Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 835 708
  • 38 566
  •   1
Отговори
# 13 485
  • Мнения: 1 514
Мама Нана, дали в Румъния спасителни и военни хеликоптери са едни и същи?
"Нямаме лични хеликоптери, но работим много добре с хеликоптерите на Главния инспекторат на авиацията. За спешните медицински случаи използваме червените хеликоптери Eurocopter EC135 и с тях планинските спасителни екипи достигат до ранените - понякога кацаме на земята, ако теренът го позволява, друг път изтегляме пострадалия с лебедка", разказва проф. Сабин Корнойу, председател на Националната асоциация на планинските спасители в Румъния.




Точно така, леките, маневрени Eurocopter EC135, а не тежките за разреден високопланински въздух Кугар и други подобни тежки машини, каквито ползват военните.

# 13 486
  • Мнения: X
Скрит текст:
Медицинските хеликоптери не се използват само при спасителни акции, а и при транспортиране на тежки случаи от една болница в друга, когато факторът време е от ключово значение.
Ползват се  и при катастрофи, спасяват човешки животи.

 

Хем параноично, хем невярно Grinning.
Всъщност това си е чиста критика от моя страна, че иначе съвършеният ББ, огряващ и най-тъмните кътчета на държавата ни, не е уредил и този въпрос - с малка организационна промяна. Не мога да повярвам, че военните не разполагат със спасителни хеликоптери, не мога да повярвам, че им трябват всеки ден. За такава малка държава като нашата с население колкото средно голям мегаполис, е напълно безсмислено всяка службичка да разполага с оборудване за милиони, които да използва 3-4 пъти годишно.

Спасителните медицински хеликоптери са съвсем различни, кацат и излитат от места, където други не могат, беше обяснявано надълго и нашироко от специалисти. Нашите мислеха да оборудват няколко Кугъра, но май не става поради горната приина, а и спасителни акции с тях щели да струват два пъти по-скъпо.
Аз не говоря за няколко Кугъра, няма начин военните да не разполагат със спасителни хеликоптери - просто не знам вече колко пъти трябва да го напиша.

Що се отнася до патриотите, не страдам от никакви илюзии по техен адрес, но и аз смятам, че такава формация е нужна в парламента предвид неистовия натиск, на който сме подложени да приемаме неприемливи за голяма част от обществото ни неща. Джамбазки едва ли е по-амбициозен и работещ за личното си благо от всеки един политик. Но Джамбазки и хората като него се бориха стръвно в ЕП против отвратителната резолюция на Елена Йончева и се пребориха успешно против другата резолюция, в която щяха да ни донаклепат по македонския въпрос. Така че и аз съм доволна, че ги има, въпреки личната ми неприязън към селски тарикати като Валери Симеонов или Каракачанов. Е, глупостите за задължителната военна служба, разбира се, не успяха да минат и слава Богу.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 10:18 от Анонимен

# 13 487
  • София
  • Мнения: 2 718
Проф. Николай Денков се споменава за мин. на образованието

# 13 488
  • Мнения: 15 204
Скрит текст:
Мама Нана, дали в Румъния спасителни и военни хеликоптери са едни и същи?
"Нямаме лични хеликоптери, но работим много добре с хеликоптерите на Главния инспекторат на авиацията. За спешните медицински случаи използваме червените хеликоптери Eurocopter EC135 и с тях планинските спасителни екипи достигат до ранените - понякога кацаме на земята, ако теренът го позволява, друг път изтегляме пострадалия с лебедка", разказва проф. Сабин Корнойу, председател на Националната асоциация на планинските спасители в Румъния.



Точно така, леките, маневрени Eurocopter EC135, а не тежките за разреден високопланински въздух Кугар и други подобни тежки машини, каквито ползват военните.
Прочете ли скрития текст?
По времето на социализма страна ни - България, разполага с четири самолета - болници и два специални хеликоптера, базирани в Пловдив. Към днешна дата у нас, хеликоптери за  въздушна помощ няма. Просто са ликвидирани /изчегъртани/.

# 13 489
  • София
  • Мнения: 24 839

Защото не са никакви патриоти, които защитават описаните от теб ценности, а са просто по-лоша версия на ГЕРБ в управлението - безпринципни, нагли, нахални, калинки и далавери. Не ги слушай какво говорят, виж какво правят. За справка например - Джамбазки.

Това е твое субективно мнение, базирано на непоносимостта към ГЕРБ и оттам- към коалиционните му партньори.
Точно защото проследих какво са обещали и видях какво са изпълнили, написах в горния пост.

И попитах- изброеното от мен, което застъпват, ли ги прави  непоносими за някои?

# 13 490
  • Мнения: 19 483
Субективното ми мнение е изградено на база на това как се държат в управлението. С поглед отвътре ако ме разбираш. И явно не само мой. Статуквото неслучайно е заклеймено като такова, нямаше да е така ако бяхме цъфнали и вързали.

# 13 491
  • София
  • Мнения: 2 718
В земеделието имаше специални Ликвидационни съвети /1991-1992?/ постигнаха "прекрасни" резултати
Може да вземат пример новите ликвидатори които искат на изчегъртват.

# 13 492
  • София
  • Мнения: 850
Скрит текст:
Според мен естественото място на Москов е в ДБ. Но той си знае, аз го харесвам, но имам тотална непоносимост към т.нар "патриоти" във всичките им разновидности. Така че според мен само ще загуби ако се коалира с тях, по-добре да си остане извън парламента, отколкото да го асоциират с подобни лицемерни продажници.
ДБ нямат абсолютно нищо общо с Москов като идеи. На тия само името им е "градска десница". Иначе са си типична ляволиберална формация с динен формат (зелени отвън, червени отвътре).
Ген. Атанасов червен? Нещо не ми се вярва. А и ако беше така, можеше да се прегърнат с БСП и да съставят правителство, нали? Или пък РР да даде мандат на тях, а не на БСП. Нито едно от тези неща не стана.
Не знам за ген. Атанасов, обаче Зелените са си чисти любеници, а Да, България са типични леви либерали. РР си има ангажимент към БСП, все пак от тяхно име се явява като президент.
Защо мислиш, че ДБ са леви либерали?

