Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Кога се отразяват ЗО в системата на НАП

• 801
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Лихви може и да има, но месецът излиза осигурен, ако е погасена главницата по него. Ако искаш на лични можем да си премерим опита.

# 16
brumm
няма какво да си меря на лични с теб. Осигурявам се от много години сама и съм убедена в написаното от мен.

# 17
  • София
Когато се внесе сума, тя погасява главниците първо. Лихвите нямат отношение към отразяване на плащането на месеца, т.е. дори и да кма лихва за някой месец, ако главницата е платена, месецът би се считал за платен.
Това не е вярно. Дори и 0.01лв. да е лихвата и да е внесена главницата, месеца се води като неосигурен.
Лично съм си внасяла само главниците. И съм била здравно осигурена. Ако е имало някаква промяна, преди година и половина нямаше.
И при мен е така. Внесох главниците. Веднага ми направиха проблем. Въпреки подадената декларация и описанието, те решили да си погасяват лихви, каквито и където са намерили. “Любезничко” им обясних, че тяхното няма да мине. И така след петнайсетина обаждания “кое от кое по-любезни” ги оправиха. Винаги опитват и ако мине.

# 18
Всъщност проблемът в подобна ситуация е, че внесените суми се разпределят автоматично по заложен алгоритъм. Но, след като сте подали заявление с описание какво и къде желаете да бъде погасено, то бива обработвано от служител и сумите се "свързват" с посочените от вас задължения. Затова не става веднага, затова и се налага да позвъните. Да, досадно, тромаво и бавно е, за съжаление.

# 19
  • София
Т.е. проблем е заложеният алгоритъм, а не тези, които го прилагат, когато трябва да приложат друг? И ако за някои можем да се обадим и да се позабавляваме, да видим докъде може да стигне наглостта и накрая ясно да си заявим претенциите, то при други номерът с “компютъра го прави тъй” минава.

# 20
Когато се внесе сума, тя погасява главниците първо. Лихвите нямат отношение към отразяване на плащането на месеца, т.е. дори и да кма лихва за някой месец, ако главницата е платена, месецът би се считал за платен.

точно това ми обясниха, когато успях да се свържа с тях петък късно следообяд.
само, че не можаха да ми отговарят защо моите все още се отразяват в системата като неплатени. казаха ми да се обадя отново, избирайки този път друга опция от менюто. но отново след чакане никой не се включи. оставих за понеделник да звъня. обаче събота предиообяд проверих отново и вече зо бяха отчетени. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт