Дистанционно обучение за учениците-Teмa 17 /Април 2021/

  • 41 286
  • 1 249
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 19 294
Не разбирам цитата от статията. Хем се нуждаят от училища и градини, за да общуват, което предполага, че те не са работили, за да го казва, хем обаче в темата се писа, че не са спирали да работят. Не съм проверявала, но сигурно е така. Та, нещо в статията или не е преведено, както трябва, или човекът говори неточности, или не са работили градини и училища.

А иначе у нас специално не мисля, че е имало някакъв локдаун, сравним с тези в Европа.

# 1 171
  • София
  • Мнения: 12 094
Не разбирам цитата от статията. Хем се нуждаят от училища и градини, за да общуват, което предполага, че те не са работили, за да го казва, хем обаче в темата се писа, че не са спирали да работят. Не съм проверявала, но сигурно е така. Та, нещо в статията или не е преведено, както трябва, или човекът говори неточности, или не са работили градини и училища.

А иначе у нас специално не мисля, че е имало някакъв локдаун, сравним с тези в Европа.
Спирали са, но за доста по-кратко, там е по региони. Във Франция спряха сега за 3 седмици, в Англия за 2 месеца. Такова спиране като у нас има само в някои щати в САЩ и то за някои класове. Там си имат и традиции в хоумскулинга, та е различно.

А иначе по други мерки у нас е ясно, че са най-меки мерките. Въпрос на приоритети. Според мен, разумни бяха онези, които ограничиха повече възрастните, отколкото децата, макар и там децата да са пострадали. Децата страдат от смяна на жилище, училище, развод, болест и смърт в семейството, та ми е чудно как някой си представя, че изобщо няма да пострадат от една година пандемия. Дори само стреса да сложим и неяснотите е достатъчно, вече като добавим страх за близките, иди ми дойди ми на училище, не може да се спортува, да се празнува рожден ден и  прочее, съвсем.

Пак казвам, всеки е свободен да твърди, че на неговото дете такива неща не се отразяват и не са се отразили. Като цяло се отразяват обаче. Като се знае може да се компенсира, да се говори с тия деца най-малкото. Иначе не знам.

# 1 172
  • Русе
  • Мнения: 11 918
В Германия в някои области за доста дълго бяха спряли. В наборната тема така сподели едната от германските майки. Сравнявахме, че бяха насъбрали повече неприсъствен период.Но пък нашине са 17-18 годишни и може и при тях да има селективно спиране.
  Разбира се че се отразява. За някои ,особено за по-малките ученици, училището е най-достъпната социална среда, не съм казала идеална, но е отражение на реалната, в която рано или късно ще попаднат. Затова и спирането при нас беше ориентирано към по-големите за да имат възможност малките да посещават повече. Като и при нас интензитетът на спиране не беше еднакъв за различните области, а следваше регионалната епидемиологична обстановка. Имаше периоди, когато в едни области бяха спрели, но в други - не. Да не забравяме, че родната здравна система е доста деликатна. На места работи единствено благодарение на голяма част от родните лекари, които бих казала доброволно поеха  допълнителни тежести. Спиранията и затварянията са по-скоро за да успява да поема нарасналия брой заболели.
    Март и април заболяевостта и смъртните случаи скочиха драстично. Допускам и с тръгването на училище по-масово в края на февруари, началото на март. Дано тази тенденция да се успокои и да отбележим ръст в създаването на имунитет по един или друг начин. Така евентуално би могло май-юни нещата са нормализират.

# 1 173
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
В Германия детските градини и училищата работиха до 16ти декември, после от края на февруари тръгнаха отново децата от 1-6ти клас, но класът e разделен на две и се редуват по различни схеми. При синът ми са на седмици, в други окръзи се редуват всеки ден... Дори в една провинция, различните окръзи имат различна организация, сега в нашия крайс случаите са над 200 на 100 000 и всички са онлайн, но в съседния децата са си на училище с редуване, но след направен антигенен тест! Повечето деца ги правят в първия учебен час, сами се тестват, само трябва съгласие на родителите, ако не искаш да се тестваш си седиш на ДО. Може да се тестват при личния лекар или в специални тестцентрове.

