Кралски работи и клюки - април 2021

  • 135 754
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 7 853
Да не забравяме, че беше съобщено за един спонтанен аборт при Мегън (нямам идея в кой месец), така че сегашната и бременност ще се пази внимателно.

# 646
  • Мнения: X
Бабет щяла да има 8 дневен период на траур през който няма да поема никакви ангажименти. По-рано някъде четох че траурът за РФ-то без публ ангажименти щял да е до края на април, чудно кое е вярно.

# 647
  • Някъде там
  • Мнения: 16 026
Жена с първа лека бременност в седми месец, без  други видими причини пречещи на пътуването, с  един лекуващ лекар, пътуваща  за празник, свързан с бебчето ѝ.
Жена с втора бременност(без да знаем как протича) в 7-8 ми месец след спонтанен аборт, по време на световна пандемия, с друг лекуващ лекар и желаеща да пътува за погребение.
Няколко разлики...


В четвъртък ще обявят списъка за погребението, тогава ще видим кой ще присъства. Подробно какво ще се случва по минути го има в линка който пуснах.
Ани в сайта на КС ги има подробностите за траура.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 23:01 от daviz

# 648
  • Мнения: 15 459
Жена с първа лека бременност в седми месец, без  други видими причини пречещи на пътуването, с  един лекуващ лекар, пътуваща  за празник, свързан с бебчето ѝ.
Жена с втора бременност(без да знаем как протича) в 7-8 ми месец след спонтанен аборт, по време на световна пандемия, с друг лекуващ лекар и желаеща да пътува за погребение.
Няколко разлики...

С това съм напълно съгласна. Най-вече след спонтанния аборт. Не й е необхдоми стрес точно в момента. И не само заради погребението, но и самото й присъствие в кралството, сред цялото кларско семейство ще я натовари изключително много според мен.

# 649
  • Мнения: X
Това за 8те дни го видях в един ютюб клип, където се изказват явно поредните кралски ''експерти'' и се зачудих но щом в сайта е пуснато официално, значи ще е до края на април.

# 650
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Британският премиер Борис Джонсън няма да присъства на погребението на съпруга на кралица Елизабет II, принц Филип. Това съобщи телевизия Sky News. Медията се позова на изявление от "Даунинг стрийт" 10.

Поради ограничения заради коронавируса само 30 души могат да присъстват на церемонията, така че премиерът няма да отиде на събитието, за да освободи място, предава news.bg.

"Премиерът иска да действа изцяло по най-добрия начин за кралското семейство и следователно няма да присъства на погребението в събота, за да могат колкото се може повече членове на семейството да го направят", каза говорителят на правителството.

# 651
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Като жени сами знаете, че всяка бременност е различна. Ако първата е била ок, сега може да не е и както вече се каза и в условията на пандемията съвсем.
Защо да не му е мъчно на Хари, изобщо не знаем каква е комуникацията със семейството му все пак и в частност с баба му и дядо му.
Когато баба ми не беше добре нямаше как да пътувам за БГ, не успях и за погребението, нека не съдим прибързано никого.

# 652
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
Някъде по-назад видях едно писмо до Елизабет по повод смъртта на Филип с обръщение: "Скъпа лельо Лилибет", май от Летисия и Фелипе беше.
Те имат ли някаква далечна роднинска връзка? Стана ми интересно защо е това толкова мило и неофициално обръщение към нея.

# 653
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Майка му на Филип-София е гръцка принцеса, братовчеди са, явно са си и близки...
От уики - бащата на София гръцка/испанска е бил първи братовчед на принц Филип.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 23:52 от barfly

# 654
  • Мнения: X
Някъде по-назад видях едно писмо до Елизабет по повод смъртта на Филип с обръщение: "Скъпа лельо Лилибет", май от Летисия и Фелипе беше.
Те имат ли някаква далечна роднинска връзка? Стана ми интересно защо е това толкова мило и неофициално обръщение към нея.
Помня клипче на Виктория и семейство които поздравяваха Маргрете за рд със скъпа лельо Дейзи.

# 655
  • Мнения: 2 269
Всички са роднини. Произлизат от Кобург, Сакс и Гота.

# 656
  • Мнения: 9 616
Бащата на принц Филип и дядото на София Испанска са братя.

От там нататък:
Филип и Павлос, бащата на София са първи братовчеди.
Чарлз и София са втори братовчеди
Фелипе и Уилям трети братовчеди
Леонор и Джордж четвърти

# 657
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Всички са роднини. Произлизат от Кобург, Сакс и Гота.
Не е точно така, по-скоро родинството им е от Кристиян девети Датски, наричан “дядото на Европа”.

# 658
  • Мнения: 9 616
Тук става дума за кралски особи и далеч по-различни възможности, от тези на простосмъртните.
Пътуването през океана отнема същото време и на синьокръвни и на червенокръвни. Wink
Суетнята и тежката атмосфера около едно погребение също не подбира по титли.
Смъртта сама по себе си е еднаква при всички хора и създава идентични емоции при живите.

# 659
  • Down south
  • Мнения: 7 667
Пътуването през океана може да бъде, както дълго, хаотично и натоварващо, така и леко, бързо и неусетно. Все пак живеем в 21 век.
Опции има. Особено за някои.
Нека не се залъгваме, че призмата е една и съща.
Не е! Факт!

Общи условия

Активация на акаунт