# 13 493
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Добър ден !
 До вчера най важното за държавата беше  да се измени  Изборния закон . .
Днес най важното е какви хеликоптери да се купят  за спасителни операции  за някой безотговорник , я се случило 1,2 пъти в годината  я не ,  тръгнал сам по  върховете  на планините ни .
Въпрос на приоритети .
 Бъдете здрави!

Нашите патриоти не са неонацистите  на запада.
Нашите патриоти до ББ бяха  безгласна патерица на БСП . Негодуванието срещу тях е  защото не им харесваше  да им се чува думата а да си останат  мекотели и безгласна патерица.  .  
Само при ББ получиха шанс да се опитат да бъдат в управлението  . Имаха грешки имаха и добри попадения . До В. Симеонов държавата ни приличаше на чалгаджийница .От всякъде  гърмеше  чалга. Въпреки  че се очакваха последиците за тях , те отърваха държавата от чалгата.

И едно от  обещанията им  беше минималната пенсия да е  300 лв .

# 13 494
  • София
  • Мнения: 24 839
Субективното ми мнение е изградено на база на това как се държат в управлението. С поглед отвътре ако ме разбираш. И явно не само мой. Статуквото неслучайно е заклеймено като такова, нямаше да е така ако бяхме цъфнали и вързали.

Моят поглед е отвън и намирам държанието им за задоволително.
Що се отнася до тази дъвка- "Статуквото", време е да понамалее използването й, защото от това, което видях като алтернатива в парламента, меко казано ми се повдига.
И не само на мен- толкова отпадък от партиите на така обичаната думичка,  събрани на едно място и обявили се за "младите, образованите и умните, които ще ни водят напред", не сме виждали.
Силно се надявам хората да си мобилизират сивите клетки след 2 месеца и да внимават какво правят.

# 13 495
  • Мнения: 1 514
Скрит текст:
Медицинските хеликоптери не се използват само при спасителни акции, а и при транспортиране на тежки случаи от една болница в друга, когато факторът време е от ключово значение.
Ползват се  и при катастрофи, спасяват човешки животи.

 

Хем параноично, хем невярно Grinning.
Всъщност това си е чиста критика от моя страна, че иначе съвършеният ББ, огряващ и най-тъмните кътчета на държавата ни, не е уредил и този въпрос - с малка организационна промяна. Не мога да повярвам, че военните не разполагат със спасителни хеликоптери, не мога да повярвам, че им трябват всеки ден. За такава малка държава като нашата с население колкото средно голям мегаполис, е напълно безсмислено всяка службичка да разполага с оборудване за милиони, които да използва 3-4 пъти годишно.

Спасителните медицински хеликоптери са съвсем различни, кацат и излитат от места, където други не могат, беше обяснявано надълго и нашироко от специалисти. Нашите мислеха да оборудват няколко Кугъра, но май не става поради горната приина, а и спасителни акции с тях щели да струват два пъти по-скъпо.
Аз не говоря за няколко Кугъра, няма начин военните да не разполагат със спасителни хеликоптери - просто не знам вече колко пъти трябва да го напиша.


Може би имаш в предвид  хеликоптера, с който Цвета К. беше спасена след злополуката с кортежа ѝ и транспортирана до София? Дали би бил подходящ за високопланински условия?

# 13 496
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Когато се разгоря дискусията за мед.хеликоптери един специалист каза, че ако трябва един военен да кацне на покрив на болница ще го срине. Тежат много.

# 13 497
  • София
  • Мнения: 2 718
Ха-ха, чета призив Да издигнем М Ман за президент
Ще е интересно.

# 13 498
  • София
  • Мнения: 24 839
А, аз чета, че дежурните комплексари пак са се активирали да махат паметника на Съветската армия.
И познайте кой ще съди общината- ДБ.

# 13 499
  • Мнения: 15 204
Скрит текст:
Субективното ми мнение е изградено на база на това как се държат в управлението. С поглед отвътре ако ме разбираш. И явно не само мой. Статуквото неслучайно е заклеймено като такова, нямаше да е така ако бяхме цъфнали и вързали.
Виж сега, като прочета някои думички - статукво, бухалки на властта и още няколко такива "термина", това за мен е знак за добре промито съзнание. И само ми става смешно. Аз обаче съм родена преди 10 ноември и чудесно си спомням що е то пропаганда и има ли тя почва у нас. На Запад много обичат да я ползват напоследък, явно има достатъчно благодатна почва. Такива като мен обаче имат естествен имунитет.

Иначе не знам как имаш поглед "отвътре" във властта, повечето хора не могат да се похвалят с такава близост.

Хаха, още говорите за Кугърите...ама то така е, като включи човек на скорост...и така се раждат градските легенди.
Включва се на скорост, защото години наред повтаряме едни и същи грешки, все тръгваме от нула /заличаваме "грешното"/ и накрая не стигеме никъде.

Ето, absurT неволно го потвърждава. Ще махнем паметника, ще пренапишем историята, ще търсим оправдания за дейстивията/бездействията си сега.

Ха-ха, чета призив Да издигнем М Ман за президент
Ще е интересно.
Визуално ще превъзхожда всички, до момента, в който си отвори устата.

Общи условия

Активация на акаунт