# 1 174
  • Мнения: 19 294
Накрая ще се окаже, че не са компютри, а компоти. Излиза, че не са учили доста дълго време, че се и редуват Joy

Бояна, изобщо не твърдя, че отражение няма. Напротив има, и то голямо.  При нас имаше отражение само при болни в семейството. Не искам да си представя какво е смърт в семейството и ми е много мъчно за тези деца.

# 1 175
  • София
  • Мнения: 12 094
Накрая ще се окаже, че не са компютри, а компоти. Излиза, че не са учили доста дълго време, че се и редуват Joy

Бояна, изобщо не твърдя, че отражение няма. Напротив има, и то голямо.  При нас имаше отражение само при болни в семейството. Не искам да си представя какво е смърт в семейството и ми е много мъчно за тези деца.
За Германия поне аз не съм казвала нищо, защото не знам – те са с мерки по региони и не ги следя. Франция и Испания си учиха през цялото време, Англия спряха за два месеца.

А на децата се отразява и без да е засегнато семейството от болен или починал. Пандемията доста промени ежедненевието ни, доста ограничения има тук, освен стреса от неизвестното. Това имам предвид. Не казвам, че всяко дете е изперкало, но се отразява, няма как.

# 1 176
  • Мнения: 19 294
Да, напълно съм съгласна. На възрастните също се отразява, колкото и да се пази човек от гледане на телевизия.
Най-ужасното е, че ако не затихне от самосебе си, аз не виждам как ще се измъкнем.

# 1 177
  • София
  • Мнения: 12 094
Да, напълно съм съгласна. На възрастните също се отразява, колкото и да се пази човек от гледане на телевизия.
Най-ужасното е, че ако не затихне от самосебе си, аз не виждам как ще се измъкнем.
С ваксините се измъкваме, въпросът точно за нас е кога. Други вече виждат края в страните през лятото. У нас няма да бъде тази година, освен ако не стане чудо.
И да не гледа човек телевизия то са маски, мерки, ограничения, които наистина у нас не са големи, но си ги има. Пътуванията са доста по-скъпи и трудни за планиране. Мнозина са засегнати финансово. И прочее. Затова е хубаво да се говори с децата. Нашето поколение не е подготвено за това колко често децата се тревожат, че родителите им ще останат без работа или семейството няма да има пари, например. И много често тези неща си ги мълчат.

# 1 178
  • София
  • Мнения: 38 472
Тази седмица работих с 15 човека онлайн. Ами не става! 5 работят, говорят, пишат. 5 имат затруднения с техниката. 5 тотално се покриват.

# 1 179
  • Мнения: 3 048
5 работещи от 15 си е доста добър процент, Rockstar. Grinning

# 1 180
  • Мнения: 199
На моето дете, днес е последен ден ПО. Няма болни ученици или учители. Учителите много съжаляват, че тъкмо са набрали скорост и ще трябва да прекъснат. Имахме родителска среща. Повечето учители отбелязаха, че ДО е оказало негативен ефект върху навиците им за учене.

# 1 181
  • София
  • Мнения: 38 472
5 работещи от 15 си е доста добър процент, Rockstar. Grinning
Да, имах даже още 2, които се включиха на микрофон, но пишеха в тетрадка.
А на обед цялата платформа забива тотално.

Последна редакция: пт, 23 апр 2021, 10:56 от Rockstar

# 1 182
  • Мнения: 19 294
Рокстар, ти май водеше курсове? Там не трябва ли да са по-мотивирани Simple Smile
Моето дете в някои дни има целодневно часове и нищо не забива. Гугъл мийт. Иначе вече няколко пъти установявам колко е полезно настолният нет и този на телефоните да е от различни доставчици. Така единият като има проблем, другият го покрива.

# 1 183
  • Мнения: 3 048
Не е май само до интернет връзката. Google Meet е надеждна наистина. Със Zoom обаче не е така. Поне нашият опит така сочи.

# 1 184
  • Мнения: 19 294
Може. При нас по англ.пробваха зуум миналата година и не можаха да работят, но не помня какъв беше проблемът.
Също hangouts ползваха тогава, но сега е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт