Рано ли е за тест

  • 12 133
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте ,дами.Ако си направя тест за бременност 2 седмици след ,като сме започнали опитите дали тестът ще го отчете или е рано? Все още не ми е закъснявало.Опитите започнаха този месец на 17-ти ,точно когато ми приключи цикъла.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 865
Изчакай закъснение.

# 2
  • London
  • Мнения: 580
Здравей.
Колко дълъг ти е цикъла по принцип, горе/долу знаеш ли кога си в овулация ? От там се ръководиш. Минимум 2 седмици след доказано О. , тестът би отчел правилно.

# 3
  • Мнения: 468
Изчакайте поне още една седмица за по сигурно.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 518
Тест би показал не 2 седмици след започването на опитите, а 2 седмици след овулацията. Тя е приблизително в средата на цикъла.
Не става ясно дали сте започнали опитите след края на цикъла (т.е. веднага със започването на следващия) или след приключване на менструацията ти (това при стандартен 28-29-дневен цикъл е около 7 до 10 дни преди овулацията).
И в двата случая ти е рано за тест. 2 седмици след овуляцията е около деня на очакваната ти следваща менструация.
Предполагам не си засичала овулация?

# 5
  • София
  • Мнения: 6 725
Чакайте си закъснението

# 6
  • Мнения: 11
Тест би показал не 2 седмици след започването на опитите, а 2 седмици след овулацията. Тя е приблизително в средата на цикъла.
Не става ясно дали сте започнали опитите след края на цикъла (т.е. веднага със започването на следващия) или след приключване на менструацията ти (това при стандартен 28-29-дневен цикъл е около 7 до 10 дни преди овулацията).
И в двата случая ти е рано за тест. 2 седмици след овуляцията е около деня на очакваната ти следваща менструация.
Предполагам не си засичала овулация?


За жалост не съм

# 7
  • Мнения: 4 838
Колко дни ви е цикълът попринцип? Редовен ли е?

# 8
  • Мнения: 1 842
Колко дни ви е цикълът попринцип? Редовен ли е?

Дамата пие противозачатъчни, вълнува се дали не е станал гаф, защото е правила секс на 7-8 ден след старта им, не желае + тест.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 725
Щом пие противозачатъчни и не ги е прекъсвала не виждам от какво да се притеснява. Все пак са контрацептив.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 518
За първи път чувам, че някой нарича "правене на опити" правенето на секс по време на прием на противозачатъчни.

# 11
  • Мнения: 1 842
За първи път чувам, че някой нарича "правене на опити" правенето на секс по време на прием на противозачатъчни.

така е предполагам , защото ако напише "пия противозачатъчни дали е станало гаф?" ще я метнат....а таака правя опити....всеки ще даде съвет и предположение и ще се успокой, но не се сещат, че хората четат и други теми освен тази, или има опция да видиш "хисторито" на потребител.

# 12
  • Мнения: 51
Здравейте. Последният МЦ е от 08.03.  Овулацията е от  14. 03. По принцип имам болезнена овулация, но за ден два. А сега от овулацията болката не е спряла. Ту в единия яйчник ту в другия. Имам болки в кръста и зверски апетит. От днес усещам и ПМС,на цикъл няма. По график е на 05.04. Какъв е шанса мечтаното ни второ бебе да ни зарадва?

# 13
  • Мнения: 1 842
Здравейте. Последният МЦ е от 08.03.  Овулацията е от  14. 03. По принцип имам болезнена овулация, но за ден два. А сега от овулацията болката не е спряла. Ту в единия яйчник ту в другия. Имам болки в кръста и зверски апетит. От днес усещам и ПМС,на цикъл няма. По график е на 05.04. Какъв е шанса мечтаното ни второ бебе да ни зарадва?

Ако чакате на 5 април цикъл, няма как да сте имали овулация на 14 март, освен ако нямате проблем с ЛФ. Тя е средно 14 дена т.е Ов+14 дена= ден на следващ цикъл....про вас 14 овулация+14 Лф=28 март дата на цикъл, реално имате закъснение и може да направите тест за Бременност. Късмет!

# 14
  • Мнения: 1 842
Всеки менструален цикъл се състои от три фази: десквамативна (менструация), пролиферативна (фоликуларна) и секреторна (лутеинова).

           Менструация-дни на кървене
  +      Фоликулярна- овулация
           Лутеинова- 12-14 дена средно
         -----------------------------------------------------
          Менструален цикъл


+ тест за бременност имаме в последна фаза, след имплантация /6-10 дена/, след имплантация от 24 -48 часа се появява хормона в кръвта, след това в урината.

# 15
  • София
  • Мнения: 12 518
Цикъл 1 седмица няма, нито има овулация, продължаваща с дни.
Явно или много хора проспиват часовете по биология в училище, или масово обърнаха тази тема на подигравка с хората, даващи съвети и с тези, които наистина имат нужда от помощ.
Не може през 2 поста да пишем подробни обяснения за елементарни неща, които следва една жена да знае още на етап преди първата менструация и веднага след това да се задават въпроси в стил втори клас.

