamin Ingrosso
Dance You Off ( Sweden 2018)

Kristian Kostov
Beautiful Mess ( Bulgaria 2017)

Poli Genova
If Love Was a Crime ( Bulgaria 2016)

Sofi Marinova
Love Unlimited ( Bulgaria 2012)

Lucie Jones
Never Give Up on You ( United Kingdom 2017)

Blue
I Can ( United Kingdom 2011)

SunStroke Project
Hey, Mamma! ( Moldova 2017)

Nadav Guedj
Golden Boy ( Israel 2015)

Loïc Nottet
Rhythm Inside ( Belgium 2015)

Blanche
City Lights ( Belgium 2017)

Justs
Heartbeat ( Latvia 2016)

# 115
Ехее, че ти всичко от последните 10 години? Ми какви страхотни песни имаше и през 2000-2010, а и през 20 век...

Аз гласувах от два имейла, за 15+15 песни. Сетих се за много яки песни от Евровизия... . Имаше една готина турска група "Athena", мисля, че през 2004 бяха, и за нея дадох вот. Не гласувам за държави (това е странно ,всяка година са с различни стилове песни), гласувам за песни и изпълнители. Какво значение има от кои държави са?

А "Еуфория" грам не ме кефи. Много мразя музика тип  Радио Фреш, тупалки и електроника

Скрит текст:
Иначе във вторите ми 15 и аз съм посочил:
Blue
I Can ( United Kingdom 2011)

SunStroke Project
Hey, Mamma! ( Moldova 2017)

хехе

Последна редакция: нд, 02 май 2021, 23:42 от diziler

# 116
И аз не гласувам за държави, просто някои генерално ми допадат повече, защото полагат повече старание и са ми се запаметили като фаворити. Като отправна точка ми бяха държавите, защото слушам музика и от ютуб, и от спотифай и нямам реална статистика какво най-много слушам. Сега се сещам, че заради този метод на избиране, съм пропуснала големи мои любимци като Grande Amore от 2015, We could be the same от 2010, Drip-drop пак от 2010...
Песните от 2004-2009 масово не ми харесват вече, а преди 2004 не съм гледала конкурсите, знам само победителите. Има не повече от 3 песни от 2004-2009, които бих подкрепила, но ако имах 50 вота, а не само 15.
А за шлагерите от сорта на Waterloo, Селин Дион и Volare не гласувах съвсем умишлено, защото знам, че ще ги подкрепят масово Grinning

Последна редакция: пн, 03 май 2021, 14:26 от Clouded Mind

# 117
пропуснала големи мои любимци като Grande Amore от 2015, We could be the same от 2010, Drip-drop пак от 2010...
Оо, и трите са супер... Ами гласувай от втори имейл за други 15 (между 3 и 15) песни.
Аз харесвам maNga, Athena, Mor ve ötesi, много добри турски рок групи. Иначе песните на Турция от 80-те и 90-те са тотал щета, поне според мен. Можеш да гледаш старите конкурси в тубата, ако имаш време и желание.
Eто например 1980 https://www.youtube.com/watch?v=Hv0FgYqGq7M&t=1s Прекрасен Джони Лоуган... А гласуването по телефона направо кърти

# 118
Клюката е от 3-4 май,но аз чак сега стигнах до нея.
Македончето признало пред британско издание,че е гей. Според него това бил най-подходящия момент за това изявление.
Дам,дни преди конкурса.Rolling Eyes

# 119
  • DE
Тия пък как не спряха да си навират сексуалността в очите на хората(нещо дет се вижда с просто око Grin ), сякаш на някой му пука кой с кого си ляга Rolling Eyes

# 120
Е, то неговата ориентация от километри си личи... Grinning I can't unsee it, както се казва. Stuck Out Tongue Winking Eye
Скрит текст:
По-подходящ момент да го каже щеше да бъде след участието му в Евровизия, примерно- сега е просто евтин номер за популярност. Не мисля, че ще се отлепи от дъното на класирането въпреки това. Simple Smile Всъщност, ориентацията на изпълнителите е последното нещо което ме интересува. Sunglasses
Diziler, аз ако успея да гласувам, най-вероятно ще е с песни от последните 10, максимум 20 години. Изобщо не знам дали ще ги докарам до 15. Thinking

# 121
@Tuon, то нямаше и нужда да го казва, изобщо супер е странно това "признание", когато то е очеизвадно. Все едно Netta или Destiny да направят признание "аз съм пълничка" Wink Остава сега и Кончита Вурст, Верка Сердючка или Дана Интернешънъл да направят някакви признания, ще бъде интересно Grinning

@dolce miele, ами...  има ги всички издания в тубата, слушай, отсявай... знам ли те Wink  Все пак трябва да избереш между 3 и 15 песни от над 1000, за 65 години са участвали доста песни. Никой не те кара да даваш 15 песни, може да посочиш и 3 Wink

# 122
Да, ако беше казал, че не е гей щеше да е по-изненадващо Grinning

Общи условия

Активация на акаунт