От много години е така, получи се от много продължителен стресов живот, но последната година е много силно изразено.
Когато е топло ми пада кръвното, когато е студено получавам спазъм на кръвоносните съдове и ми става още по-студено. Тази зима ми се получаваха и побелявания на някои пръсти на ръцете, още по-странно - когато вляза на топло.
А при излизане на студено понякога усещах нещо като вакуум в областта на сърцето.
А когато времето се затопли и е слънчево ми пада кръвното. Още от сега. Преди беше само лятото това нещо.
Също и понякога става комбинация ниско кръвно и нисък пулс и тогава нямам никаква енергия. Вчера беше така. Днес се разхождах по обяд и след като се прибрах пулса ми беше 110 (мерих го отпочинала естествено) и пак имах повече енергия, отколкото когато е 50-60 с ниско кръвно.
Като цяло пулса ми е неадекватен. Забелязах също и че като се стресна от нещо - не винаги се ускорява. Понякога и при физическо натоварване става най-много 120 примерно, не може да стане повече и в такива моменти нямам никакви сили.
Ходила съм на кардиолог и се беше видяло на холтер висок пулс през деня, а през нощта най-нисък 47 (и това беше през лятото). Иначе съм била напълно здрава и всичко било на нервна почва. Всъщност съм съгласна с това, защото преди шест години при извънредно силен стрес, едва ставах от леглото, тогава последен проблем ми беше колко ми е пулса или кръвното, но случайно забелязах, че не мога да го напипам и като ги измерих апарата показа 80/40 и пулс 43/44.
Също така факта, че един ден съм "така", друг ден - "иначе".
Но промените в температурата и времето влияе допълнително.
Въпросът ми е някой имал ли е подобни проблеми?