# 16
  • Мнения: 51
Овулацията е от 20.03 по погрешка съм записала 14.03.

# 17
  • Мнения: 388
Здравейте момичета. Имам питане. Писах и в др тема ,но май мястото не е там .Имам дължина на цикъл 29-30 дни . Начало на цикъла 3 март . Дължина на кървенето 7 дни. На 20 март засечена овулация с тестове. На 18 започнат дуфастон по 2 т. На ден предписан от лекар. Дуфастон го приемам за 3 -ти месец. Попринцим всеки месец след спирането на 3 ден ми идва. Този месец не ми дойде на 3 ден. Съответно имахме опити когато засякох ОВ и на 30 март направих тест за бременност беше отрицателен. Въпроса ми е възможно ли е да е било рано за тест и да не е отчел правилно или да продължавам да си чакам . Благодаря

# 18
  • Мнения: 4 838
Здравейте момичета. Имам питане. Писах и в др тема ,но май мястото не е там .Имам дължина на цикъл 29-30 дни . Начало на цикъла 3 март . Дължина на кървенето 7 дни. На 20 март засечена овулация с тестове. На 18 започнат дуфастон по 2 т. На ден предписан от лекар. Дуфастон го приемам за 3 -ти месец. Попринцим всеки месец след спирането на 3 ден ми идва. Този месец не ми дойде на 3 ден. Съответно имахме опити когато засякох ОВ и на 30 март направих тест за бременност беше отрицателен. Въпроса ми е възможно ли е да е било рано за тест и да не е отчел правилно или да продължавам да си чакам . Благодаря

На 20ти овулацията ли е била, или положителният тест? Възможно е още да е рано, както и е възможно да не сте бременна.

# 19
  • Мнения: 1 842
Dufaston на 18 март, засечен+ овулация на 20 март, т/е настъпила е уж на 21/22, но дуфастон преди овулация/датата/ я подтиска, говорете с ДОК, реално трудно ще се забременее с подтискане на овулация. След спиране на дуфастон до 10 дена е нормално да дойде кървенето, т.е от 1 до 10 дена закъснение е в норма. Късмет


Дуфастон се започва 1-2 дена след доказана МИНАЛА овулация, ако се цели забременяване..

# 20
  • София
  • Мнения: 12 518
Започване на прием на прогестеронови препарати (в случая Дуфастон) преди доказаната овулация действа противозачатъчно. Обикновено тези препарати се почват 3-4 дни след овулацията.

# 21
  • Мнения: 388
Здравейте момичета. Имам питане. Писах и в др тема ,но май мястото не е там .Имам дължина на цикъл 29-30 дни . Начало на цикъла 3 март . Дължина на кървенето 7 дни. На 20 март засечена овулация с тестове. На 18 започнат дуфастон по 2 т. На ден предписан от лекар. Дуфастон го приемам за 3 -ти месец. Попринцим всеки месец след спирането на 3 ден ми идва. Този месец не ми дойде на 3 ден. Съответно имахме опити когато засякох ОВ и на 30 март направих тест за бременност беше отрицателен. Въпроса ми е възможно ли е да е било рано за тест и да не е отчел правилно или да продължавам да си чакам . Благодаря

На 20ти овулацията ли е била, или положителният тест? Възможно е още да е рано, както и е възможно да не сте бременна.

На 19 март положителен тест. Относно дуфастон ,лекар ми е казал така да го приемам.

# 22
  • Мнения: 1 842
ми виж в листовката, виж из нета...инфо много, докторите и те грешат...ако целите забременяване, се консултираите д руг доктор или фертилен специалист, ако идеята е друга  си слушайте доктора...може ви доктора е сгрешил...

# 23
  • Мнения: 388
ми виж в листовката, виж из нета...инфо много, докторите и те грешат...ако целите забременяване, се консултираите д руг доктор или фертилен специалист, ако идеята е друга  си слушайте доктора...може ви доктора е сгрешил...

Видяла съм из нета и в листовката ,благодаря Ви за информацията . Въпроса беше друг не за дуфастон. Малко по спокойно Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 12 518
Докторът е определил ден, но явно не е преценил, че цикълът ти е 30 дни, а е смятал за 28. Гадая в случая, но най-добрият начин е при прием на прогестеронови препарати с цел поддържане на лутеалната фаза, да се започва след проследяване на овулацията на ехограф.
Докато започваш дуфастона преди овулация, няма да забременееш. Прочети си листовката и ще разбереш.

# 25
  • Мнения: 1 842
Цитат
Въпроса ми е възможно ли е да е било рано за тест и да не е отчел правилно или да продължавам да си чакам . Благодаря

Защо по-спокойно?! Не ви нападам, нищо опитвам се да ви помогна, но вие се засягате..+ тест се появява след имплантация, при вас се подтиска дори още овулацията, няма как да имате + тест за бременност, освен ако не сте си засекли правилно овулацията, положителен тест за овулация, не показва наличие на такава, че се случва отчита ЛФ хормон/пика/.

Щом имате доверие на лекаря и се опитвате да получите + тест за бременност и МУ вярвате, звънете и го попитайте....рано ли ви е за тест....с подтисната овулация.

# 26
  • Мнения: 388
Цитат
Въпроса ми е възможно ли е да е било рано за тест и да не е отчел правилно или да продължавам да си чакам . Благодаря

Защо по-спокойно?! Не ви нападам, нищо опитвам се да ви помогна, но вие се засягате..+ тест се появява след имплантация, при вас се подтиска дори още овулацията, няма как да имате + тест за бременност, освен ако не сте си засекли правилно овулацията, положителен тест за овулация, не показва наличие на такава, че се случва отчита ЛФ хормон/пика/.

Щом имате доверие на лекаря и се опитвате да получите + тест за бременност и МУ вярвате, звънете и го попитайте....рано ли ви е за тест....с подтисната овулация.
Дуфастон ми е назначен от Д-р Минев и лично той ме уверяваше ,че не подтиска ОВ въпреки въпросите ми защо толкова рано след като винаги засичам ОВ на 18-19 ден . Относно доверия -наоатила съм си здраво и доверие трудно имам. Относно това ,че ме пращате да попитам лекаря си - да утре съм на преглед при друг ,но и аз исках да чуя и д-р мнение . Благодаря за вашите отговори.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Цитат
Въпроса ми е възможно ли е да е било рано за тест и да не е отчел правилно или да продължавам да си чакам . Благодаря

Защо по-спокойно?! Не ви нападам, нищо опитвам се да ви помогна, но вие се засягате..+ тест се появява след имплантация, при вас се подтиска дори още овулацията, няма как да имате + тест за бременност, освен ако не сте си засекли правилно овулацията, положителен тест за овулация, не показва наличие на такава, че се случва отчита ЛФ хормон/пика/.

Щом имате доверие на лекаря и се опитвате да получите + тест за бременност и МУ вярвате, звънете и го попитайте....рано ли ви е за тест....с подтисната овулация.
Дуфастон ми е назначен от Д-р Минев и лично той ме уверяваше ,че не подтиска ОВ въпреки въпросите ми защо толкова рано след като винаги засичам ОВ на 18-19 ден . Относно доверия -наоатила съм си здраво и доверие трудно имам. Относно това ,че ме пращате да попитам лекаря си - да утре съм на преглед при друг ,но и аз исках да чуя и д-р мнение . Благодаря за вашите отговори.
Бихте ли споделили, какво каза другия лекар за дуфастона и О - подтиска ли или не, че ми стана интересно как лекар ще увереява, че дуфастон не подтиска О.

# 28
  • Мнения: 696
На мен също ми предписаха дуфастон от ден 16ти на цикъла, въпреки че споделих как последния ми цикъл е бил 30 дни. АГ каза, че няма проблем, но аз не я послушах и не го пих. В този месец забременях. Аз също знам, че подтиска овулацията, но защо наистина го предписват преди нея?
Моля споделете наистина какво е казал и другия лекар, интересно ми е.
Логиката ми ме кара да смятам, че е грешно да се приема прогестерон преди О. защото нормално в организма прогестерона се увеличава СЛЕД О.

# 29
  • Мнения: 388
Момичета ,дойде ми точно на 30 ден както преди да започна дуфастон си ми беше цикъла. Отговора на другия лекар беше ,че било спорен въпроса ,но правилно било да се предписва след овулация . От този месец забравям за дуфастон. Благодаря на всички за отговорите.

# 30
  • Мнения: 3
Здравейте имах полов акт на 24.03 това беше последния ден от цикъла тоест четвърти ден след седмица имах зацапване кафеникаво на цвят,2 ,дни след това правих тест излеЗе отрицателен,овулацията ми беше на 04.04,а сега имам всички симптоми ,та въпроса ми е кога мога пак да направя тест ?

# 31
  • Мнения: 17
Здравейте имах полов акт на 24.03 това беше последния ден от цикъла тоест четвърти ден след седмица имах зацапване кафеникаво на цвят,2 ,дни след това правих тест излеЗе отрицателен,овулацията ми беше на 04.04,а сега имам всички симптоми ,та въпроса ми е кога мога пак да направя тест ?

Здравейте, според мен няма как 4 дни след овулация, да имате симптоми.Още не е настъпила имплантация. Изчакайте си закъснението и тогава правете тест.

# 32
  • Мнения: 4 838
Здравейте имах полов акт на 24.03 това беше последния ден от цикъла тоест четвърти ден след седмица имах зацапване кафеникаво на цвят,2 ,дни след това правих тест излеЗе отрицателен,овулацията ми беше на 04.04,а сега имам всички симптоми ,та въпроса ми е кога мога пак да направя тест ?

Няма как овулацията да ви е била на 4,а да сте забременяла на 24.

# 33
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте имах полов акт на 24.03 това беше последния ден от цикъла тоест четвърти ден след седмица имах зацапване кафеникаво на цвят,2 ,дни след това правих тест излеЗе отрицателен,овулацията ми беше на 04.04,а сега имам всички симптоми ,та въпроса ми е кога мога пак да направя тест ?
На какво точно имаш симптоми, освен на невежество? Я  прочети малко как функционира организмът ти, научи кое е цикъл и кое менструация, както и че за забременяване е нужна овулация. Със секс 11 дена преди нея - няма как да забременееш и да искаш. Айде няма да питам как я изчисли, вероятно е с приложението на телефона, но да речем, че горе-долу е била около 4-ти.

# 34
  • Мнения: 1 842
24ти е бил 4 ден от кървенето аз така го разбирам, кървенето е 4 дена, правила секс.след една седмица имала зацапване т.е 4+7=11 ден има зацапване/ може да е било овулационно зацапване или остатък неизчистен от кървенето/.
Така написано е малко заблуждаващо кое кога е станало.

# 35
  • Мнения: 1 457
Здравейте ,дами.Ако си направя тест за бременност 2 седмици след ,като сме започнали опитите дали тестът ще го отчете или е рано? Все още не ми е закъснявало.Опитите започнаха този месец на 17-ти ,точно когато ми приключи цикъла.
Къде е казала авторката, че пие противозачатъчни, защото прочетох такова мнение от потребител...?🤔

# 36
  • Мнения: 4 838
Здравейте ,дами.Ако си направя тест за бременност 2 седмици след ,като сме започнали опитите дали тестът ще го отчете или е рано? Все още не ми е закъснявало.Опитите започнаха този месец на 17-ти ,точно когато ми приключи цикъла.
Къде е казала авторката, че пие противозачатъчни, защото прочетох такова мнение от потребител...?🤔

В друга тема е писала. Може да се види в мненията й.

# 37
  • Мнения: 3
Здравейте! Правим опити за бебе, последната ми овулация беше на 12.04 (засечена с тестове) , 8 дни след това получих кафеникаво зацапване, не обилно, придружено със леки спазми в долната част. Казах си , дори и да е имплантационно зацапване, няма как да знам със сигурност, категорично е рано за тест, бях сигурна, че ще покаже отрицателен резултат и ще се разочаровам. Редно е да изчакам закъснение на М и тогава да направя тест...да, но не се стърпях на 22.04 (снощи) ме човъркаше от вътре и направих тест бледа втора черта, което ме накара и днес сутринта с първа сутрешна урина да повторя, появи се втора по-ясно изразена черта. Знам, че няма как да позитивира теста без да има наличие на хормона ЧХГ, но ми се струва прекалено рано за да го отчете. Какво е вашето мнение? Не  смея да се зарадвам....[/img]

# 38
  • London
  • Мнения: 580
Liliya7, честито !
Първия ми позитивен тест беше точно 8 дни след доказана О. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4 838
Аз снимката не я виждам, но не е прекалено рано да отчете тест 11 дни след овулация.
Препоръчва се на един ден закъснение, за да е достоверен резултатът, но и няколко дни по-рано също може да отчете.
Имплантацията се случва около 7ми ден и ЧХГ започва да расте, явно при вас бързо е пораснало и тестовете отчитат. Успех!

# 40
  • Мнения: 3
Аз снимката не я виждам, но не е прекалено рано да отчете тест 11 дни след овулация.
Препоръчва се на един ден закъснение, за да е достоверен резултатът, но и няколко дни по-рано също може да отчете.
Имплантацията се случва около 7ми ден и ЧХГ започва да расте, явно при вас бързо е пораснало и тестовете отчитат. Успех!
Да , запозната съм и съм напълно съгласна с вас, точно затова съм объркана.

# 41
  • Мнения: 4 838
Ами вече от няколко дни расте хормонът, нищо объркващо няма, нормално е да отчете тестът.

# 42
  • Мнения: 36
Здравейте искам да попитам ако някой е по наясно единствено след закъснение на цикъл ли мога да си направя тест за бременност за да е актуален резултата му? И евентуално ако не колко най рано след овулацията мога да го направя?

# 43
  • Мнения: 1 842
Здравейте искам да попитам ако някой е по наясно единствено след закъснение на цикъл ли мога да си направя тест за бременност за да е актуален резултата му? И евентуално ако не колко най рано след овулацията мога да го направя?

Зависи от имплантацията на кой ден ще се случи, и дължина на ЛФ. При мен 10 ден след ОВ а уринарен 3 пъти е показвало +, но с тест с чувствителност 10 . Ако теста е с по-голяма чувствителност, трябва повече време.

# 44
  • Мнения: 17
Здравейте искам да попитам ако някой е по наясно единствено след закъснение на цикъл ли мога да си направя тест за бременност за да е актуален резултата му? И евентуално ако не колко най рано след овулацията мога да го направя?



Кръвен тест 12 дни след овулация, уринарен 14 дни.
За да си сигурна, един ден закъснение според мен би показало. Успех!! 🍀

# 45
  • Мнения: 36
Здравейте искам да попитам ако някой е по наясно единствено след закъснение на цикъл ли мога да си направя тест за бременност за да е актуален резултата му? И евентуално ако не колко най рано след овулацията мога да го направя?



Кръвен тест 12 дни след овулация, уринарен 14 дни.
За да си сигурна, един ден закъснение според мен би показало. Успех!! 🍀
благодаря много

# 46
  • Мнения: 106
Здравейте🙂 Аз съм със супер редовен цикъл! Винаги идва или на датата или ден по рано! Сега имам 3 дни закъснение , но имам и Пмс вече от няколко дни! Хем ме боли като пред цикъл, хем не ми идва! Вчера взех тест и беше отрицателен ! Чудя се възможно ли е да не е отчел или просто си закъснява с неясна причина?

# 47
  • Мнения: 4 838
На три дни закъснение трябва да отчете тестът.

# 48
  • Мнения: 8
Здравейте,и аз имам въпрос кога най-рано преди закъснението мога да направя тест
М.н (12.06) я очаквам
Опити от началото на месеца ову 7 дни

Последна редакция: нд, 30 май 2021, 15:56 от Maria.I’ve

# 49
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте,и аз имам въпрос кога най-рано преди закъснението мога да направя тест
М.н (12.06) я очаквам
Опити от началото на месеца ову 7 дни
в деня на (не)очакваната М. Какво е "ову 7 дни"?

# 50
  • Мнения: 8
Овулацията ми беше 7 дни

# 51
  • София
  • Мнения: 12 006
Овулацията ми беше 7 дни
Оле оле ConfusedJoyJoyJoy спри да се излагаш, научи елементарните функции на тялото си и тогава започни опити за бебе. О няма как да ти е 7 дена. Дори не си наясно какво аджеба ти показва приложението на телефона, въпреки, че е прекрасно описано и нарисувано, но явно и картинките не помагат при теб.

# 52
  • Мнения: 1 457
Овулацията ми беше 7 дни
Да не би да имате предвид, че е била преди 7 дни? 🤔😳

# 53
  • Мнения: 4 838
Не, че нещо, ама щом чака менструация на 12.06, то овулацията може да не е минала изобщо- никой от седемте дни 🤣

# 54
  • Мнения: 95
Здравейте, от 10 до 18 ден включително се постарахме и се надявам този път да е станало, цикъла ми е 29-31 дни, мога ли да направя престо края на тази седмица

# 55
  • Мнения: 4 838
Не, изчакайте поне 12 дни и си купете друга марка, а не Престо.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 725
Не схващам драмата с Престо Simple Smile При закъснения 3 дни и Престо и Шур чек отчетоха...

# 57
  • Мнения: 4 838
Да, при такова закъснение повечето тестове си отчитат съвсем вярно. Проблемът идва оттам, че жените тестват 6 дена преди менструация и им излизат втори черти, а после се чудят защо не са бременни. Има много примери назад в темата.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 725
И все пак не смятам, че е проблема в теста, а в нетърпението на жените. И Шур Чек да вземат нямат ли закъснение се съмнявам да отчете.

# 59
  • Мнения: 95
Сигурно много зависи от овулацията кога е била точно, аз усетих болка в десния яйчник и имх много цервикална слуз, нямам проблем с овулацията, а луко прокървяване овулаторно, което интересното е, че този месец липсва за първи път, а вече съм няколко дни след болката и цс, около 13-14 ден ги усетих, а днес е 18 ден. Искам да разбера по-рано ако е възможно, защото предните месеци ме тревожеше прокървяването и ми изписаха дуфастон от 16 ден този месец, но аз реших да не го пия докато не засека овулация. Правих тестове от 13 ден, на 15 излезна най-ярка черта, но го направих чак в 9 вечерта след доста вода и пишкане тъй като цял ден пътувах и нямаше как по-рано, след това чертичката на теста ставаше по-бледа, затова си мисля, че събота е биля ову на 16 ден, ще изчакам да станат 10 дни от 16ти и ще направя един тест за да попитам дали трябва да започна дуфастона

# 60
  • София
  • Мнения: 6 725
Сигурно много зависи от овулацията кога е била точно, аз усетих болка в десния яйчник и имх много цервикална слуз, нямам проблем с овулацията, а луко прокървяване овулаторно, което интересното е, че този месец липсва за първи път, а вече съм няколко дни след болката и цс, около 13-14 ден ги усетих, а днес е 18 ден. Искам да разбера по-рано ако е възможно, защото предните месеци ме тревожеше прокървяването и ми изписаха дуфастон от 16 ден този месец, но аз реших да не го пия докато не засека овулация. Правих тестове от 13 ден, на 15 излезна най-ярка черта, но го направих чак в 9 вечерта след доста вода и пишкане тъй като цял ден пътувах и нямаше как по-рано, след това чертичката на теста ставаше по-бледа, затова си мисля, че събота е биля ову на 16 ден, ще изчакам да станат 10 дни от 16ти и ще направя един тест за да попитам дали трябва да започна дуфастона
Аз също съм с изписан Дуфастон без кървене 10 дни след закъснение(понеже тогава ми беше прегледа). Предполагам, че при мен Дуфастон се е налагал по други причини, но все пак пак съм на мнение, че трябва да се изчака закъснение. И го казвам като жена с проблеми, операция преди забременяване и така. Със сигурност ако се налага да приемате Дуфастон лекарят ви ще ви го изпише. Успех

# 61
  • Мнения: 4 838
И все пак не смятам, че е проблема в теста, а в нетърпението на жените. И Шур Чек да вземат нямат ли закъснение се съмнявам да отчете.

Тестовете попринцип могат да отчетат и няколко дни преди менструация, но за най-сигурни резултати е добре да се изчака- иначе може да покаже отрицателен, а бременност да има.
Обаче при Престо се появяват явно често изпарителни черти, които заблуждават хората, че е положителен, което в доста неприятно.

# 62
  • Мнения: 15
Много се извинявам за въпроса, но ако цикълът ми варира от 26 до 32 дни, кога да почна да броя закъснението? 27ми или 33ти ден? На 27ми и 29ти ден правих тестове Фолиум и Surecheck, но не бяха с първа урина-отрицателни са. Днес ми е вече 30 ти ден, от 27мия ден имам усещането, че ми идва, но не идва. Тази седмица просто нямам възможност да ида за кръвен тест, затова ще се радвам да чуя мнението ви. Благодаря Simple Smile

# 63
  • Мнения: 95
Утре направи един със сутришна урина и успех

# 64
  • Мнения: 4 838
Закъснение се смята спрямо най-дългия ви цикъл.

# 65
  • Мнения: 54
В началото на нашите опити за бебе, от нетърпение реших да се доверя на Presto и съжалявам за което! 2 теста, 2 бледи втори черти и накрая Цикъл! От тогава си купувам само Sure check - поне за сега не ме е лъгал.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 725
Те не лъжат като имаш закъснение реално Simple Smile

# 67
  • Мнения: 14
Здравейте. Датите ми на менструация са :
19-24.05
15-19.06
9-12.07
Като през тези месеци не съм имала полов контакт. Не знам и кога ми е овулацията. Очакваните дати (по календара) за следваща менструация бяха 5-9.08 и не ми дойде. От 08.08 до 11.08 бях с приятеля ми и свършваше в мен. (Това е първия сексуален контакт от месеци) Менструация все още няма ,а е вече 16.08. Въпроса ми е дали има възможност да съм бременна ,тъй като четох много във форума и има такива случаи или си внушавам? Дали е рано за тест или преглед при доктор? Имам само леки болки долу в яйчниците. Благодаря предварително.

# 68
  • Мнения: X
Здравейте. Публикувам снимка на втория си тест за бременност. Датата на която трябва да ми дойде м.ц. е 04.10 от 08.09 съм в овулация. Вчера направих единия и днес сутринта с първата урина втория. Дали само аз виждам една много бледа чертичка?

# 69
  • София
  • Мнения: 12 518
Чертичка не виждам, но как така ще ти дойде на 04.10., а овулацията то е била на 08.09. Ако всичко ти е наред, овулацията трябва да е 14 дни преди следващата менструация, независимо колко е дълъг цикълът. Изчисленията ти ми се струват много объркани.

# 70
  • Мнения: 95
Имах същата чертичка вчера, почти незабележима и днес 2 напълно отрицателни теста, все още нямам цикъл, но сигурно ще ми дойде днес или утре
Здравейте. Публикувам снимка на втория си тест за бременност. Датата на която трябва да ми дойде м.ц. е 04.10 от 08.09 съм в овулация. Вчера направих единия и днес сутринта с първата урина втория. Дали само аз виждам една много бледа чертичка?

# 71
  • Мнения: X


Явно ме съм обяснила правилно. Препращам снимка на календара.

