Четвъртокласници - 2023/2024

  • 34 001
  • 439
  •   1
Отговори
# 225
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
И аз не държа на красиво писане при това че аз самата пиша грозно ,но госпожата казва ,че на матурите и това се гледало.Не го карам да преписва ,но когато е с мен  се старае и съответно пише красиво.Значи може!!Желание трябва.
Иначе пише без грешки.Ето сега и на класната работа няма нито една грешка.Госпожата винаги го хвали ,че е единствения в класа който пише напълно вярно.

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 21:18 от Захарчето

# 226
  • Мнения: 1 807
Някой може ли да ми снима 63 и 64 страница от помагалото Мат и Ема (да не са попълнени) и да ми ги прати на лично съобщение? Благодаря предварително.


"Голямата ваканция" я предпочитам, защото има откъси от произведенията за следващата година.

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
В дните, когато съм на работа ми се налага постоянно да разчитам чужди почерци и това е най-големият ми кошмар. Държа, децата да пишат що-годе красиво и най-вече - четливо Simple Smile
Баткото сам се мотивираше, даже доскоро си пазеше всички изписани тетрадки. Малката е по-"над нещата", но и тя самата иска, да пише по-красиво. Естествено, че се възползвам най-нагло от това Joy

Миналата година на целият клас купихме Голямата ваканция - попълни си я. Тази година пак ще взимаме за целият клас, предполагам, че отново ще е "Ваканцията", но ще изчакаме, да видим и класната им какво ще каже. Отделно от това ѝ принтирам тестове от състезанията СБНУ, да поддържа нивото, но е тест-два на седмица. Решаваше ги за отрицателно време миналото лято, предполагам, че и това няма да я затрудняват.

# 228
  • София
  • Мнения: 888
И аз не държа на красиво писана при това че аз самата пиша грозно ,но госпожата кава ,че на матурите и това се гледало.Не го карам да преписва ,но когато е с мен  се старае и съответно пише красиво.Значи може!!Желание трябва.
Иначе пише без грешки.Ето сега и на класната работа няма нито една грешка.Госпожата винаги го хвали ,че е единствения в класа който пише напълно вярно.

Като минала с едното дете през матурите (НВО) - уверявам Ви, там са най-големите факири на разчитане. Наистина, за да проверяваш сканиран текст си е супер трудно.

Гледат по-скоро да е чисто и подредено - тоест да няма задрасквания, допълваници, размяна на места на думи, изречения и така нататък.

Пък и красиво изглеждащ почерк може да си е трудно четим (примерно с някакви завъртулки).

# 229
  • Мнения: 1 532
Моят син много драска като иска да поправи .И повтаря ,повтаря и става мазало .
Казах му поне коректор да ползва като сгреши ,а не да драска и поправя.
Ама госпожата нищо не им казвала.
Много се ядосвам , виждам ,че не и се занимава,ей така да си предаде материала ,да минат 4 години и това е.
Много съжалявам ,че я избрах.
Дисциплината им в междучасията ,също я няма,не знам в час как са.


Госпожата им по английски и тя една некадърна,направо се чудя как ги вземат за учители.Като я слушах на онлайн обучението как произнася думите и как говори на А.Е ужас.
И им дава домашно,от учебната тетрадка да го пишат в нас.
ОК ,аз нямам проблем с английския ,ама имаме родители ,които хабер си нямат от български език,камо ли АЕ.
И не би ли следвало да си пишат у.т в час? А за  домашно да си пишат по 3 реда думите ,които са взели в час.

# 230
  • Мнения: 909
Свърши и тази учебна година. Утре ще имат общоучилищен празник за началните класове и им раздават свидетелствата и лятото може официално да започне. На есен в 3ти клас. Дано да няма повече онлайн дни, седмици, месеци, че много тежко се отразява на мотивацията.
Весела ваканция!

# 231
  • Мнения: 1 705
Весела ваканция! И нашето тържество ще е утре. Вчера бяха на екскурзия, успя да си изгуби телефона, късно вечерта се обадиха, че е бил между седалките в рейса, но бяха часове рев, помрачи се хубавият ден. От първата й екскурзия това ще й остане спомен...

# 232
  • Sofia
  • Мнения: 4 466
Нашите направиха две екскурзии за 3 седмици и планират още една- на 6 юни, но няма да го пускам. При нас има нещо като лятно улище, така че на практика годината за мен приключва на 15 юни.

# 233
  • София
  • Мнения: 888
Весела ваканция! И нашето тържество ще е утре. Вчера бяха на екскурзия, успя да си изгуби телефона, късно вечерта се обадиха, че е бил между седалките в рейса, но бяха часове рев, помрачи се хубавият ден. От първата й екскурзия това ще й остане спомен...

Нищо, това са си истинските житейски уроци  - така се учат да си пазят нещата.
Още повече, че историята има хубав край. Simple Smile

Да ни честита ваканцията! (Мисля, че аз я чаках повече от детето). Ние няма да имаме нищо специално организирано. Днес занесохме разни неща да се почерпят децата, малко танци и музика и повече игри на вън.

С какво ще ги занимавате през лятото.

При нас има организирани малко занимания по математика, 1 спортен лагер за 10 дни, 1 месец при баба и дядо на село и 3 седмици на море семейно.

# 234
  • Мнения: 6 992
Днес е на екскурзия, ще си получи там свидетелството.
То и аз я чаках тая ваканция, че накрая вече много ми дойде с това днес ходим, утре не, на другия ден намалени часове, па спортен празник. Луда станах кога да го водя и кога да го взимам.
Да не споменавам и домашната миналата седмица от 45 думи за преписване по 10 пъти по немски. Да беше средата на годината, иди-дойди, щях да го накарам, ама сега в последните дни...с тоя разхайтен режим...
Сега юни месец ще е на спортни занимания през деня в Славия.
През юли ще сме на екскурзия, през август ще остане при баба си в Пловдив. Купили сме пак ГОлямата ваканция, да видим колко ще попълни тази година.

# 235
  • Мнения: 909
При нас няма организирано нещо от училище след 01.06.2022, тази година и екскурзия нямаше. Няколко класа бяха на зелено училище в последната седмица, но нашата класна не е от тези, които биха се престрашили да ги заведат някъде.
За лятото ще натисна четенето, че все сме с пазарлъци там. Не обича да чете, определя си точно колко страници трябва да се прочетат, а като почне да чете, бърза да ѝ се маха от главата. Резултат - измисля си думите, наглася си ги. Като се скарам и чете спокойно и изведнъж се оказва, че можело. Но поне чете с разбиране и може да преразкаже каквото е прочела. Ще трябва да попише малко, че да пооправи малко краснописа, който в последните седмици се подобри значително с упражненията, които правеше, а и да свикне да създава тя самата текст. На диктовките няма проблем, но когато тя създава текст, прави  грешки и не може да си ги открие. Математиката ще е по-малко, да не забравя все пак смятането. То и няма да остане много време, има планирани 2 лагера от по седмица, 2 седмици с баба и дядо, 1 седмица море, 2 седмици с другата баба и то половината ваканция ще е минала.

# 236
  • Sofia
  • Мнения: 4 466
Олеле, само аз ли НЕ чакам ваканцията Simple Smile Не знам какво ще правя двете деца тази година. Едната баба може да ги гледа, но там им е много скучно вече и не виждам да издържат половината лято. С нас може да са максимум 3 седмици сумарно за цялото лято. Така и не намерих подходящ лагер и за двамата на прилична цена. Предвидила съм една седмица занималня в София и това е. Останалото време просто... тръпки ме побиват.

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Нашите утре завършват - ще им дадат свидетелствата и ги пускат - нищо особено. От 6 са на едноседмична екскурзия, а до края на месеца имат организирани дейности в училището.
Юли половината ще е на море, след това на Балкан, а август - свободна програма Joy
Може би първите две седмици пак ще сме в планината, (ако все пак ми разрешат, да ползвам толкова дълга отпуска, защото съм я планувала от средата на юли), а след това лека-полека, между басейните ще я подготвям и за трети клас.
Утре отиваме с нея, да взимаме книгите за четене, но ще я карам и да пише. Думите по английски също ще преговаря - поне имам готови карти от баткото Simple Smile

# 238
  • София
  • Мнения: 888
Олеле, само аз ли НЕ чакам ваканцията Simple Smile Не знам какво ще правя двете деца тази година. Едната баба може да ги гледа, но там им е много скучно вече и не виждам да издържат половината лято. С нас може да са максимум 3 седмици сумарно за цялото лято. Така и не намерих подходящ лагер и за двамата на прилична цена. Предвидила съм една седмица занималня в София и това е. Останалото време просто... тръпки ме побиват.

Уф, така си е ако са близки по-възраст и по-малки, наистина си е проблем.

Ние имаме по-голям батко и въобще не се притеснявам да остават сами в къщи, пък и мъжът ми работи от нас. Така че на мен ми отпада ангажимент ставане и водене сутрин.

# 239
  • Мнения: 743
На нас ни дадоха свидетелствата днес от 9 до 10ч, утре са на екскурзия за 1 ден и ....  ваканция.

Общи условия

Активация на акаунт