Азиатска козметика и грим - 21

  • 51 056
  • 782
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 553
Аз в момента съм с измиващия гел на Rovectin и определено няма да го купя отново. Изобщо не е икономичен, не прави добра пяна и оставам с усещането, че не ми е измил добре лицето. Слънцезащитара им също не ме впечатли, ужасно белее и стои тежка като маска на лицето, лъсва брутално. Аз съм с мазна кожа и може проблема да е в мен, но и нея няма да я купя пак.

# 556
  • Мнения: 1 955
не прави добра пяна и оставам с усещането, че не ми е измил добре лицето.
При мен прави пяна. С половин помпа. Ето и видео, таймирала съм го точно където се мие.
Ако критерият за добре измито лице е скърцащо такова - не е такъв гелът. Оставя кожата мека и неопъната.

# 557
  • софия
  • Мнения: 1 180
Благодаря, че всяка добросъвестно сподели впечатления. Разни хора, разни кожи, а и усещане за комфорт. Ще пробвам и ще ви кажа и аз моите.
За това е ужасно трудно да се препоръчват продукти. Казвам го за тези, които определят по някакъв начин кожата си (точно или не) и разчитат да им направят рутина.
Проба-грешка е положението, но пък и без да понаучиш нещо  за състава и  за действие на отделните компоненти, не може. И, както много пъти се е казвало, с един продукт  нищо не правиш!
Извинете ме за дългия и нравоучителен пост, бях провокирана наскоро от подобно писание.

# 558
  • на земята
  • Мнения: 4 092
Здравейте,много полезна темичка,благодаря!
Ще помоля за препоръка за измивно олио и серум за през деня нормална към суха кожа и против стареене и бръчки общо казано.
Трябва ми за през деня.
Връщам се назад да ви чета.
Благодаря

# 559
  • Мнения: 553
не прави добра пяна и оставам с усещането, че не ми е измил добре лицето.
При мен прави пяна. С половин помпа. Ето и видео, таймирала съм го точно където се мие.
Ако критерият за добре измито лице е скърцащо такова - не е такъв гелът. Оставя кожата мека и неопъната.

Аз харесвам по плътна пяна, преди това ползвах all clean green foam на heimish, който прави гъста плътна пяна и измива без да сърца лицето и доста ми хареса. Сега това ми идва една идея по леко, но всичко е въпрос на усещане и предпочитания. Общо взето в това море от корейски продукти трябва нещо страааашно много да ме впечатли, за да го купя отново.

# 560
  • Мнения: 148
Здравейте момичета, някоя от вас получавала ли е след 01.07 пратка чрез DHL и в този случай  - какви са правилата, т.к. досега не съм контактувала с този куриер? Вече получих и имейл и смс от DHL с очакваната дата на доставка на пратката и че се изисква подпис. Пратката ми е за 52 $, не съм наясно каква е стойността на митническото представителство при DHL и каква точно е процедурара. Моля, ако някоя е запозната - ще бъда благодарна да ми разясни. Благодаря  Hands V

# 561
  • Мнения: 1 154
Щом не са ти изискали допълнителни документи, не би следвало да плащаш нищо повече.

# 562
  • Мнения: 148
Пратката днес е предадена от изпращача към DHL. Съответно получавам имейл с тракинг номера от изпращача и имейл и смс от DHL за очакваната дата на доставка- 4.08, с допълнение че ще е необходим подпис при доставката. Пратката е малка, съдържа 1 продукт + gift, на стойност 52$. В сайта, от който съм поръчала е упоменато че всички посочени цени са с данък върху продажбите.

# 563
  • Мнения: 148
Добавям развитие на казуса ми с dhl, в случай че има заинтересовани. За пратки до 150 евро, ако желаете dhl да ви представляват пред митници - им дължите 24 лева. Отделно ддс върху облагаемата сума на пратката. Ако изпращачът притежава IOSS номер , е длъжен да го предостави още с изпращане на пратката,  за да не плащате ддс. Предоставен IOSS впоследствие - не се приема от DHL. Затова е най удачно, според мен, да се пазарува малко под 150 евро, за да се премине само с една такса от 24 лева, а ддс-то - си е отделно( в случай че изпращача не е предоставил IOSS номер) . DHL задвижват нещата още докато пратката е в страната на изпращача, т.к. е необходимо време за да се оформи всичко документално. Което е ок, защото след третия ден забавяне на пратка при тях се дължи магазинаж . Изпращат ви пълна информация на имейл адрес и ви се обаждат по телефона. След като пратката вече е в София и е предоставена за митническо оформление, получавате имейл и смс, че е удачно/удобно/лесно/сигурно - да платите онлайн. При плащането на  цялата сума 24 лева + ддс онлайн,  на мен лично ми взеха още 3.90 лева от сметката.  Веднага след направеното плащане получавате на имейл фактура със сумата. И в рамките на 1- 2 дни(според графика на обслужване), пратката е до вашата врата. Hands V

# 564
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 510
Изпращача къде предоставя IOSS номера?
В крайна сметка Jolse имат ли такъв номер?

# 565
  • Мнения: 148
Ако изпращача има IOSS номер,  той го предоставя още с оформянето на пратката, най вероятно е вписан на лейбъла(товарителницата). Jolse нямат такъв номер- потвърди ми го позната, която след 01.07 е поръчала от jolse. Затова изрично им е поискала да впишат реалната стойност на продуктите на лейбъла,  както и да изпратят пратката чрез DHL,  защото тяхната такса за представителство е 24 лева, за разлика от тази на Федекс- 36 лева. Hands V

# 566
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 510
Благодаря! 🌹
Jolse нали пишеха 10$ на кашончето, защо е трябвало да пишат реалната стойност, като се пише ниска обща сума, няма ли начин да се избегне митница?

# 567
  • Мнения: 2 421
Това дават като инфо от Jolse
Скрит текст:
We always declare packages as GIFT and $5 value.
We do our best to avoid this situation, but we cannot guarantee it will not get caught on customs.
If some charges occur, it is the buyer's responsibility since it is beyond our control.
If you feel uncomfortable with additional customs charges, you can reject the package.
We will fully refund once we receive the package back.
Затова нямат и IOSS номер.
Имат доста добри цени и ако се размине човек и без митница,си е джакпот

Йес направо разбиха с цени,че и безплатната доставка вдигнаха и ДДС-то включиха...
Като казах Йес,моята поръчка още я няма,месец и половина обикаля из Холандия и Германия и сега е на път обратно за Корея Joy От сървиса казаха че ми пращат веднага нов пакет за да не чакам повече,но ще видим и тя колко месеца ще обикаля Grinning

# 568
  • Мнения: 1 365
Отдавна не съм писала, включвам се с ревюта на 2 продукта: Cosrx Propolis Light Ampoule и Isntree Tw-Real Bifida Ampoule. И двата са неароматизирани, леки и идеални за лятото и за смесена кожа.

Ампулата с прополис е с по-минималистичния състав от двете, съдържа основно прополис и просто я обожавам. Успокоява и озарява много приятно, но и моята кожа много обича прополис. Слагам я на второ място след тази на Dr. Ceuracle. Може и да съм писала ревю за нея, но не помня, така че ето ви още едно.

Ампулата на Isntree е по-богата откъм състав. Съдържа 88% бифида лисат, пептиди, хк, антиоксидантни и успокояващи екстракти. Въобще, за всеки по нещо. Считам я за един изключително добре балансиран продукт, идеален за тези, които искат ефекта на няколко серума в един. Също така е по-евтиния (и подобрен) вариант на известната ампула на ЕЛ. Препоръчвам я горещо.

Друго, което получих наскоро е известната слънцезащитна есенция на Biore, но още не съм я отворила. Очаквайте скоро опреснени отзиви и за нея. Смениха й формулата, така че може да се окаже и грозна изненада...

# 569
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Reddish Brown, от къде поръча Biore? Бях си наумила за това лято да я ползвам, уж я имаше по-рано в немския Амазон, но сега не успях да я открия. Взех си Cosrx Aloe Soothing Sun Cream. Бива. Малко по-мазничка ми идва отколкото съм свикнала, но при нас това лято е по-хладно и ми е идеална тази слънцезащита.

Общи условия

Активация на акаунт