Създаване на група за близки на болни от Алцхаймер 3

  • 16 201
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 053
Здравейте, направих нова тема. Линк към старите теми
1ва тема https://m.bg-mamma.com/?topic=522536;topicrefid=19
2ра тема:
https://m.bg-mamma.com/?topic=975033

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 03:56 от lovely

# 1
  • Мнения: 1 919
Благодаря, Лавли!
Точно ще се преброим.
Аз съм с мама с мултиинфарктна деменция вече в последните стадии.

# 2
  • Мнения: 7
Здравейте
вече 5 години валят доказателства от сериозни Академични и Клинични  изледвания и източници че активното вещество "Амброксол Хидрохлорид"   са активира лизозомното клетъчно рециклирлане на повредените нефункционални невромиалин и невропротеинии конгломерати които се подменят постепенно с правилно функционацлно действащи протеинни структори от Централна Нервна Ситема

Вече 4 години се опитвам да предам опита от успешното излекуване на маика ми отнапреднал Люй Боди Демеция неиното възстановяване е само на 80-85 процента, тоест непълно и предполагам това е единственно заради напредналата и възраст 84 години.

С голяма радост бих искал да сведа следната  официацлна информация относно приложението на Амброксол за други тежки нервнодегенеративни състояния на територията на Европейски Съюа

Европеиската Лекарствена Агенция (ЕМА) оторизира неотдавна активното вещество
" Амброксол Хидрохлорид " с търговски найменования (Амброксол, Амбролекс, Флавамед,  и тн.) като ЕДИНСТВЕННО!  лекарствено средство за педиатрично лечение на 100 % смъртоносното нервнодегенеративно заболяване на Централна Нервна ситема "Амиотична Латерална Склероза " (АЛС)

линк към протокола на (ЕМА)

http://---shoretner923-AMBROXOL-EMA   (Date of first decision   25/05/2018)

АПРОПО минах през осмиване и стотици пъти изтриване на постовете ми за АМБРОКСОЛ въпреки че съдържаха директни  препратки към сериозни клинични и академични изследвания а не към бомбастични журналистически статий(простотий)  (съжалявам че някои болни изгубиха толкова много време а други  изгубиха  всичко! поради некадърност на някои от модератортите през годините)

Примерните дневни  дози Амброксол установени с клинични изледвания в Лондонски клиники през 2020 г.  Участвали са  Паркинсон болни между 40 и 70 годишни

http://---shoretner923-Ambroxol-DOZA

УСПЕХ И НА ВАС!!!

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 13:30 от p.zahariev

# 3
  • Мнения: 60
Не, че това и от голямо значение , но Бромхексина не е амброксол , а бромхексинов хидрохлорид.

# 4
  • Мнения: 7
Не, че това и от голямо значение , но Бромхексина не е амброксол , а бромхексинов хидрохлорид.
благодаря ! за поправката Аз разбирасе никога не съм ползвал Бромхексин тъйкато в Клиничните изледвания е регисриран и са ползван САМО  АМБРОКСОЛ (немско, френско и чешко производство) на таблети по 75, мг
ХОРАТА ДА ПОЛЗВАТ САМО ТАБЛЕТИ ОТ 75 мг АМБРОКСОЛ или АМБРОЛЕКС а не некви сиропи и тн.
http://---shoretner923-Ambroxol-ALS

аз ползвам от аптеките в големите вериги в България Амбролекс 75 мг Ретард таблетки
ето такива цената да е под 6 лева за 10 Х 75 mg.
http://---shoretner923-Ambroleks-Online


Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 13:38 от p.zahariev

# 5
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 318
Благодаря, Лавли!
Точно ще се преброим.
Аз съм с мама с мултиинфарктна деменция вече в последните стадии.

Бихте ли споделили какви са преживяванията в последния стадий?

Баба ми е на 86 и е с алцхаймерова деменция по мои сметки го закъса от 3,4г ...

В момента пее,яде като разпрана ,няма усещане за физ ,нужди ,на памперс е,тотална дезориентация,обръща нощта на ден,през нощта прави кризи и бели,повечето от адекватните й проблясъци са -50г назад,бърка ни с майки,бащи,брат ,сестра..

# 6
  • Мнения: 1 919
Все едно гледам бебе, но в по-голям размер. Усеща си физиологичните нужди, но не знае какво е. Голямата нужда е само с клизма, дори да съм я докарала до разстройство. Като й е много лошо и ще умира, я водя на тоалетна. Почти не говори, сочи някакви неща. Ходи непрекъснато след мен като малко пале. Не ни познава изобщо. Не иска да яде, харесва само сладко. Но при всеки се засягат различни центрове, така че не се знае.

# 7
  • Мнения: 207
Все едно гледам бебе, но в по-голям размер. Усеща си физиологичните нужди, но не знае какво е. Голямата нужда е само с клизма, дори да съм я докарала до разстройство. Като й е много лошо и ще умира, я водя на тоалетна. Почти не говори, сочи някакви неща. Ходи непрекъснато след мен като малко пале. Не ни познава изобщо. Не иска да яде, харесва само сладко. Но при всеки се засягат различни центрове, така че не се знае.
И майка ми е в това положение. Дко я питаш яде ли ти се ,казва не и в следващия момент яде ненаситно с три филии хляб. Ходи ли ти се до тоалетна - не , и в следващия момент пълни памперс. Иска да си ходи в къщи - при положение,че 50 години си живее в този дом. Прави ми впечатление , че вече по - трудно става от леглото и няма желание да се разхожда както преди .  Какво следва след това незнам.

# 8
  • Мнения: 7
Все едно гледам бебе, ...
И майка ми е в това положение...

Ако мога да попитам  на колко години е майка ви? защото ако под 80 годишна и се храни сравнително добре и ако гълтането е запазено може да опитате да възстановите (рециклирате) мозъчните протеини чрез Автофагиално-лизозомно клетъчно рециклиране което е естетвен процес но принцип по възрастните от 60 годишни за съжаление е затормозен и се налага да го поразбудим чрез прием на Амброксол. То така деиства Амброксол НЕ! лекува конкретно  заболяване (Алцхаймърц, Паркинсон или Люй боди деменция) а активира експресивните гени които контролират автофагиалния процес( естественното клетъчно рециклиране) и се подменят постепенно нефункционалните невропротеини с функционални

Последна редакция: пн, 05 апр 2021, 11:32 от p.zahariev

# 9
  • Мнения: 207
На 75 години.

# 10
  • Мнения: 6 529
Някакво мнение за сермион или негов заместител?

# 11
  • Мнения: 62
Здравейте, момичета. Свекър ми е на 81г, досега живееше сам, но преди седмица счупи крак и е неподвижен. За съжаление няма сили да се опитва да ходи сам с проходилка, а ние няма как да сме постоянно с него. С акъла си за сега е относително добре, но търсим хубав дом в който да го настаним. Ако знаете хубав, чист и с добри отзиви за персонала частен дом около София, ще съм ви много благодарна!

# 12
  • Мнения: 1 594
Здравейте, и аз в групата Sad
Не можем вече да се справяме и ще я заведем в добър дом наблизо скоро.
Въпросът ми е кое е по-правилно. Да продължаваме лечението с лекарства, с всичките им странични ефекти, или не. Хуманно ли е, морално ли е да удължаваме агонията. Храни се много добре, слава богу, и до там. На 72 години е, изследванията ѝ са перфектни, всичко в норма, изключително слаба, вече почти не може да ходи. Психически се влошава с часове.

# 13
  • Мнения: 1 919
Моята майка пие доста хапчета за сърце/кръвно. От човека, който беше е останало само едно тяло. Въпреки това, не мога да взема решение да й спра хапчетата.
Доста хора твърдят, че лекарствата от психиатър само влошават проблемите, а и е неясно до колко имат ефект. Мексията може да предизвика халюцинации и ако се случи, трябва да се спре. Може би да ви ги сменят или  да намалите дозата. Аз давам половинка, вместо цяла Мексия, защото иначе положението е ужасно.

# 14
  • Мнения: 207
Моята майка пие доста хапчета за сърце/кръвно. От човека, който беше е останало само едно тяло. Въпреки това, не мога да взема решение да й спра хапчетата.
Доста хора твърдят, че лекарствата от психиатър само влошават проблемите, а и е неясно до колко имат ефект. Мексията може да предизвика халюцинации и ако се случи, трябва да се спре. Може би да ви ги сменят или  да намалите дозата. Аз давам половинка, вместо цяла Мексия, защото иначе положението е ужасно.
Аз също давам Мексия. По рецепта е 1 сутрин и 1 вечер от 10 мг. и тя нон - стоп си говори сама и все някай и е пред очите.Реших и аз да ги спра , но ставаше нервна и неспокойна и се луташе като муха без глава.И пак ги започнахме. Вече не знам , кое е правилно и кое не е.

Общи условия

Активация на акаунт