Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Кой какви сериали гледа?- Новини, премиери, обсъждане - тема 30

• 12 506
  • 305
  •   4
Отговори

Анкета

Кой е любимият ви сериал по книга/и?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 285
Охо, Дота е подновен - не бях видяла Simple Smile Елфическата драма може би ще се изясни във втори сезон.

# 286
  • София
The Haunting of Bly Manor
https://www.imdb.com/title/tt10970552/

Антология ; Хорър/Мистерия/Драма ; продукция на Нетфликс ; 9 епизода х 45-66 мин.
Адаптация по различни творби на Хенри Джеймс, основно на ''The Turn of the Screw'' от 1898 г.
Шоурънърът, Майк Фланаган пък отдава почит на любимият си ''The Innocents'' - хорър класика от 1961 г. като прави множество препратки към филма.
Това е продължението на супер усшения, ''The Haunting of Hill House'' по-скоро втори сериал от хорър антологията. Използват се до голяма степен същите актьори, но двата сериала нямат никаква връзка помежду си.
Хареса ми. Simple Smile Много обичам подобни разказаки за трагични любови. Атмосферата бе страхотна, историята бе великолепно разказана, а актьорите бяха фантастични. И да, колкото и да е разказ за духове, толкова е и любовен разказ... За музиката да не отварям думи. Едно от най-силните оръжия на тази Нетфликс поредица е основната музикална тема. Сърцеразридателна е. Харесаха ми много намигванията към ''Сиянието'' и ''Д-р Сън''.
Не можаха да ме изненадат като цяло, но това не намалява удоволствието което изпитах. Минуса е, че имаше твърде малко хорър и екшън, но пък когато имаше бе завладяващ и наистина плашещ. Още по средата на шоуто се усетих, че
Скрит текст:
някои герои са мъртви, а други се вселяват в живите и временно ги контролират. Историята на Хана бе страхотно написана и ме хвърли в тъча.
Основната любовна история всъщност бе между две жени и бе изключително красива, трогнаха ме.
Много ми харесаха множеството дребни детайли и подсказки разхвърляни навсякъде из епизодите за гледащите внимателно. Основните бяха три
Скрит текст:
1) как едното око на обладания сменяше цвета си от кафяво на синьо или обратното - знак за двойното съжителство вътре.
2) Куклите. Първо имахме умален вид на имението в стаичката на Флора, а отделните кукли разположени аз къщичката още тогава ми стана ясно, че са жертви на мистериозната ''Жена от езерото''. Когато куклата, която символизираше 'Жената от езерото' бед под скрина, то опасност няма, значи е в езерото, но когато не бе там, значеше опасност. Дамата е излязла на традиционната си разходка. Ето защото в началото на сериала децата затвориха Дани в килера. Защото малко преди това тя подритна куклата, която не бе мястото си. Децата просто я предпазиха да не скита из къщата и да бъде убита.
3) Хана. Бе ми съмнителна как винаги си намираше извинение да не се храни на масата с останалите, а когато се изгубваше в спомените си ме светна, че тя всъщност е призрак.
Много гаден бе моментът на забвението. Как спомените лека-полета гаснеха и изчезваха и същеременно духът ставаше безлик.
Финалът също бе много много добър. За разказвачът зад кадър се колебаех основно, че е самата
Скрит текст:
Дани, но след последните епизоди нямаше друга опция освен да е градинарката, Джейми. Съмнявах се, че нейните слушатели дали не са героите от къщата, но десетилетия по-късно. И да, така и се оказа. Само едно нещо не ми стана ясно. Бе споменато, че Хенри (чичото на децата или по-точно бащата на Флора) помни всичко, но на финала на сезона, дори и той бе забравил. Все пак си тълкувам така - с напредването на годините дори и той е забравил всичко. Друго обяснение нямам.
Хареса ми как Джейми бе променила аутфита си, как разказваше от трето лице и как лъжеше, че имението не може да бъде намерено.

Финалът бе класически за жанра. Отворен и оставен на тълкуването на драгия зрител.
Скрит текст:
Тази която сложи ръка на рамото и, Дани ли беше? Или бе сън/мечта? Аз залагам на второто.
Препоръчвам.
-
7.5 / 8.0

# 287
  • Berlin
Diavolo, мисля, че възрастните помнеха. Със сигурност готвачът я позна, когато тя дойде на приема в първа серия. Само децата бяха забравили.ММ чете и разказа и там нямало нищо страшно като че ли, всичко е оставено на въображението и догадките на читателя, така че и тук няма толкова хорър и екшън (за мен си имаше, де).

# 288
Аз се отказах да доглеждам Сянка и кост - имаше добри моменти, но ми е безинтересен, гледах го насила. Изтрих го и мислех да си сваля Страйк, но в Замунда е качен по някакъв много странен начин, така че няма смисъл да го свалям от там. Не знам много ли е било трудно да се качи по сезони...
Както и да е, ако го намеря другаде, ще го гледам.

# 289
  • Варна
В Пиратите май има всичко. Аз редовно свалям от тях, а само субтитрите взимам или от бг сайтове за субтитри или от Замунда.

# 290
  • София
abs,
Да, права си май за готвача. Защото през цялото време си хвърляха погледи. Но Хенри бе като статуя, не си спомням да се е издал/издали в някакъв момент, че помни всичко това, но може и да бъркам...

# 291
  • Вестерос
На мен ми беше много трагичен края Sad Както и историята на Хана.

# 292
  • София, България
Аз се отказах да доглеждам Сянка и кост - имаше добри моменти, но ми е безинтересен, гледах го насила. Изтрих го и мислех да си сваля Страйк, но в Замунда е качен по някакъв много странен начин, така че няма смисъл да го свалям от там. Не знам много ли е било трудно да се качи по сезони...
Както и да е, ако го намеря другаде, ще го гледам.

И аз се отказвам, изгледах 5 епизода и от 2 дни не мога да се насиля да пусна 6-ти.

# 293
Вече си свалих първи сезон за Корморан Страйк, ако ми хареса, може да прочета и книгите - майка ми ги има Simple Smile

Последна редакция: пн, 03 май 2021, 12:54 от pppqqq

# 294
  • София
На мен книгите ми харесват, в момента чета петата.
И сериалът е добре направен, добре са подбрани героите, има добра химия между тях.

# 295
Том Бърк съм го гледала доста - последно в Мускетарите, не съм проверявала останалите актьори, но обичам да има познати лица Simple Smile

# 296
  • Вестерос
ПОДНОВЕНИ
Big Sky
Mayans M.C.
The Good Doctor
Kung Fu
Stargirl
Kenan
Young Rock

СПРЕНИ

The Last Kingdom

# 297
От Страйк изгледах за куковицата и копринената буба - бяха ми интересни, но третият случай ми е доста скучен (изгледах половината до сега). Все пак ми допадна като цяло и ще ги догледам.

# 298
  • Бургас
Знам, че тук пишат момичета, гледали "Сандитън" - за тях е новината, че е подновен за втори и трети сезон. Много се радвам! Yum

# 299
CSI: Vegas - Coming Soon
От местопрестъплението (CSI: Crime Scene Investigation) се завръща като CSI: Vegas.
Уилям Петерсен и Джорджа Фокс ще бъдат отново Гил Грисъм и Сара Сидъл, 21 години след премиерата на първата поредица. Към тях ще се присъедини нов състав от разследващи на местопрестъпления в криминалната лаборатория в Лас Вегас.
Заедно с Петерсен и Фокс, в новия сериал ще участват Паула Нюзъм, Мат Лаурия, Мел Родригес и Мандийп Дилън. Уолъс Лангъм също се завръща като бившия лабораторен техник Дейвид Ходжис.
Стартът се очаква да бъде за тв сезон 2021-2022.

Общи условия

Активация на акаунт