# 72
  • Мнения: 1 685
Според този календар овулацията Ви е днес Simple Smile

# 73
  • Мнения: X
Според този календар овулацията Ви е днес Simple Smile

Да. И аз така виждам,но 5 дни преди това пробваме всеки ден… и вчера и днес правих тест,на който днес видях мнооого бледа чертичка. Може би на снимката не се вижда или може би си внушавам. Вглъбила съм се явно. Ще продължаваме да опитваме…дано някой ден чуя добра новина,защото бебчо е желано и от двамата…

# 74
  • Мнения: 95
Няма как по време на овулация да имате положителен тест, няма имплантация дори, сега правете опити, тестове след 12 дни

# 75
  • Мнения: 1 685
Според този календар овулацията Ви е днес Simple Smile

Да. И аз така виждам,но 5 дни преди това пробваме всеки ден… и вчера и днес правих тест,на който днес видях мнооого бледа чертичка. Може би на снимката не се вижда или може би си внушавам. Вглъбила съм се явно. Ще продължаваме да опитваме…дано някой ден чуя добра новина,защото бебчо е желано и от двамата…
Според Вас колко дни след овулация трябва да се прави тест?

# 76
  • Мнения: 4 838
Положението е отчайващо...

# 77
  • София
  • Мнения: 12 518
В деня на овулацията да се чака положителен тест дори не е отчайващо, а трагично. И много показателно за образователното и здравното ниво на масовия българин.

Мирела, по време на овулацията става евентуално зачеването. Тя е с продължителност около 12 ч., а не няколко дни. След още 5-6 дни е имплантацията и чак след това започва да се отделя ЧХГ, който е хормонът на бременността и него улавят тестовете за бременност. Той започва да се отделя след имплантацията и му трябват поне 5-6 дни да се засече в кръвта и повече, за да се улови в урината. Затова кръвен тест се прави около 10-12 дни след доказана овулация, а уринарен се прави след 12-14 дни.
Явно от много вглъбяване си пропуснала поне да прочетеш как се случват нещата ако не си ги знаела от преди това.

# 78
  • Мнения: 95
Момичета и аз имам пореден въпрос. Днес ми е деня на мц, вчера имах една много бледа почти въображаема черта, днес отрицателен с първа урина. Цикъл няма, но имам температура 37.2 и отпадналост от няколко дни, болки в главата и се чувствам настинала. Цикъла ми е като часовник, работим за бебе вече 6м , приемам инофолик 2х1 тъй като имам ИР , не знам дали да се надявам този месец или вече да потърсим репродуктивен специалист. Хормоните са ми в норма, прогестерон 14.30 - точно с средата на референтни, уж имам нормално овулация на 15-16 ден

# 79
  • София
  • Мнения: 12 518
Христин, повтори теста утре с първа урина ако все още нямаш кървене.

# 80
  • Мнения: 1 842
ПОнякога тест за бременост с ниска чувствителност хваща овулация вместо реално каквото трябва да отчита. На мен ми се е случвало да объркам теста и вместо за овулация/мойте са сходни опаковки/ да направя за бременост и бам 2 черти..едната бледа разбира се....седя и си мисля, че трябва да съм в ПИК на хормона и с предстояща овулация и да е наситена а не бледа....поглеждам грешен тест...правя си за овулация този път излизат както трябва чертите, показва че предстой...та така сигурно и с тази дама с + тест за бременост по време на овулация.

# 81
  • София
  • Мнения: 12 006
Според този календар овулацията Ви е днес Simple Smile

Да. И аз така виждам,но 5 дни преди това пробваме всеки ден… и вчера и днес правих тест,на който днес видях мнооого бледа чертичка. Може би на снимката не се вижда или може би си внушавам. Вглъбила съм се явно. Ще продължаваме да опитваме…дано някой ден чуя добра новина,защото бебчо е желано и от двамата…
Ако си правила тест за интелигентност, може и да има мноого бледа чертичка Satisfied То бива бива, ама чак пък толкова необразованост?!!

# 82
  • София
  • Мнения: 6 725
Не вярвайте на календарите от тези приложения относно овулацията си. Има отделна тема и там всичко е обяснено. Най-добре да се следи с лентички за овулация или от гинеколог ако ви е трудно.

# 83
  • Мнения: 6
Според този календар овулацията Ви е днес Simple Smile

Да. И аз така виждам,но 5 дни преди това пробваме всеки ден… и вчера и днес правих тест,на който днес видях мнооого бледа чертичка. Може би на снимката не се вижда или може би си внушавам. Вглъбила съм се явно. Ще продължаваме да опитваме…дано някой ден чуя добра новина,защото бебчо е желано и от двамата…
Според Вас колко дни след овулация трябва да се прави тест?

Моите две черти ги видях на 13тия ден след д.г изчислената овулация ☺️ след 48часа повторих теста и тогава вече не беше бледа ами колкото контролната 🥰

# 84
  • Мнения: 36
Момичета Незнам дали съм в правилната тема предварително се извинявам. Пиша за съвет на 01.10 имах положителен резултат на тестовете за овулация месечния ми цикъл е 26 дена та се пада че на 16.10 трябва да ми дойде менструацията днес направих тест за бременност но резултата беше отрицателен знам че е рано и пише в упътванията че трябва да е ден след закъснение на менструацията (нетърпение да разбера имали го бебчо ) дали да се доверя на този резултат или все още има надежда за +?

# 85
  • Мнения: 4 838
Разбира се, че е възможно да сте бременна.
Затова на теста пише да се прави при закъснение, защото при прекалено ранно тестване, не може да се разчита на резултата.

# 86
  • Мнения: 36
Разбира се, че е възможно да сте бременна.
Затова на теста пише да се прави при закъснение, защото при прекалено ранно тестване, не може да се разчита на резултата.
не съм получила и такова имплантационо кървене все още и затова в мен стой някво разучарование.... че не се е получило 😔 и при кръвен тест дали ще покаже ?

# 87
  • Мнения: 4 838
Имплантационно кървене изобщо не е задължително да има, аз не съм имала, както и милиони други жени. Изчакайте поне 2-3 дни още и пуснете кръвен за най-сигурно, ако искате. Или си изчакайте закъснението.

# 88
  • Мнения: 1 457
Разбира се, че е възможно да сте бременна.
Затова на теста пише да се прави при закъснение, защото при прекалено ранно тестване, не може да се разчита на резултата.
не съм получила и такова имплантационо кървене все още и затова в мен стой някво разучарование.... че не се е получило 😔 и при кръвен тест дали ще покаже ?
Изчакайте поне седмица и направете кръвен.

# 89
  • Мнения: 36
Много ви благодаря

# 90
  • Мнения: 14
Здравейте! С моя приятел правим опити за бебе почти година. Днес ми е четвърти ден със закъснение. Цикълът ми е на 32-35 дни. Последният ми цикъл беше на 15-19.11.2021 Овулацията този месец по календар беше на 06.12. Седмица след О имах час при гинеколог, който ме прегледа, видя жълто тяло и потвърди, че е имало О. 3 дни преди закъснение направих тест- отрицателен, на втори ден от закъснение отново направих, отново е отрицателен. Имах ПМС, но без болки в гърдите, която друг път присъства. От днес вече нямам ПМС, но от два дни започнаха да ме болят гърдите. Кога да направя тест отново.. вече ме е страх и да правя.

# 91
  • Мнения: 1 842
дата за цикъл...или 1 ден закъснение може да направите тест.

# 92
  • Мнения: 14
дата за цикъл...или 1 ден закъснение може да направите тест.
На 20-ти трябваше да ми дойде. На 21-ви вечерта направих теста и беше отрицателен.

# 93
  • София
  • Мнения: 12 006
дата за цикъл...или 1 ден закъснение може да направите тест.
На 20-ти трябваше да ми дойде. На 21-ви вечерта направих теста и беше отрицателен.
Toлкова рано е хубаво тестът да се прави сутрин с първа проба. След това се разрежда хормонът.

# 94
  • София
  • Мнения: 12 518
Тестът се прави сутрин след ставане, за да е сигурно, че поне 4-5 ч. не си ходила до тоалетна и не си пиша течности.

# 95
  • Мнения: 14
Благодаря Ви..,но за жалост ми дойде..поредното разочарование. Сега на третия ден от цикъла ще пускам хормонални изследвания.

# 96
  • Мнения: 28
Прм ми беше на 8.12, като винаги ми идва като по часовник на 25тия ден , от 12.12 всеки ден бебеправене , като от 15.12 следя с тестове О , като с тест я показа на 19.12. . Днес правих тест престо и е отрицателен , кога да направя отново ? ( знам , че много са недоволни от престо , но с тях разбрах за бременноста със синът ми ).

# 97
  • Мнения: 1 050
На 19.12 е бил пика на хормона ЛХ, след това овулацията настъпва от 12 до 24 ч. Т.е. самата овулация вероятно е била на 20.12. Имплантацията е между 7 и 12 ден след овулация. Днес е 27.12, седем дни след О, демек е рано за тест. Направете пак поне след седмица, а най-добре изчакайте закъснение.
Прм ми беше на 8.12, като винаги ми идва като по часовник на 25тия ден , от 12.12 всеки ден бебеправене , като от 15.12 следя с тестове О , като с тест я показа на 19.12. . Днес правих тест престо и е отрицателен , кога да направя отново ? ( знам , че много са недоволни от престо , но с тях разбрах за бременноста със синът ми ).

# 98
  • Мнения: 28
На 19.12 е бил пика на хормона ЛХ, след това овулацията настъпва от 12 до 24 ч. Т.е. самата овулация вероятно е била на 20.12. Имплантацията е между 7 и 12 ден след овулация. Днес е 27.12, седем дни след О, демек е рано за тест. Направете пак поне след седмица, а най-добре изчакайте закъснение.
Прм ми беше на 8.12, като винаги ми идва като по часовник на 25тия ден , от 12.12 всеки ден бебеправене , като от 15.12 следя с тестове О , като с тест я показа на 19.12. . Днес правих тест престо и е отрицателен , кога да направя отново ? ( знам , че много са недоволни от престо , но с тях разбрах за бременноста със синът ми ).
А тези ранните , които се водят до 7 дни преди закъснението , защо не отчитат ?

# 99
  • Мнения: 1 050
В повечето случаи е рекламен трик 😉
При стандартен цикъл 28 дни, при стандартна лутеална фаза 14 дни и при имплантация на 7ми ден след овулация и чувствителност на теста 10 евентуално би могло да отчете 7 дни преди цикъл. Но при всички жени фазите са различни, варират границите на периодите. При мен например лутеалната фаза не е 14 дни, а 12 или 13, цикъла ми е 25-26 дни и т.н. Имплантацията може да се случи както на 7ми ден, така и на 10, или пък на 12ти ден. След това започва отделянето на хормона ЧХГ, който тестовете засичат. Тъй че всичко е много относително и индивидуално.
На 19.12 е бил пика на хормона ЛХ, след това овулацията настъпва от 12 до 24 ч. Т.е. самата овулация вероятно е била на 20.12. Имплантацията е между 7 и 12 ден след овулация. Днес е 27.12, седем дни след О, демек е рано за тест. Направете пак поне след седмица, а най-добре изчакайте закъснение.
Прм ми беше на 8.12, като винаги ми идва като по часовник на 25тия ден , от 12.12 всеки ден бебеправене , като от 15.12 следя с тестове О , като с тест я показа на 19.12. . Днес правих тест престо и е отрицателен , кога да направя отново ? ( знам , че много са недоволни от престо , но с тях разбрах за бременноста със синът ми ).
А тези ранните , които се водят до 7 дни преди закъснението , защо не отчитат ?

