Бързи здравословни въпроси и отговори – 29

  • 29 941
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 836
Най-честата причина е , че с годините червата са все по-малко  здрави, от там не се усвояват добре хранителните вещества. Също така някои от лекарствата приемани за хроничните заболявания влияят също. Например лекарствата за ИР, възпрепятстват усвояване на вит.В12.

# 16
  • Мнения: 54 408
Да, при диабет и ИР се пие Метформин, който пречи на усвояване на В12, тъй като ползва същите рецептори в стомаха.
И майка ми беше с анемия, но трябваше аз да обърна внимание, ЛЛ дума не обелва за следене и профилактика.

# 17
  • Мнения: 10 257
Аз достигнах до съдов хирург след двумесечно чакане за час. Та оказах се с някаква хронична венозна недостатъчност и ще ми се прави нещо с лазер. Лазерна аблация. Вена на десния ми крак, към бедрото е възпалена и не функционира правилно. Каквото и да значи това. И заради нея ми се подува към прасеца една част. Някой правил ли си е такова нещо? Боли ли, какво е? Обясни ми докторката. Но искам да чуя ако някой го е преживял лично.

# 18
  • Мнения: 54 408
Няма да съм ти полезна сигурно, но имам аблация на сърцето, нямаше болка.

# 19
  • Мнения: 338
Здравейте!
Бременна съм  във 2 месец и искам да си пусна кръвни изследвания за желязо.
Какво трябва да пусна, понеже виждам, че нещата са няколко: Желязо; сЖСК; тЖСК; хемоглобин;  Желязо+ЖСК?
Всички тези ли или само 1-2? Благодаря!
След това резултатите ще ги покажа на АГ

# 20
  • Мнения: 10 257
Няма да съм ти полезна сигурно, но имам аблация на сърцето, нямаше болка.
Благодаря ти 🥰 Ама с пълна упойка ли ти го правиха? Защото разбрах при мен щяло да е с местна, а знам местните са все едно нищо. Та се чудя...

# 21
  • Мнения: 11 836
Здравейте!
Бременна съм  във 2 месец и искам да си пусна кръвни изследвания за желязо.
Какво трябва да пусна, понеже виждам, че нещата са няколко: Желязо; сЖСК; тЖСК; хемоглобин;  Желязо+ЖСК?
Всички тези ли или само 1-2? Благодаря!
След това резултатите ще ги покажа на АГ

Желязо+ ЖСК, както и една ПКК в нея си има хемоглобин. Може и само желязо и ПКК

# 22
  • Мнения: 5 674
За колко дни се развива ковид картината. По-точно питам, ако искам да направя антиген тест кога е най-добре?
В събота срещу неделя се събудих с гадене и повръщане. Държа ме цял ден. Без температура, макар, че треперех през целия ден. Правих антиген тест-отрицателен.
Понеделник бях добре, но вечерта започнах леко да прокашлям, плюс леко стичаща се хрема.
Вторник слетобеда ми е схванато тялото и температура 37,2. Прокашлям. Та се чудя да правя ли още един антиген тест, да чакам ли, да пия ли нещо?

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 20:41 от NOVA NADEJDA

# 23
  • Мнения: 11 836
Принципно казват  да имаш поне 3-4 дни симптоми, но според мен е много субективно.
Познат съвсем скоро със сериозни симптоми (температура, кашлица, отпадналост) на 4-ти ден ПСР-а му беше отрицателен. ЛЛ го лекува по телефон с АБ и т.н. влоши се още викаха линейка, снимка оказа се с пневмония и в болницата. Та когато го приемат в болницата му правят пак ПСР който вече беше положителен, а на него му се падаше сигурно 7-8 ден от както е болен.

# 24
  • Мнения: 54 408
С местна, Вики.
Не е страшно. Simple Smile

# 25
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Мъжът ми до петия ден от началото на симптомите прави два теста и бяха отрицателни. После се оказа пневмония. След това си пусна тест за антитела и показа, че го е изкарал. Явно вирусът е бил слязъл надолу към дробовете и затова не са го хванали с тестовете.

# 26
  • Мнения: 5 674
Мъжът ми до петия ден от началото на симптомите прави два теста и бяха отрицателни. После се оказа пневмония. След това си пусна тест за антитела и показа, че го е изкарал. Явно вирусът е бил слязъл надолу към дробовете и затова не са го хванали с тестовете.
Здравейте, а пневмонията имаше ли симптоматика?

# 27
  • Мнения: 683
Здравейте,отново!
Разчетите на ЯМР от ВМА и "Св. Иван Рилски"  установяват ,че има слабоизразен костно-мозъчен оток/в единия разчет е написано сигнално усилване в медуларен канал,но означавало едно и също/ и съмнения за Юинг. Разговарях с две болници и решихме да посетим тази,в която предлагат първо хематологични изследвания,предвид предишните неразположения на детето,последвани от специалисти за нов разчет и екип,който да вземе решение за необходимите доуточняващи изследвания. И от двете болници казват,че биопсии не правят и ще ни изпратят в София.
Стискайте палци да не е сарком,моля ви!

# 28
  • под тепетата
  • Мнения: 9 288
Стискаме всичко налично! Кураж и късмет ви пожелавам!

# 29
  • Мнения: 10 257
Стискаме много отдавна. Желая ви всичко най-хубаво от сърце Heart Exl

Общи условия

Активация на акаунт