# 100
  • Мнения: 3
Здравейте момичета . Днес ми е 2 ден от закъснението на МЦ .. Направих си тест на Sure check вижда ми се бледа втора черта. Според вас дали има нещо и след колко дни да си направя още един за по - сигурно . МЦ е редовен на 28 дни .

# 101
  • София
  • Мнения: 6 725
Този ми изглежда невалиден обаче. Направете нов.

# 102
  • Мнения: 3
Този ми изглежда невалиден обаче. Направете нов.
Благодаря за бързия отговор.

# 103
  • Мнения: 28
Днес трябваше да ми дойде цикъла , положителен ли е ? Притеснявам се , ме сутринта имах кафяво зацапване, на обяд го правих , вчера също имам шуър чек писалка положителен , сега имам слабо при забърсване , но розова кръв Sad

# 104
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен! Аз съм с 8 дни закъснение на цикъл и 15-ти ден от половия акт! Не съм била в овулация, поне според мен и календара ми!Направих си няколко домашни теста, но всилки са отрицателни! Според Вас мога ли да се доверя на кръвен тест в този момент? Предварително благодаря

# 105
  • Мнения: 1 457
Александра, най-добре отидете на лекар. Изглежда положителен, но най-точно показва кръвния. Диди, струва ми се рано с осемдневно закъснение уринарен тест да отчете. След два-три дни бих направила кръвен. При мен на десети ден след трансфер на ембриони показа високо ЧХГ.

# 106
  • Мнения: 4 838
Аз ли нещо не разбирам? Как така ще е рано за уринарен или кръвен тест на 8 дни закъснение?
Че то даже няколко дни преди менструацията хващат, какво остава на 8 дни закъснение?

# 107
  • Мнения: 1 457
Аз ли нещо не разбирам? Как така ще е рано за уринарен или кръвен тест на 8 дни закъснение?
Че то даже няколко дни преди менструацията хващат, какво остава на 8 дни закъснение?
Те може и на пети ден да покажат, но не са 100% сигурни. Затова я съветвам да си направи кръвен. Нещо лошо да съм казала?

# 108
  • Мнения: 1 685
Аз ли нещо не разбирам? Как така ще е рано за уринарен или кръвен тест на 8 дни закъснение?
Че то даже няколко дни преди менструацията хващат, какво остава на 8 дни закъснение?
Те може и на пети ден да покажат, но не са 100% сигурни. Затова я съветвам да си направи кръвен. Нещо лошо да съм казала?
Не, но казахте това:
Диди, струва ми се рано с осемдневно закъснение уринарен тест да отчете.
което не е вярно и може да заблуди някой. За закъснение говорим.

# 109
  • Мнения: 4 838
Лошо не сте казала, но неправилно да.
В инструкциите на тестовете си пише да се направят на един ден закъснение, но всъщност често отчитат и преди това.
Вие казвате, че 8 дни закъснение е рано, не е, даже е късно. На 10 дни закъснение ЧХГ вече отива към 1000 и може да се види даже на ехограф, абсурд уринарен тест да не отчете такова ЧХГ! Освен това съветът ви е да изчака още няколко дни за кръвен тест? Освен да изчака още месец за по-сигурно?
То й е време на жената да ходи на преглед за установяване на бременност (макар че сигурно няма такава, щом има отрицателни тестове), вие  казвате, че било рано да отчете.

# 110
  • Мнения: 1 457
Нямам намерения да навлизам в обяснителен режим. На 10-и ден моето ЧХГ беше много под 1000, резултатът е успешна бременност. Стойностите на ЧХГ е нещо толкова индивидуално за всяка бременност. Исках да кажа, че аз лично на уринарни тестове вяра нямам. Жената пита дали може да се довери на кръвен и аз й го препоръчах. Точка на безсмислената дискусия.

# 111
  • Мнения: 4 838
Да, индивидуални са стойностите. Но май не можете да вникнете в написаното.
Дискусията не е безсмислена, не знам защо се противопоставяте толкова на твърдението, че 8 дни закъснение не е рано за тест. Това всеки го знае.
При положение, че вие сте имала положителен тест на 10ти ден от трансфер, защо казвате на авторката да изчака около 25 дена от овулацията, за да направи кръвен тест ( около 14 дена от предполагаемата овулация, плюс 8 дена закъснение досега и вие й казвате да изчака още 2-3 дни)? Къде е логиката?

Вие май говорите за съвсем различно нещо!
На вас на 10ти ден от ТРАНСФЕР ЧХГ е било много под 1000 и това е нормално. На 10 ден ЗАКЪСНЕНИЕ  ЧХГ вече би трябвало да е горе-долу толкова, може и по-малко да е, но няма да е недостатъчно за кръвен или уринарен тест.

# 112
  • Мнения: 7
Рано ли е за тест ? Възможно ли е този 10 дни след акта да е бил лъжливо отрицателен?

Моят случай.

Момичета, на този етап на съм планувала бременност, този месец се пазихме с метода на pull out т.е извън, оказва се повреме на фертилните ми дни. Днес съм в 4ти ден закъснение, имам симптоми на ПМС, пробождане в яйчниците, леки такива, странно чувство в стомаха като напрежение, правих тест бърз 10 дни след акта, в който се съмнявам, че е възможно нещо да е станало - беше негативен, нямам изострено напрежение в гърдите, цикъл - последните месеци редовен , макс на 28 дни, имам голям апетит, имам ли повод за притеснение според Вас? Помагайте 🙏 Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт